Pages:
Author

Topic: 3 nolu GPU madenimden görüntüler... (Read 446 times)

jr. member
Activity: 131
Merit: 1
July 10, 2018, 02:38:29 AM
harika görünüyor hocam madenin ufak ufak piyasada toparlandı.  yuakın zamanda bende bir ben zerini  ufaktan yapmaya başlayacağım ama 1050 den oluşması üzücü olmuş
newbie
Activity: 126
Merit: 0
July 09, 2018, 12:05:50 PM
hizliresim.com sitesinin iki hafta önce aldığı bir karar doğrultusunda Tükiye harici ziyaretçi girişlerinin bu siteye girişleri engellenmiş durumda. Dolayısıyla bu site üzerinden yapacağınız paylaşımlar yurtdışında yaşayan üyelerimizin bu resimleri ulaşmasını engellemekte. Ve forumumuz da yurtdışı server kullandığından hizliresim.com üzerinden yaptığınız resim paylaşımları engelli resim olarak görünmekte. O yüzden bundan sonraki resim paylaşımlarınızı lütfen farklı resim siteleri üzerinden yapın. Bunun için örnek olarak Resmim.net sitesini kullanabilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkürler, iyi forumlar.

ARKADASLAR  LUTFEN hizli resim  alternatifi  baska  siteler  kullanirmisiniz ,  yurtdisinda  hic  bakamiyoruz..Onlar serverdan  tasarruf edecekler  diye , olan  bize  oluyor.
tesekkürler..
full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
July 06, 2018, 04:49:14 PM
valla başarılı olmanı çok isterim, daha önce de dediğim gibi yardımcı olmayı seven, efendi, forumda iyi ki var, dediğim az insandan birisin, tecrübelerinize de gerçekten ihtiyacımız var, birileri bizim hatalarımızdan ders çıkarsın, yoksa çok ciddi maddi kayba neden oluyor. Dileyen benim de, mining tecrübelerim, adı altında açtığım konuya baksın. Birbirimizden ne öğrenirsek kardır.
jr. member
Merit: 1
June 26, 2018, 04:11:47 PM
Madenciler konusunda bir çok konunu ve mesajını görüyorum Umarım bir gün senin elindeki yapıya benzer bir yapı ile burada bende paylaşırım Hayırlı akşamlar Çok güzel olmuş kıskandım
member
Activity: 322
Merit: 32
June 26, 2018, 03:30:52 PM
Paylaşım için çok teşekkürler bir madenci olarak paylaşımlarınızı keyifle okuyor, bilgi ediniyorum. Emeğinize sağlık.
member
Activity: 170
Merit: 11
June 26, 2018, 03:17:03 PM
Harika görünüyor Ellerine sağlık bende de 32 kart var Ben zor baş ediyorum Allah kolaylık versin sana
member
Activity: 564
Merit: 19
June 25, 2018, 04:07:04 PM
100kw üstü anlık tüketimi olan arkadaşlar için önerim doğalgazlı jeneratör olacaktır.

Enerjiyi hem daha ucuza mal edersiniz , hemde kesintisiz güç sağlarsınız.

Bu konuyu biraz açarmısınız.? Benim de şuanda kurmayı planladığım ve 140Kw civarında bir güc'e ihtiyacımın olacağı proje var. Kurulu olan ve bize ait trafo vs. var. Ancak dediğiniz daha ucuz ise o yolu deneyebiliriz.? Sanayi Tek zamanlı elektrik kullanıyoruz. 0,29 TL civarında bir fiyata geliyor.

2 yıl önce hesaplamıştım. Birçok forumlarda araştırma yapmıştım sürekli anlık yük kullanan sanayiler doğalgazlı jeneratörlere geçip kendi enerjilerini üretiyorlar. Çünkü doğalgaz kullanımı yükseldikçe metreküp fiyatında düşüş alabiliyorlar.

Ek olarak enerji sistemi türkiyede 3 zamanlı olarak ayrılmış durumda ve gece alınan enerji nerdeyse çok ama çok uygun fiyata denk geliyor. Şimdi önerileri tekrardan yazayım size.

1-) Jeneratör kullanımı Gündüz , Puant zamanlarında kullanmak sizin enerjiyi en ucuz şekilde almanıza yardımcı olacak.
2-) Gece tarifesinde jeneratör kullanımı otomatik olarak devre dışı kalarak şebekeden direk enerji alınacak. (Geçişler arasında asla kesinti olmayacak. Geçiş rölesi)

Yukardaki işlemler sonunda emin olabilirsiniz Türkiye'deki en uygun enerji alınabilir.

Saygılar.

Not : Yukardaki öneri OSB çalışan arkadaşlar için geçerli değildir. Onlar en uygun enerjiyi zaten bölge anlaşma yaparak almaktadır.

Jeneratör bakım masrafları ne durumda? Bir müşterim için değerlendirebilirim bunu.
member
Merit: 10
June 21, 2018, 08:29:19 AM
Çok güzel olmuş. Ben de buna benzer bir sistem kurmak istiyorum. Şuanda kurulu bir düzenim var. 4 tane rigim bulunmakta. Resimlerini ekleyeceğim ama amatörce hazırlanmış ve fazla ekran kartım yoktur.
member
Activity: 220
Merit: 10
June 19, 2018, 05:01:54 AM
başarılı bulduğum bir arkadaş okuması resimlere bakması da bir başka keyifli hocam başarıularının devamını dilerim.
full member
Activity: 240
June 19, 2018, 12:38:51 AM
100kw üstü anlık tüketimi olan arkadaşlar için önerim doğalgazlı jeneratör olacaktır.

Bu konuyu biraz açarmısınız.? Benim de şuanda kurmayı planladığım ve 140Kw civarında bir güc'e ihtiyacımın olacağı proje var. Kurulu olan ve bize ait trafo vs. var. Ancak dediğiniz daha ucuz ise o yolu deneyebiliriz.? Sanayi Tek zamanlı elektrik kullanıyoruz. 0,29 TL civarında bir fiyata geliyor.

2 yıl önce hesaplamıştım. Birçok forumlarda araştırma yapmıştım sürekli anlık yük kullanan sanayiler doğalgazlı jeneratörlere geçip kendi enerjilerini üretiyorlar. Çünkü doğalgaz kullanımı yükseldikçe metreküp fiyatında düşüş alabiliyorlar.

Ek olarak enerji sistemi türkiyede 3 zamanlı olarak ayrılmış durumda ve gece alınan enerji nerdeyse çok ama çok uygun fiyata denk geliyor. Şimdi önerileri tekrardan yazayım size.

1-) Jeneratör kullanımı Gündüz , Puant zamanlarında kullanmak sizin enerjiyi en ucuz şekilde almanıza yardımcı olacak.
2-) Gece tarifesinde jeneratör kullanımı otomatik olarak devre dışı kalarak şebekeden direk enerji alınacak. (Geçişler arasında asla kesinti olmayacak. Geçiş rölesi)

Yukardaki işlemler sonunda emin olabilirsiniz Türkiye'deki en uygun enerji alınabilir.

Saygılar.

Not : Yukardaki öneri OSB çalışan arkadaşlar için geçerli değildir. Onlar en uygun enerjiyi zaten bölge anlaşma yaparak almaktadır.
clt
jr. member
Activity: 135
Merit: 7
June 18, 2018, 04:40:51 PM
Hocam tebrikler. Acaba raflar için daha yakın bir çekim alabilir miyiz? Kartların altındaki hattı ne şekilde sabitlediğiniz görmek istiyorum. Esen kalın.
member
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
June 18, 2018, 04:21:44 PM
Doğalgazın ucuza geleceğini düşünmüyorum. Eve bile yüksek fatura geliyor. Ama açarsanız detaylı olarak mantıklı gelirse ben yapabilirim bunu.

Bende çok fazla olacağını tahmin etmiyorum. ancak bizim bilmediğimiz bir şeyler de olabilir diye düşünüyorum. Belki de kaçırdığımız küçük ancak değerli noktalar vardır. Umarım öyledir de daha ucuza elektrik elde ederiz.
full member
Activity: 476
CAT.EX Exchange
June 18, 2018, 04:17:10 PM
Eline sağlık hocam. Gündüz mobilden tam bakamamıştım, güzel bir yer olmuş. Piyasanın bir sonraki tepe noktasında bende böyle bir ortam kurabilirim.
hero member
Activity: 2058
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
June 18, 2018, 03:42:53 PM
Doğalgazın ucuza geleceğini düşünmüyorum. Eve bile yüksek fatura geliyor. Ama açarsanız detaylı olarak mantıklı gelirse ben yapabilirim bunu.
member
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
June 18, 2018, 03:39:27 PM

full member
Activity: 240
June 18, 2018, 03:07:23 PM

hero member
June 18, 2018, 02:37:16 PM
Size ait bir yer ise; tapu fotokopisi, kimlik ve daha önce gelmiş bir fatura ile,
Kira ise; tapu fotokopisi, kira kontratı fotokopisi, size ait kimlik ve daha önce gelmiş bir fatura ile,

Bu şekilde başvurun. İşyeri veya ev olması önemli değil. Vergi levhası vermeniz şart değil. Ticari olarak kayıt edilmiş ise zaten direk size ticari kayıt açıyorlar ve ev trifesinden daha yüksek fiyata elektrik veriyorlar. Hiçkimse de vergi levhası sormuyor. Bana elektrik lazım parasını ödüyorum abonelik alıyorum. Hepsi bu kadar basit. Daha önce hiç elektrik aboneliği almadınız mı ?

Burda sormanız gereken aslında şu olmalı: Ben nasıl daha ucuza elektrik alırım ?
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
June 18, 2018, 11:44:33 AM
Yorumlar için teşekkürler...

Şirket adına elektrik alma nedenim şu şekilde: Ödediğimiz elektrik faturasını belirli koşullar dahilinde gider olarak gösterip şirketin ödeyeceği vergiden düşebiliyormuşuz. Benim TR de şirketim olmadığı için ve yurtdışındaki şirketimde de bir işime yaramaycağı için ben şahıs adına abonelik almıştım. Daha sonra bir arkadaşım ile anlaştım ve onun şirketi adına abonelik aldık. Her ay gelen faturaları ben ödüğyorum ve makbuzları muhasebecisine iletiyorum. Her yılın  vergi dönemi sonunda (MART ayı) bana ödediğim tutarlardan gider olarak düşülenin %40'ını nakit olarak iade edecekler. Bu sisteme yeni başladık ve henüz hiç iade almadım. Bu bahsettiğim şey yeni birşey değil. Her şirket gelen elektrik faturalarını gider olarak işleyebiliyor. Eğer yüksek vergi ödeyen bir şirketiniz varsa işinize yarayacak bir durum bu. Ödenen vergi az ise bir işinize yaramaz.

Hocam peki hiç işyeri olmayanlar nasıl elektrik aboneliği alacaklar? Benim hiç işyerim yok. Madencilik için depo satın almak istiyorum. Depoya elektriği nasıl alacağım? İnternetten araştırdığım kadarıyla işyeri elektrik aboneliği için aşağıdaki evraklar gerekliymiş.

a) Şahıs Adına Elektrik Aboneliği için Gerekli Evraklar;

•  Mal sahibi veya vekili (Noterce vekalet verilen) ise tapu fotokopisi veya mal sahibi olduğunu belgeleyen belge

•  Kiracı ise kira kontratının aslı ile birlikte fotokopisi

•  Nüfus cüzdanı fotokopisi

•  Vergi levhası fotokopisi (yoksa 3 ay içerisinde getireceğine dair taahhüt alınır)

Güvence bedeli ve damga vergisi tahsil edilir. Enerji kesik ise açma bedeli tahsil edilir.

Gördüğünüz gibi hocam Vergi Levhası da istiyorlar. Örnek bir vergi levhasının görüntüsü aşağıdaki gibi;

Burada Ana Faaliyet Kodu ve Adı kısmında "Hırdavatçı (Nalburiye)" falan yazıyor. Peki benim Vergi Levhamda ne yazacak?
hero member
June 18, 2018, 06:47:16 AM
Yorumlar için teşekkürler...

Şirket adına elektrik alma nedenim şu şekilde: Ödediğimiz elektrik faturasını belirli koşullar dahilinde gider olarak gösterip şirketin ödeyeceği vergiden düşebiliyormuşuz. Benim TR de şirketim olmadığı için ve yurtdışındaki şirketimde de bir işime yaramaycağı için ben şahıs adına abonelik almıştım. Daha sonra bir arkadaşım ile anlaştım ve onun şirketi adına abonelik aldık. Her ay gelen faturaları ben ödüğyorum ve makbuzları muhasebecisine iletiyorum. Her yılın  vergi dönemi sonunda (MART ayı) bana ödediğim tutarlardan gider olarak düşülenin %40'ını nakit olarak iade edecekler. Bu sisteme yeni başladık ve henüz hiç iade almadım. Bu bahsettiğim şey yeni birşey değil. Her şirket gelen elektrik faturalarını gider olarak işleyebiliyor. Eğer yüksek vergi ödeyen bir şirketiniz varsa işinize yarayacak bir durum bu. Ödenen vergi az ise bir işinize yaramaz.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
June 17, 2018, 04:59:16 AM
@igotek hocam +1 meritini verdim bu süper paylaşımın için. Peki hocam ekran kartlarınızı koyduğunuz deponuzun 24 kw elektrik gücüne sahip olduğunu söylemişsiniz. Bu da demek oluyor ki ayda yüksek oranlarda elektrik faturası ödüyorsunuz. Maliyeden deponuzu denetlemeye gelmiyorlar mı? Sonuçta yüksek oranda bir elektrik tüketimi ve faturası var.

Bende mesela bir depo satın alıp ekran kartlarını içine koyup direkt madenciliğe başlasam kimse karışamaz mı? Bütün herşeyi geçtim sırf bu soruda takılı kaldım hocam. Yardımınızı bekliyorum.

Resimdeki yere aylık ortalama 3000 TL civarı fatura geliyor. 26 adet RX470 ekledim. Bunlarda 3,2kw faturama ek yapacak.
Yüksek kullanımdna dolayı bir defa ceza bedeli ödedim. Sonra elektrikçi gelip panoda bir şeyler yaptı. Enerji kurumuna da bir dilekçe vererek ullanılan güç iktarını arttırdık. Artık ceza bedeli gelmez dedi. Bunun için extra güvence bedeli ödedik. Elektrik abonelik iptal edilince geri ödenecekmiş.

Sanayiye yakın bir yerde bu yer.  İlk önce bireyseldi ancak sonradan bir arkadaşımın vergi levhası üzeriden aldık elektriği. Nedeni ise ödenen tutarı vergiden düşmek. Vergiden düşebileceği tutarı %40 bana iade edecek. Henüz hiç ödeme almadım.

Verdiğiniz cevap için teşekkürler.

Hocam peki sanayi elektriği mi kullanıyorsunuz?
"İlk önce bireyseldi ancak sonradan bir arkadaşımın vergi levhası üzeriden aldık elektriği." demişsiniz. Bireysel olarak kullanmanın dezavantajları nelerdir?
Benim arkadaşım olmadığı için vergi levhasını nasıl alabilirim?
Bir depo satın alıp içine ekran kartlarını koyarak madenciliğe direkt olarak başlasam sorun çıkar mı?
Pages:
Jump to: