Pages:
Author

Topic: 32Milyon dolar ETH çalındı - page 2. (Read 2984 times)

hero member
Activity: 896
Merit: 519
July 20, 2017, 06:29:45 AM
Merak ettiğim parasını kaptıranlar yasal yollar ile haklarını arıyorlar mı yoksa giden gitti diyerek peşini kolayca bırakıyorlar mı. Her defasında milyonlarca dolarlık soygunların haberini alıyoruz ne yani bu kadar basit mi en başta ortada bir hack girişimi var tek başına bunun bile yasal karşılığı var. Hack'lendiğini iddia edenler yasal süreçlerden bahsediyorlar mı.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
July 20, 2017, 06:23:48 AM
iki gunde 40 milyon dolar ico parası çalındı.
eskiden onlarca silah,ölüm tehlikesi,hapis gibi risklere ragmen banka soyup birkaç milyon dolar çalarlardı.
şimdi bilgisayar basında 18 yaşında bir cocuk birkaç tıkla milyon dolarları çalıyor.
işin ilginci takip bile edilemiyor.bu nasıl bir teknolojidir cidden akıl almıyor.bakalım 10 sene sonra neler gorecegiz.

bu arada edgelesscasiono ico paraıs calınmış denmiş.5 ay once markete cıkan edgeless neden ico yaptı ki?
Neden takip edilemesin?
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
July 20, 2017, 06:22:49 AM
iki gunde 40 milyon dolar ico parası çalındı.
eskiden onlarca silah,ölüm tehlikesi,hapis gibi risklere ragmen banka soyup birkaç milyon dolar çalarlardı.
şimdi bilgisayar basında 18 yaşında bir cocuk birkaç tıkla milyon dolarları çalıyor.
işin ilginci takip bile edilemiyor.bu nasıl bir teknolojidir cidden akıl almıyor.bakalım 10 sene sonra neler gorecegiz.

bu arada edgelesscasiono ico paraıs calınmış denmiş.5 ay once markete cıkan edgeless neden ico yaptı ki?
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
July 20, 2017, 06:14:33 AM
windows için nasıl virus yazılıyorsa ether içinde exploid aranıyor
yarın tezos gözde oldugunda aynı şeyleri oda yaşayacak
20 yıllık bilg.muh.olarak çok düzenli kod da yazsanız muhakkak bir açık bulunur
zero day'i izleyenler devlet destekli worm kodlamasının çok muntazam yapılmış oldugunu bılır
linux çok yaygın olsa bu sefer onun açıgını ararlar
ether populasyonunun sonucunu kötu olarak alıyor,tezosun bundan ders alması gerekıyor
ozellıkle etc 2018 ıcın buyuk planlar yaparken aynı sorunları yaşamamak için şimdiden kendını geliştirmeli

sr. member
Activity: 728
Merit: 264
July 20, 2017, 05:39:26 AM
hacker cuzdanin ucurdugu miktar epey yuksek ama isin diger yuzu, whitehat grubun cuzdana cektigi tokenler.
hacker acigi daha once bulup ilk edg yi patlatmasina ragmen ardindan 15 saat hicbiryere salca olmamis gorunuyor.
whitehat cuzdandaki tokenlere bakinca aslinda bircok ico nun bu durumdan etkilendigini soyleyebiliriz.

ya whitehat mudahil olmasaydi da 160m usd lik tokenler hacker a kaptirilsaydi?

İsin bu kısmı 15 saat baska bi yere salca olmama kısmı cok ilginc iste. Oh bugun nevaleyi kaldırdık birazda bi kac gün sonra takılırızmı diyecek hacker. Bence bu fiyatı asagı yöne etkilemeye yönelik bir manipülatif operasyon.  Adamlar mal toplamak istiyor altlardan . Bende hep boyle diyorum sonra niye satıp alttan alıp tokenlarımı arttırmadım da diyorum Smiley Nasıl piyasa bu yahu maymun ediyor adamı. Daha ilginc kısmı adamlar hack adresse gönderilen etherlerin yerinede basılan tokenlardan göndereceklerini söylüyor. Havadan değil herhalde adamlar cebinden verecek. Tokenlar pazara cıkınca herkes elinden cıkartmaya bakacak. Ee bu niye pazara cıkıyor oyleyse kardeşim? Balinalar ucuza alttan karsılayıp döküleni toparlayıverecekler işte. Birilerinin zararı ile birilerinin karının örtüşmesi gereken bir piyasadayız. Buda bu isin bi operasyon olabilme ihtimalini güçlendiriyor benim gözümde.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 20, 2017, 05:28:02 AM
Geçmiş olsun çalınan miktar büyük ama markete olumsuz bir yansıması olmadı. Huh
Bu olay sanırım marketin ne kadar geniş hacimli olduğunu gösteriyor.
sr. member
Activity: 588
Merit: 253
July 20, 2017, 05:23:43 AM
Bir şekilde olanlar oldu acilen çözüm yolları bulunması lazım. Ben birikimlerimi MEW de saklıyordum ama korkmaya başladım .
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
July 20, 2017, 04:38:18 AM
Parasi calinan projelere ne olacak buda ayri bir soru
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
July 20, 2017, 04:26:52 AM
Asıl soru bundan sonrasında bizler ne yapacaz resmen şu anda uçurumda gibiyiz.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
July 20, 2017, 04:19:46 AM
hacker cuzdanin ucurdugu miktar epey yuksek ama isin diger yuzu, whitehat grubun cuzdana cektigi tokenler.
hacker acigi daha once bulup ilk edg yi patlatmasina ragmen ardindan 15 saat hicbiryere salca olmamis gorunuyor.
whitehat cuzdandaki tokenlere bakinca aslinda bircok ico nun bu durumdan etkilendigini soyleyebiliriz.

ya whitehat mudahil olmasaydi da 160m usd lik tokenler hacker a kaptirilsaydi?
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
July 20, 2017, 03:55:08 AM
Ethereum için bu haberler sıklaştıkça,tezos projesi için daha çok heyecanlanıyorum.Yalnız artık bu hack,çalıntı v.s olaylarına en azından tamamen olmasada azaltmaya yönelik çözümler bulunmas gerekiyor.
her yeni sistem her türlü saldırıya ve açığa karşı savunmasız olacak bitcoinin bunu aşması 10 yıl sürdü. etherde aşacak.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
July 20, 2017, 03:32:08 AM
Ethereum için bu haberler sıklaştıkça,tezos projesi için daha çok heyecanlanıyorum.Yalnız artık bu hack,çalıntı v.s olaylarına en azından tamamen olmasada azaltmaya yönelik çözümler bulunmas gerekiyor.

Ethereum çalıntı haberleri ile Tezos arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamadım. Yani Tezoslar cüzdandan çalınamaz mı? Bilgilendirebilir misiniz?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
July 20, 2017, 03:28:26 AM
son dönmein gözdesi ether hack haberleri, bir ara neydi habire bitcoin exchange hackolayları olurdu.şimdilerdede ether çok şaırmamak lazım para nerdeyse hackerlar orda, ether fiyatı şişince adamlar boş durmuyor
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
July 20, 2017, 03:26:21 AM
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
July 20, 2017, 03:20:06 AM
parity kurucusu vitalikle beraber etheri geliştiren gavin wood mist walletide yapan aynı kişi.
ayrıca icoların %90 ınına smart kontrat altyapısı ve desteği sağlayanda aynı parity ekibi.
mist wallet muhtemelen daha eski bir sürüm kodu kullandığı için açıktan etkilenmedi.

artık şu bir gerçek ki ether dünyasında hiç birimiz güvende değiliz.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
July 20, 2017, 03:04:10 AM
simdi olayin eth ile dogrudan bir alakasi yok. oncelikle bunu soylemek lazim.
parity ile olusturulmus cokluimzali kontratlarda, isowner fonksiyonu ile alakali acik tespit edilmis.
bu acik ile 3. alakasiz kisiler kontrat uzerinde sahiplik devralip icini bosaltmislar.

hero member
Activity: 868
Merit: 500
July 20, 2017, 02:53:57 AM
MEW' e hacklemekdikleri sürece bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
July 20, 2017, 02:41:18 AM
eth pos geçerse biraz daha sistemi düzeltilir diye düşünüyorum ama bakalım nasıl bir durum olcak eth popüler oldukça saldırı olması gayet doğal aslında eth değil öğt olsa ona saldırırı popileritesi olan her coin saldırı altındadır daima
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
July 20, 2017, 02:21:14 AM
Bu şekilde insanın ETH'a yatırım yapası gelmiyor. Herşey normal giderken, biranda kusura bakmayın şu kadar para çalındı demek garip oluyor. Bu haberler umarım medya da çok fazla yer bulmaz.
hero member
Activity: 756
Merit: 500
July 19, 2017, 08:54:09 PM
İyice sıktı artık bu olaylar. Ethdeki bu haberler tezosun önünü açıyor bence.
Pages:
Jump to: