Pages:
Author

Topic: %4 Komisyon ile Bitcoin Sağlanır ! [ Kredi Kartı - Havale ] (Read 478 times)

newbie
Activity: 51
Merit: 0
aracı kart firmalarını kullanıyor arkadaş anladım ancak şu var bugün yarın kredi kartı ile alışveriş yapan kişi şikayette bulunursa eğer ortada kanunen gönderilmiş bir ürün olmadığı için satıcıdan ödemeyi çatır çatır geri alırlar gibi geliyor bana
member
Activity: 630
Merit: 12
Stock

Ticaret konusunun farklı yerlere çekilmemesi için, sizide maliyeyi aramaya çağırabilirim veyada bir smm ile görüşebilirsiniz, faliyet dışında, farklı bir iş yaparsanız naylon fatura işi yapmış olmazsınız, Naylon fatura olayı, fatura sahtekarlıkları üzerinde geçerlidir, adı üstünde, naylon fatura.

Bir önceki yorumlarımda bahsettiğim gibi, olmayan birşeyi, satamayacağınıza göre, olan bir şeyi satabilirsiniz.Bir tül perdeci, stoğuna fatura ile giren şeyleri, yine fatura ile çıkartabilir.Siz bir şirketseniz, fatura ile giren herşeyi, yine fatura ile çıkartabilirsiniz.Sizin amacınız, faturasız giren birşeyi, faturalı çıkarmaksa, ozaman sizin dediğiniz gibi, naylon fatura olayı geçerli olur.

Teşekkürler.

Siz benim dediklerim  doğrudur diyorsunuz maliyeyi siz arayın diyorsunuzya.

Size teklifim şu madem kendinize güveniyorsunuz yazdığınız faturalarada güveniyorsunuz bana şirket ismi ünvanı  ve vergi dairesi ve şirket vergi nosunu
özel mesaj olarak bu siteden mesaj olarak yollayın.

Ben bizzat maliyeye yazı yazarım bu tip bir şirket var  sanal para alım satımı yapıyormuş faturada kesiyormuş bu yasal mıdır diye soralım derim bakalım ne cevap verecekler.Hatta şirket faaliyet alanında sanal para alım satımı ile ilgili yazıda yokmuş derim.

Gerçi önce şirketi bir incelemeden geçirirler gibime geliyor.

Sonucuda sadece siz bileceğiniz için sonuç belli olunca konuya yazar herkesi bilgilendirirsiniz.

Böylece yanlış yada doğru olarak bilinen her şey belli olur.

member
Activity: 564
Merit: 19
Ben danışmanlık faturası kesiyorum. Danışmanlığım şu şekilde:

"Kripto para piyasaları risklidir"

Bu tek cümlelik danışmanlık yanında verdiğim tavsiyenin doğruluğunu test etmek için bir miktar ücretsiz kripto para veriyorum.

Bütünü ile yasal...
jr. member
Activity: 198
Merit: 6

Merhabalar.

Şuan için BDDK Bitcoin veyada türevleri olan coinlerde herhangi bir düzenlemesi, kuralı, veyada izni bulunmamakta.Elektronik Ödeme lisansı olsa bile, Bitcoin veyada altcoin ticareti yapamazsınız.
Döviz büroları, verilen izne göre kur birimlerinin ticaretini yapabilir.BDDK ve SPK Henüz bitcoini resmi veyada dolaylı olarak tanımadığı için, Coinler hakkında döviz veyada bankalar üzerinden ticaret yapılamamakta.
Muhtemelen sizin belirttiğiniz Döviz büroları el altından veriyordur.Başka türlü vermesi mümkün değil.

Gelelim şirket konusuna.
İster Tül perdesi satın sizin dediğiniz gibi, isterseniz farklı bir sektörde şirketiniz olsun, vergisini verdiğiniz sürece istediğiniz gibi satış yapabilirsiniz.Faturaya ister bitcoin dersiniz, ister coin dersiniz.Vergisini verdiğiniz sürece, bir problem olmaz - olamaz.

Teşekkürler.

şirket faaliyet alanı dışında kesilen her fatura sahte fatura hükmündedir.Naylon fatura tabiride ordan gelir.

Tül perdeci örneği onun için verildi.adamın şirketi sadece tül perde ile ilgili ise faturaları tül perde olur.Gidipte gıda maddesi sattım diye fatura keserse ve gıda ile hiç işi yoksa o fatura naylon faturadır

Faaliyet alanı dışında yazılan her fatura naylon fatura işlemi görür.Eğer şirketin varsa ve muhasebecin varsa sor detaylı bilgi al derim ilerde başın ağrır.

Altta link atalım inceleyin görün kendinizde araştırın yoksa şirketim var ben her işleme fatura keserim diyen varsa ilerde başı ağrır inceleme olursa….

https://www.verginet.net/dtt/1/naylon-sahte-fatura-ceza.aspx

Sahte Faturadan Korunmak için Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Faturanın sahte olduğu ne yazık ki anlaşılamaz. Bu cevabı sahte faturayı bilmeden kayıtlarına almış olanları düşünerek veriyoruz. Yoksa bilerek kullananlar, kayıtlarına soktukları belgenin sahte olduğunu zaten bilmektedirler. Faturanın sahte olduğunu anlayamayabilirsiniz ancak sahte faturadan korunabilmek için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz;

Mal ve hizmet aldığınız kişilerin gerçekten böyle bir faaliyeti olup olmadığından emin olun. Gerekirse işyerlerini görün.

Maliye bakanlığının https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresinden E-Vergi Levhası ve vergi sicil no sorgulamalarını yaparak, faal olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca mal alışı yaptığınız firmaların da web sitelerini kontrol ediniz. Artık nerdeyse bütün faal şirketlerin web sitesi bulunmaktadır.

Adres, telefon ve internet bilgilerini kontrol edin. Vergi numarasının yanında SSK işyeri No, Ticaret Sicil No gibi bilgilerini de isteyin.

Merhabalar.

Naylon fatura olayı farklı, tül perde olayı çok farklı şeylerdir.

Olmayan birşeyi zaten satarsanız naylon fatura tabirine girmiş olursunuz.Burda önemli olan, olan şeyi satabilmek.

Tül perde işi yapan biri, gıda girişini yaptıktan sonra, istediği gibi satabilir.Buna hiçbir maliye memuru, yada farklı bir kurumdaki memur karışamaz.
Tül perde işi yapan biri, Coin alımını faturalarsa, ister 1 liradan satar, ister 10.000 liradan.
Faliyet alanı dışında, yapılan her iş, naylon fatura tabirine girmez, giriş faturası olmayan her ürün, veyada iş, satışı yapılırsa, naylon fatura tabirine girer.Naylon faturada, 2 Tabir vardır, Fatura Kesen, ve kullanıcı.Faliyet alanı dışında, ürün satımı hiçbir şekilde naylon fatura tabirine giremez.

Teşekkürler.

Yani pes diyorum yazdıklarınızı iyice bir okuyun..
Naylon fatura nedir araştırın.Sonrada kendi yazdıklarınızı gene okuyun.Naylon fatura nedir olmayan faliiyete kesilen her fatura sahte fatura yada naylon fatura denir.peki sizin dediiğiniz şimdi neye giriyor.
Kuyumcu biri ne satar altın yada faaliyet alanı neyse onu peki faaliyet alanı dışında satılan her ürün için fatura keserse ilerde denetimde başına iş açar.bizim anlatmaya çalıştığımız siz kendi kafanıza göre yazıyorsunuzda işte yanlış yere bastınız ayağınzı kaldırırn. Huh

Eeeee benim şirketim var her türlü faturayı keserim mantığı ile gidiyorsunuzda işte orda durun.çünkü o mantıkla yeterki para gelsin ben fatura keser kdv sini veriyorum devlete bana bir şey yapmaz nasılsa kdvsini ödüyorum dersinde eişte o işler öyle olmuyor maalesef  denetimde öperler sizi sebebi faaliyet alanında toslarsınız ilerde niye kestin bunu diye sorarlar size faaliyet alaınıda yok niye kestinize iş döner.  Grin

Üstte verdiğim örneğe dikkat edin niye dedim adam yaprak gıda otomotiv turizm taşımacılık ithalat ihracat ticaret a.ş diye kuruyor.işte mesele şirketi kurarken faaliyet alanı tam yazılır onun dışında faaliyet alanı dışında kesilen faturada naylon fatura işlemi görür.Adamlar daha şirketi kurarken işte ondan 5-6 falliyet alanını tabeleye yazıyorlar işi bilenler  Cool

Tül perde işi yapan biri, Coin alımını faturalarsa, ister 1 liradan satar, ister 10.000 liradan.

dediğin gibi sen yapıyorsan seni tebrik ediyorum işte lerde artık maliye ile bayağı haşır neşir olacan gibi.hayırlı işler bol kazançlar...
çünkü o tip kesilen faturada naylon fatura hükmündedir.

Ticaret konusunun farklı yerlere çekilmemesi için, sizide maliyeyi aramaya çağırabilirim veyada bir smm ile görüşebilirsiniz, faliyet dışında, farklı bir iş yaparsanız naylon fatura işi yapmış olmazsınız, Naylon fatura olayı, fatura sahtekarlıkları üzerinde geçerlidir, adı üstünde, naylon fatura.

Bir önceki yorumlarımda bahsettiğim gibi, olmayan birşeyi, satamayacağınıza göre, olan bir şeyi satabilirsiniz.Bir tül perdeci, stoğuna fatura ile giren şeyleri, yine fatura ile çıkartabilir.Siz bir şirketseniz, fatura ile giren herşeyi, yine fatura ile çıkartabilirsiniz.Sizin amacınız, faturasız giren birşeyi, faturalı çıkarmaksa, ozaman sizin dediğiniz gibi, naylon fatura olayı geçerli olur.

Teşekkürler.
member
Stock

Merhabalar.

Şuan için BDDK Bitcoin veyada türevleri olan coinlerde herhangi bir düzenlemesi, kuralı, veyada izni bulunmamakta.Elektronik Ödeme lisansı olsa bile, Bitcoin veyada altcoin ticareti yapamazsınız.
Döviz büroları, verilen izne göre kur birimlerinin ticaretini yapabilir.BDDK ve SPK Henüz bitcoini resmi veyada dolaylı olarak tanımadığı için, Coinler hakkında döviz veyada bankalar üzerinden ticaret yapılamamakta.
Muhtemelen sizin belirttiğiniz Döviz büroları el altından veriyordur.Başka türlü vermesi mümkün değil.

Gelelim şirket konusuna.
İster Tül perdesi satın sizin dediğiniz gibi, isterseniz farklı bir sektörde şirketiniz olsun, vergisini verdiğiniz sürece istediğiniz gibi satış yapabilirsiniz.Faturaya ister bitcoin dersiniz, ister coin dersiniz.Vergisini verdiğiniz sürece, bir problem olmaz - olamaz.

Teşekkürler.

şirket faaliyet alanı dışında kesilen her fatura sahte fatura hükmündedir.Naylon fatura tabiride ordan gelir.

Tül perdeci örneği onun için verildi.adamın şirketi sadece tül perde ile ilgili ise faturaları tül perde olur.Gidipte gıda maddesi sattım diye fatura keserse ve gıda ile hiç işi yoksa o fatura naylon faturadır

Faaliyet alanı dışında yazılan her fatura naylon fatura işlemi görür.Eğer şirketin varsa ve muhasebecin varsa sor detaylı bilgi al derim ilerde başın ağrır.

Altta link atalım inceleyin görün kendinizde araştırın yoksa şirketim var ben her işleme fatura keserim diyen varsa ilerde başı ağrır inceleme olursa….

Faturanın sahte olduğu ne yazık ki anlaşılamaz. Bu cevabı sahte faturayı bilmeden kayıtlarına almış olanları düşünerek veriyoruz. Yoksa bilerek kullananlar, kayıtlarına soktukları belgenin sahte olduğunu zaten bilmektedirler. Faturanın sahte olduğunu anlayamayabilirsiniz ancak sahte faturadan korunabilmek için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz;

Mal ve hizmet aldığınız kişilerin gerçekten böyle bir faaliyeti olup olmadığından emin olun. Gerekirse işyerlerini görün.

Maliye bakanlığının https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresinden E-Vergi Levhası ve vergi sicil no sorgulamalarını yaparak, faal olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca mal alışı yaptığınız firmaların da web sitelerini kontrol ediniz. Artık nerdeyse bütün faal şirketlerin web sitesi bulunmaktadır.

Adres, telefon ve internet bilgilerini kontrol edin. Vergi numarasının yanında SSK işyeri No, Ticaret Sicil No gibi bilgilerini de isteyin.

Merhabalar.

Olmayan birşeyi zaten satarsanız naylon fatura tabirine girmiş olursunuz.Burda önemli olan, olan şeyi satabilmek.

Tül perde işi yapan biri, gıda girişini yaptıktan sonra, istediği gibi satabilir.Buna hiçbir maliye memuru, yada farklı bir kurumdaki memur karışamaz.
Faliyet alanı dışında, yapılan her iş, naylon fatura tabirine girmez, giriş faturası olmayan her ürün, veyada iş, satışı yapılırsa, naylon fatura tabirine girer.Naylon faturada, 2 Tabir vardır, Fatura Kesen, ve kullanıcı.Faliyet alanı dışında, ürün satımı hiçbir şekilde naylon fatura tabirine giremez.

Teşekkürler.

Yani pes diyorum yazdıklarınızı iyice bir okuyun..
Naylon fatura nedir araştırın.Sonrada kendi yazdıklarınızı gene okuyun.Naylon fatura nedir olmayan faliiyete kesilen her fatura sahte fatura yada naylon fatura denir.peki sizin dediiğiniz şimdi neye giriyor.
Kuyumcu biri ne satar altın yada faaliyet alanı neyse onu peki faaliyet alanı dışında satılan her ürün için fatura keserse ilerde denetimde başına iş açar.bizim anlatmaya çalıştığımız siz kendi kafanıza göre yazıyorsunuzda işte yanlış yere bastınız ayağınzı kaldırırn. Huh

Eeeee benim şirketim var her türlü faturayı keserim mantığı ile gidiyorsunuzda işte orda durun.çünkü o mantıkla yeterki para gelsin ben fatura keser kdv sini veriyorum devlete bana bir şey yapmaz nasılsa kdvsini ödüyorum dersinde eişte o işler öyle olmuyor maalesef  denetimde öperler sizi sebebi faaliyet alanında toslarsınız ilerde niye kestin bunu diye sorarlar size faaliyet alaınıda yok niye kestinize iş döner.  Grin

Üstte verdiğim örneğe dikkat edin niye dedim adam yaprak gıda otomotiv turizm taşımacılık ithalat ihracat ticaret a.ş diye kuruyor.işte mesele şirketi kurarken faaliyet alanı tam yazılır onun dışında faaliyet alanı dışında kesilen faturada naylon fatura işlemi görür.Adamlar daha şirketi kurarken işte ondan 5-6 falliyet alanını tabeleye yazıyorlar işi bilenler  Cool

dediğin gibi sen yapıyorsan seni tebrik ediyorum işte lerde artık maliye ile bayağı haşır neşir olacan gibi.hayırlı işler bol kazançlar...
çünkü o tip kesilen faturada naylon fatura hükmündedir.
jr. member

Merhabalar.

Gelelim şirket konusuna.

Teşekkürler.

Merhabalar.

Teşekkürler.
member
Stock

Merhabalar.

Gelelim şirket konusuna.

Teşekkürler.

jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Hocam işlem nasıl gerçekleşiyor acaba? aynı şehirdeyken sıkıntı yok ama farklı şehirlerde mail order ile mi yapılıyor yoksa internet üstünden alışveriş yapılıyormuş gibi mi yapılıyor?
jr. member
kredi kartı faturalandırmayı nasıl yapıyorsunuz çok merak ettim.

Güzel noktaya değinmişsinde mesele şu.Sitede değişik konular var btc alıp satıyorum elden alırız nakit veririz gibi.İşte bazı konulardada fatura kesiyoruz diyorda.Bunu yazan kişinin btc alım satım yada sanal para alım satım izni olması lazım ki devletten o lafı demesi için. Grin
Olaki adamın firması vardır.ama firma konularında yada ne iş yapacak denen yerde sanal para alım satım   yazarsa fatura kesilir benim bildiğim kaldıki borsalar olsun yada istanbulda şu anda kapalıçarşıda çuhacı han da alım satım yapan yer vard yeni açıldı ora aynı döviz bürosu gibi çalışıyor yada biride istanbul taksimde açtı orada gene alım satım yapıyorda işte buralar devletten sanırım izin almışlardır görünüşleri aynı döviz bürosu tarzı .yani alım satım yetkileri vardır  kestikleri faturada ona göre % 18 kdv gibi olsa geçerlidir.O izinlerde sanırım borsalar bddk dan izin alıyorlar sanıırm.
Gelelim beriki fatura kesenlere işte adamın şirketi misal tül perde alıp satıyor eee faturayıda sana tül perde keser ama  btc aldım yazarsa adamın yaptığı vergi usulsuzluk suçuna girer.cezasıda var. Huh
Yada başka iştigalde olan şirketlerde aynı şekil şirketin kurulumda yazılan iştigal alanı dışında yazarsa usulsuzluğe girer diye biliyorum.
Vergi kanundada usulsuzluk suçları cezaları farklı olmakla birlikte genelinde sağlam para cezası kesiyor devlet.
Google vergi usuzluk yazılırsa ne gibi yaptırımları var araştırabilirsiniz.

Not:bazı şirketlerin isimlerine dikkat edilirse örnek

Yaprak turizm gıda inşaat otomotiv ithalat ve ihracat A.Ş

dedimmi maşallah şirket 5 işi aynı anda yapar gibi örnek çok.

Merhabalar.

Gelelim şirket konusuna.

Teşekkürler.
member
Stock

Güzel noktaya değinmişsinde mesele şu.Sitede değişik konular var btc alıp satıyorum elden alırız nakit veririz gibi.İşte bazı konulardada fatura kesiyoruz diyorda.Bunu yazan kişinin btc alım satım yada sanal para alım satım izni olması lazım ki devletten o lafı demesi için. Grin
Olaki adamın firması vardır.ama firma konularında yada ne iş yapacak denen yerde sanal para alım satım   yazarsa fatura kesilir benim bildiğim kaldıki borsalar olsun yada istanbulda şu anda kapalıçarşıda çuhacı han da alım satım yapan yer vard yeni açıldı ora aynı döviz bürosu gibi çalışıyor yada biride istanbul taksimde açtı orada gene alım satım yapıyorda işte buralar devletten sanırım izin almışlardır görünüşleri aynı döviz bürosu tarzı .yani alım satım yetkileri vardır  kestikleri faturada ona göre % 18 kdv gibi olsa geçerlidir.O izinlerde sanırım borsalar bddk dan izin alıyorlar sanıırm.
Gelelim beriki fatura kesenlere işte adamın şirketi misal tül perde alıp satıyor eee faturayıda sana tül perde keser ama  btc aldım yazarsa adamın yaptığı vergi usulsuzluk suçuna girer.cezasıda var. Huh
Yada başka iştigalde olan şirketlerde aynı şekil şirketin kurulumda yazılan iştigal alanı dışında yazarsa usulsuzluğe girer diye biliyorum.
Vergi kanundada usulsuzluk suçları cezaları farklı olmakla birlikte genelinde sağlam para cezası kesiyor devlet.
Google vergi usuzluk yazılırsa ne gibi yaptırımları var araştırabilirsiniz.

Not:bazı şirketlerin isimlerine dikkat edilirse örnek

Yaprak turizm gıda inşaat otomotiv ithalat ve ihracat A.Ş

dedimmi maşallah şirket 5 işi aynı anda yapar gibi örnek çok.
jr. member
$50 BTC için işlem gerçekleştirdik, hızlı ve sorunsuzca hallettik gece gece. Kendisine tekrar teşekkürler. Smiley

Yorumunuz için teşekkürler.

Aracı kurumlar ile çalışıyoruz.
newbie
Activity: 54
jr. member
Arkadaşla iki defa kripto para ticareti yaptık, hem hızlı hemde güvenilir diyebilirim. Mesai saatleri dışında bitcoin, ethereum, litecoin ve diğer pekçok kripto para türünde işlem yapabilirsiniz.

Ticaretinin güzelliği kadar hoş sohbetide ayrı bir güzeldir arkadaşın.

Teşekkür ediyorum kendisine.

Merhabalar.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, Hayırlı Günler.

Teşekkürler.
newbie
Activity: 6
Arkadaşla iki defa kripto para ticareti yaptık, hem hızlı hemde güvenilir diyebilirim. Mesai saatleri dışında bitcoin, ethereum, litecoin ve diğer pekçok kripto para türünde işlem yapabilirsiniz.

Ticaretinin güzelliği kadar hoş sohbetide ayrı bir güzeldir arkadaşın.

Teşekkür ediyorum kendisine.
jr. member
Komisyonun yüzdesi uygun ancak riskli bir iş birazda düşündürücü ama eğer kesin bir garanti varsa kesinlikle çok kolaylık sağlanabilir sizin açınızdan iyi bir işSmiley

Merhabalar.

Komisyon olarak uygun tutmaya çalıştık, alımlari veyada satımları ortak belirlenebilecek noktalardada yapabiliriz.

Teşekkürler.
full member
Activity: 322
Merit: 100
Komisyonun yüzdesi uygun ancak riskli bir iş birazda düşündürücü ama eğer kesin bir garanti varsa kesinlikle çok kolaylık sağlanabilir sizin açınızdan iyi bir işSmiley
jr. member
Ne kadara kadar alınıyor

Merhabalar.
Herhangi bir alt limit veyada üst limit bulunmamakta.
Teşekkürler.

alımlar yüz yüze mi oluyor hocam

Selamlar.
Aynı şehirde isek, yüzyüze alımlar olabilir hocam iki tarafında ortak belirleyeceği bölgelerde.
Yüzyüze Alımlarda, kart ilede ödeme sağlayabilirsiniz.
Teşekkürler.
newbie
Activity: 31
Ne kadara kadar alınıyor

Merhabalar.
Teşekkürler.

alımlar yüz yüze mi oluyor hocam
jr. member
Ne kadara kadar alınıyor

Merhabalar.
Teşekkürler.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
Ne kadara kadar alınıyor
Pages:
Jump to: