Pages:
Author

Topic: 40 milyon ton kayıp kömür iddiası - page 2. (Read 221 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 09, 2023, 11:22:47 AM

Önemli bir paylaşım olmuş, yine skandal bir haber, 5 yıl boyunca satışa hazır kömürle gerçekten satılan kömür arasında hep fark oluşuyor, 5 sene sonunda bakıyorlar ki bu farktan doğan stoklarda hazır bulunması gereken toplam 40 milyon TON kömür buhar olmuş...

Avrupa'da ve dünyanın bütün medeni ülkelerinde istifalar ve yargılamalar zincirine yol açacak bir olayın TBMM'de bile dile getirileceğini zannetmiyorum, krallık rejiminde olur böyle şeyler, savcılar adaletten çok başka sebeplerle göreve getirildiği ve maaş aldıkları her gün bunun bilincinde oldukları için, kamuoyu yararına buna dava açacak bir mercii de bulunmuyor şu anki Türkiye'de...

Hocam rakam gerçekten inanılmaz. Normalde böylesine bir skandal gerçekten bir hesap hatası değilse, gerçekleştiği ülkede çoğu kişinin kellesini alır, iktidar değiştirir hatta. Ama bizde eski bakan yorum hatası diyor, TKİ faaliyet raporuna erişimi kısıtlıyor  falan filan. Valla kimin payı varsa kim buradan zerre nemalandiysa Allah bin türlü belasını versin.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
October 08, 2023, 03:17:32 PM
Vay arkadaş bu haberi duymamıştım. Gene akşam akşam delirtebildiler. Bunun basit bir veri hatasını olmasını ve yanlış haber çıkmasını çok çok isterim ama tam da yolsuzluk yapılıp üstü örtülebilecek bir yer gibi duruyor. Gerçekten bunların beceriksizliğinden de para hırsından da yiyip yiyip doymamalarından da bıktım usandım. Umursamayayım, foruma yazmayayım diyorum ama gerçekten insan dayanamıyor. Bu işin tek çözüm yolu kontrol mekanizması. Quis custodiet ipsos custodes?
sr. member
October 08, 2023, 02:55:22 PM
Kaybolmamıştır hiç öyle şey olur mu? Sadece yer değiştirmiştir bence 🙂 yazılan mesajlara bakıyorum da herkes bu durumu çok doğal karşılıyor çünkü daha neler neler oldu bu ülkede ve bizler böyle şeylere alıştık alıştırıldık ne yazık ki.
Adalet olan bir ülke olsa ne böyle şeyler yaşanır, yaşansa dahi suçlular bulunur gerekli cezayı alırlar fakat bizde kimse ceza almaz maalesef.

Hocam dediğiniz gibi, bizim gibi eleştirel bakış açısı olup, siyasi taraf gözetmeksizin olayları mantık ve ahlak süzgecinden geçirerek algılamaya çalışanlar bile olayı artık kaniksamis çünkü uzun süredir bu şekilde olaylara tanık olup, hiçbirinde fail aranmadigini gördük. Burada direkt emek hırsızlığı var şayet haber tamamen dogrulanirsa. Yerin yüzlerce metre altında saatlerce çalışan insanların emekleri talan edilmiş, sonrasında ise milli servet sömürüsü var ki bu daha da önemli. Yahu bir organizasyonun en üstündeki adamin, eski sorumlu da olsa kendi donemindeki bir sıkıntı için verilerin yanlış yorumlanması  şeklinde bir açıklama yapması kabul edilebilir birşey midir?
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
October 08, 2023, 02:50:18 PM

Önemli bir paylaşım olmuş, yine skandal bir haber, 5 yıl boyunca satışa hazır kömürle gerçekten satılan kömür arasında hep fark oluşuyor, 5 sene sonunda bakıyorlar ki bu farktan doğan stoklarda hazır bulunması gereken toplam 40 milyon TON kömür buhar olmuş...

Avrupa'da ve dünyanın bütün medeni ülkelerinde istifalar ve yargılamalar zincirine yol açacak bir olayın TBMM'de bile dile getirileceğini zannetmiyorum, krallık rejiminde olur böyle şeyler, savcılar adaletten çok başka sebeplerle göreve getirildiği ve maaş aldıkları her gün bunun bilincinde oldukları için, kamuoyu yararına buna dava açacak bir mercii de bulunmuyor şu anki Türkiye'de...
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
October 08, 2023, 02:46:01 PM
Kaybolmamıştır hiç öyle şey olur mu? Sadece yer değiştirmiştir bence 🙂 yazılan mesajlara bakıyorum da herkes bu durumu çok doğal karşılıyor çünkü daha neler neler oldu bu ülkede ve bizler böyle şeylere alıştık alıştırıldık ne yazık ki.
Adalet olan bir ülke olsa ne böyle şeyler yaşanır, yaşansa dahi suçlular bulunur gerekli cezayı alırlar fakat bizde kimse ceza almaz maalesef.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
October 08, 2023, 02:15:56 PM
40 milyon ton. Vay be adamlar bir madeni yok etmişler. Pes doğrusu. Hani minareyi çalan kılıfını hazırlar derler ya hep düşünmüşümdür bu kılıf ne kadar olmalı diye. Yok canım bu kömür halen maden damarında duruyodur da birileri çıkartılmış gibi bir maddi hata yapmış öyle işleme almıştır muziplik olsun diye. Bak yaramaza. Bu tarz adamlar yaptıkları bu eşşek oğlu eşşek şakaları ile bizim gariban devlet büyüklerinide zora sokuyarlar. Bak açıklama güzelmiş maddi hata. Bak bende sana sebebin bir çırpıda açıkladım. Yersen.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 08, 2023, 02:12:23 PM
Türkiye burası adamlar 128 milyar doları iç etti burada 40 milyon ton kömür yok olsa ne olacak isterse 100 milyon ton kömür yok olsun birşey olmaaz. Adamlar en çok satılan ürün olan çaydan zarar ediyor Smiley 40 milyon ton kömürün kayıp olması çok önemli konu değil.

Bulması çok basit alsında maliye gidecek anormal hesap hareketi olan hesapları bulacak veya anormal zenginleşenleri

Bulmak isteyene ohooyyyy
sr. member
October 08, 2023, 02:01:13 PM
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunun 2022 yılı faaliyet raporlarına göre, öyle böyle değil 40 milyon ton kömürün tabiri caizse kuş olup uçtuğu bilgisi var. Dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezin konuyla ilgili olarak verilerin yanlış yorumlanması durumu olabilir gibi saçma sapan bir açıklaması da varmış ki lan bu 40 kilo değil 40 ton değil milyon kardeşim nasıl bir yanlış yorumlamak bu. Yahu ufak bir hesap yapsak şu anda kömürün tonu en az 6000 lira, bunu 40 milyon ile çarpınca ortaya çıkan rakam akıl almaz noktalara ulaşır. Ben Zonguldak'ta doğdum büyüdüm, o kömürün ne şartlarda çıktığını çok iyi bilirim, çok arkadaşım maden şehidi oldu. Dolayısıyla bu konuda çok hassasım, bu konunun mutlaka izahı lazım, işin manevi boyutu bir yana, buradaki rakam kimin cebinde, yine buradaki kayıp vatandaşın cebinden mi telafi edilecek. Ha unutmadan TKİ 2022 yılı faaliyet raporunu erişime kapatmış ki bu da birilerinin yine bir boklar yediginin kanıtı gibi.

https://www.birgun.net/haber/tkide-40-milyon-ton-komur-kayip-473585
Pages:
Jump to: