Pages:
Author

Topic: 40.000 TL Param var, terste kaldım ne yapayım? (Read 294 times)

full member
Activity: 420
Merit: 100
TL de kalkmaktansa dolar euroya geçmeyi ya da şuan coinmarketcapta ilk 20de yer alan coinlerden alıp ilk boğa piyasasını beklemek en mantıklısı olacaktır.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Herkes kolayca Bitcoin al altcoin al diyor ama 40.000 TL de az bir para değil. Eğer parayı kaybetmeyi de göze alıyorsan tabii ki herkesin ilk önerisi kripto para yatırımı yapman olur ama böyle bir düşüncen yoksa araba almak yerine altın veya dolara yatırsan daha iyi olur sanki
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
40 bin TL nin 20 bini ile bitcoin , diğer  20 bini ile coinmarketcap teki ilk 30 altcoinlerden bazılarına yatırım yapabilirsiniz. Madem bu forumdasız başka bir seçenek önermek çok mantıksız olur. Bu aralar bence giriş yapmak için ideal duruyor.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
aslında toplam paranın %20 si dolar olarak kalacak %20 side btc de kalacak geriside alt coinlere girmek lazım bir miktarı dolarda tutmanın mantığı olası bi sert düşüşte daha fazla coin almak için
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
40.000 TL para'nın;

10.000 TL'si ile Bitcoin alınır. Kasım yada Aralık ayında boğa gelince nakite çevrilir.
10.000 TL'si ile Ripple alınır. Önümüzdeki boğa sezonunda nakite çevrilir.
10.000 TL'si ile Ethereum Classic alınır. Etc 100 Dolar olunca nakite çevrilir.
10.000 TL'si ile Tezos alınır. Xtz 10 Dolar olunca nakite çevrilir.

Gördüğünüz üzere sadece kripto para yatırımı var. Paranızın değerini korumak istiyorsanız tek çare Cryptocurrency.
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
ben olsam %15'li kısmıyla ethereum ve neo alırdım %35'lik kısmıyla ise altın alırdım geri kalanıda ne olur ne olmaz diye tutardım elimde nakit olarak  çünkü dolar baya riskli iş şuan
member
Activity: 588
Merit: 22
Tüm parayla yatırım yapılmaz bence.Paranın bir kısmını kötü günler için,hatta ayı piyasası için ayırmak lazım.Geri kalan paranın da yarısıyla dolar,altın,repo vs yapılabilir.Diğer yarısıyla da bitcoin,ripple,etherium vs alınabilir.Ancak sakın ha kredili işlemler yapmayın derim..
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
%25 nakitte kalıp,%25 kısmı ile de dolar ve altın alınabilinir. Kalan %50 ile de etherium almak mantıklı olabilir. Etherium iu an diplerde,bu bir fırsat olabilir bence,değerlendirmek lazım
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
Zaten hep burdan alınmaz, dahada yükselmez düşsün öyle alırım dedikçe kaybediyoruz. Birikmiş TL olsa ya altın alırdım yada doviz . En azından param erimezdi.
member
Activity: 448
Merit: 11
Hani ocaktan beri sürekli bir düşüşün içerisindeyiz kararsızım ama şuan piyasanın ortalama en düşük konumunda bence  tam yatırma zamanı
newbie
Activity: 3
Merit: 0
terste kalmayan yokki hepimize giren girdi kardeşim yapcak bişi yok bekliyoz
member
Activity: 275
yatırım konusunda kendi yolunuzu kendiniz çizmelisiniz bence ama tabii ki böyle durumlar da gerçekten yardım almak gerekiyor çünkü başka türlü işin içinden çıkılmayabiliyor bazen.
member
Activity: 279
geçen ay ben de böyle bir sorun yaşadım elimdeki nakit parayı değerlendirmek istedim ve ne yapacam güvenim kırıldı çünkü düşündüm durdum dolara yatırdım.
newbie
Activity: 280
hocam dolar daha artmaz diye bir şey yok, dolar uzun vadede tl karşısında sürekli ama sürekli değerlenir
member
Activity: 238
Altın almanızı önerebilirim. Gerçi uzun vadede dolar ve euro da kazandıracaktır mutlaka. Kısa vadede kazanmak istiyorsanız o konuda fikrim yok şu an için ortalık karışık.
newbie
Activity: 70
Türk lirasında kalmayın. Kripto piyasasındaki büyük coinler alım seviyelerinde ama yine de riskli olur. Biraz döviz biraz altın şeklinde değerlendirmeniz faydanıza olur.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Aslında para birden gelmediyse, 40 bin olana kadar da kademeli alım yapmayı tavsiye ederim. Eğer borsada paranızı kullanmıyorsanız, TL tutmak yerine sürekli olarak bazı aylar altın, bazı aylar dolar alarak güzel bir sepet yapabilirsiniz. Hatta bazı aylar borsadaki coinlerden alarak, gelirinizi daha da fazla yükseltebilirsiniz.
full member
Activity: 158
Merit: 100
Para paradır kardeşim hiç yoktan cebinde bulunuyor.. Ben senin yerinde olsam düşük fiyattan altın almaya çalışırdım fakat şu saatten sonra dövizcilerde düşükten altın satmamaya başladı.
member
Activity: 224
dolar veya euro gibi seçeneklere yatırım yaparsanız orta ve uzun vadede her türlü paranızın değerini korursunuz. Kripto para yatırımları biraz daha riskli. Bir boğa beklentisi var ama bu boğa 8 aydır bekleniyor ve her düşüşten sonra geleceğine daha fazla inanılıyor.
member
Activity: 294
uzun vadede dolara yatırım yapıp 3-5 kar elde etmeniz çok muhtemel bir durum gibi görünüyor şu sıralar. dolardaki düşüş malum ama uzun vadede yükseliş esas.
Pages:
Jump to: