Pages:
Author

Topic: 41 tane altcoinden oluşan sepetim - page 4. (Read 752 times)

full member
Activity: 378
Merit: 100
January 24, 2018, 03:26:18 AM
parayı bu kadar dağıtmak iyi değil. yarısını sağlam tokenlere (btc, eth, ltc gibi) diğer yarısını ise sürpriz 3-4 tokene ayırmak daha mantıklı olurdu.
member
Activity: 252
Merit: 10
January 24, 2018, 03:24:00 AM
arkadaşların da söylediği üzere sepetin iyi güzel olmuş ama bazı coinlerde zarar edebilirsin diye düşüyorum ama kar oranı yüksek olacaktır.
sr. member
Activity: 784
Merit: 259
January 24, 2018, 03:23:55 AM
Çok fazla koin ve token var bunları takip etmek te ayrı bir iş zaten. Paylaşım için saol en azından bir fikir verebilir ama tahminim artışın sebebi Neo gibi koinler tuttuğun koinlerden belki 1-2 tanesi seni çok üzer ama diğerlerinden aldığın kazanç tatmin edici olur diye düşünüyorum. Bu kadar koini araştırdın mı tavsiye üzerine mi girdin.

blockfoliadan takip edebilir ama bu kadar coini parayla aldıysa mantıklı gelmedi bana. bounty'den geldiyse eğer sıkıntı yok devam.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
January 24, 2018, 03:18:08 AM
Çok fazla koin ve token var bunları takip etmek te ayrı bir iş zaten. Paylaşım için saol en azından bir fikir verebilir ama tahminim artışın sebebi Neo gibi koinler tuttuğun koinlerden belki 1-2 tanesi seni çok üzer ama diğerlerinden aldığın kazanç tatmin edici olur diye düşünüyorum. Bu kadar koini araştırdın mı tavsiye üzerine mi girdin.
member
Activity: 252
January 24, 2018, 03:00:40 AM
güzel coinler seçmişsin bazıları kısa vadede kazandırır bazıları uzun vadede  ben orda monetha göremedim ama onu düşünmediniz mi.
member
Activity: 700
Merit: 56
January 24, 2018, 02:56:25 AM
Ne diyim hocam ben bu kadar coine yatırım yapamam açıkcası şuan sepetimde 8 coin var ama sen maşallah doldurmuşsun. İnşallah umduğunu yada umduğundan fazlasını kazanırsın.
hero member
Activity: 858
Merit: 500
Taylor - Smart Crypto Trading Assistant
January 24, 2018, 02:31:21 AM
Güzel bir sepet olmuş. ellerinize sağlık. Yakın zamanda, tahmini 2018 ortasında bomba etkisi yaratabilecek çeşitlilikte olmuş. Daha sonrasında sepetin durumunu değiştirirseniz lütfen bilgi veriniz.
full member
Activity: 266
Merit: 148
January 24, 2018, 02:18:55 AM
Sepet değil çelenk yapmışsın resmen, Bana göre Sepet yapmaktaki mantık sermaye ile alakalı sermaye büyüdükçe sepetteki koin sayısı artamalı, çok büyük fonlar sepetini geniş tutar ve daha garanti bir  yol izler,
Kısacası ;
vole vurmak istiyorsan tek koin
artsın ama düşmesin diyosan 5 koin
taş olsun başına bişey gelmesin diyosan 20 koin
piyasa uçması kaçması dışında yerinden kıpırdamasın diyosan daha fazla koinle bir sepet yapabilirsiniz.

YTD riskte kazançta sizin sonuçta.
member
Activity: 140
January 23, 2018, 09:13:47 PM
Sepet kabarık olmuş yönetmek zor gelebilir.
sr. member
Activity: 406
Merit: 263
January 23, 2018, 08:35:18 PM
Kısa zamanda iyi kar yapmışsın helal olsun. Şuanki çantanda olan koinler de toplam kazanç olarak seni zarara sokmayacaktır. Elbet içlerinde zarar yapan olacaktır ama diğer başarılı coinler senin zararını telafi edip hatta iyi bir kar da getirebilirler. Coinleri uzun dönem tutmayı düşünden bile yine deelinde bulundurduğun coinler ile ilgili gelişmeleri takip etmende fayda var. En azından twitter hesaplarına abone olup ömli gelişmeleri takip edersin.
member
Activity: 112
January 23, 2018, 07:42:03 PM
Maaşallah yok yok sepette. 41 tane coin seçmek zor olmuştur.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
January 23, 2018, 07:24:03 PM
Evet arkadaşlar Gecen kasım ayının 2 sinde 4500 dolara tanesi 55 dolardan  81 tane litecoin alarak girdim bu işe ilk sonra aralıgın 7si yada 8 ii gibi 130 dolara sattım hepsini tekrar düşünce alırım diyerek ama düşmedi hatta 3-4 gün sonra ath yaparak 320 dolarları gördü pirazcık pişmanlık olsada aldığım kar beni tatmin etmişti 1 ayda nerdeyse 2 ye katladım parayı.
Sonra parayı oldugu gibi yurt dışı borsalarına atım ve tüm parayla neo aldım 40 dolardan sonra %10 fazlasına satıs koydum %10u aldıkca gelecegi olan projelere yöneldim işte 50 tane wtc 50 tane gvt falan böyle ucuz ama ilerde degerlenecek coinlere bastım karı.
tabi hep kazanmadım bazen zarar yazanlarda oldu 10 gün öncesinde 30k dolara dayanmıstı ama şimdi 18-20 arasında gidip geliyor paramız
bu arada o cok sayıda olan duyulmamıs coinleride su sekilde aldım posw pivx ve vertcoin almak için yobite para attım aklımda 100 er tane vtc pivx 1000 tanede posw almak vardı bunları aldıktan sonra kalan parayıda total supleyy fazla olmayan suanda asırı ucuz olan ve ekibinin aktif oldugu projelere yatırdım zaten en kralı 0.002 0.005 dolar civarı yani 1000 tane alsanız 2 dolar yapıyor bakarsın ilerde 1 tanesi 1 dolar olur neme lazım.

Son olarak coinler cok farklı yerlerde kimisi borsada kimisi kendi walletlerinde kimisi ledger da ama ben blockfolio uygulaması imdadıma yetişiyor hepsini oraya kaydettim ve aralık 31e kadar hiç birisini satmayacagım için günlük girip bakmıyorum borsalara falan arada bi uygulamaya bakıyorum o kadar.

Güzel bir macera. Oldukça da heyecanlı ve merak uyandırıcı. Başlangıçta bir strateji varmıi gibi sanki, yüzde on alıp çıkmak gibi. Ama ltc ve neo da beklenmemiş, tabi kimse bilemez. Ama genel olarak devam stratejisi yok, ya da anlatılmamış. Hepsinde yüzde 10 kar edip çıkacak mısın. Kar ettiklerini ne yapacaksın, zarar ettiklerini ne yapacaksın, stop loss koyuyor musun vs vs. Başarılar.

Hocam devam stratejimi anlatayım.
1-Buraya yazılanlar %10 kardan sonra cıkılacak coinler degil hocam bunlar uzun vade yatırım amaçlı  31 aralık 2018 günü tüm coinlerin fiyatı ne kadar olursa olsun %50 sini satmayı düşünüyorum 26 neo varsa 13 ü satılacak 13ü kalacak vs gibi
tüm portföydeki coin sayısı yarı yarıya azalacak.
evet hala elimde 0.1 btc var ama onu buraya dahil etmedim onla belirli coine giriyorum %10.5e satıs giriyorum ordan gelecek karla artık wtc ve gvt öncelikli olarak ekleme yapmak istiyorum sonrasında ise  yobitte falan bilinmeyen total suplyy az olan  coinlerden alacagım.
şimdi diyeceksinizki onlarıda yüksekten satıp düşünce sayıyı arttırabilirsiniz diye ama 2 kere agzım yandı elimde 7 dolardan alınan 150 NEBLİO vardı 12 olunca sattım sonra bu 60$ falan gördü pişman oldum şuan sadece 10 tane var bir digeride AERON 1000 TANE vardı 0.77 dolardan almıstım 1 doları görünce hepsini sattım 2 gün sonra 10 doları gördü ondan sonra uzun süreli aldıgım hiç bir coini satmamaya kara verdim.
2- zarar etsemde satmayacagım ben buraya elime havadan gelen bir para ile girdim yani o para aslında benim degildi iddaa oynadım tuttur com dan rindane82 var belki bilirsiniz sistem kuponları oynar 382 tl degerinde sistem 4-5-6-7-8-9 kuponu yapmıs onu oynadım o kupondan 6 maç geldi 18 bin civarı para geldi 6 maç karsılıgında benden o günden sonra iddaa oynamayı bıraktım ve dedim ki bu parayı başka yerde degerlendirelim hanıma sordum yatırayım mı diye oda sen bilirsin dedi yatırdım 4500 doları. Evim var arabam var karı koca işimizde var yani burdaki para bana acil lazım olmaz gibi duruyor o yüzden daha şimdiye kadar hiç cekmedim allah göstermesin cok acil bir durumda olmazsa yıl sonuna kadar duracak.
3- stop loss koymuyorum yukardaki sebeplerden dolayı.
4-Evet ilk basta ltc de yada neoda tutsam hepsini hiç ellemeden belkide suan cok daha fazla para olacaktı elimde ama acemilik işte aslında acemilikte degilde az ile yetinme sanırım.
5- başlangıcta bir stratejim yoktu acıkcası bu işi ilk arastırdıgımda  ilk bildiklerim btc eth ve ltc idi sadece ucuz diye ltc aldım (gerci yinede en cok o kazandırdı şimdiye kadar bu 3ü arasında)
Sanırım yeterince detaylı olmustur hocam:)
jr. member
Activity: 46
Merit: 6
January 23, 2018, 06:27:10 PM
Evet arkadaşlar Gecen kasım ayının 2 sinde 4500 dolara tanesi 55 dolardan  81 tane litecoin alarak girdim bu işe ilk sonra aralıgın 7si yada 8 ii gibi 130 dolara sattım hepsini tekrar düşünce alırım diyerek ama düşmedi hatta 3-4 gün sonra ath yaparak 320 dolarları gördü pirazcık pişmanlık olsada aldığım kar beni tatmin etmişti 1 ayda nerdeyse 2 ye katladım parayı.
Sonra parayı oldugu gibi yurt dışı borsalarına atım ve tüm parayla neo aldım 40 dolardan sonra %10 fazlasına satıs koydum %10u aldıkca gelecegi olan projelere yöneldim işte 50 tane wtc 50 tane gvt falan böyle ucuz ama ilerde degerlenecek coinlere bastım karı.
tabi hep kazanmadım bazen zarar yazanlarda oldu 10 gün öncesinde 30k dolara dayanmıstı ama şimdi 18-20 arasında gidip geliyor paramız
bu arada o cok sayıda olan duyulmamıs coinleride su sekilde aldım posw pivx ve vertcoin almak için yobite para attım aklımda 100 er tane vtc pivx 1000 tanede posw almak vardı bunları aldıktan sonra kalan parayıda total supleyy fazla olmayan suanda asırı ucuz olan ve ekibinin aktif oldugu projelere yatırdım zaten en kralı 0.002 0.005 dolar civarı yani 1000 tane alsanız 2 dolar yapıyor bakarsın ilerde 1 tanesi 1 dolar olur neme lazım.

Son olarak coinler cok farklı yerlerde kimisi borsada kimisi kendi walletlerinde kimisi ledger da ama ben blockfolio uygulaması imdadıma yetişiyor hepsini oraya kaydettim ve aralık 31e kadar hiç birisini satmayacagım için günlük girip bakmıyorum borsalara falan arada bi uygulamaya bakıyorum o kadar.

Güzel bir macera. Oldukça da heyecanlı ve merak uyandırıcı. Başlangıçta bir strateji varmıi gibi sanki, yüzde on alıp çıkmak gibi. Ama ltc ve neo da beklenmemiş, tabi kimse bilemez. Ama genel olarak devam stratejisi yok, ya da anlatılmamış. Hepsinde yüzde 10 kar edip çıkacak mısın. Kar ettiklerini ne yapacaksın, zarar ettiklerini ne yapacaksın, stop loss koyuyor musun vs vs. Başarılar.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
January 23, 2018, 06:08:15 PM
Aralarında güzel coinler var, adını hiç duymadıklarım var. Genel olarak portföyün çok fazla dağıldığını düşünüyorum.
Güzel kâr yapmak için genel bir yükseliş beklemeniz gerekecek. İçlerinden bireysel olarak aşırı yükselecekler genel portföy değerini fazla etkilemeyecektir.
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
January 23, 2018, 05:47:38 PM
Benim oluşturmak istediğim sepeti yapmışsınız gerçekten bravo. Umarım bol sürprizler sizi bulur , iyi para kazanırsınız.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
January 23, 2018, 04:24:49 PM
POSW de çok fazla gelişmeler gerçekleşti ve yakın zamanda POSW isminin degistirileceğini yeni isminin StakeNet olacağını okudum biryerlerde, elinde olanlar takip etmeli.
full member
Activity: 784
Merit: 120
January 23, 2018, 04:16:56 PM
1000 tane aldım hocam yetmez mi? Smiley

@Zz hocam zaten yukarda yazdıgım gibi  cogu kar ile alınmıs coin hatta bazıları öyleki 1000 tanesi 2 dolara alınmıs coinler
asıl gelecek bekledigim coin sayısı cok fazla degil
gelecekte degerlenecegini süşündügüm coinler sizin dediginiz sayılarda zaten
neo, gtv,wtc,xrb,posw modum evx waves zec dash vtc pivx komodo bunlar ilerdesuanki konumlarından farklı olacagını düşünmekteyim.

Elinde 10000 tane olan bankacı olabilecek 10000 tane olmayan elindekileri kiraya verebilecek. Böyle açıklayayım sana. Daha ayrıntılı bilgiyi yakın zamanda hazırlayacağım siteye koyacağım Cheesy
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
January 23, 2018, 04:07:30 PM
Zengin ederse alttaki 1/3 lük bölüm zengin eder. Diğerleri para kazandırır.
Daha önce yaptığınız gibi artanları satıp kazanç ile potansiyel gördüğünüz coinleri almak daha mantıklı olabilir.
full member
Activity: 476
Merit: 100
January 23, 2018, 03:50:41 PM
İlginç bir deney olucak gibi, sağlam bir miktar koyulmuş az para değil bakalım akibet nereye doğru gidecek, bir kısmı batsa da içlerinden biri sağlam patlar tüm parayı telafi eder tek başına bile diye düşünmekteyim, örneğin neo o tarihe kadar bin doları görür geçebilir de.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
January 23, 2018, 03:30:56 PM
1000 tane aldım hocam yetmez mi? Smiley

@Zz hocam zaten yukarda yazdıgım gibi  cogu kar ile alınmıs coin hatta bazıları öyleki 1000 tanesi 2 dolara alınmıs coinler
asıl gelecek bekledigim coin sayısı cok fazla degil
gelecekte degerlenecegini süşündügüm coinler sizin dediginiz sayılarda zaten
neo, gtv,wtc,xrb,posw modum evx waves zec dash vtc pivx komodo bunlar ilerdesuanki konumlarından farklı olacagını düşünmekteyim.
Pages:
Jump to: