Pages:
Author

Topic: 50 BTC - Özel anahtar kayıp - Kurtarma ??? - page 3. (Read 2085 times)

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Hep yurt dışından görecek değiliz ya şöyle gelişmeleri, biraz da yerli versiyonlarımız olsun işte ne güzel :) Miktar oldukça yüksekmiş! Umarım 50 BTC sahibine geri döner.
Gelişmeleri buradan da paylaşmaya devam edin @wolqen hocam. Hem konu güncel tutulmuş olur hem de başlık yukarıda görünür. Bol şanslar diliyorum...
newbie
Activity: 16
Merit: 0
private key zaten yok  arkadaşlar  dediğim gibi  adresi soranlar özelden yazabilir

o tarihte coinbase mi vardı diye soran arkadaş içinse

https://prnt.sc/t0vhbp
sr. member
Activity: 364
Merit: 304
QR Kodu dediğiniz rakam ve harflerin görselleşmiş halidir. Güvenli bir QR kod okuyucuya okutursanız içerisinde nasıl bir kodun saklı olduğunu görürsünüz. Örneğin ben şunu kullanıyorum. Yazılıma güvenip güvenmemek sizin bileceğiniz iş. Eğer p.key ise dikkatli olun elbette.

Bahsettiğiniz QR kodu private key değil, sadece public key (yani herkese açık adres) ise yapacak hiç bir şey yok. QR kodları genelde, ödeme alacağınız yere kolaylık sağlaması için gönderilen bir görsel. private key olma ihtimali de yok değil. Halka açık olan adresi varsa paylaşabilir misiniz? Blockchain'den 50 btc'nin durumuna bir bakalım. (private key'den bahsetmiyorum o size özel bir kod.)

Geçmiş olsun, umarım erişirsiniz cüzdanınıza.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Coinbaseden 2009 da odul almaktan bahsetmissiniz coinbase kurulus tarihi 2012 ? 2009 yilinda dogru duzgun platform yok 2009 sonlarina dogru forumda olusturulmaya calisilan amator platformlar var sadece.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Arkadaşlar Merhaba,

Başlıktanda anlaşıldığı gibi 50 btc bakiyemiz var, 2009 yılında coinbase den ödül olarak alınmış, ana cüzdan sahibi arkadaşım ilk kullandığı cihazı değiştirirken cüzdan taşıma işini sadece QR kodu ile yapmış ve özel anahtarı kaydetmemiş

Üzerinden günler aylar yıllar geçer 50 btc şuan 3milyon küsür tl yapar arkadaşın aklına gelir ve para harcanamaz uyarısı alır,

arkadaştan cihazı aldım, yani geçtiğimiz yeni aldığı ancak tam olarak taşımayıp sadece QR ile taşıdığı cihaz  şuan bende 50 btc bakiyemiz de var

bu bakiyeyi nasıl kullanabilir hale getirebiliriz bilgisi olan başına benzer bişey gelen varsa helalinden %5 yani 2,5 btc

şimdiden teşekkürler
Pages:
Jump to: