Pages:
Author

Topic: 6 Milyon Bitcoin Kayıp veya Çalındı – BTC’nin Gerçek Değeri Daha Mı Fazla Olmalı (Read 180 times)

member
Activity: 980
Merit: 12
Bitcoin, kesinlikle kat kat daha yüksek değerleri hak ediyor ve olmalı da. Merakla beklenen ETFlerin onayı gerçekleştikten sonra Bitcoin'in değerinde inanılmaz seviyelerde yükseliş gözlemleyebiliriz.
member
Activity: 1022
Merit: 10
Güvenlik açıkları giderilene kadar malesef bu tarz çalıntı-kayıp vakalarını daha da çok göreceğiz gibi duruyor. Bitcoin'in gerçek değeri konusuna gelince de, bence çok çok daha fazla miktarları görmeyi hak ediyor kesinlikle.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
şuanki piyasadaki bitcoinlerin neredeyse yarısı ediyor 6 milyon btc inandırıcı değil
member
Activity: 210
Az bir miktar degil gercekten. Bitcoinin hakettigi degeri konusacak olursak bence cok daha fazlasi olmali. Bir caresi bulunur da geri donus saglam olur umarim.
newbie
Activity: 148
bitconinin gerçek değeri diye bir şey tam söz konusu değil çünkü arz talep ilişkisi içerisinde değeri belirlenen bir şey.kaç tane olduğunun ya da çalındığının bence şu an bir önemi yok.
member
Activity: 378
Merit: 20
Çalınma olaylarını bunun dışında tutmak gerekiyor. Çalınan para el değiştirir ve tekrar dolaşıma girer ama kaybolan ise imkansız. Ben kaybolandan unutulan cüzdanlar, sahibi ölüp ulaşılamayan cüzdanları anlıyorum. Aslında benimde aklıma şu sıralar takılmıştı bu kaybolan btc konusu. Gerçekten ne olacak bu hesaplara adam ölmüş, adam şifresini , pk unutmuş ve ulaşamıyor. Bu hesaplara madenciler ulaşıp dolaşıma sokabiliyorlar mı? Hoş adam beliki yıllarca dokunmamak için aldı btc leri, neeüden adamın cuzdanına girip parasını alsınlar ki.
Yalnız bu durum doğruysa btc nin miktarını 15 milyon civarı bir adede getirir ki, her türlü maldaki kıtlık misali fiyatı arttırır.
member
Activity: 196
Gelecekte, daha fazla bitcoins kaybedilecek. Ama yok olduklarının oranı, geçmişte olduğundan çok daha düşük olacağından, şimdi çok değerli olduklarından, insanlar onları takip etmekten daha uyanık olacaklar.
member
Activity: 253
bu rakamlar bana da saçma geldi. hani kayıp olanlara inanıyorum ama çalıntı demek biraz iddalı olmuş. adamlar bitcoini çalsa satıp parasını alır.
newbie
Activity: 56
Hadi kayıp yine bir kenara çalıntı durumu şuanki tüm piyasa koşullarını en önemli ölçekte etkileyen bir etken, bunun yanı sıra yatırımcılarda kripto anlayışı oluşmadan önce algılanması gereken şey güven. Kimse emeğini veya parasını boşa harcamak istemez o yüzden bu belirsizlik muhakkak çözülmeli. Bahsetmiş olduğun rakam yenilir yutulur bir rakam değil, BTC değerini istediği şekle sokabilecek bir rakamdan bahsediyoruz.
full member
Activity: 137
Merit: 100
Ben bu verilerin doğruluğuna inanmıyorum eğer şu ana kadar 6 milyon Bitcoin çalınmış olsaydı ki bu da şu ana kadar basılan bitcoinlerin 3'te 1'i olduğu anlamına geliyor piyasa bugün bu hale gelemezdi.
member
Activity: 266
Bu kadar büyük bir miktarın kayıp olduğuna inanmıyorum ama çalıntı olmasına ihtimal verebilirim. Bu aralar borsalara yapılan saldırılardan çalıntı olma ihtimali yüksek. Bu çalınanlar piyasaya girdimi ondan sonar piyasanın gerçek değeri çıkar ortaya.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
Bitcoin kayıp haberleri heleki bu miktarlar çalıntı çıkmadığı sürece coin yakılması demek bu da yukseliş manasına gelir netleşmesini takip etmek lazım
full member
Activity: 280
Kaybolması ve çalınma olayı bence hepimizin korkusu. Piyasanın neredeyse 3/1 i kayıp bence daha fazla olmalı değeri
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bitcoin fiyatının artmasına sebep başka deyişle fiyatın artmasına katkısı olduğu gerçektir. Ancak kayıp olduğu dolaşımda olmadığı söylenilen tahmin edilen bitcoin'ler piyasaya sürpriz şekilde çıkmaya başlarsa çok fena çakılma olur. Muhtemelen ilk yıllarda çok fazla kayıp yaşanmıştır, son yıllarda kayıp cüzdan sayısı azalsa bile her zaman yaşanacak. Çalıntı miktarı dolandırıcılık vakaları sayısı da aşırı boyutlarda. Fiyatı arttıran unsur olsa da yatırımcılar için güvensizlik olarak görülüyor. Bence başka güven hissini düşüren unsur yüklü miktarlara ulaşan cüzdanlar olması. Bunları göz önünde bulundurarak değerlendirme yaparsak fiyatın yüksek olması gerektiğini düşünmüyorum gerçek değeri biçilen değerdir. 
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Her zaman diyorum hatta bir çok konu açtım bununla ilgili
Cmc gerçek verileri yansıtmıyor.
Bir sürü çöp coinin marketcaplarının görünmesine gerek yok.
Sahte hacim ve pumplarla şişirilenler çıkarılmalı.
Bunun yanında btc nin kayıp ortada olmayan coinleri eksiltilmeli
Cmc çok yanıltıcı bir araç .
member
Activity: 308
Çalınma olayları daha önceden de oluyordu ama piyasa etkilenmiyordu, eğer talep oluşursa piyasa yine yükselecektir bunun çalıntı bitcoinlerle alakası yok.
full member
Activity: 367
Buradaki kayıp olayını tam çözemedim, nasıl kaybolabilir ki mevcut coinler? Bir süre kullanılmayınca zincirden mi çıkarılıyor diyecem öyle bişey olması imkansız
full member
Activity: 742
Merit: 112
bitcoinlerin %28'i kayıp, bu gerçek ise ilerde bu oranın daha fazla seviyelere ulaşması sirkülasyonu baya azaltır. topluluk bence bunları düşünüyordur. her zaman çıkış yolu var. elemanın teki çöplükte hdd sini arıyordu. içinde kim bilir kaç tane var. bunlara kesin çözüm sunulmalı.
newbie
Activity: 140
Bende kayıp olan bitcoinlerin ilk zamanlardan kalma olduğunu düşünüyorum. Birim Bitcoine verilen para arttıkça unutma azalıyordur.  Cheesy
newbie
Activity: 171
6 milyon bitcoinin kayıp olması o kadar da kötü bir şey değil, bunların bir çoğu zaten ilk dönemlerden kalma
Pages:
Jump to: