Pages:
Author

Topic: ABD ekonomisi gerçekten zor durumda mi? - page 2. (Read 190 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Amerika bu dünya düzeninde büyük bir güç, öyle de kalmaya devam edecek.Ben ekonomik olarak zor durumda olacaklarına inanmıyorum.Bir kere global para adamların yerel para birimi olan dollar.Doların gücüyle ekonomik zorlukları aşmayacak halde olmayacaklarını düşünüyorum.Bir kaç ülkeye daha fazla silah satılır, bir kaç ülkeye daha özgürlük getirilir.Bunlar bir yana ekonomik olarak Türkiye modeline geçerlerse zaten ihya olurlar.Nedir o vergiye dayalı bir ülke.Dayasın vergiyi vatandaşa o zaman ne dert kalır ne tasa…
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Hocam zor durumda değiller biz varız Cheesy Bu soyguncuları millet seçmeye devam ettiği taktirde amerika düşünmesin. Onlar rahat yaşasın.
Adamlar kendi parasına %35 faiz veremiyor ama biz veriyoruz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
https://www.dw.com/tr/abd-hazine-bakan%C4%B1-yellen-uyard%C4%B1-bor%C3%A7lar%C4%B1-%C3%B6deyemeyebiliriz/a-65489234

Az önce sosyal medyada gezinirken Amerika ile ilgili son dönemlerde yaşananlara paralel bir mevzuya denk geldim. Habere göre, ABD'de yeni bir borç limiti belirlenmezse, ülke borçları ödenemez hale gelme ihtimali varmış. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitine yönelik alınan önlemlerin 1 Haziran'a kadar tükenebileceği şeklinde bir açıklamada bulunmuş. 31,38 trilyon dolar (yaklaşık 28,6 trilyon euro) olan borçlanma sınırını Ocak ayının ortasında asildigina vurgu yapılan haberde, Hükümetin o tarihten itibaren bir dizi "olağanüstü tedbirler" sayesinde iflası önlemeye çalıştigi anlatılıyor. Sizce Amerika nerde hata yaptı, ya da bu da küresel bir oyunun parçası mı?
Pages:
Jump to: