Pages:
Author

Topic: Adalet bakanlığının önerisi : Nafaka 2-6 yıl arasında olsun - page 2. (Read 274 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
süresiz nafakanın müebbet hapis yemekten bir farkı yok. gerçekten kötü bir uygulama, umarım kaldırılır ve mağdur olan insanlar bu kötü durumdan kurtulur. hatta 2 ve 6 yıl arası kesin net sınırlamalar bile haksız uygulamalar olarak değerlendirilebilir. ortada çocuk da yoksa bitmiş bir ilişki için yetişkinlerin birbirlerine borçlanmalarının bir anlamı olmamalı. evlilik sözleşmesi gibi şeyler oluşabilecek birçok sorunu çözmeye yetecektir diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Nafaka kesinlikle olmamalı bulunduğum yerde işim sebebi ile her türden insan gördüm

bir tanesi var nafaka hakkını kazanmış parayı neden yatırmıyorsun demiyormuş. Neden biliyormusunuz hanım efendi istediğim rakama gelsinde yasal faizi ile alırım diyor.  oh dedim sen olayı bulmuşsun çalışmana gerekyok.

Ne kansızlar gördüm.
member
Activity: 756
Merit: 17
süreyi kusur durumuna göre belirleseler daha iyi olur. hatta ortada çocuk yoksa nafaka diye bi şey de ödenmemeli bence. günümüzde artık kadınlar da iş hayatında aktif rol oynuyorlar. evlilik yaşı da ilerledi. niye hala nafaka var anlamıyorum.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
çok mantıklı. ömür boyu nafaka aşırı saçma bi durum zaten. kadın 2 yılda hayat kurar. kuramıyorsa da babası baksın. bi kaç yıl evli kalındı anlaşamadılar diye niye erkek cezalandırılıyor.

Bence de çok mantıklı hocam, birkaç ay evli kalıp boşanan nice insanlar var ve ömür boyu nafaka ödeme sistemine hayatları mahvoluyor erkeklerin, yeni bir evlilikte yapamıyorlar böyle olunca, geç kalınmış olsa da artık böyle bir düzenleme hayata geçmeli,
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
çok mantıklı. ömür boyu nafaka aşırı saçma bi durum zaten. kadın 2 yılda hayat kurar. kuramıyorsa da babası baksın. bi kaç yıl evli kalındı anlaşamadılar diye niye erkek cezalandırılıyor.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Adalet Bakanlığının teklifinde nafakanın alt sınırının 2, üst sırının 6 yıl olması önerilmiş. Bir kaç diğer fikir ise evlilik süresi karar nafaka, evliliğin yarı süresi kadar nafaka vs şeklinde olmuş.

Kaynak https://m.ensonhaber.com/gundem/adalet-bakanligindan-nafaka-odemeleri-icin-sure-onerisi
Pages:
Jump to: