Pages:
Author

Topic: Afganistan’da Taliban, Başkent Kabil’e girmeye başladı. - page 3. (Read 439 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
Maalesef insanlık için çok kötü günler yaşıyoruz Taliban gibi cani bir grup resmen bir devlet yönetecek, mümkün mü, bence değil. Yumuşasalar bile milyonlarca insan ülkeyi terk eder. Kendi içlerinde de bol bol tartışma çatışma çıkar. Merak ediyorum komşu Çin ve İran bu konuda neler yapacak.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Daha dün açıklama yapan Afganistan Cumhurbaşkanı, bugün ülkeden Tacikistan’a kaçmış, böyle mi vatanı savunacaktın, Taliban halk desteğini de alıp, elini kolunu sallaya sallaya ülkeyi teslim aldı, Amerika kendi vatandaşlarını helikopter ile kabilden kaçırıyor,
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
Çözüm:
1. Bireysel silahlanma
2. İstiklal mahkemeleri
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Kabilden insanlar kaçmaya çalışıyor artık muhtemelen Kabil düştü diyebiliriz bu durumda Afganistan’da Taliban güçleri zafer ilan edeceklerdir Afganistan yıllardır içindeki bu karışıklıkları çözemedi ben hatırlıyorum Sivas polis okulunda Afgan polislere eğitim veriyorduk hala veriliyor galiba bu eğitim Amerika’da sözde 20 yıldır Afgan ordusunu eğitiyor hepsi boş çıktı
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Ana baba günü gibidir şuanda orası ancak ne olursa olsun bastırılmalı bu gidişat ne kadar ilerlenilirse bizim buraya gelen çok olacaktır böyle bir hükümetimiz olduktan sonra.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Bu Amerika’nın demokrasi getireceğiz diye girdikten sonra kaçıp gitmesi sonra oralarda yeniden yapılanması ve yine dost müttefik Türkiyemiz demesi artık gına geldi. Kaç km uzakta rahat rahat yeni dünya oluşumunu yapıyorlar ve bizde hala inatla bu adamların arta kalanları ile ulaşıyoruz.

Taliban’ın ilerleyişi yeni göçmen dalgasını başımıza bela edecektir. Belki de içlerinde Taliban üyesi olan teröristler burada yapılanma için giriş bile yapmışlardır
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
Buyrun Afganistan’da olan bir olay. Amirlerinin toplu tecavüzüne uğrayan kadın polis.
https://www.haberler.com/amp/afganistan-da-amirlerinin-tecavuzune-ugrayan-14185248-haberi/

Avrupa’da en fazla tecavüz olayını yapanlar Afganlar. %90 gibi bir oran var linki bulabilirsem eklerim.

Sapık ruhlu insanlar. Suriyelilerden daha büyük tehlike.

Alın iki gün önce küçükçemecede olan olay Pakistan uyruklu arkadaşlarının kafasını kesmişler. Şüpheliler Afgan Pakistanlı uyruklu

https://www.haberler.com/amp/son-dakika-haberi-kucukcekmece-de-arkadaslari-tarafindan-kafasi-14327324-haberi/

Google’a Afgan cinayet yazın zaten önünüzde onlarca döküman olacak. Bu pislikleri ülkeye almamak lazım. Hepsi cezaevinden çıkmış yada Taliban militanı. Ülke PKK yuvasından çıkıp, Taliban yuvasına dönecek.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Afganistan Kabil'de son durum böyle görünüyor. Tam bir kaos içerisinde insanlar, Amerika 20 sene ne var ne yok sömürdüler gittiklerinden sonradan artık bunlar kendi savaşları, kendileri çözmeleri lazım diye açıklama yapıyorlar. Bu yaşananlar uluslararası bir sorundur, birleşmiş milletler, diğer kurumlar acilen bir araya gelmeli ve bu taliban terör örgütüne bir çözüm bulmaları gerekiyor.

https://twitter.com/vaziyetcomtr/status/1426854079301656576?s=20
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Mareşal Raşit dostum ülkeyi terk etti deniliyor İnternet haberlerinde.
Taliban denilen örgütü halk desteklememiş olsa bu kadar ilerlemesi mümkün değildi bence.
Afganistan değişik bir yer Abd alacağını aldı ve öyle çekildi. Yoksa  neden çıksın oradan. İnşallah bizim askerlerimize bir şey olmaz da ülkeye dönerler.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
en son yazılanlara göre bizim askerler de ülkemize geri dönecek. taliban da kabil'i elini kolunu sallayarak aldı/alacak çünkü halktan da destek gören bir örgüt. boş yere şehre ve insanlara zarar verme gibi bir düşünceleri yok. böylece koskoca ülke taliban'ın eline geçmiş olacak. burada bizi ilgilendiren konu tabii ki de ülkeye gelecek olan afganlar.
amerika daha önce kırgızistan, özbekistan, tacikistan (bu ülkeyi sallamış olabilirim.), kosova ve arnavutluk'a bizim çocukları alın üstüne de şu kadar para teklifini geri çevirmiş.
adamlar akıllı, sonuçta yıllardır kendilerine yardım eden insanları bir şekilde koruması lazım çünkü ilerleyen yıllarda böyle bir durumda yerel halktan hiçbir zaman yardım alamaz. burada yapılması gereken bizim de yukarıda yazdığım ülkeler gibi "hayır." dememiz. amerika bu herifleri hiçbir şekilde kendi ülkesine almayacak. zaten yeteri kadar sayıda insanı aldı.

Olur mu hocam Türkiye olarak o kadar Suriyelilerin barınmalarını sağlamışız halk iş vermiş aş vermiş vatandaşlık vermiş Afganların etrafına bakınca kaçacağı tek ülke olarak biz görünüyoruz. Bizim ülkemizin de demografik yapısı böyle böyle bozuluyor ülkeye mülteci almamamız lazım
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
en son yazılanlara göre bizim askerler de ülkemize geri dönecek. taliban da kabil'i elini kolunu sallayarak aldı/alacak çünkü halktan da destek gören bir örgüt. boş yere şehre ve insanlara zarar verme gibi bir düşünceleri yok. böylece koskoca ülke taliban'ın eline geçmiş olacak. burada bizi ilgilendiren konu tabii ki de ülkeye gelecek olan afganlar.
amerika daha önce kırgızistan, özbekistan, tacikistan (bu ülkeyi sallamış olabilirim.), kosova ve arnavutluk'a bizim çocukları alın üstüne de şu kadar para teklifini geri çevirmiş.
adamlar akıllı, sonuçta yıllardır kendilerine yardım eden insanları bir şekilde koruması lazım çünkü ilerleyen yıllarda böyle bir durumda yerel halktan hiçbir zaman yardım alamaz. burada yapılması gereken bizim de yukarıda yazdığım ülkeler gibi "hayır." dememiz. amerika bu herifleri hiçbir şekilde kendi ülkesine almayacak. zaten yeteri kadar sayıda insanı aldı.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Ülkemize hesapsızca giren o kadar fazla Afgan genci gördükten sonra çok sinirlenmiştim. Şimdi bir de bizim askerimiz ile çatışma çıkar ve şehitler verirsek nefretim iyice büyüyecek. Aslında bu kadar fazla askerlik çağında gencin haddini aşan sayıda ülkeye rahat rahat girmesinde o mültecilerin suçu yok. Asıl suç bu durumu iyi yönetemeyenlerde.

Taliban'ı günahım kadar sevmem. Bizim hükümetin böyle rezillerle ne işi olur onu da anlamıyorum. Böyle adamlarla ne yapabilirsin ki? Benim gözümde Taliban bir terör örgütüdür.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Bu son dakika tüm ajanslara geçmeye başladı. Kabil’e her yönden Taliban militanlarının girdiğini Afganistan içişleri bakanlığı duyurdu. Bu duyuruyla beraber tüm ülkeler tedirgin halde vatandaşlarını sokağa çıkmaması yönde uyarmalara başlayacağını tahmin ediyorum. Umarım Türk askeriyle bir çatışma yaşanmaz.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58209423.amp
Pages:
Jump to: