Pages:
Author

Topic: Aşiret gelinini kilolarca altına boğdular! - page 2. (Read 298 times)

legendary
Activity: 1092
Merit: 1000
ağalar zengin paralar var zaten haberlere böyleleri çıkıyor.ordaki fakir halkın düğününde 100 gr altın takılırsa daha ne.o bile toplanmıyordur.zengin her yerde zengin amk doğusu batısı , savaşı barışı yok malesef
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Bu doğuya imreniyorum ya. Sorsan fakir insanlar aç ama her düğünleri bu şekilde adamların. Ağrıda arkadaşım öğretmen batıda görmediğim arabaları burada görüyorum diyor. Porsheler Ferrrariler boy boy şehirde. Yaptıkları iş ne? kaçakçılık.
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
Sonra dövlet bize bakmiyi !!! Ulan önce bir hiyerarşi sisteminizi yıkın kendi aranızda ağalara aşiretlere izin vermeyin onlara kaptırmayın paralarınızı sonra bak nasıl doğu vilayetlerinin problemleri çözülüyor... Her aşiret düğünü tonlarca kilolarca altın ama normal zamanda sorsan para yok (yersen)...
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
Zenginin malı bizim çenemizi yorar işte. Bende evlenecek yakın arkadaşıma küçük altını nasıl takacağımı düşünüyorum. çeyrek altın 380 lira civarındaydı 400 liraya çıkmış yine.
newbie
Activity: 54
Merit: 0
Şanlıurfa'daki Şedadi aşiretinden iş adamı Yusuf Geçgel'in avukat oğlu Dinay aşiretinden Yasemin Özdemir ile evlendi.

Hayatını birleştiren çiftin düğününe 2 bin kişi katıldı, davetliler geline 3 kilo altın taktı.

Aşiret düğününde geline 3 kilo altın takıldı

https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/5000514/728xauto.jpg

Şanlıurfa'da Şedadi aşiretinin ileri gelenlerinde iş adamı olun Yusuf Geçgel'in avukat oğlu Celal Geçgel ile Dinay aşireti mensubu Yasemin Özdemir yapılan düğünle hayatlarını birleştirdi.

Cumhuriyet Tesislerinde düzenlenen düğüne; aralarında HDP'nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ile Iraklı işadamlarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Halaylar çekerek düğünde eğlenenler ile gelin ve damadın üzerine düğüne katılanlar tarafından dolarlar atıldı.

Yöresel yemeklerin ikram edildiği düğünün sonunda yapılan takı töreninde geline yaklaşık 3 kilo altın takıldı.

kaynak : https://www.mynet.com/asiret-gelinini-kilolarca-altina-bogdular-110104355804#10201144
Pages:
Jump to: