Pages:
Author

Topic: Akaryakıt Zammı (Temmuz 2023) - page 5. (Read 584 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 16, 2023, 08:45:16 AM
Toplumda öyle bir kesim var ki, özellikle son iki yıldır aldıkları zamların hayat standartlarını düzeltmeye yetmediğini hala anlamıyor bu insanlar. Yahu uzmanların dilinde tüy bitti, asgari ücretin 4250 ye çıkarıldığı günleri hatırlayalım, çok sevinmeyin, şimdi 2750 ile alabildiklerinizi yeni rakamla alamayacaksiniz dediklerinde tukaka edilmişti bu insanlar, netice ne oldu, maalesef realite gerçekleşti. Seçim dönemi verilen vaatlerin bir şekilde yerine getirilmesi gerekiyordu, ama kaynak akışında gelen miktar giden miktara yetmeyince klasik yöntemde revizyona gidildi, zaten vergilerle ayakta duran sistem şartlar zorlastikca daha çok vergi gelirine ihtiyaç duymaya başladı, ben şahsen artık memleketteki hiçbir şeye şaşırmıyorum, uzulmeyi de bıraktın çünkü artık neye uzulecegimizi şaşırdık.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
July 16, 2023, 05:58:46 AM
LPG 15 lira oldu diye biliyorum. Ayrıca ben zamlar 16 Temmuz itibariyle yansıyacak diye okumuştum ve hatta yansıyan akaryakıt istasyonlarını da gördüm. Nedense Shell'in sitesinden baktığımda hala güncellenmemiş hali görünüyor. Her neyse sonuç olarak harika bir müjdeyi daha almış olduk hayırlı olsun. "Gabar'da bulunan petroller" halka güzelce yansımış oldu.  Grin

Şimdi bu akaryakıtta gerçekleşen ÖTV zammı sonrası her şeye baştan aşağı zam gelecek. Sonuçta lojistik giderleri iyice artmış oldu ve bunun olumsuz sonuçlarını yine biz çekeceğiz.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 16, 2023, 04:18:00 AM
CHP iktidara geçseydi zaten daha çok zam gelecekti.

Kahkaha attım aq Cheesy

Ah aysun KAYACI ah Çok haklıydın.

Vatan bölünmez bayrak inmez birde ne vardı unuttum Cheesy

bölemeyeceklerrrr
jr. member
Activity: 55
Merit: 4
July 16, 2023, 04:05:40 AM
Yine bir asgari maaş zammı sonrası zamlı maaşlar insanların eline geçmeden vergi ve diğer geçirmasyonlarla maaşın piyasa fiyatlarına yetişememesi durumunu yaşıyoruz ülkece.. eee seçim öncesi bol keseden atmanın bedelini ödüyoruz ülkece.. saray ve devletin en saçma memurunun altındaki makam arabalarının şatafatının, itibardan tasarruf olmazcıların faturasını ödüyoruz hep birlikte... Ne zaman uyanacak bu halk bir ekmek 50 TL olunca mı ?? Hala gelen zamlara ooooh iyi oldu diyebilecek, beyin varlığından şüphe ettiğimiz bir kitle var bu ülkede !!!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 16, 2023, 03:50:48 AM
ilk olarak ötv'de yaşanan düzenlemeden dolayı fiyatların arttığını yazmak istiyorum çünkü akaryakıt fiyatlarındaki bu artış devlet eliyle yapılmakta. ikinci olarak da güncelleme lan zaten bu ne zam mı amk!!!

ÖTV kararının ardından benzin ve motorin grubunda pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde 6 lira fiyat artışı meydana geldi.

İstanbul'da benzinin litresi 28.05 liradan 34.05 liraya, motorinin litresi ise 26.32 liradan 32.32 liraya yükseldi.

lpg'nin durumu da 13-14 lira arası bir şey sanırım. lpg'de fiyat bayiden bayiye değişiyor ama 3,5-4 lira gibi bir zam da ona gelmiş sanırım. şimdi dostlar bu fiyat artışının yansımasını iyi izleyelim.
Pages:
Jump to: