Pages:
Author

Topic: akche nedir bu? - page 3. (Read 2559 times)

newbie
Activity: 56
Merit: 0
November 11, 2017, 04:27:15 PM
Yerli ve milli bir proje biz kaybetmek veya kazanmak konusunda düşünmüyoruz,yerli olduğu için,eger pastadan dilim alınacaksa bizim insanımızda alsın düşüncesindeyim.
newbie
Activity: 27
Merit: 0
November 11, 2017, 06:23:23 AM
Umarım sonunda herşey istediğiniz gibi olur. Allah yolunuzu açık etsin.

ben akche'yi websiteniz ve whitepaper ınız yenilendikten sonra değerlendirmeyi düşünüyorum. İngiliz ve abd ortağınızıda merak ediyorum.
formda yazılmış etraf çakal dolu dikkatli olmak lazım. böyle güzel bir oluşumu baltalamak isteyen veya art niyetli insanlar-gruplar olabilir. Gelecek vaad eden bir proje tebrikler.
member
Activity: 152
Merit: 11
November 11, 2017, 05:56:42 AM
websitesi bille çalışmıyor doğru düzgün halı hazırda
tırt bence
full member
Activity: 236
Merit: 101
November 10, 2017, 07:35:43 PM
akçe türkiyenin ilk resmi projesi

her çıkan türk projesine aynı şey deniyor. yerli projelerin artması güzel ama diğer ülkelere göre hala çok çok gerideyiz. ukrayna bile ne projeler çıkartıyor
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
November 10, 2017, 07:32:55 PM
tutmaz abi. waves platformunda ne tutmus ki bu da tutsun. turkiyenin dijital parasi diyebilmeniz icin arkasinda ciddi turk kitlesinin olmasi lazim. oyle bir sey yok. turklerin yaptigi bir proje diyebiliriz. bence basarili olamayacaklar. bu piyasaya uygun bir proje degil.

Anladığım kadarıyla akche projesini hazırlayan ekip,waves platformunun gelceğine inanıyor.Zaten isim olarak bakarsak forumda wavesi öven kişilerden oluşuyor.Bakalım umarım her şey hayal ettiği gibi olur bu ekibin ve ülkemizden güzel bir proje çıkmış olur.
legendary
Activity: 1184
Merit: 1017
November 10, 2017, 07:14:53 PM
%20 Akche Soft-Tech
%40 Proje sahibi

OHA, buraya kadar her şey iyi de burada yine Türk stili olmuş.

%60 effective pre-mined anladığım kadarı ile.

sadece %40 Piyasa.

full member
Activity: 364
Merit: 100
November 10, 2017, 04:08:16 PM
tutmaz abi. waves platformunda ne tutmus ki bu da tutsun. turkiyenin dijital parasi diyebilmeniz icin arkasinda ciddi turk kitlesinin olmasi lazim. oyle bir sey yok. turklerin yaptigi bir proje diyebiliriz. bence basarili olamayacaklar. bu piyasaya uygun bir proje degil.
member
Activity: 239
Merit: 12
November 10, 2017, 03:36:33 PM
akkche Smiley türkiyenin dijital parası. Smiley
hero member
Activity: 1301
Merit: 593
In #Bitcoin me trust
November 10, 2017, 01:36:27 PM
İsmini güzel düşünmüşler Grin.Fakat buna rağmen Waves platformu üzerinde fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.Ethereum tabanlı olsa daha güzel olurdu sanki.

Bunu söyleyen 100. kişi olduğunuz için bizden 100 Akche kazandınız. Lütfen Waves adresinizi gönderin...
full member
Activity: 238
Merit: 104
Alaattin
November 10, 2017, 01:23:55 PM
İsmini güzel düşünmüşler Grin.Fakat buna rağmen Waves platformu üzerinde fazla ilerleyebileceğini düşünmüyorum.Ethereum tabanlı olsa daha güzel olurdu sanki.
hero member
In #Bitcoin me trust
November 10, 2017, 12:22:58 PM
hocam yani siz bire bir "turkish waves" mi yapıyorsunuz? kendi blokzincirimiz, kendi borsamız, kendi paramız, yerel-global...smartcontrat mıdır nedir ondan da ekleyin tam olsun! ico da yok, iyi hadi hayırlısı, biraz daha iyi anlatsanız, hep suçu bize atmayın 15-20 sayfa yorum okudum ana konuda, eskileri saymıyorum bile Cheesy Wink

Akıllı Kontrat yapısı da eklenince "Turkish Ethereum" daha uygun olurdu Smiley Ama bakarsın olur. Hatta belki de olacaktır, kim bilir Smiley
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
November 10, 2017, 12:18:25 PM
full member
Activity: 192
Merit: 100
November 10, 2017, 12:06:57 PM
Türk'lerin çıkarttığı bir kriptopara bana kalırsa yabancıların çıkarttığı ERC20 veya Waves tabanlı tokenlerden hiçbir farkı yok, onlar çok mu iyi? Akche'den ne farkı var. Ben yatırım yapmadım ve yapmayacağımda ama bir Türk projesi ve bizimde bazı şeyleri ucundan da olsa kıyısından da olsa denememiz gerekiyor.
member
Activity: 87
Merit: 10
November 10, 2017, 12:00:10 PM
Waves tabanlı olması önünü kesebilir projenin, hacim yaratmak çok zor.
hero member
In #Bitcoin me trust
November 10, 2017, 11:52:02 AM
minimum 1000 dolar sözüm olsun inşallah ölmez kalmaz da Bittrex'te görürsem, ath'den almam yalnız Wink..ss atarım buraya ya da anasayfaya, nereye istersen!
CoinAKC paribu, dava etme, bounty yok gibi konularda yanlış bilgilendirdi. Ayrıca yerli coin çıkartıyoruz dedi ama ortada sadece waves tokenı var. onu halalcoin de yaptı.
Kimseye dolandırıcı demedim. Sıfır maliyetle yüksek meblağ toplanınca insanın aklına her türlü şey geliyor ben de bunları yazdım. mesela: %60'ı karşılayan melek yatırımcı, fonlanan projenin arkasındaki asıl kişiyse...kafadan %40 kazanır.

Sıfır maliyetle bir şey topladığımız yok, kimseden para istemedik ki Smiley İsteyen gitsin alsın, alırsa projenin arkasındayız diyoruz. %60'ı karşılayabilen bir proje sahibi sence %40 için sahtekarlık peşinde koşar mı? Biz hep 100binTL'den örnek verdik. Ya bize 500bin liralık proje gelirse? 200bin lira toplamak için 300bin lira koymaya cesaret edebilecek biri çıkar mı sence? Peki diyelim ki çıktı. Bir şirket dolandırılmak için göz göre göre yatırımcıdan aldığı 200bin lirayı bir başkasına verir mi? (Bu arada ön eleme, teknik ve mali inceleme bu yüzden var! Biz projeyi duyurduğumuzda bazıları %60'ı alabilmek için yapabileceği dolandırıcılıkları açık açık yazdı Smiley )

"Yerli coin" zaten kelime olarak yanlış bir şey. Ayrıca, daha önce de dediğim gibi CoinAKC daha önce ekibe dahil olmuş, proje sorumlusunun bilgisi olmadan forumdan duyuru yapmış ve artık projede görev almıyor. Neden Waves varlığı olarak çıktığımızı da detaylı anlatmıştım: Waves'ten çıkmak kolay, Waves'e kasım sonu TL geçidi geliyor, ERC20'yi hiç bir Türk borsası kabul etmedi ve TL ile satış yapmak için başka çaremiz kalmadı. Ama kendi blokzincirimizi oluşturmak ve kendi borsamızda kendi dijital paramızla çıkmak fikirlerinde uzlaştık ve yol haritamıza ekledik. 2018'de bunların hepsi sırayla gerçekleşecek.

Proje hakkında bir çok soru olduğun da farkındayız. İlerleyen günlerde sorusu olan herkesi yüzyüze görüşmeye de davet edeceğiz. Bu sayede kafalardaki soru işaretlerini de büyük ölçüde sileceğimizi umuyorum.

Biz kimseye, ev, araba, yüksek kazanç vaad etmiyoruz. Birine Akche aldır sana şu kadar komisyon ödeyelim demiyoruz. Akche'ye yatırım yap her ay şu kadar ödeme alacaksın demiyoruz.

Vaadimiz ve hedefimiz açık: Akche Türkiye'de alışverişte geçerli bir dijital para olacak ve girişimler ve projeler Akche ile fonlandıktan sonra ihtiyaçlarını Akche ile giderebilecekler. Desteğini alacakları melek yatırımcı sayesinde de belki bir dünya markası olma yolunda büyük bir adım atacaklar. Olay bundan ibaret.

Bu proje önce Türkiye'de, sonra da globalde var olacak. Projenin her iki bölümü de ayrı ayrı planlanıyor. Şu an üzerinde çalışılıyor. Başarılı olması için şu an tek eksiğimiz bazı yasal prosedürlerin gerçekleşmesi. Ondan sonra, bu projenin neler sunabileceğini hep beraber göreceğiz...
legendary
November 10, 2017, 11:32:31 AM
hero member
In #Bitcoin me trust
November 10, 2017, 11:13:13 AM
Onur, CoinAKC'nin bahsettiği proje değil mi bu? Bir ay boyunca yazdığı ne varsa tersi oldu.
Sıfır faizli kredi toplanıyor hem de yüksek meblağ! Bu para istenirse her halükarda çok kolay sıfırlanabilir! Bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Ayrıca proje fonlama ile olası batışta tepkiler fon yönetimi yerine projeye oylamaya vs çıkar.
Globale asla çıkamaz demedim çıkamıyor ve ya çıkmıyor neticede! Ana proje globale çıkmazken fonladığı proje hiç çıkmaz, madem bu kadar kolay gir bittrexte görelim, yapalım yatırımı
Hiç icoya katılmadım burdan beni vurman ne sana ne bana bir şey katmaz. Ha ico olmuş ha fonlama zaten büyük icoların çoğunu da balinalar fonluyor
Yabancı Dil olmadan globale açılamazsın o nedenle gerekli.
Yerli coinden geriye sıfır maliyetli waves tokeni kaldı bravo
Dava ve bounty işini de CoinAKC'ye sor o bilir

Bittrex'e girdiğimiz gün ne kadar yatırım yapacaksın? Ben gireceğimiz tarihi sana 1 ay sonra söyleyebilirim. Sen yapacağın yatırımı söyleyebilir misin?

CoinAKC, daha önce proje ekibindeymiş ancak şu an ekipte değil. Projede ismi olanları az çok tanıyorsunuzdur herhalde.

Yatırımcının parasını batıracak bir projede yer alır mıyız sence? Projeden değil ekipten en ufak bir şüphen varsa lütfen paylaş. Yanlış izlenim oluşmasın. Biz de hatamızı bilelim.

Ayrıca, ICO meselesi sürekli yanlış anlaşılıyor. Biz ICO yaparak girmedik. Ama Akche platformuna gelecek tüm projeler ICO yapacak. Orada amaç vatandaşın desteğini almak. Yani birileri "bu projeye yatırım yapılır, ben bu projeden çıkan ürünü kullanırım" desin, gerisini melek yatırımcı halledecek şeklinde bir işleyiş söz konusu olacak.

Projeye para yatıranların parasının batması demek projenin geri kalan %60'ını fonlayan yatırımcının da parasının batması demek. Başkasının %40 payını batırmak için kendi %60 payını batırmaya kim razı gelir? Ayrıca, muhtemelen aralık ayı başında, bu projenin hangi melek yatırımcı ile anlaştığını da öğreneceksiniz. O zaman bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu anlayacağınızı umuyorum.

Derdimiz kesinlikle birilerinin projesine konmak ya da birilerinden para koparmak değil. Projeye dahil olan ekipten herhangi birinin tek bir hatalı işi yok. Hepimizin amacı kripto para işinin daha yaygın hale gelmesi.

Bu projenin amacı Türkiye'den girişimleri ve projeleri desteklemek. Hatta aralarından dünya markası çıkarmak. Onun için 50bin - 100bin - 500bin TL paraların peşinde olmayan bir projeden bahsediyoruz. Evet çıkışımızda bazı hatalar eksikler var ama bu kimseye projeye çöp, ekibe dolandırıcı deme hakkı vermez...
legendary
November 10, 2017, 10:56:35 AM
bikerede bok sürmeyin ya.. adamlar ne güzel proje hazırlamış adamın biri çıkmış bi tarafını yırtıyor. hepimizin derdi para kazanmak amenna ama bok sürmek neyin nesi admalar sağlam proje oluşturmuş. oturmuş kafa yormuş tutar tumaz ayrı bi konu ama çamur atmak nedir.

peki kardeş sataşma olmazsa bir daha laf etmem, size başarılar dilerim.
member
Activity: 238
Merit: 30
November 10, 2017, 10:54:38 AM
bikerede bok sürmeyin ya.. adamlar ne güzel proje hazırlamış adamın biri çıkmış bi tarafını yırtıyor. hepimizin derdi para kazanmak amenna ama bok sürmek neyin nesi admalar sağlam proje oluşturmuş. oturmuş kafa yormuş tutar tumaz ayrı bi konu ama çamur atmak nedir.
legendary
November 10, 2017, 10:35:19 AM
Onur, CoinAKC'nin bahsettiği proje değil mi bu? Bir ay boyunca yazdığı ne varsa tersi oldu.
Sıfır faizli kredi toplanıyor hem de yüksek meblağ! Bu para istenirse her halükarda çok kolay sıfırlanabilir! Bunu sen de gayet iyi biliyorsun. Ayrıca proje fonlama ile olası batışta tepkiler fon yönetimi yerine projeye oylamaya vs çıkar.
Globale asla çıkamaz demedim çıkamıyor ve ya çıkmıyor neticede! Ana proje globale çıkmazken fonladığı proje hiç çıkmaz, madem bu kadar kolay gir bittrexte görelim, yapalım yatırımı
Hiç icoya katılmadım burdan beni vurman ne sana ne bana bir şey katmaz. Ha ico olmuş ha fonlama zaten büyük icoların çoğunu da balinalar fonluyor
Yabancı Dil olmadan globale açılamazsın o nedenle gerekli.
Yerli coinden geriye sıfır maliyetli waves tokeni kaldı bravo
Dava ve bounty işini de CoinAKC'ye sor o bilir
Pages:
Jump to: