Pages:
Author

Topic: akepenın secım oncesı rusvetlerı - page 3. (Read 536 times)

newbie
Activity: 27
Merit: 1
May 02, 2018, 04:36:18 AM
Bunların hepsi kötü yönetilmenin getirdiği şeyler zaten. İyi bir ekonomimiz olsa neden vergi borcu olsun. He ama sonradan kat kat geri alacaklardır. O yüzden çokta sevinmemek lazım.
CAH
newbie
Activity: 103
Merit: 0
May 02, 2018, 04:30:20 AM
Bu seçim halkın gerçek sıkıntısı olan ekonomi üzerinde ciddi yarışlar olacak gibi geliyor bana. Tabi bu sefer atmak serbest olacak asgarî ücret 1750 mi olur 2000 mi olur bilemem artık.
Geçen ki seçimlerde CHP'nin emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilsin diye meclise verdiği önergeyi reddedip, üzerine meydanlarda siz ne sanıyorsunuz devlet yönetmeyi, nasıl vereceksiniz bu paraları, atıp tutmak kolay diye naralar atıyorlardı..Söylenecek söz kalmadı artık bunların yaptıklarına..Hayatımda özel günleri sevmem ve planlı kutlamalar yapmam ama bunların gittiği ve yargılanmaya başladıkları günleri kalan bütün hayatım boyunca kutlayacağım.

Konuyu TV da görünce aklıma ilk bu gelmişti. Lakin unutmamak lazım ki devletimiz %7.4 büyüdü ya rahatlıkla verebilir (!)
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
May 01, 2018, 10:08:11 PM
Geçen ki seçimlerde CHP'nin emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilsin diye meclise verdiği önergeyi reddedip, üzerine meydanlarda siz ne sanıyorsunuz devlet yönetmeyi, nasıl vereceksiniz bu paraları, atıp tutmak kolay diye naralar atıyorlardı..Söylenecek söz kalmadı artık bunların yaptıklarına..Hayatımda özel günleri sevmem ve planlı kutlamalar yapmam ama bunların gittiği ve yargılanmaya başladıkları günleri kalan bütün hayatım boyunca kutlayacağım.

Asgari ücret 1500 TL olsun ; Devlet büyükleri hemen zıplar siz ne yapıyorsunuz Ülkenin durumu belli kaynak yok, İşveren batar pardon Yandaş İşveren batar Smiley

Emekliye 2 Defa Bayramlarda Birer Maaş ikramiye, BİRER MAAŞ!!! , Ülkeyi yönetmek size mi kalmış Kaynak yok milletin duyguları oynamayın. 3.5 Yıl sonra Türkiye'de Petrol'mü çıktı biz bilmiyoruz???

Biz sade vatandaş olarak aldığımız temel ihtiyaçlarımız için alınan vergiler. Her ay Maaş bordro'da ki vergi kesintileri. İşsiz adam'dan alınan GSS ( Genel Sağlık Sigortası) Bu GSS'yi forumun trolleri anlamaz diye yazıyorum.

Ve daha niceleri...

Arkadaşında dediği gibi ; gittikleri günü ve o günden sonrasını hayatım boyunca kutlayacağım...
full member
Activity: 672
Merit: 110
May 01, 2018, 09:18:09 PM
rüşvetle ne alakasi var her partinin vermesi gereken kazanirsa yapacaklarini anlattiği seçim yatırımı diğerlerinde daha aday yok
sıktır gıt lan mk malı.chp 3 sene once secımde 2 maas ıkramıye vererım dedgınde sımdıkı yavsak malıye bakanı verebılırsenız bende chp y e gecerım  demıstı.sımdı ne oldu gömü mu buldu bu hırsızlar.genclere degıl yaslılara yatırım yapıyorlar kandırması kolay dıyee yavsaklarrr
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
May 01, 2018, 08:12:02 PM
rüşvetle ne alakasi var her partinin vermesi gereken kazanirsa yapacaklarini anlattiği seçim yatırımı diğerlerinde daha aday yok
member
Activity: 336
Merit: 12
May 01, 2018, 05:48:30 PM
Benim kafama en cok takilan, akp hiç bir secimde böyle vaatler veya düzenlemeler getirmezdi. Acaba kulağına fisildayanlar bu seçimin çok sıkıntılı olduğunu mu söyledi ? Yoksa böyle basit eski usul seçim vaatleri yapmazlardı.
member
Activity: 252
Merit: 10
May 01, 2018, 11:24:28 AM
daha 53 gün var. daha çok güzel haber gelir böyle. sonra hepsini teker teker fazlasıyla alırlar.
hero member
Activity: 1904
Merit: 795
May 01, 2018, 11:19:27 AM
Bütün bunlar zaten olması gereken şeyler. Zor duruma düşmüş insanların Vergi ve Trafik borçlarını zaten güncel olarak yapılandırabilme şansı olmalı. Yaşlılık zammı sanırım 240 TL den 500 TL ye çıkmış. bilmiyorum yani zaten hakkımız olan şeyleri neden özel bir şey sunar gibi önümüze atıyorlar anlamış değilim.
full member
Activity: 434
Merit: 112
May 01, 2018, 06:25:40 AM
artık vergi borcun veya başka bir borcun varsa paran da kısıtlıysa ödeme kardeşim. zamanında ödeyenleri mal yerine koyuyorlar. her seçimden önce zaten faiz silinsin borçlar yapılandırılsın yapılıyor zaten. ne gerek var.
member
Activity: 322
Merit: 15
May 01, 2018, 05:53:21 AM
Seçim öncesi bir anda aklına geldi benzinin ve mazotun pahalı olduğu. şimdi de tutturmuşlar benzin ve mazottaki ötv'yi düşürelim diye. arkadaşım sen onu düşür. bildiğimiz şeyler onlar. seçimden sonra tekrar zam olarak o bize fazlasıyla girer.
member
Activity: 62
May 01, 2018, 05:47:49 AM
bence pek gerekte yoktu aslında. akp nin tabanı belli. ne yapılırsa yapılsın oyları azalmıyor zaten. veren bir daha veriyor.
hero member
Activity: 1532
Merit: 560
May 01, 2018, 05:34:08 AM
Hay Allah tesadüfe bak! Sen zamları itele itele, tam seçime az bir zaman kala bir sürü refahlama paketi çıkar, ulan bu milleti bu kadar enayi yerine koymayın bu kadar beyni ile dalga geçmeyin diyeceğim ama şimdi bizim koyun dediğimiz grup fazladan alacağı 300-500 liraya gidip oyunu satacak, geri 3000-5000 lira olarak ödeyecek, sonra diyorum ki iyi oluyor bunlara hak ettiler ama acısını biz de çekiyoruz işte. Akıllı olmak lazım.
jr. member
Activity: 58
May 01, 2018, 05:10:47 AM
bu tip şeyler her seçim öncesinde görülür. şaşırmamak lazım. hangi parti olursa olsun mutlaka seçim öncesinde olumlu şeyler yapmaya çalışır.
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
May 01, 2018, 04:28:49 AM
Belki seçim yatırımı olarak ramazan bayramı öncesinde bir ikramiye verirler ve bizim yaşlılar da buna kanarak oy verir. Ama bu bizim sonumuz olur. Farkındaysanız seçim yatırımları yaşlı vatandaşlara yönelik. Çünkü gençler Tayyip Erdoğana oy vermeyecek.
full member
Activity: 616
Merit: 118
May 01, 2018, 02:08:31 AM
Bakıyorum da... Herkez rahatsız ama bütün seçimlerde adamlar en az  %50 oy aldı ortalama ya vurursak şuraya atılan her 2 mesajdan 1 i akepe seçmenine ait. Ancak herkez şikayetçi bu her zamanda böyleydi.

İşin tuafı şuan cumhurbaskanını seçeceğiz bir partiyi değil. hala particilik oynanıyor

insanlar hak ettiği gibi yaşar.
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
May 01, 2018, 12:04:39 AM

Çaldıklarını geri versinler yeter. Millet olarak başka bir şey istemeyiz.
Yada,  "daha fazla çalmayacağız" diye söz versinler.  O da olur.
full member
Activity: 406
Merit: 104
April 30, 2018, 06:32:38 PM
çeşit çeşit rüşvet var, rüşvetin bini bir para zaten, aynı olayı asgari ücrette de yaptılar,  muhalefetin vaadini çaldılar, ha fakire yaradı helali hoş olsun, ama yaraması 2 ay sürmedi, hemen enflasyon oldu zaten temel gıda da
member
Activity: 434
Merit: 14
April 30, 2018, 05:25:31 PM
full member
Activity: 504
Merit: 120
April 30, 2018, 04:18:01 PM
Seçimden sonra göz önünde olanlardan içki ve sigaraya %10 vergi zammı kesinleşti bunlardan sonra. Başka görmediğimiz kim bilir ne zamlar, zamcıklar olacak Cheesy

Yatırımlarını yaşlılar üzerine yapmaları da gayet mantıklı olmuş. Gençlere ne verirsen ver muhalif oluyor zaten.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
April 30, 2018, 03:35:18 PM

1 kere vericem dediği zaman veriyor onda sıkıntı yok. Yanlız o 1000 TL yi vermek için bizim sigaralar 15 TL mi olur Benzin litresi 10 TL mi olur yoksa ÖTV %55 mi olur orasını bilmiyorum dostum.

Zamlara güzel bir örnek yazayım.Ama birilerine anlatınca anlamıyor.Mal mal bakıyor.Geçen belediyeye gittim daire için emlak vergisi vermeye kısaca 2016 da 292 TL olan vergi 2017 de 302 TL ödendi Gelelim bu seneye 2018 senesi 439 TL ödendi .İşte zamlar öyle böyle şakır şakır konuyor istersen ödeme zam oranı yaklaşık % 47 i civarı. Shocked

İşte millet seçimlerde  bu avantaları alıyorda lan inada oyu başkasına verin diyorum başkada demiyorum. Grin
yani kaza ile başkası başgan olsa inanıyorum tayyip emmide bahçelide eşekten düşmüş karpuza dönerler. Grin
Pages:
Jump to: