Pages:
Author

Topic: AKPARTİLİLER SOĞAN VE PATATES İTHAL EDECEK - page 2. (Read 294 times)

full member
Activity: 411
Merit: 134
Çiftçi bir arkadaşımla aramda geçen taze bir diyaloğu paylaşmak istiyorum:

+Bu soğanı yetiştirmek çok mu zordur yav?Mevsim,ülke vs. seçer mi bu?
-Abi bu kök bitkisidir.Topraksız tarımla bile yetiştirilebilir.
+Mesela?
-Yani evinde küvet,bidon,damacana içinde bile yetiştirebilirsin bunu.

Ahh Patates ve Soğan Lobisiii! Sen yok musun senn!!!
sr. member
Activity: 728
Merit: 264
Aslında bu noktada üretici malını stokçulara zaten satmış oluyor. (0.35-0.45) Fiyatın çok yükselmesinin anlamı olağanüstü bir sebepten dolayı üretim azalmadıysa ki azalmadı, stokçuların malı tutmasından pazara sürmemesinden dolayı oluyor. Rekabet kapsamında yapılacak bir ithalat bu noktada çiftçiyi değil stokçuyu, komisyoncuyu vurur. Bu anlamda bir ithalat gayet yerinde bir darbe indirir komisyonculara. Zaten kent pazarlarının çoğunda dikkatle bakarsanız  üretici malının bir kısmını kendisi satar oldu. Bu üretenin aracılara güvenmemesinden dolayı böyle oluyor. Aracıyı aradan çıkarıp kendi daha fazla kazanabiliyor kolayca. Burda olan asıl hazır mal alıp satan tezgah sahibi pazarcı esnafına oluyor.
member
Activity: 224
Merit: 10
Bu urunleri nasil olurds yurt disindan ithal ederiz anlamiyorum ya paramiz cok fazla ya da gercekten ulkemizde uretim sifir.
jr. member
Activity: 252
Merit: 5
Hayir anlamiyorum bunu yurt disindan getirmek yerinem neden ciftcimizi dersteklemiyoruz ki. Disaridan gelen cok mu ucuz olacak birakalim artik bunlari.
jr. member
Activity: 49
Merit: 1
Geçen yıl patates bolluğundan depolarda çürüyen patateslerden yine Akp sorumluydu,  Bu yıl patates kıtlığından...

jr. member
Activity: 153
Merit: 4
Yoksulun sırtından doyan doyana
Bunu gören yürek nasıl dayana
Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
Bilmem söylesem mi söylemesem mi

https://www.youtube.com/watch?v=dnGmLka02sI

sr. member
Activity: 402
Merit: 250
Patates la evinin önüne ek orada çıkar, devletimiz aracıları kaldırsa herşeyi özelleştirmese çiftcinin yanında olsa hem çiftçi hemde millet kazanacak ama niye böyle yapıyorlar anlamış değilim.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Süper haber. Vizyon bu kadar işte. Aracıların elde ettiği haksız kazançların önüne nasıl geçeriz yok.
Oldu olacak bir de ithalatı dolar ile yapsınlar tam olsun, yastık altındaki dolarları bozun demeyi bilirler  Smiley
member
Activity: 238
Merit: 10
daga tasa eksen cikiyor bunu nasil ithal edecekler anlamiyorum
sr. member
Activity: 543
Merit: 250
Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol
İthal etmeye direk ülke battı gözüyle bakmamak lazım, duruma göre ithal milleti rahatlatacak bir hareket fakat bir tarım ülkesi değiliz artık bunu bilelim.
Ne tarım ülkesiyiz ne eğitim ne sanayi ne teknoloji, 3. sınıf bir ülkeyiz.
jr. member
Activity: 182
Merit: 5
çok şükür, fırın ve buzdolabından sonra beklediğim bir diğer proje gerçekleşiyor..sana şükürler olsun yarabbi
member
Activity: 266
Merit: 11
Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..
Akparti Ekonomi bakanı Değerli Zeybekçi Yaptıgı açıklamada PATATES VE SOĞAN İTHAL EDİLECEK dedi 🇹🇷
Pages:
Jump to: