Pages:
Author

Topic: ALİ BABACAN...? - page 2. (Read 329 times)

full member
Activity: 980
Merit: 207
May 26, 2020, 03:26:27 AM
Çok afedersin sevdiğim bir laf var : Aynı bokun laciverti diye . Bu da o hesap fetö neyse bunlarda o meclisten atıl(a)mayanlarda... Tutturmuş bir liyakat olayı. Liyakatla 20 milyon oy mu alacaksın ? Liyakatten önce gelen sorunlar var bu ülkede örneğin vergiler örneğin eğitim örneğin kültür yozlaşması örneğin din sömürüsü. Bunları engelleme vaadiyle gel ha liyakatde sorun hatırlarsanız böyle bir başlıkta açmıştım. Ama tek sorun bu değil . Ayrıca daha kurulmadan dağdakilerle ittifak yaparsan oy kaybetme olasılığın yüksek. Ayrıca linç etmeyin beni şimdiden söyleyeyim onlarla ittifak yapmayan kalmadı . Kim ne zaman çıkar işi düşerse ittifak yapıyor onlarla .

Aynen katılıyorum. Birileri de bir zamanlar çıktığında kuzu gibiydi laiklik vatan millte Sakarya dedi ama  sonra ne yaptı a...za s...ti. bu da oradaydı. Kendisini severim bende ama bu davut, Arınç hepsi ayni benim gözümde. Tabi ne yaşadığını nasil dışarıda kaldığını bilemiyoruz ama yine de ben güvenmiyorum.
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
May 26, 2020, 03:19:44 AM
 Açtığın konu ve zamanlaması bence hiçte anormal değil. Siyaset konuşmanın tam da zamanı. Konuşmayıp ne yapacağız.
zaten hep istenen şey milletin siyasete kafa yormaması ve sadece verilen sözlere inanıp kutuya oyunu atması. Sonrası bir daha ki seçime kadar oturup dizi seyretmesi.

Hepinizin yarınını ve boğazımıza girecek lokmayı bile siyaset belirliyor bu ülkede.

Şimdi konuya döneyim,  bu yeni kurulan partilere ben sıcak bakmıyorum ve bir stratejinin ürünü olabileceklerini düşünüyorum.
Sıcak bakmama nedenim bu partilerin kurucuları  Babacan ve Davutoğlu  olması.  Gelecek Partisi ile Demokrasi ve Atılım Partisi'n den bahsediyorum anlayacağınız üzere.   Güvenmeme nedenim bu kişilerin eski AKP li olmaları. Ve kritik bir zamanda ve seçimde yine AKP ile ittifak halinde olabilecekleri ihtimali.  Yıllarca  RTE ye  giydiren  Bahçeli, nasıl çark edip birden RTE muhafızı olduysa, Babacan ve Davutoğlu'nun da aynı şeyi yapması beni hiç şaşırtmaz.  Hatta ve hatta ileride ki muhtemel seçimde  tek başına seçimi kaybetme olasılığını düşünen  AKP nin ileri dönük bir stratejisi olabilir bu partilerin türemiş olması. Oy fazlalığını elinde tutmak için MHP ile olduğu gibi bu partiler ile de ittifak kurabilir.

Olmaz demeyin, olur.  Şimdi görünüşte bu yeni partiler hep AKP ye muhalif duruş sergiliyorlar. Millete öyle bir görüntü ve tablo çiziyorlar.
Ama bize gösterilmeye çalışılana değil, gerçekte arka planda neler olup bittiğine odaklanmamız lazım.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
May 26, 2020, 02:54:44 AM
Zamanında hangi yanlışa bu yanlış diyebilmiş ki bu saatten sonra yanlışa yanlış diyebilsin pnun geçtiği dönemi çok iyi biliyoruz.
Resmen ülkenin içinden geçtiler hala doymadılar. Doymak için herhalde ülkenin tapusunu bunların ellerine vermek gerekiyor.
Anlamıyorum arkadaş anlamıyorum. Zaten olanın içine sıçmışssınız hala ne yeni partisi? Doymamışlar mı?
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
May 26, 2020, 01:37:41 AM
Çok afedersin sevdiğim bir laf var : Aynı bokun laciverti diye . Bu da o hesap fetö neyse bunlarda o meclisten atıl(a)mayanlarda... Tutturmuş bir liyakat olayı. Liyakatla 20 milyon oy mu alacaksın ? Liyakatten önce gelen sorunlar var bu ülkede örneğin vergiler örneğin eğitim örneğin kültür yozlaşması örneğin din sömürüsü. Bunları engelleme vaadiyle gel ha liyakatde sorun hatırlarsanız böyle bir başlıkta açmıştım. Ama tek sorun bu değil . Ayrıca daha kurulmadan dağdakilerle ittifak yaparsan oy kaybetme olasılığın yüksek. Ayrıca linç etmeyin beni şimdiden söyleyeyim onlarla ittifak yapmayan kalmadı . Kim ne zaman çıkar işi düşerse ittifak yapıyor onlarla .
full member
Activity: 266
Merit: 106
May 25, 2020, 10:15:13 PM
Sağ kesimden birine, dindar birine oy verebileceğimi sanmıyorum. Din ve devlet işlerini ayıramıyor bizim dindarlar. Devlette din olmalı ama devletin dini olmamalı. Bir hatayı bir kere yapmak normaldir fakat iki kere aynı hatayı yapıyorsan düzelmesi gereken bir şeyler vardır.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
May 25, 2020, 09:16:18 PM
Aslında şu dönemde forum içinde din / siyaset ekseni farklı konulara evrilmişken böyle bir başlığı açmak tuhaf olacaktı ama malum Ramazan bayramında evdeyiz ve özellikle Youtube da Ali Babacan ile yapılmış videolar ve canlı yayınları izleme fırsatım oldu.

Ali Babacan şundan bahsediyor "2001 Ekonomik Krizinde" Yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç vardı ve AK Parti böyle ortaya doğdu ve bende bu partinin oluşumuna katıldım. Şimdi ise yine bir "KRİZ" var ve yeni bir oluşum lazımdı o yüzden de bizde böyle bir yola koyulduk diyor.

Şimdi bu adamların siyasi görüşleri bir kere bana çok zıt ama Türkiye'de taşlar yeniden mi diziliyor? Bugün Twitter'da falan erken seçimler ile hashtag gördüm MHP bir yandan Meşhur jöleli danışman bir yandan Ali Babacan'a giydiriyor.

Bu  yeni oluşumda ALİ BABACAN bizler Nepotizm yapmayacağız sadece LİYAKAT diyip duruyor. 2002'de AKP kurulurken de aynı lafları duymadık mı duyduk! O zamanlarda Recep Tayyip Erdoğan'da bu yolla seçimi kazandı ve eline aldığı güçle tüm ülkedeki dengeyi değiştirdi.

Şimdi aynı yolda düşünen ve zamanında Refah , Saadet partileri yani kısaca Milli Görüş'den gelenler Erbakan'ı devirip kendileri hüküm sürdüler. Ali Babacan'da bu projenin ikinci aşaması mı? yoksa gerçekten dediği gibi "VATAN , MİLLET SEVDALISI" mı?

İzlediğim Youtube Videoları ;

Cüneyt Özdemir - https://www.youtube.com/watch?v=yRfITmbEaT8

140 Journos - https://www.youtube.com/watch?v=kD5vEQmIgZI
Pages:
Jump to: