Pages:
Author

Topic: al sat kararı hakkında - page 2. (Read 553 times)

jr. member
Activity: 364
Merit: 1
January 02, 2018, 05:33:26 PM
Ben İLK olarak dolar olarak yükseliş durumuna bakıyorum.
jr. member
Activity: 70
Merit: 7
January 02, 2018, 05:08:14 PM
arkadaslar illaki aramızda cok bilen arastıranlar vardır ama bu işler malesef gördüğünüz gibi balinaların kontrolünde gerçekleşiyor oyuzden alın bir alt coin 1 sene 2 sene 10 sene neyse kafanızdaki süre tutun ve arkanıza dönüp bakamayınbence bizim için yapılacak suan en risksiz tercih budur
member
Activity: 434
Merit: 14
January 02, 2018, 04:57:50 PM
Doğru olanı BTC cinsinden takip etmek. Tabiki BTC değerinin yüksek olduğu durumlarda. BTC yükseldiği zaman malum alt koinler düşüyor. BTC miktarını arttıracak hareketler her zaman için yatırımcısını karlı çıkarır. Zaten birkaç al sat ile de bu çok rahat görülür.
sr. member
Activity: 364
Merit: 258
Joy Token - Smarter Games for Smarter Players
January 02, 2018, 04:15:47 PM
Ben dolar olarak bakıyorum . Hepimiz btc hep artıcak gözüyle bakıyoruz btc tutuyoruz ama kriz anında btc ler dolar olarak değersiz olursa ne yapayım ben btc yi ?
member
Activity: 238
Merit: 30
January 02, 2018, 03:58:47 PM
ben elimdkei btc'yi arttırmaya calısıyorum sürkli dolar olarak hiç bakmıyrm btc olarak artsın da dolar karsısında erisede olur .)
sr. member
Activity: 1736
Merit: 291
January 02, 2018, 03:56:55 PM
Her türlü durumu değerlendirmek mümkün bence yeter ki artsın. Hem btc hem dolar olarak artarsa zaten sıkıntı yok. Ama ben btc ile işlem yaptığım için bitcoinin değerini baz alıyorum. Yani duruma göre ya bitcoinde al sat yapıyorum ya da altcoinlerde.
full member
Activity: 434
Merit: 107
December 30, 2017, 11:46:11 AM
online al sat işlemi trend yönüne eğilimli olmakla birlikte genellikle market hacmi derinliklerinin buluştu noktadan sağa veya sola diş kovuğunu dolduracak kadar bir hedefle emirler girmektir. biz buna döviz bürosu modeli diyelim. biri gelir almak ister biri gelir satmak ister. ikisinin fiyat farkı size kalır. terste kalma riskini azaltmak için hedefi kısa tutmakta fayda var. aşrı yükseliş ve düşüş durumlarında kullanmamak gerekir genelde yatay seyir yapan dönemlerde kullanılması daha uygun.

günübirlik veya haftalık olarakta kulklanılabilir. ama kriptoı dünyası aşırı hareketli olduğu için bir yerden zarar  ederken diğer yönden kar edebilmek adına riski dağıtmak gerekir. yatırımı 5-6 coin arasında paylaştırmak ve ek olarak umut vadeden coinlere ufak miktarlarda al unut yapmak en güzeli.
newbie
Activity: 252
Merit: 0
December 30, 2017, 11:34:44 AM
benim size bi tavsiyem projei iyi coinleri alın ve bekleyin daha çok kazanavaksınız buna emin olun hem kafanız rahat olur
full member
Activity: 392
Merit: 107
December 30, 2017, 10:02:39 AM
cebine girmeyen para para değildir. bu btc de olsa usdt de olsa. kar elde ettiğinizde bence tl ye çevirip kullanın. yolunuza kalanlarla devam edin. al sat yaparken birimin ne olduğunun önemi yok bence.  kar edip etmediğin önemlidir.
full member
Activity: 350
Merit: 102
December 30, 2017, 09:15:15 AM
benim için önemli olan btc karşısındaki değeridir. bu sebeple alış satış farkını btc bazında değerlendiririm. ama bu kişiden kişiye değişir. usdt ile işlem yapan birisi için durum daha da farklıdır. velhasılkelam dolar mı artırmak istiyorsunuz. btc mi ? buna göre işlem yaparsınız.
full member
Activity: 1358
Merit: 193
December 30, 2017, 05:13:37 AM
bu senin bitcoin e bakış açına göre değişir, eğer bitcoin in gelecekte değerleneceğini üşünüyorsan bitcoin olarak tutman, yok kar cepte güzeldir diyorsan dolar a çevirmen mantıklı. ama şunu unutmamak lazım malesef dünyanın rezerv değeri dolar dır.
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
December 30, 2017, 04:42:28 AM
Al sat için yaptığım miktarı btc bazında değerlendiririm, sonuçta btc bazında kaybedersem al sat yaparken elimdeki alış gücüm azalmış olur basit mantıkla. Ama uzun vadede dolar bazında bakarım, btc bazında düşşe bile dolar bazında x3-x5 yapıyorsa, kardan zarar sayarım ama kendımı karlı gorurum bu durumda, hele btc boyle dalgalı gıderken.
member
Activity: 294
Merit: 10
December 29, 2017, 11:27:59 PM
Merhaba değerli kardeşim, hiç bir bilgi sahibi olmadan, şunun tipi hoşuma gitti şunu alayım, ahanda düşüyo satayım diyen kişi kaybetmeye mahkumdur.  cevap: Teknik analiz ve temel analize göre. 

Kesinlikle haklisin. Cok arastirmadan kulaktan dolma bilgilerle gercekten olacak seyler degil. Iyi arastirma gerekiyor.
full member
Activity: 476
Merit: 100
CAT.EX Exchange
December 29, 2017, 07:34:38 PM
Dolar karşısındaki değerine bakmak lazım. Fakat dolar değeri demek tether sayısı demek. Tether birgün patlıyacak gibi bize denk gelmez umarım
full member
Activity: 210
Merit: 100
December 29, 2017, 05:21:03 AM
dolar karşısındaki değerine bakıyorum. yarın btc crash yaptıktan sonra elimdeki 2394 tane btcyi ne yapayım.
member
Activity: 63
December 29, 2017, 04:06:53 AM
Btc dahil fazla coinden oluşan sepet yapın.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
December 29, 2017, 03:39:47 AM
Altcoine girmenin tek mantığı: btc sayısını arttırmak! bu kadar net bir cevabı var. Kimse durduk yere "lan şuna giriyim de satoshilerim azalsın" demez.
Ancak btc aşırı volatil olduğundan örneğin 150k dolar olsa "3btc'm vardı 2'ye düştü ne yapayım" diyorsanız orası da size kalmış. ister 2 btc'yi satar tether'e geçersiniz, ister türk borsasına atar tl'ye çevirir mustang alırsınız, ister altcoinlerin yükselmesini bekler bir de oradan voleyi vurayım dersiniz, tabii o arada btc düşerse 300k dolar 200k'ya da düşebilir ve bulunduğunuz altcoin artarsa dengeler düşerse daha da az bir kazançla yetinmek durumunda kalırsınız. neticede Tl'yi de sayarsak 3 bilinmeyenli denklem oluyor ama aslolan BTC/dolar paritesi ve BTC/altcoin paritesi...
3'ü de artarsa en fazla kazanç elde edilir.
member
Activity: 490
December 29, 2017, 02:19:06 AM
Çok uzun vadeli düşünülmüyorsa ve gerçekten yapan kişi benim gibi piyasada profesyonele yaklaşmamış birisiyse hiçbir mantık göremiyorum ben btc arttırma olayına. Ki btc'nin durumu malum. Üstelik btc bağlandığında fiyat değişiminden 2 kısımda yarar-zarar görme durumu oluyor. Dolarda bu 1 değişkene iniyor.

Acemiyseniz ve gerçek hayatta harcayacaksanız dolar bazında yapın derim
member
Activity: 378
December 28, 2017, 08:33:34 PM
ben de tek coinde yoladevam etmeyi düşünüyorum artık bir şeye basıcam parayı, arttı mı satcam başka bi şeye gircem aynı şekilde arttı mı satcam, şu an elim çok parcaya bölünmüş bi yerden sonra ipin ucu kaçıyor ve kar etmekte cok sıkıntı cekiyorum.
newbie
Activity: 21
Merit: 0
December 28, 2017, 08:19:36 PM
Ben olsam en azından 3-5x yapana kadar beklerdim ve sonra da; yarısını, geleceği parlak başka bir coine aktarırdım.

Uzmanlık Sorusu:

Bir coin, en çok kazılan coin olmasına rağmen sürekli fiyatı günlerce artış gösteriyorsa bu coin için nasıl bir beklenti içerisine girmemiz gerekir? yani çok fazla kazılması normalde fiyatını azaltan birşeyse ve buna rağmen fiyatı yinede artıyorsa süper geleceği var demektir. Durum böyleyse Sumocoin canavar gibi birşey olacak yakında..
Pages:
Jump to: