Pages:
Author

Topic: Aliexpressden alınan ürünün kargo durumu hakkında bir bilgiye ihtiyacım var. - page 2. (Read 234 times)

legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
2 yıl öncesine göre işleyiş değişmediyse (şimdi rakama bakılmaksızın gümrük ücreti ödendiği için değişmiş olabilir), gümrüğe değil, bulunduğun yerdeki ptt merkezine gidip çözüyorsun. Ben android box almıştım, gümrüğe takıldı, Başakşehirde epey oyalandıktan sonra İzmir dağıtım merkezine geldi, oraya gidip ödemeyi yaparak (gümrüğün ofisi de var içeride) teslim aldım. Hatta görevli dedi ki, gelmenize gerek yoktu, birkaç güne kadar dağıtıcıya verilirdi, makbuz karşılığı ödeyip kargonuzu alabilirdiniz.
Yasaklı ürün vb ise durum farklı tabii ama yazdığın gibi, anakartın yasaklı olduğunu zannetmiyorum.
2-3 ay önce ben de android box tv almıştım abi. aynı şekilde vergilendirme çıktı ve ptt'nin dağıtıcısı  bana ürünü verdiği zaman 25 tl vergi ödemesi (sunma, açma, vergi) yaparak ürünü teslim almıştım. ama onda da bayram sonrası olduğu için ufak bir yoğunluk vardı. cimer'e durumu anlatan şikayetimi yazdığım andan 2 gün sonra ürün elime ulaştı. normalde cimer yazışmalarına en geç 3 gün içinde cevap verilmesi gerekiyor. gümrük ile olan bakanlık sanırım bu konuları ciddiye alıyor.
Başka bir şeye takıldım, bana 2 yıl önce 48TL itelediler, sen nasıl 25'e yırttın?
member
Activity: 278
Merit: 53
Hocam son donemde ara ara birşeyler alıyorum başakşehirdeki gümrükte ilk defa bir ürün zimmete alındı diyor 3 gün oldu bakalım nasıl sonuçlanacak.

Normalde ptt den gelen görevlilere parayı veriyordum ancak o gelen kargolarda hiçbirzaman başakşehirde zimmete almıyordu.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
2 yıl öncesine göre işleyiş değişmediyse (şimdi rakama bakılmaksızın gümrük ücreti ödendiği için değişmiş olabilir), gümrüğe değil, bulunduğun yerdeki ptt merkezine gidip çözüyorsun. Ben android box almıştım, gümrüğe takıldı, Başakşehirde epey oyalandıktan sonra İzmir dağıtım merkezine geldi, oraya gidip ödemeyi yaparak (gümrüğün ofisi de var içeride) teslim aldım. Hatta görevli dedi ki, gelmenize gerek yoktu, birkaç güne kadar dağıtıcıya verilirdi, makbuz karşılığı ödeyip kargonuzu alabilirdiniz.
Yasaklı ürün vb ise durum farklı tabii ama yazdığın gibi, anakartın yasaklı olduğunu zannetmiyorum.
2-3 ay önce ben de android box tv almıştım abi. aynı şekilde vergilendirme çıktı ve ptt'nin dağıtıcısı  bana ürünü verdiği zaman 25 tl vergi ödemesi (sunma, açma, vergi) yaparak ürünü teslim almıştım. ama onda da bayram sonrası olduğu için ufak bir yoğunluk vardı. cimer'e durumu anlatan şikayetimi yazdığım andan 2 gün sonra ürün elime ulaştı. normalde cimer yazışmalarına en geç 3 gün içinde cevap verilmesi gerekiyor. gümrük ile olan bakanlık sanırım bu konuları ciddiye alıyor.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
selamlar hocam.
satın almış olduğun anakart yasaklı ürünler arasında değil, en azından en son bu şekildeydi. gümrük ile ilgili bir sıkıntı olduysa sana bir kağıt gelebilir. senden aldığın ürünün ödemesini gösteren belge isteyebilirler. gerçi aliexpress'ten geldiği için direkt kendileri vergi belirliyorlardı. burada beklediğiniz süre ne kadar oldu? 1 ayı geçti mi yoksa 3-5 gün mü? sizin yapacağınız en iyi şey cimer'e konuyu yazmanız. burada önemli olan konunuz şikayet ile ilgiliyse onu seçin ve hangi bakanlığa gitmesini istiyorsanız yine onu seçin. boş yere bir de cevap için zaman kaybetmeyin.

kişisel bilgilerinizi kapatarak takip durumunun ekran görüntüsünü buraya koyabilirseniz yardımcı olan çıkar. takip numarası, adres, isim vs sansürleyecek şekilde koymanızı tavsiye ederim.
member
Activity: 278
Merit: 53
Kargom istanbula geldi normal şartlarda gümrükten çıkar bulunduğum bölgeye gelirdi.
Şimdi "İSTANBUL(AVR), BAŞAKŞEHİR, Zimmet Alındı" ibaresi var ve günlerdir bu durumda beklemektedir.
Araştırmalarıma göre ürünler gümrüğe takılmış .

Bulunduluğum bölge bir ilçe ve ilçede gümrük yok. Gümrük il merkezinde oraya git gel ne bileyim çok uzun hikaye benzer bir durum ile karşılaşan arkadaşlarmız varmı? Nasıl bir macera beni beklemektedir.

Ürünüm bir anakart.  Sanırım yasaklı bir ürün değil.
Pages:
Jump to: