Pages:
Author

Topic: Alkol Satışı - page 2. (Read 774 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
June 07, 2020, 02:33:34 PM
içmelik alkol @ekiller:))

@onurgozupek, hocam 4-5 senedir bir damla ağzıma sürmediğim için satayım diyorum. birkaç tanesini arkadaşlara hediye ettim, parasız olunca hemen konuyorlar ama paralı dediğim zaman milletin anasına küfür etmişim gibi bakıyor herifler. jack daniels'ı yoklukta bile içmem orası ayrı. bir de kargo ile satmam zaten elden satarım. sıkıntı çıkar mı merakım o.

@bthd, içmiyorum ama elime dökebilirim. beluga hafiften taciz ediyor ama ne bileyim kararsız kaldım.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
June 07, 2020, 01:53:55 PM
@ekiller, sen @gospodin'in mesajını tamamını okumamışsın sanırım. @gospodin, elimde 2 adet alkol var biri beluga diğeri JD demiş. Bunlar alkollü içecek yani içki değil mi?  Wink

Alkollü içki taşınması da bir kaç sene önce yasaklandı. Kargo şirketine "alkol gönderiyorum" dediğin zaman almıyor. Ha, dışarıdan belli olmayacak şekilde paketleyip, domates suyu dersen, orada sorumluluk sana kalmış. (Tıpkı, çek, senet, para, mektup taşınmaz diyip zarfın içinde her şeyi taşımaları gibi...)

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/ickide-kapsamli-yasaklar-1706652

Hocam ekiller üstad okumuş ama kullanım amacına göre içki olup olmamalarının değişebileceğini belirtmiş. Covidli günlerde dezenfektan olarak kullananlar da var, el için kullanılırsa sıkıntı yok. Mide için kullanılırsa sıkıntılı  Grin Gospodin hocam bu yasağın şerefine mideni dezenfekte etmelisin  Shocked
hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
June 07, 2020, 01:46:27 PM
@ekiller, sen @gospodin'in mesajını tamamını okumamışsın sanırım. @gospodin, elimde 2 adet alkol var biri beluga diğeri JD demiş. Bunlar alkollü içecek yani içki değil mi?  Wink

Alkollü içki taşınması da bir kaç sene önce yasaklandı. Kargo şirketine "alkol gönderiyorum" dediğin zaman almıyor. Ha, dışarıdan belli olmayacak şekilde paketleyip, domates suyu dersen, orada sorumluluk sana kalmış. (Tıpkı, çek, senet, para, mektup taşınmaz diyip zarfın içinde her şeyi taşımaları gibi...)

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/ickide-kapsamli-yasaklar-1706652
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
June 07, 2020, 11:36:21 AM
Alkol satışı yasak değil,  içilebilir alkol  yani içki satışı yasak.  Etanol ve onu içeren türevleri yani.

Kargo ile içki göndermek yasak değil.  Hediye olarak ona, şuna, buna  gönderebilirsin.  İçkinin "satışı" yasak online ortamda.
hero member
Activity: 1285
Merit: 591
In #Bitcoin me trust
June 07, 2020, 08:24:27 AM
İnternetten satış yapamazsın. Kargoya verdiğin şişelerin içinde alkol olduğu anlaşılırsa ceza yersin. Elinde Beluga varsa, yapılacak en güzel şey, yavaaş yavaş keyfine vara vara içmektir. Özel bir güne sakla... JD ise yoklukta gider Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
June 07, 2020, 07:37:06 AM
bildiğiniz gibi internet üzerinden alkol ve tütün ürünlerinin satışı haklı olarak yasak. çünkü 18 yaşından küçük birisi rahatlıkla internet üzerinden bu zararlı maddelere ulaşabilir.
şimdi benim elinde 2 adet alkol var. birisi beluga vodka (noble) bir diğeri de jack daniels böyle bardaklı kutulu bir şekilde. beluga moskova free shopundan geçen sene alınmış olup hala poşeti açılmadı. jd ise aşandan alındı bu yüzden sadece kutusu var. ben bunları elden türk lirası olarak okutmak istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim? yoksa boşverip tekrardan alkole mi başlayayım?
Pages:
Jump to: