Pages:
Author

Topic: Altsezonda yapilacak en büyük hatalar - page 3. (Read 699 times)

sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
January 24, 2021, 07:56:12 AM
Bence en büyük hata her şeyi biliyor olmak. Acemilik dönemimde kazandığımı bir daha kazanamadım  Grin
Valla öyle hocam. Bende de aynısı oldu. Hatta şu anda acemi arkadaşım bu piyasanın ekmeğini fena yiyor şu anda.
member
Activity: 854
Merit: 50
January 24, 2021, 07:35:34 AM
Pozisyonu korumamak
Bir coin pumpluyorsa bırakın pumplasin coinim pump edilmedi diye üzülmeyin sırası gelecektir. Yeterki elinizdeki coinin teknolonisine güvenin. Oradan oraya atlarsaniz elinizdekilerden olursunuz. Guvenmediginiz saçma sapan projelere girmeyin.

Nakitsiz kalmayın
Nakit her zaman kraldır. Nakitsiz asla kalmayın. Paranın %100 yatırmak benim için kumardan farkı yok. Her daim %30 nakit olsun. Can simidi görevi görecektir.

Alt sezonun bana göre iki önemli taşlarından biri. Şu an benim için önemli olan pozisyon korumak . Ama alt sezonda şunu'da yaptığımı söyleyeyim; Elimdeki proje için bir hedefim var.Tabi o hedefe kadar tutmak istiyorum. Ama her %25 arttığında pozisiyonumun yarısını çıkıyorum. %15'-%10 aralığında tekrardan alıyorum. Bir risk teşkil ediyor ama daha bull run başlamadığı için ara ara bu tür hareketler yapıyorum..Tabi bu benim stratejim kimseyede yapın demiyorum.

Alt sezonda %50 nakit bırakılmaz ama her zaman %15-25 nakit iyi oluyor.
sr. member
Merit: 418
January 24, 2021, 05:17:03 AM
3 haftadır düzeltme gelsinde altlara gireyim diye bekliyorum hepsi uctu gitti.
şimdide girmeye korkuyorum ben alınca düşer diye.kaldık oyle usdt de.

Bu gece btc nin haftalık mum kapanışı var. Olur da btc yukarı doğru sert giderse yükseliş gösteren altcoinlerin hepsi geri çekilir.Ben de xvs de ayni durumdayım geri çekilir diye dün 20 nin satoshide  sattim o da gitti ama geri illa ki çekilir diye bekliyorum. Olmadı biraz daha oax alırım bende.

xvs dolaşan miktarı cok az.tvl de cok yuksek marketcape göre,defi lending revacta iken sacmasapan fiyatlara gelebilir.

su anda defi,oracle,yield farming dısında bir koine yapmak akıl karı gozukmuyor.
herkes sanıyorki benim altcoin koin pump yemedi o da yakındır  Smiley
10k kusur token var arkadaş.eger 2 aydır ucan konler arasında değilse senin token,sıra senin shitcoine filan gelmeyecek cok yuksek ihtimal.

su an trend defi ve unutmayın ki "Trend is your Friend"  Wink
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
January 24, 2021, 04:30:38 AM

Bu gece btc nin haftalık mum kapanışı var. Olur da btc yukarı doğru sert giderse yükseliş gösteren altcoinlerin hepsi geri çekilir.Ben de xvs de ayni durumdayım geri çekilir diye dün 20 nin satoshide  sattim o da gitti ama geri illa ki çekilir diye bekliyorum. Olmadı biraz daha oax alırım bende.
sr. member
Merit: 418
January 24, 2021, 04:10:33 AM
legendary
Activity: 3178
Merit: 1517
January 23, 2021, 05:01:03 PM
Bence en büyük hata her şeyi biliyor olmak. Acemilik dönemimde kazandığımı bir daha kazanamadım  Grin

Çok doğru bir tespit. Öğrendikçe insan daha pimpirikli oluyor. Risk almamaya çalışıyor. Özellikle madencilik tarafında çok bilmemek daha iyi.
Bazen büyük işlere başlamak için cahil cesareti gerekir.
full member
Activity: 318
Merit: 114
January 23, 2021, 04:05:51 PM
sr. member
Activity: 1652
Merit: 304
kycfree
January 23, 2021, 03:16:06 PM
Çok güzel özetlemişsiniz ama aslında bu maddelerden çoğu yine sizin saydığınız Sabırsız olmak ile ilgili.Kısaca piyasaya girmeden belirli hedefler koyup o hedefler doğrultusunda hareket eden kişi ne zaman girip ne zaman çıkacağına daha iyi karar vererek panik yapmaz.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
January 23, 2021, 03:11:09 PM
Pozisyonu korumamak
Bir coin pumpluyorsa bırakın pumplasin coinim pump edilmedi diye üzülmeyin sırası gelecektir. Yeterki elinizdeki coinin teknolonisine güvenin. Oradan oraya atlarsaniz elinizdekilerden olursunuz. Guvenmediginiz saçma sapan projelere girmeyin.

Erken satmak ve uzun süre beklemek
Satış hedefsiz altsezona girmeyin bir satış hedefiniz olsun o seviye geldiğinde düşünmeden satın oradan isterse 100 kat artsın sizi ilgilendirmez. Ayrıca satış hedefiniz erken yada geç gelebilir 1 ayda da ulasabilirsiniz 1 yılda da mesele sabır etmek.

Pump yapmış coinleri yakalamaya çalışmak
Bir coin pump yapmış uçmuş gitmisse arkasından fiyatı yakalamaya çalışmayın daha sonra başka coinler pumplanirken o koin düşecektir iki şekilde kaybedersiniz. Yani aşırı değer kazanmış coinler yerine daha çok pump bekleyen güvendiginiz koinlerle odaklanmak size daha fazla kazandıracaktır.

Yumurtaları tek sepete koymak
Sadece bir coine yatırım yapmayın 3-4 coine bolusturup her coin için satış hedefi belirleyin. Satış hedefi gelen koini satıp nakite geçin. Maceraya gerek yok kar cebe yakışır.

Sabırsız olmak

Sabırlı olun. Fidanı toprağa ektiniz şimdi yesermesini ve hasadı bekliyorsunuz yatırım işi kolay değil kendinizi çiftçi gibi düşünün 1 yılın sonunda hak ettiğiniz hasadı alacaksınız Sabırsız ve açgözlülük ten uzak durun.

Uzun vade ve Trade sepeti yapmamak
Uzun vade tutacaginiz coinlerde al sat yapmayın. Trade yapacaginiz coinler ayrı olsun.

Dalgaya tepeden girmeyin
Ne alırsanız alın zirveden almayın Smiley

Nakitsiz kalmayın
Nakit her zaman kraldır. Nakitsiz asla kalmayın. Paranın %100 yatırmak benim için kumardan farkı yok. Her daim %30 nakit olsun. Can simidi görevi görecektir.
Pages:
Jump to: