Pages:
Author

Topic: Amacını gerçekleştirebilen/gerçek hayatta kullanılan hangi coin var? - page 2. (Read 424 times)

member
Activity: 238
Merit: 14
benim bildiğim pundix var

yani tam olarak kullanıma başladımı takip edemiyorum ancak pos ürünlerini baya bi ürettiler sanırım...bu alanda da benzer bi rakip STK var ama bi halt olamadı henüz onlardan sanırım ama hardcap yaptı. dikkate değer bence ikisi de..takip etmek lazım
member
Activity: 532
Merit: 29
DocAdemic olarak bilinen, Medical Token Currency (MTC) var.

Sağlık alanında çalışan bir proje ve hali hazırda hizmet veren uygulamaları var. Fiyat olarak da oldukça düşük durumda şu anda. İlerleyen zamanlarda yükselmeye başlayacağını düşünüyorum. Umarım ekip sağlam adımlar atar ve HitBTC dışında, daha düzgün bir borsaya girerler.
member
Activity: 168
Merit: 10
Evet amacına ulaşmak birinci sırada yer almalı bence. Bu şekilde yola çıkıp batan bir çok coin var. Umarım fiyatlar da yükselişe geçer de biz de istediğimizi alabiliriz.
full member
Activity: 560
Merit: 113
Bence çok saçma bir soru neden dersen çoğu coin zaten kullanımı çok kısıtlı adamlar sırf para toplamak için token üretmiş kullanım olarak da 2-3 bir şey belirtmişler onlar olmasa bile alternatifler var proje yürüyor
Rdu
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
Yaklaşık bir ay önce istanbul kapalı çarşıda bir kuyumcu esnaf kripto paralar ile ilgili döviz alım satımı yapıyordu. Adama imrendim hızlı davranıp fiili olarak faaliyete geçirmiş alım satım işini. Hızlı bir şekilde ekmek yemek için çok mantıklı özellikle istanbul gibi bir şehirde
full member
Activity: 490
Merit: 105
bu güne kadar sadece btc bu amacına ulaştı yani btc kullanarak farklı piyasalarda alışveriş yapıldığına şahit oldum ama diğerleri hep lafta kaldı.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Belirli bir formatta yazılma talebi çok doğru ama açıklamaları üst sıralarda yapıldığı için sadece isimle geçiyorum.
Hdac ve Hydro var, başka bilgilendirme olursa diye konuyu takipteyim.

Hydro için net kullanım yeri söyleyebilir misiniz?
Doğrudan bizlerin kullanabileceği 2 fonksiyonu yazayım (önümüzdeki bir ay içinde çok büyük haberler çıkacak ama ben fiilen hazır olan ve olmak üzere olanları yazıyorum)
Blok zinciri üzerinde çalışan 2fa uygulaması, bir kaç gün önce ios ve androidde resmemn yayınlandı, kullanılacak siteleri peyderpey açıklayacaklar (bu konuda çok hassaslar, önden hype yapmıyorlar). Bu 2fa uygulamalarıyla tam entegre cüzdan çalışmaları da (erc20) son aşamada,
Yine blok zinciri üzerinden çalışan ve veri güvenliği odaklı kyc sistemi kurdular.
Hydro şimdilik milletin dikkatini kırmızı piyasada yeşil kalabilmesiyle çekiyor ama bu yazdıklarımın dışında çok önemli gelişmeler olacak, milyar dolarlık gerçek iş dünyasının içinde ortaklıklar, entegrasyonlar vb. Mesela bir tanesi dünyanın 27. büyük bankası olan Kanada TD Bank ( https://www.relbanks.com/worlds-top-banks/assets ), büyük ihtimalle anlaşma yapıldı ama güvenilirliği sağlamak için kendileri duyurmuyorlar, bu anlaşmanın banka tarafından duyurulmasını bekliyorlar.
member
Activity: 195
Merit: 10
-
valla bitcoin için amacını kısmen de olsa gerçekleştirmiş bir koin diyebiliriz hocam
full member
Activity: 602
Merit: 114
Belirli bir formatta yazılma talebi çok doğru ama açıklamaları üst sıralarda yapıldığı için sadece isimle geçiyorum.

Hydro için net kullanım yeri söyleyebilir misiniz?
legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
full member
Herkes bitcoini unutmuş galiba tamam amacına tam uygun olarak kullanılamıyor hız yüzünden ama temel amacı peer to peer para transferi ve bunu da gayet güvenli bir şekilde yapıyor

İlk mesajda altcoinler diye belirtmiştim belki o yüzen es geçmiş olabilirler. Bitcoin elbette bu işin lokomotifi. Gerçek hayatta da kullanılan bir çok yer var.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
jr. member
Activity: 112
Merit: 2
Herkes bitcoini unutmuş galiba tamam amacına tam uygun olarak kullanılamıyor hız yüzünden ama temel amacı peer to peer para transferi ve bunu da gayet güvenli bir şekilde yapıyor
newbie
Activity: 3
Merit: 0
HYDRO var bugun iOS ve Google Play'de raindrop ürünü yayınlandı. Şuan da raindrop merkezsiz 2fa özelliği taşımakta. Mevcutta şirketin ciddi anlamda anlaşmalarıda var bildiğim kadarıyla daha fazla anlaşma bu ay içerisinde yayınlanacakmış.

Hydro benimde dikkatimi çekti ve önünde olumlu çok fazla iyi haber var. Yatırımımı yaptım bekliyorum Smiley
full member
Arkadaşlar konuyu dağıtmadan bildiğiniz coin varsa gerçek hayatta kullanılan
coin ismi: ...
CMC linki:....
Tam olarak neleri başardı ve nerede kullanılıyor kısaca yazarsanız daha temiz bir sayfa olur ve daha klay ilerleriz diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
member
Activity: 266
Merit: 23
HYDRO var bugun iOS ve Google Play'de raindrop ürünü yayınlandı. Şuan da raindrop merkezsiz 2fa özelliği taşımakta. Mevcutta şirketin ciddi anlamda anlaşmalarıda var bildiğim kadarıyla daha fazla anlaşma bu ay içerisinde yayınlanacakmış.

Coin ismi: Hydro
CMC: https://coinmarketcap.com/currencies/hydrogen/
Başarılar: Güçlü müşteriler edindi temel olarak güvenlik üstüne bir firma. Şuan da kesinleşmiş olan ortaklıkları: Principal----TD bank
member
Activity: 532
Merit: 29
Henüz bu niteliği sağlayan kripto paraların sayısı çok olmasa da, zamanla artacaktır.

Kripto paraların günlük hayata entegrasyonunun bir anda gerçekleşmeyeceğini başından beri biliyorduk. Bu olgu toplumda kademe kademe yerleşecektir. Bir ara, Starbucks'ın kripto paralar ile ödeme alacağı haberleri çıkmıştı. Bu tarz haberler gerçeğe dönüşüp, kitle kullanımı sağlanınca gerçek hayatta kullanılan daha fazla kripto para sayabileceğiz.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
Pundi X var.Forumda epeyce konusu var.Oradan inceleyebilirsiniz.Pos üzerinden kripto para ticareti ve perakende mağaza zincirlerinde alışveriş özelliği üzerinde çalışıyorlar.İlk mağaza anlaşmalarını hong Kong da bulunan Fama group şirketi ile yaptılar.
full member
Activity: 980
Merit: 152
Yukarıda belirtilen coinlerden sadece Verge şu anda günlük yaşamda bir değer olarak kullanılıyor, diğerleri henüz kullanım aşamasına geçmedi. Benim bildiğim ise Playkey. Oyun platformu projesi ve şu anda playkey.net adresinde kendi tokeni olan Pkt ile indirimli bir şekilde üye olunabiliyor.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
Şöyle bir kaç sene içerisinde bu yönde gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorum. Malum teknoloji hızla gelişiyor ve bu piyasa da bu teknoloji ile birlikte gelişiyor.
Pages:
Jump to: