Pages:
Author

Topic: Amazon Bitcoine Rakip Oluyor - page 2. (Read 1051 times)

member
Activity: 406
Merit: 12
November 04, 2017, 10:04:22 AM
Bu rakamlardan sonra bitcoinin ödeme aracı olmayacağı belli. Eth olur, doge olur ödemelerde kullanılabilecek hızlı coinlere ihtiyaç var.
newbie
Activity: 47
Merit: 0
November 03, 2017, 01:15:26 PM
Bu tür haberler gördükçe her şey ne kadar da hızlı oluyor diyorum. Dünya çok hızlı bir şekilde bir ekonomik devrimin eşiğinde. Kısa bir süre önce farkettim bunu. Bu devrimi önceden fark etmeliyiz. Hem bireysel olarak hem kurumsal olarak hem de ulusal olarak. Bu çok önemli. Değişime önceden hazırlıklı olmalıyız tıpkı amazon gibi ve bir çok ülkenin bu değişimi önceden fark edip bazı adımlar attığı gibi bizim de harekete geçmemiz gerekiyor. Kripto para endüstrisini yakından takip etmeliyiz.
full member
Activity: 224
Merit: 100
November 03, 2017, 11:19:44 AM
Amazon çok büyük bir şirket  böyle bir girişim yapması bitcoini ve diğer crypto para piyasasına da katkı sağlayacaktır.Umarım bu tarz gelişmeer devam eder
member
Activity: 588
Merit: 18
November 03, 2017, 09:51:53 AM
Bir an heyecanlandım neredeyse koşarak gidip ethereum alacaktım. Eğer bu haber söylenti misali dolanırsa ani bir çıkış görülebilir.
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
November 03, 2017, 09:30:38 AM
Haber yanlış. Amazon o domainleri aldı evet fakat 2013 yılında zaten amazonbitcoin.com isimli domaini almıştı. Adamların amacı Bitcoin'e rakip olmak vs değil. İlerde kullanabilecekleri domainleri alıyorlar sadece.. Ortada rakiplik bir durum vs yok zaten Amazon'un biz Bitcoin'e rakip olucaz tarzında bir açıklamaları da yok.
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
November 03, 2017, 09:06:35 AM
Böyle bir haber var ve piyasalar bunu fiyatlamadı. Ethereum hala 300$ civarında. Ethereum fiyatının artması için ethereum ile ödeme kabul edileceğini duyurmaları gerekiyor galiba. 
newbie
Activity: 54
Merit: 0
November 03, 2017, 06:43:30 AM
Son dönemde peş peşe kırdığı rekorlar ile adından sıkça söz ettiren Bitcoin'e online dünyanın en büyük isimlerinden biri rakip olmaya hazırlanıyor.

Online alışveriş devi Amazon, kripto sanal para birimi Bitcoin'e rakip olmak için kolları sıvadı.

NTV'de yer alan habere göre, Amazon 3 tane kripto para birimi domain adı alarak bu proje için ilk adımı attı.

amazonethereum.com
amazoncryptocurrency.com
amazoncryptocurrencies.com

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük döviz borsası işletmecisi olan Chicago merkezli CME Group (Chicago Ticari Takası) , bu yılın sonunda dijital para birimi Bitcoin'in vadeli işlem sözleşmelerinin arzına başlayacağını duyurmuş, ilk kez 2009 yılında kullanıma giren dijital para birimi Bitcoin bu açıklama ile dün bir rekor daha kırmıştı.

Bu haberin ardından Bitcoin 6 bin 450 doları görerek rekor kırmıştı. Bitcoin'in güncel değeri ise 7 bin dolara yaklaştı.

Bitcoin artık hükümetlerin de dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Örneğin Büyük Okyanus'un güneyinde yer alan ada ülkesi Vanuatu, vakandaşlık hakkı için dijital para Bitcoin'i de kabul edeceğini açıkladı.
Pages:
Jump to: