Pages:
Author

Topic: Amazon UK/US E-Shop Κατευθείαν αποστολή από amazon! εκπληκτικές τιμές - page 2. (Read 4396 times)

hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Chek2fire , το καταλαβαινω πως ηθελες να προστατεψεις κοσμο και πολυ καλα εκανες που τον "εδωσες" .  
Για το θεμα του μεσολαβητη , οταν αγοραστης και πωλητης  ειναι καλοπροαιρετοι ολα λυνονται . Επειδη μου εχει τυχει να παραλαβω ελαττωματικα προϊοντα , βρεθηκε λυση με μια εκπτωση στη τιμη που ειχα αγορασει . Γι'αυτο παντα εκανα συναλλαγες με πωλητες που ειχαν ενα καλο trust , οσες φορες βρηκα ευκαιρια σε πολυ καλη τιμη και με 0 trust ηταν scam .  
Ο κανονας παντως ειναι ενας :" ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιειτε μεσολαβητη στις συναλλαγες σας"
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Οι τιμές πάντως δήλωναν γιατο τι πρόκειται,εάν δεν είχε κάνει το λάθος να χρησιμοποίηση το συγκεκριμένο Skype name ίσως κάποιοι την παταγανε,πάντως περιμένω να διαβάσω την απάντηση που θα δώσει
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Μια φορά είπα να κάνω και εγω τον escrow και δεν μου βγήκε  Tongue
κι ομως σε τετοιες περιπτωσεις θα φανει η χρησιμοτητα σου Wink
αν και σε καποιες περιπτωσεις ειναι πολυ δυσκολη η δουλεια αυτη.
π.χ. στελνεται το προιον και ενω ο αγοραστης λεει οτι του ηρθε χαλασμενο, ο πωλητης επιμενει οτι το εστειλε μια χαρα!
μυρισε τα νυχια σου εσυ μετα Grin
Ναι σε περιπτώσεις όπου οι αποψεις διίστανται υπάρχει πρόβλημα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
απλά για να προλάβουμε να προστατέψουμε κανέναν μην πέσει στα διχτυα του. Να ξέρεις είναι αρκετοί που απλά διαβάζουν το forum και δεν συμμετέχουν ενεργά σε αυτό.
hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Δεν τον ειχα δει απο την αρχη , στη συνεχεια εψαξα για τον τυπο και ενημερωσα chrisvl , zoro1 kai chek2fire , ηταν σκοπιμο το οτι ζητησα escrow για να μη παραγγειλει κανενας αλλος , αλλα ο chek2fire μου χαλασε το σχεδιο . Ηθελα να δω μεχρι που θα φτασει και αν γινεται να παιξω μαζι του σαν τη γατα με το ποντικι . Μου χρωστας ενα ποντικι chek2fire  ... Smiley
hero member
Activity: 815
Merit: 500
https://cracking.org/threads/empusa-trying-to-scam-me-becarefull.60664/

Απορώ και μόνο που αρχίσατε (έστω και διστακτικά) να συζητάτε το ενδεχόμενο αγοράς...
Προϊόντα από amazon στη μισή τιμή από το amazon... Tongue

(ένα απλό google "SKYPE: Callofboobies" και βγαίνει το link του chek2fire και το παραπάνω)
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
Μια φορά είπα να κάνω και εγω τον escrow και δεν μου βγήκε  Tongue
κι ομως σε τετοιες περιπτωσεις θα φανει η χρησιμοτητα σου Wink
αν και σε καποιες περιπτωσεις ειναι πολυ δυσκολη η δουλεια αυτη.
π.χ. στελνεται το προιον και ενω ο αγοραστης λεει οτι του ηρθε χαλασμενο, ο πωλητης επιμενει οτι το εστειλε μια χαρα!
μυρισε τα νυχια σου εσυ μετα Grin
sr. member
Activity: 325
Merit: 250
Carpe noctem
Μίλησα μαζί του νωρίτερα απο Skype, ας δουμε τι θα γράψει ο ιδιος, όντως παίζουν πολλά reports
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Μια φορά είπα να κάνω και εγω τον escrow και δεν μου βγήκε  Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τον έκανα και report στους moderator
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
για έχετε λίγο το νου σας με αυτό τον τύπο δεν έχει και την καλύτερη προιστορία

https://cracking.org/threads/giannis-papadakis-derppool2-gmail-com.97142/

από τι φαίνεται έχει σκαμάρει κόσμο και παλιότερα με games.

τι έγινε ρε φούστη μου scam fest το έχουν καταντήσει εδώ. Παιδιά πρέπει να αρχίσουμε να κοκκινίζουμε κόσμο αν αποδεδειγμένα δούμε ότι κάποιος είναι scammer και προσπαθεί να εξαπατήσει-παραπλανήσει κόσμο.


legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και γιατί δεν το κάνετε στο open bazaar που υπάρχει και ένα layer εμπιστοσύνης η ακόμα καλύτερα στο purse.io με το 15% μείωση της τιμής που έχει σε όλα τα προϊόντα από amazon?

https://purse.io/
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
μου προκαλουν κι εμενα εντυπωση οι πολυ χαμηλες τιμες! ειναι προιοντα stock?
παιζει κατι αλλο που δεν πρεπει να αποκαλυφτει δημοσιως λογω ανταγωνισμου?
επισης απο US Λογικα δεν θα υπαρχει και τελωνειακη παρεμβαση?!
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
αγοραστής στέλνει τα Bitcoins στον μεσεγγυητή
- Ο μεσεγγυητής ειδοποιεί τον πωλητή ότι έλαβε το σωστό ποσό και ότι μπορεί επομένως να αποστείλει το εμπόρευμα
- Ο αγοραστής παραλαμβάνει το εμπόρευμα και το ελέγχει. Αν το βρει εντάξει, ειδοποιεί το μεσεγγυητή να στείλει τα Bitcoins στον πωλητή.

Οποίος έχει απορίες σχετικα με το escrow να ρίξει μια μάτια εδω: http://m.bitcoin-abc.webnode.gr/greek/bitcoin-exasfalisi-agorasti-eggyhsh-escrow/
hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Θα τραβηξω πρωτος το χορο λοιπον . Θα ξεκινησω με την οθονη https://www.amazon.co.uk/Asus-PB287Q-Widescreen-Ultra-Monitor/dp/B00JEZTC3I/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1461066330&sr=8-4&keywords=monitor+4k . Chrisvl , θα προτιμουσα να εχω "εμπιστο" escrower πχ sebastianju αλλα πρεπει καποια στιγμη να εδραιωθει καποιος Ελληνας , τουλαχιστον για τις αναγκες της κοινοτητας . Οποτε θα το αναλαβεις εσυ και σε ευχαριστω γι'αυτο ( οτι tip θα εδινα στον sebastianju ενοοειται πως θα πληρωθει και σε εσενα ) .
Για τον πωλητη , ελπιζω να γνωριζεις πως γινεται η πωληση μεσω escrow . Στελνω τα χρηματα στον escrower τα οποια παραμενουν σε λογαριασμο που δεν εχει προσβαση κανενας απο τους δυο μας . Μολις παραλαβω τη παραγγελια και μονο εφοσον ολα ειναι ενταξει , δινω εντολη να απελευθερωθουν τα χρηματα .
Θα ηθελα να ξερω απο πριν χρονους παραδοσης για να δω αν συνεχιζουμε στη παραγγελια .
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Tha isoun xrisimos file mou!
Ναι αν μπωρο να βοηθήσω γιατι οχι
newbie
Activity: 5
Merit: 0
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Αν τίθεται θέμα escrow μπωρο να βοηθήσω free
sr. member
Activity: 371
Merit: 250
Αγόρασε κάποιος φίλος απο τον πωλητή;

Ειμαι σε σκεψη αλλα οχι ακομα . Ο προβληματισμος μου ειναι οτι δεν υπαρχει escrow , καταλαβαινω πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο για τον πωλητη μιας και θα πρεπει να δεσμευσει τα χρηματα του για ευλογο χρονικο διαστημα . Απο την αλλη εχουν δει αρκετα τα ματια μου και ειμαι πολυ επιφυλακτικος ... Θα περιμενω και εγω αν καποιος αγορασει να μας μεταφερει την εμπειρια του .

Σύμφωνο μαζί σου
hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Αγόρασε κάποιος φίλος απο τον πωλητή;

Ειμαι σε σκεψη αλλα οχι ακομα . Ο προβληματισμος μου ειναι οτι δεν υπαρχει escrow , καταλαβαινω πως κατι τετοιο ειναι δυσκολο για τον πωλητη μιας και θα πρεπει να δεσμευσει τα χρηματα του για ευλογο χρονικο διαστημα . Απο την αλλη εχουν δει αρκετα τα ματια μου και ειμαι πολυ επιφυλακτικος ... Θα περιμενω και εγω αν καποιος αγορασει να μας μεταφερει την εμπειρια του .
Pages:
Jump to: