Pages:
Author

Topic: Amerika ya da baska bir ulke bitcoin alim satimini yasaklasa? - page 2. (Read 3277 times)

full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Öncelikle ben Amerika haricinde tüm ülkelerin yasaklayabileceğini ama amerikanın hiçbir  zaman böle bir yasak getirmeyeceğini düşünüyorum. Varsayalım ki yasakladı. İlk başta direnecektir insanlar kabul etmeyip diretecektir fakat usdnin etkisi çok büyük olduğu için malesef bitcoin mazi olacaktır diye düşünüyorum
full member
Activity: 350
Merit: 102
Cin yasakladi da ne oldu. Haberle sarsilan btc tekrar basladi gazlayip yukselmeye. Yasak masak hikaye bu pazarda. Hickimsenin gucu yetmiyor btc ye. Onumuze bakalim.
full member
Activity: 224
Merit: 100
Any store can buy, sell, and accept Crypto
Günümüzde  var olan merkezi yapılarda şu an halen ne Bitcoini yasaklayacak bir teknoloji,   ne de yasal bir zemin olmadığı gerçeğinden söz ediliyor uzmanlar tarafından.  Bir de şu var ki bir çok ödemelerinde muhtemelen kendilerinin de kullandıkları bir şeyi neden yasaklasınlar.
full member
Activity: 350
Merit: 102
Merkezi olmayan bir sey yasaklarla engellenebilir mi bunu tartismak lazim oncelikle. Boyle bir sey mumkun olsaydi su ana kadar zaten yapilirdi. Yapilamadigina gore ulkeler uyum saglamak zorunda kalacak. Baska izahi yok
sr. member
Activity: 518
Merit: 250
Şöyle de düşünüyorum bazen kendi kendime, bu piyasa bizlerin 3-5 kuruşu ile mi bu kadar büyük.  Küçük yatırımcıların parasını bir görebilsek toplayabilsek ne kadar payı vardır toplamda acaba, keşke tüm veriler elimde olsa..
Küçük yatırımcıların parası da önemli tabi ama sadece küçük yatırımcı ile dönmez bu kadar elbette. Asıl iş büyük yatırım yapanlarda. Baya yüklü miktarda parası olan birçok kişi var. Piyasanın büyük bölümünü onlar döndürüyor.

Devamını da şöyle getirebiliriz o zaman, bu kadar büyük paraları bu piyasaya koyan bu güçlü adamlar ya da şirketler bu piyasanın bir anda son bulabileceğini, Bitcoin alım satımının kapatılabileceğini hiç düşünmemişler midir,  Bizler bile  bu kadar düşünüyorsak.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
bana göre abd'nin bitcoin ya da başka bi kriptovarlığa yatırımı var ya da olacak. abd para gördüğü hiç bi şeyi yasaklamaz. legal illegal farketmez.

ABD, USD'ye karşı bir rakip görmedikçe yasaklamaz. Vaktiyle petrol ticaretini USD dışında para birimleri ile yapmak isteyenlerin başlarına gelenleri hatırlayabiliriz. USD'de karşılıksız basılmaya başlayınca aslında sanal bir şekilde büyümeye başladı. Fon'lar, CDO'lar vb vb dedikçe insan karşılık aramaktan vazgeçiyor.

Regülasyon ve takip konusunun by default çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Şöyle de düşünüyorum bazen kendi kendime, bu piyasa bizlerin 3-5 kuruşu ile mi bu kadar büyük.  Küçük yatırımcıların parasını bir görebilsek toplayabilsek ne kadar payı vardır toplamda acaba, keşke tüm veriler elimde olsa..
Küçük yatırımcıların parası da önemli tabi ama sadece küçük yatırımcı ile dönmez bu kadar elbette. Asıl iş büyük yatırım yapanlarda. Baya yüklü miktarda parası olan birçok kişi var. Piyasanın büyük bölümünü onlar döndürüyor.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Trump denen ruh hastası zamanında sert hamleler olursa olur ondan sonra Obama tarzı biri gelirse bundan nasıl faydalanabilirler ona bakarlar.
sr. member
Activity: 518
Merit: 250
hero member
Activity: 756
Merit: 500
bana göre abd'nin bitcoin ya da başka bi kriptovarlığa yatırımı var ya da olacak. abd para gördüğü hiç bi şeyi yasaklamaz. legal illegal farketmez.
full member
Activity: 398
Merit: 118
Amerika yada herhangi başka bir büyük bi devlet yasaklasada cok bişiy olucagını zannetmiyorum şu saatten sonra cok zor kayıp yaşar ama ne kadar yaşar en fazla %15 20 lerde seyreder
full member
Activity: 406
Merit: 121
Abd yasaklasa vatandaşa yasaklar, kendilerine yasaklamalar. Hem vergi verdikten sonra niye yasaklansin. Ayrıca ABD yasaklasada sanal piyasada btc biraz sürünür sonra bir şekilde kaldığı yerden devam eder..
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Soruya sıcağı sıcağına canlı bir cevap geldi Çin'den. Ne olur, işte böyle bir şeyler olur Smiley
newbie
Activity: 2
Benim tahminim ne çin ne de Amerika alım satımı yasaklamayacak,  sadece bir düzenlemeye gidip resmi işlemlere bir düzen getirecektir.Bence vergilendirmenin yollarını arıyorlar. Bunun anlaşılması için herhalde bir 3-6 ay kadar süre geçmesi gerekiyor. Bunu takiben bir çok ülke de düzenlemeye gidecektir. Neler olacağını hepimiz göreceğiz.

5-6 ay önce ABD hükümeti blockchain işlemlerinin takibini yapabilecek teknolojiler üzerinde araştırma yapan bir şirkete arge desteği vermişti. Bence de yasaklamayacak, ama takip altında tutmak isteyeceği kesin. Şuan bankacılık sistemine anti-alternatif olma durumu konuşulurken regüle edil-e-meyen birşeyin banka alternatifi olamayacağı da ortada.

ne zamanki büyüklüğü çok artar ve kesinlikle regüle edilemez, işte o zaman korkalım.
newbie
Activity: 47
kriptoparalar bildiğim kadarıyla ekonomi tarihinde herhangi bir benchmarkı olmayan bir para/maden/mal (nasıl değerlendirirseniz) türü. devletlerin, özellikle birinci dünya ülkelerinin elbette bu tarz teknolojileri çıktığı andan itibaren takibe alan kaynakları var. bu ülkelerin kriptoparalara, özellikle de en çok ilgiyi toplayan btc, ltc, eth gibi birimlere yatırım yapmamış olma ihtimalini oldukça düşük buluyorum. bunun yanı sıra kriptopara transferlerinin her ne kadar açık kitap olsa da gizliliğe dayanıyor olması ciddi bir esneklik sağlıyor pek çok oyuncu için. bu koşullar altında dolar, euro ve yen gibi paraların diğer paralar karşısında değer kaybetmesine sebep olmadıkça veya böyle bir tehlike doğurmadıkça sanıyorum ki bir yasaklanma olmayacaktır. bir yasaklanma olacak olursa da buna sebep kesinlikle bu gizlilik ve esneklik olarak gösterilecektir ama.
bunların dışında herhangi bir marketin regulasyona tabii olmadan uzun yıllar yaşamasına ihtimal vermiyorum.
peer-to-peer ekonomilerin çoğu şu anda pek çok avrupa ülkesinde ve amerikada regulasyon aşamasında. regulasyona başlandı ama hala düzenleniyor çok yeni ekonomiler olduğu için. aynı şey kriptoparaların da başına gelecektir mutlaka ama nasıl ki bazı ülkelerde atıyorum airbnb üzerine vergi uygulandığı halde hala otellerden daha ucuz bir alternatifse ve talep azalmasına sebep oluyorsa kriptoparalar da karlılığını sürdürecektir tahminimce.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Ne olur Btc sağlam çakılır ve mis gibi alım fırsatı doğar sonra yine kaldığı yerden devam eder... Geçen hafta Btc bitti Çin yüzünden , 1000 usd olacak muhabbetleri döndüğünü unutmayalım. Şimdi bakıyorum 4000 kusur dolar... Bitcoinlerinize sahip çıkın 2020 de ah vah edersiniz..
full member
Activity: 630
Merit: 103
Benim tahminim ne çin ne de Amerika alım satımı yasaklamayacak,  sadece bir düzenlemeye gidip resmi işlemlere bir düzen getirecektir.Bence vergilendirmenin yollarını arıyorlar. Bunun anlaşılması için herhalde bir 3-6 ay kadar süre geçmesi gerekiyor. Bunu takiben bir çok ülke de düzenlemeye gidecektir. Neler olacağını hepimiz göreceğiz.
kontrol altına alamayacakları parayı vergilendiremezler.
merkezi bir otoritesi olmadığı için beyan üzerine vergilendirebilirler ancak.
Ben de zorunlu olarak beyan edeceksem 0.1 btc'yi beyan ederim, 10 btc'mi başka wallet'ta tutarım...
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Gördüğüm kadarıyla yeni arkadaşlar bitcoini sadece bir para olarak görüyorlar. Halbuki bitcoin paradan çok daha fazlasıdır. Bir devrimdir. Özgürlüktür. İsyandır. Bunlar yasakla durdurulabilecek şeyler değil. Kaldı ki aklı başında bilimi kendine destur edinmiş özgürlükçü her ülke blockchain araştırması yapmakta bitcoin den nasıl daha iyi yararlanabileceğini keşfetmektedir. Daha öncede söylediğim gibi vakti gelmiş bir fikrin önünde kimse duramaz.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Amerika gibi büyük ülkeler hamlelerini 50 yil sonrasını düşünerek tasarlayan düşünce ülkeleridir. Özellikle çinin bu hamlesinden sonra emin olun bir karara varmışlardır. Bu karar aleyhte bi karsr olsaydı şuanda bitcoin tekrar canlanacak mı diye tartışırdık. Ama bir şekilde onlarinda çıkarlarına geliyor bu piyasa. Yani merak edilmesin yasaklanmicak.
Pages:
Jump to: