Pages:
Author

Topic: Anlamadım tokenlerim çalındı. - page 3. (Read 636 times)

member
Activity: 714
Merit: 82
March 12, 2018, 11:20:43 AM
Geçmiş olsun. Bu pishing saldıraları baya artmış galiba. Airdrop'lar için günde 15 tane mail geliyor hiçbirine tıklamıyorum. Forumdan arkadaşların paylaştıkları airdroplara katılıyorum.
Twitter'dan takip ettiğim bir kaç kişi var birde onların paylaştıklarına tıklıyorum.
pishing  nedir?
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
March 12, 2018, 10:59:39 AM
Arkadaş windows çok açıklı bir sistem olmasa bile hackerlar sürekli windows üzerinden vurmaya çalışıyorlar dünyanın %80i bunu kullandığı için. Biraz birikim yapın mac alın pişman olmazsınız. Airdrop konusuna gelirsek, başlarda farketmeyip ya da ne olacak deyip private keyini verdiysen içinden bile geçerler. Yada Onları satmak için fake bir etherdelta hesabına girip orda private keyini tanımladın herşey olabilir. Bundan sonra daha dikkatli olursun heralde
newbie
Activity: 70
Merit: 0
March 12, 2018, 10:54:01 AM
Geçmiş olsun. Bu pishing saldıraları baya artmış galiba. Airdrop'lar için günde 15 tane mail geliyor hiçbirine tıklamıyorum. Forumdan arkadaşların paylaştıkları airdroplara katılıyorum.
Twitter'dan takip ettiğim bir kaç kişi var birde onların paylaştıklarına tıklıyorum.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
March 12, 2018, 08:50:30 AM
Konu 20 aralıkta açılış ve zamanında kimse yardımcı olmamış bu arkadaşa. Üzüldüm doğrusu. Ben de konuyu hiç görmemiştim. Son durum nedir acaba? Öğrenebildiniz mi nasıl olduğunu?
full member
Activity: 1358
Merit: 193
March 12, 2018, 08:30:35 AM
konu üzerinden baya zaman geçmiş. bu tarz durumlarla karşılaşmamak için en güzeli donanım cüzdanlara yönelmek ki onunda kesin bir garantisi yok.
birde private key kullanmamasına rağmen haclenmensi hesabın gerçekten ilginç bir durum açıkcası.
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
March 12, 2018, 06:47:41 AM
Warning! There are reports that this address was used in a Phishing scam. Please exercise caution when interacting with this address.
böyle bir uyarı var bu nasıl oluyor, bildirim mi yaptılar acaba siteyede onlar böyle bir uyarımı koyuyor

Altta yorum kısmına yazınca mew ekibi görüp inceleyip damgalıyor diye biliyorum. Konu sahibi arkadaş mümkünse cep telefonundan başka hiç bir yerden girmeyin cüzdanlarınıza. Pc özellikle windows devamlı açığı olan bir sistem. Ne yaparsanız yapın bir gün hacklenirsiniz.
member
Activity: 378
Merit: 11
March 12, 2018, 03:46:47 AM
Warning! There are reports that this address was used in a Phishing scam. Please exercise caution when interacting with this address.
böyle bir uyarı var bu nasıl oluyor, bildirim mi yaptılar acaba siteyede onlar böyle bir uyarımı koyuyor
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
March 12, 2018, 03:25:05 AM
bilgisayarda kayıtlıysa ordan çalınabilir diye düşünüyorum ben genelde hep flash diskte saklıyorum cüzdan bilgilerimi.Size tavsiyem bilgisayarınızı formatlayıp güncel lisanslı antivirüs ve işletim sistemi kullanmanız.
member
Activity: 714
Merit: 82
March 11, 2018, 10:47:59 PM
sorunun kaynağını buldun mu neden oldu böyle bir şey? birde cüzdanın kendi şifresi yok muydu?

benimde pcde cüzdan duruyor mew cüzdanı fakat ben bu cüzdanın pc üzerinden çalınabileceğini düşünüyorum.

cüzdanı pcden silip flashın içinde tutmakta fayda var. private keyide aynı şekilde.

member
Activity: 266
Merit: 10
December 20, 2017, 01:38:34 PM
Önemli lütfen bakın !

Adam farklı adreslerden aynı tokenleri çekmiş sanki hack contract açığı vs nedir bu ne oluyor ?
member
Activity: 266
Merit: 10
December 20, 2017, 01:03:04 PM
Arkadaşlar yaklaşık 6 saat önce cüzdanımdan tokenlerim çalındı.Ama ilginç olan bu değil cüzdanda 90 küsür birikmiş airdrop tokeni vardı sadece 3 tanesini almış.Ben o saatlerde video izliyordum pc üzerinden nette işlem yapmıyordum.Para eden diğerleri de var ama sadece viuly brat ve LGR almış cüzdandan.

Bu nasıl olabilir private key kullanmıyorum bile keystore dosyasıyla giriyorum.Çaldıysa o kadar token niye duruyor ellememiş anlamadım yardım edin lütfen.Şu an tokenleri boşaltıyorum hızlıca yazdım.

https://etherscan.io/address/0x4f00b95c625c6d6ef72748d78c750fd6c84a8b85#tokentxns Çalan adres bu.
Pages:
Jump to: