Pages:
Author

Topic: [ANN] deCLOUDs - Κρυπτοπλατφόρμα Βασισμένη στα Μέταλλα - page 2. (Read 5708 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
ο "προγραμματιστής" πρέπει να πάρει το βραβειο του καλύτερου photoshop της χρονιάς 
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Αυτό ακριβώς, απορώ με την ευκολία που του δώσανε συγχωροχάρτι τόσο εύκολα οι περισσότεροι...

Bytheway, η φωτο έχει ήδη σβηστεί από το Imgur, όπως και κάποια άρθρα από το Medium...  Tongue
Επειδή όμως αποκλείεται να προλάβει να σβήσει τα πάντα, ότι βρίσκουμε να το βάζουμε εδώ για ιστορικό αρχείο  Grin


legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο τον bitcoinexpert.
Γιατί ας πούμε ότι είσαι θύμα και εξαπατήθηκες.
Η ερώτηση μου είναι η ακόλουθη και απορώ γιατί κανένας δεν σε έχει ρωτήσει ακόμα στο αγλλικό κομμάτι του forum..
 Οταν κάνατε δοκιμές στον client τον δοκίμασες εσύ και είδες ότι όντος οι τύποι είχαν δημιουργήσει κάτι χειροπιαστό?
Και μιλάω γιαυτον εδώ τον client που δείχνει να έχει και ενσωματωμένο chat που έχετε μιλήσει



είχες ανεβάσει την είδηση στο νήμα του decloud και είχες γράψει ότι ο client είναι μια χειροπιαστή απόδειξη ότι όσοι σας κατηγορούσαν ώς τότε για scam απλά έκαναν fud ενάντια στο project. Αν θέλεις βρίσκω και τις δηλώσεις σου.
Το ερώτημα είναι αν o client ήταν ψεύτικος και photoshop που για μένα όπως δείχνει προφανώς είναι για πιο λόγο έπαιξες αυτό το παιχνίδι?
Και μόνο η συμμετοχή σου σε αυτή την πράξη σε κάνει συμμέτοχο και ενεργό αρκετά με το scam άσχετα αν ήσουν πιόνι του ρώσου hacker. Δλδ η πράξη σου αυτή στον πραγματικό κόσμο έχει νομικές συνέπειες.
Εδώ που τα λέμε όλες οι πράξεις έχουν νομικές συνέπειες στον πραγματικό κόσμο.
και για του λόγου του αληθές ότι η φώτο αυτή είναι scam και photoshop

http://imageedited.com/
imageedited.com
Image Edited?
imageedited: Is your image edited?

Possible Image Sources

Based on the pixels, this image could have been created with:

software: Adobe Photoshop

software: The JPEG Wizard2
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Απο ότι έχω καταλάβει ο BitcoinExpert κατέχει ενα απο τα κλειδιά που χρειάζονται για να μετακινηθούν τα Bitcoin,εαν υπαρξει μετακινήσει αυτον το Bitcoin σε τρίτες διευθύνσεις και οχι πρως τους κατόχους τους τοτες ο BitcoinExpert ειναι υπεύθυνος και πρέπει να υποστεί τοις συνέπειες,γιαυτο λοιπόν καλό θα ήταν να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα προσωπικά πιστεύω πως ο BitcoinExpert είχε άγνοια περί το τι γινόταν απο πίσω,δεν νομίζω ότι ειναι κάποιος αφελής ωστε να συμμετέχει σε ενα οργανωμένο scamming project χρησιμοποιώντας το ονοματεπώνυμο του,οποιοσδήποτε θα μπορούσε να ήταν στη θέση του Bitcoinexpert του εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και άλλη φορά προσοχή

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα, ας δεχτούμε ότι τον δουλέψανε. Αν γνώριζε ότι πίσω από το project που πλάσαρε δεν υπήρχε απολύτως τίποτα από development αλλά μόνο παπατζιλίκι τότε έχει άλλες ευθύνες.

Δεν υπήρχε καν κώδικας ούτε καν project απλά αέρας κοπανιστός. Ακόμα και το white paper ο θεός να το κάνει τέτοιο Tongue ήταν άλα ντάλων Cheesy

https://bitcointalksearch.org/topic/m.15948923

όταν κάποιος προφανώς που γνώριζε περισσότερα από το τι είναι blockchain σύστημα τους το έγραψε ότι απλά δουλεύουν τον κόσμο για να του κλέψουν τα χρήματα ο Bitcoin"expert" έδωσε αυτήν εδώ την απάντηση Tongue

Quote
I will answer your non-technical questions. The technical questions will answer our CEO. First of all it's coinbit.gr ,you better start learn how to make a better research. Team's information are all visible on our website declouds.com

Finally you're not in position to talk about fishy and say to other people don't invest and ask for refund. If you believe that is fishy or anything else come and tell it with your real name.
What i see is an anonymous person who spread fud.

A more detailed White Paper will be available later.

Have a nice day!

δλδ ότι απλά πουλάνε fud ενάντια στο project για να το καταστρέψουν.


legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Quote
After the presentation, DAB BANK representative showed tremendous interest in the DeClouds project and the project subsequently presented with a 5 million Euro bank cheque.

ναι έκανε την παρουσίαση και μετά οι τραπεζίτες του κόψανε άμεσα μια επιταγή των 5 εκατομμυρίων ευρώ και του την χάρισαν. Cheesy
Ρε σεις ειλικρινά υπάρχει άνθρωπος λογικός η που είναι στα καλά του και που πέφτει θύμα απάτης με το παραπάνω.
lol ρε hahahahahahahahahaha
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και εγώ όπως έχω γράψει πιστεύω ότι δεν πρόκετε να την βγάλει καθαρή. Το γράφουν και αρκετοί στο αγγλικό νήμα ότι τον θεωρούν υπεύθυνο και ότι δεν πιστεύουν ότι γράφει.
Βλέπεις τρομάρα του αν διαβάσετε τα πρώτα post ήταν και από τους πλέον ένθερμους υποστηρικτές του project και το προοθούσε σαν την νέα αποκάλυψη στον χώρο του blockchain.
Μετά από τόσο μεγάλο ζήλο ποιος μπορεί να πιστέψει ότι εξαπατήθηκε και αυτός?
Απλά νομίζουν ότι και αυτός τους δουλεύει.
Ο άλλος δεν με τον τίτλο community manager ήταν αυτός που έγραφε και τα report για την εξέλιξη του project.
Αυτός και αν είναι μπλεγμένος καθώς η συγγραφή των report δηλώνει ότι ο τύπος είχε και σχέση με την γενική οργάνωση τους οικονομικού εγκλήματος.
Διαβάστε εδώ τι είχε γράψει πριν δύο μέρες... Cheesy

https://medium.com/decloudscom/germany-based-fintech-crypto-startup-declouds-has-caught-the-attention-of-international-bankers-fc41abe31a46#.g4y6z2ll0

το ότι είμαστε κορόιδα γενικά σαν Ελληνες το γνωρίζει όλη η υφήλιος. Σε αυτή την περίπτωση απλά το αποδείξαμε για άλλη μια φορά Tongue
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Απο ότι έχω καταλάβει ο BitcoinExpert κατέχει ενα απο τα κλειδιά που χρειάζονται για να μετακινηθούν τα Bitcoin,εαν υπαρξει μετακινήσει αυτον το Bitcoin σε τρίτες διευθύνσεις και οχι πρως τους κατόχους τους τοτες ο BitcoinExpert ειναι υπεύθυνος και πρέπει να υποστεί τοις συνέπειες,γιαυτο λοιπόν καλό θα ήταν να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα προσωπικά πιστεύω πως ο BitcoinExpert είχε άγνοια περί το τι γινόταν απο πίσω,δεν νομίζω ότι ειναι κάποιος αφελής ωστε να συμμετέχει σε ενα οργανωμένο scamming project χρησιμοποιώντας το ονοματεπώνυμο του,οποιοσδήποτε θα μπορούσε να ήταν στη θέση του Bitcoinexpert του εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και άλλη φορά προσοχή

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα, ας δεχτούμε ότι τον δουλέψανε. Αν γνώριζε ότι πίσω από το project που πλάσαρε δεν υπήρχε απολύτως τίποτα από development αλλά μόνο παπατζιλίκι τότε έχει άλλες ευθύνες.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Απο ότι έχω καταλάβει ο BitcoinExpert κατέχει ενα απο τα κλειδιά που χρειάζονται για να μετακινηθούν τα Bitcoin,εαν υπαρξει μετακινήσει αυτον το Bitcoin σε τρίτες διευθύνσεις και οχι πρως τους κατόχους τους τοτες ο BitcoinExpert ειναι υπεύθυνος και πρέπει να υποστεί τοις συνέπειες,γιαυτο λοιπόν καλό θα ήταν να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα προσωπικά πιστεύω πως ο BitcoinExpert είχε άγνοια περί το τι γινόταν απο πίσω,δεν νομίζω ότι ειναι κάποιος αφελής ωστε να συμμετέχει σε ενα οργανωμένο scamming project χρησιμοποιώντας το ονοματεπώνυμο του,οποιοσδήποτε θα μπορούσε να ήταν στη θέση του Bitcoinexpert του εύχομαι καλά ξεμπερδέματα και άλλη φορά προσοχή
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Για πες μας και για το "development" της σαβούρας που συμμετείχες, μέχρι προχθές που έσκασε ότι είναι scam τι ακριβως είχε φτιάξει η ομάδα σου, κώδικες κλπ

(ακούγεται ως ανέκδοτο αλλά μια και τη λες εσύ σε άλλους, ας απαντήσεις και για τα έργα σας)  Tongue

About the BitcoinExpert drama, we are not going to release the 2 btc to a possible scammer but if SJ agree we can send to him. And it will be his decision to release the btc or use it to help the guys scammed in declouds.

The only drama here is your fishy project from the beginning with the fake developers. I already sent message to SJ and i m waiting for his answer. I already proved my innocence and you don't accept it. I asked you about what other proofs you want and you don't answer. I invited you in a live video call and you don't accept it because you don't want to reveal your identity.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν υπάρχει τρόπος ξέχνα το. Δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις τα bitcoin. Είσαι τόσο χαζός που και εκεί δεν σκέφτηκες να το κάνεις σωστά. Αφού ήσασταν 4 άτομα θα έπρεπε τα κλειδιά του mutlisig wallet να είναι 2/4.
Δεν γνώρισες καν τους τύπους που είχαν τα άλλα δύο κλειδιά.
Δεν έκανες ούτε ένα video chat μαζί τους.
Πλέον έχεις μπλέξει πάρτο χαμπάρι.
Από όλη την ομάδα μόνο οι δύο Ελληνες φαίνονται ως υπαρκτά πρόσωπα.
Και προφανώς ο Ρώσος σας έβαλε γιαυτό ακριβός τον σκοπό. Για να δείξει ότι το project του είναι legit και για να πάρουν κάποιοι την ευθύνη όταν γίνει καπνός με τα χρήματα.
Εγώ στο ξαναλέω και απορώ δλδ γιατί κάθομαι ασχολούμε μαζί σου.
Τράβα σε δικηγόρο να σου πει τι θα κάνεις.
Αν έχουν πάει οι τύποι που χάσανε τα χρήματα τους στην αστυνομία πλέον ότι γράφεις και κάνεις και ότι site έχεις έχει μπει στο μικροσκόπιο και θα ελέγχεται αυτή την ώρα από τις αρχές.
Τράβα σε δικηγόρο να σου πει τι να κάνεις καθώς κάθε σου δήλωσει και κάθε σου πράξη μπορεί να επιβαρύνει ακόμα περισσότερο την θέση σου χωρίς να το γνωρίζεις.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το παραπάνω post δείχνει το μεγαλείο το πόσο μπετόβλακας είσαι και της ηλιθιότητας σου. Καλή τύχη να έχεις. Θα την χρειαστείς.

 Ο μόνος μπετόβλακας εδώ μέσα είσαι εσύ. Καλή τύχη σε σένα. Εγώ δεν την χρειάζομαι. Άντε γεια.

εγώ γιατί να χρειαστώ την τύχη ρε? Αν έχεις καταλάβει εσύ είσαι ο κατηγορούμενος ότι βοήθησες ένα SCAΜ project σαν στέλεχος του ώστε να κλαπούν 300 Bitcoin αξίας κοντά τα 180.000
ΡΕ εχείς πάρει χαμπάρι τι έχεις κάνει?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το παραπάνω post δείχνει το μεγαλείο το πόσο μπετόβλακας είσαι και της ηλιθιότητας σου. Καλή τύχη να έχεις. Θα την χρειαστείς.

 Ο μόνος μπετόβλακας εδώ μέσα είσαι εσύ. Καλή τύχη σε σένα. Εγώ δεν την χρειάζομαι. Άντε γεια.



hahahahahahahahahahahahaha

hero member
Activity: 815
Merit: 500
μπορώ κι εγώ ο ίδιος να πάω να κάνω καταγγελία αν θέλω, διότι δεν μου πλήρωσε τα δεδουλευμένα και τα συμφωνηθέντα...βάλε το μυαλό σου να σκεφτεί
λογικά και θα δεις πως έχω δίκιο...

Χα χα χα, έπεσα κάτω από την καρέκλα από τα γέλια  Grin  Όντως πρέπει να πας  Tongue

Βέβαια, το γεγονός ότι ΔΕΝ ήσουνα υπάλληλος αλλα ήσουνα advisor + escrow + μέτοχος + manager + marketing officer του SCAM το προσπερνάμε
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το παραπάνω post δείχνει το μεγαλείο το πόσο μπετόβλακας είσαι και της ηλιθιότητας σου. Καλή τύχη να έχεις. Θα την χρειαστείς.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ρε συ είσαι τόσο χαζός τελικά που ούτε έχει αντιληφθεί την σοβαρότητα της κατάστασης. Μιλάμε για 180.000 ευρώ που πλέον ψάχνουν υπεύθυνο για την κλοπή τους.
Εχείς βάλει την φάτσα σου, το όνομα σου, έχεις προμοτάρει το project, το έχεις διαφημίσει, έχει μπει σαν μέτοχος και περιμένεις να την βγάλεις καθαρή απλά με μια δήλωση "οτι παιδιά δεν φταίω"?
Σε ποιο δικαστήριο νομίζεις αυτό και μόνο θα σταθεί?
Εδώ αυτοι που έχασαν τα χρήματα τους είναι βέβαιο ότι ήδη θα έχουν κάνει αναφορά στις κρατικές τους αστυνομικές αρχές.
Έχεις μπλέξει χοντρά και σε συμβουλεύω και σαν τελευταία συμβουλή γιατί απλά νομίζω ότι είσαι τελείως ηλίθιος να πας σε ένα δικηγόρο άμεσα για να σου πει πως θα συμπεριφερθείς ώστε να μην επιβαρύνεις άλλο την κατάσταση σου. Οτι κάνεις και λες από εδώ και πέρα νομικά και στα δικαστήρια μπορεί να επιβαρύνει την κατάσταση σου.
Πάντως του ρώσου hacker του βγάζω το καπέλο. Με ένα photoshop, έναν video editor και δύο Ελληνες κορόιδα μπόρεσε και έβγαλε 180.000 ευρώ μέσα σε ένα μήνα  Cheesy hahahahahahahahaha
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Μόλις είδα και αυτό, πάω να πάρω και άλλο ποπ κορν  Grin

https://bitcointalksearch.org/topic/m.16396325

...

@BitcoinExpert, συνεχίζεις να το παίζεις ένας απλός εξαπατημένος και αθώος υπάλληλος ενώ ξέρεις πολύ καλά ότι η κατάσταση είναι απείρως σοβαρότερη...
Με μεγάλο ενδιαφέρον θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρεις για τις υπηρεσίες που πρoσέφερες έναντι 2BTC στον wasserman  Grin
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Independent Advisor = Ανεξάρτητος Σύμβουλος

Και μόνο αυτός ο τίτλος δηλώνει πως δεν έχω άμεση ανάμειξη σε όλο αυτό.

Sorry, αλλά είσουνα ταυτόχρονα "advisor", "escrow" (...) και "μέτοχος" του scam.
Ακόμα και αν δεν έφαγες χρήματα, ακόμα και λόγο βλακείας, είχες ανάμειξη.

You mean money? In deCLOUDs i invested only 0.24 btc and much time. Our deal was 5% from ICO funds and 500K deCLOUDs tokens. Of course I did not take anything and never will. And after all this I m not going to accept anything as payment. I do not want stolen money. All I want is to return the funds to investors.


Advisor και Escrow ναι. Μέτοχος όχι. Το 5% και τα 500k θα ήταν η αμοιβή μου για τις υπηρεσίες μου. Τίποτα παραπάνω. Τα οποία και φυσικά ποτέ δεν πήρα. Όταν σε μια τράπεζα κλέβει ο κεντρικός τραπεζίτης δεν την πληρώνουν οι υπάλληλοι.

Όταν όμως οι υπάλληλοι βοηθήσουν τον κεντρικό τραπεζίτη στο "έργο" του τότε έχουν θέμα, άσχετα αν δεν καβατζώσουν τελικά μέρος των κλοπιμαίων...
Υπάρχουν και άλλα ζητήματα, όπως πχ το ασυμβίβαστο να είσαι μέλος της ομάδας ενός ICO και Escrow ταυτόχρονα (...), κάτι άλλα που εμφανίστηκαν για παροχή πληροφοριών για pump & dump από τον "τραπεζίτη" κλπ...
Τέλος πάντων, καλά ξεμπερδέματα
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
ξεχνας εκεινους που καηκαν ζωντανοι στην Μαρφιν !
στα καλα του καθουμενου!
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Independent Advisor = Ανεξάρτητος Σύμβουλος

Και μόνο αυτός ο τίτλος δηλώνει πως δεν έχω άμεση ανάμειξη σε όλο αυτό.

Sorry, αλλά είσουνα ταυτόχρονα "advisor", "escrow" (...) και "μέτοχος" του scam.
Ακόμα και αν δεν έφαγες χρήματα, ακόμα και λόγο βλακείας, είχες ανάμειξη.

You mean money? In deCLOUDs i invested only 0.24 btc and much time. Our deal was 5% from ICO funds and 500K deCLOUDs tokens. Of course I did not take anything and never will. And after all this I m not going to accept anything as payment. I do not want stolen money. All I want is to return the funds to investors.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
εσυ το βλεπεις ετσι λογικα αλλα δεν ξερεις τη μουρλια κουβαλαει ο κοσμος ειδικα συτην την εποχη!
πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι, να κραταμε χαμηλο προφιλ και να ειμαστε οσο το δυνατον ανωνυμοι.
δεν το ονομαζουν τυχαια "αγρια δυση" το κρυπτο-συμπαν.
Pages:
Jump to: