Pages:
Author

Topic: [ANN] [EON] EXSCUDO - Ecosistemul Financiar Nextgen | ICO l CAMPANIE RECOMPENSE - page 3. (Read 5110 times)

hero member
Activity: 1134
Merit: 500
am citit undeva ca cei de la Exscudo au investit in cercetarea si  dezvoltarea uneltelor, pana acum,  undeva la 4 milioane de dolari, poate este asa dar ce dovada au  sau cum pot sa justifice  acea suma? putin ma cam pus pe ganduri  acea afirmatie.
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Mai da greu se misca astia cu formularele la recompense, nici site-ul nu le merge prea zdravan. M-am bagat si eu pe Twitter si Fb. plus semnatura si deocamdata nimic. Care sa fie problema?
poate ca sunt prea ocupati cu campania de strangere de fonduri, cine stie Tongue oricum nu esti singurul, mai sunt si alti utilizatori  pe forumul in engleza care pun aceleasi intrebari. La inceput am inteles ca aveau ceva probleme cu actualizarea share-urilor pentru FB. S-a rezolvat problema respectiva?
Da de unde, tot asa e, share-urile pentru ultimele doua saptamani ( FB) nu apar in cont, au zis ca remediaza problema acum o saptamana si inca nimic. Tot astept.
Ai cerut lamuriri celor de la Exscudo? Eventual trimite-le un mesaj sau pune o intrebare direct pe thread-ul in engleza, poate urgenteaza cumva remedierea problemei.
Observ ca nici lista cu share-urile pentru  Campania de Semnaturi, nu este actualizata. Posibil sa fie ocupati cu ICO-ul
Nu stiu daca ajuta cu ceva, au zis ca vor rezolva problema cu FB-ul insa deocamdata nimic. Acum am observat ca au actualizat share-ul pentru Twitter. Macar atata.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
Mai da greu se misca astia cu formularele la recompense, nici site-ul nu le merge prea zdravan. M-am bagat si eu pe Twitter si Fb. plus semnatura si deocamdata nimic. Care sa fie problema?
poate ca sunt prea ocupati cu campania de strangere de fonduri, cine stie Tongue oricum nu esti singurul, mai sunt si alti utilizatori  pe forumul in engleza care pun aceleasi intrebari. La inceput am inteles ca aveau ceva probleme cu actualizarea share-urilor pentru FB. S-a rezolvat problema respectiva?
Da de unde, tot asa e, share-urile pentru ultimele doua saptamani ( FB) nu apar in cont, au zis ca remediaza problema acum o saptamana si inca nimic. Tot astept.
Ai cerut lamuriri celor de la Exscudo? Eventual trimite-le un mesaj sau pune o intrebare direct pe thread-ul in engleza, poate urgenteaza cumva remedierea problemei.
Observ ca nici lista cu share-urile pentru  Campania de Semnaturi, nu este actualizata. Posibil sa fie ocupati cu ICO-ul
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Mai da greu se misca astia cu formularele la recompense, nici site-ul nu le merge prea zdravan. M-am bagat si eu pe Twitter si Fb. plus semnatura si deocamdata nimic. Care sa fie problema?
poate ca sunt prea ocupati cu campania de strangere de fonduri, cine stie Tongue oricum nu esti singurul, mai sunt si alti utilizatori  pe forumul in engleza care pun aceleasi intrebari. La inceput am inteles ca aveau ceva probleme cu actualizarea share-urilor pentru FB. S-a rezolvat problema respectiva?
Da de unde, tot asa e, share-urile pentru ultimele doua saptamani ( FB) nu apar in cont, au zis ca remediaza problema acum o saptamana si inca nimic. Tot astept.
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
Mai da greu se misca astia cu formularele la recompense, nici site-ul nu le merge prea zdravan. M-am bagat si eu pe Twitter si Fb. plus semnatura si deocamdata nimic. Care sa fie problema?
poate ca sunt prea ocupati cu campania de strangere de fonduri, cine stie Tongue oricum nu esti singurul, mai sunt si alti utilizatori  pe forumul in engleza care pun aceleasi intrebari. La inceput am inteles ca aveau ceva probleme cu actualizarea share-urilor pentru FB. S-a rezolvat problema respectiva?
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Mai da greu se misca astia cu formularele la recompense, nici site-ul nu le merge prea zdravan. M-am bagat si eu pe Twitter si Fb. plus semnatura si deocamdata nimic. Care sa fie problema?
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
Daca reusesc sa implementeze tot ce au promis si vor gestiona corect fondurile ( sigur  vor ramane  monede nevandute, ca sa le vanda pe toate  ar insemna sa stranga 30 mii BTC, ceea ce este prea putin probabil mai ales in situatia actuala), pretul as putea spune ca este acceptabil.
Astept pana spre final  sa vad la cat ajung cu ICO-ul si cat ar reveni dintr-o eventuala redistribuire ( ma refer la cele 50% procente) si vad atunci daca cumpar sau ba.
da, dar in felul asta nu mai prinzi bonusul desi nu a fost prea mare din ce am vazut.
in ico-ul asta am stat pe margine, n-am cumparat nimic, m-a preocupat mai mult cresterea btc-ului si a celorlalte criptomonede.
hero member
Activity: 570
Merit: 500
Daca reusesc sa implementeze tot ce au promis si vor gestiona corect fondurile ( sigur  vor ramane  monede nevandute, ca sa le vanda pe toate  ar insemna sa stranga 30 mii BTC, ceea ce este prea putin probabil mai ales in situatia actuala), pretul as putea spune ca este acceptabil.
Astept pana spre final  sa vad la cat ajung cu ICO-ul si cat ar reveni dintr-o eventuala redistribuire ( ma refer la cele 50% procente) si vad atunci daca cumpar sau ba.
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Daca reusesc sa implementeze tot ce au promis si vor gestiona corect fondurile ( sigur  vor ramane  monede nevandute, ca sa le vanda pe toate  ar insemna sa stranga 30 mii BTC, ceea ce este prea putin probabil mai ales in situatia actuala), pretul as putea spune ca este acceptabil.
hero member
Activity: 570
Merit: 500
20k Btc este un pret destul de mare sa nu mai pun la socoteala cantitatea totala de EON ( in jur de 240 milioane)
Partea buna este ca nu au un prag minim limita, cat reusesc sa vand , asta e. Nu stiu ce vor face cu  ce ramane nevandut.

Din moneda ramasa (nevanduta) 50% se redistribuie catre investitori iar 50% se depoziteaza in ceva fundatie. Atentie, vorbim de cei 150 720 000 EON alocati pentru ICO.
din ce am vazut pe  platforma ico, s-a strans 1055 btc, ceea ce reprezinta undeva la 5270000 EON vanduti pana acum ( cu pretul de 0.0002 btc)
pana la 150 milioane  mai este mult.
Ideea in sine nu-I proasta  pana la urma au  in spate vreo cativa de de dezvoltare si cercetare, insa pretul este cam mare, cel putin asta este concluzia la care am ajuns eu. Tot, nu cred ca vor reusi sa vanda chiar daca mai sunt destule zile pana la terminarea Ico-ului.
hero member
Activity: 1134
Merit: 500
20k Btc este un pret destul de mare sa nu mai pun la socoteala cantitatea totala de EON ( in jur de 240 milioane)
Partea buna este ca nu au un prag minim limita, cat reusesc sa vand , asta e. Nu stiu ce vor face cu  ce ramane nevandut.

Din moneda ramasa (nevanduta) 50% se redistribuie catre investitori iar 50% se depoziteaza in ceva fundatie. Atentie, vorbim de cei 150 720 000 EON alocati pentru ICO.
din ce am vazut pe  platforma ico, s-a strans 1055 btc, ceea ce reprezinta undeva la 5270000 EON vanduti pana acum ( cu pretul de 0.0002 btc)
pana la 150 milioane  mai este mult.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
20k Btc este un pret destul de mare sa nu mai pun la socoteala cantitatea totala de EON ( in jur de 240 milioane)
Partea buna este ca nu au un prag minim limita, cat reusesc sa vand , asta e. Nu stiu ce vor face cu  ce ramane nevandut.

Din moneda ramasa (nevanduta) 50% se redistribuie catre investitori iar 50% se depoziteaza in ceva fundatie. Atentie, vorbim de cei 150 720 000 EON alocati pentru ICO.
hero member
Activity: 570
Merit: 500
20k Btc este un pret destul de mare sa nu mai pun la socoteala cantitatea totala de EON ( in jur de 240 milioane)
Partea buna este ca nu au un prag minim limita, cat reusesc sa vand , asta e. Nu stiu ce vor face cu  ce ramane nevandut.
hero member
Activity: 1134
Merit: 500

Eu am intrat in campania lor  pentru social media de acum o saptamana dar nu am primit nimic, am facut cont pe site-ul lor si tot ce au cerut acolo. in cat timp primesc acele share-uri?  din ce am vazut ele se impart saptamanal.
Pentru distribuirea de share/stake/portii  Proiectul Exscudo a stabilit ziua de JOI a fiecarei saptamani, daca te-ai inregistrat  dupa aceasta zi insemna ca vei primi  recompensa saptamana urmatoare in cazul de fata, maine.

Asta era problema, inca nu s-au impartit share-urile pentru saptamana asta. Chiar ma miram ca poate am completat ceva gresit si de asta nu apare nimic in cont. Deci maine e ziua ,ms de informatie.
au anuntat ca se face "imparteala" pentru share-urile  de pe FB, probabil maine daca nu se amana sau intervine iarsi ceva.
mie mi se pare destul de ciudat, nu te speriat  ci doar ciudat plus ca au mai avut ceva probleme cu site-ul la inceputul campaniei ico.
sr. member
Activity: 466
Merit: 500

Eu am intrat in campania lor  pentru social media de acum o saptamana dar nu am primit nimic, am facut cont pe site-ul lor si tot ce au cerut acolo. in cat timp primesc acele share-uri?  din ce am vazut ele se impart saptamanal.
Pentru distribuirea de share/stake/portii  Proiectul Exscudo a stabilit ziua de JOI a fiecarei saptamani, daca te-ai inregistrat  dupa aceasta zi insemna ca vei primi  recompensa saptamana urmatoare in cazul de fata, maine.

Asta era problema, inca nu s-au impartit share-urile pentru saptamana asta. Chiar ma miram ca poate am completat ceva gresit si de asta nu apare nimic in cont. Deci maine e ziua ,ms de informatie.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057

Eu am intrat in campania lor  pentru social media de acum o saptamana dar nu am primit nimic, am facut cont pe site-ul lor si tot ce au cerut acolo. in cat timp primesc acele share-uri?  din ce am vazut ele se impart saptamanal.
Pentru distribuirea de share/stake/portii  Proiectul Exscudo a stabilit ziua de JOI a fiecarei saptamani, daca te-ai inregistrat  dupa aceasta zi insemna ca vei primi  recompensa saptamana urmatoare in cazul de fata, maine.
sr. member
Activity: 466
Merit: 500

Eu am intrat in campania lor  pentru social media de acum o saptamana dar nu am primit nimic, am facut cont pe site-ul lor si tot ce au cerut acolo. in cat timp primesc acele share-uri?  din ce am vazut ele se impart saptamanal.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
Lansare ICO EXSCUDO — 25 Aprilie!




CAMPANIE RECOMPENSE - 2 400 000 MONEDE EON PENTRU COMUNITATEA CRIPTO

Pentru a participa in orice activitate a campaniei noastre de recompense (!!! important --->) creati un cont Exscudo - acest lucru este necesar pentru a va primi recompensele.

Campania de recompense pentru semnatura Forum Bitcointalk (720 000 EON):
1) Creati un cont Exscudo
2) Copiati codul de semnatura si avatarul si setati-le in profilul BTT inainte de a completa formularul
3) Aplicati prin acest formular
4) Scrieti 15 postari pe saptamana, fara spam. Verificarea se face in fiecare Joi
5) Verificati-va recompensa (stake-urile) in aceasta lista
 
Campania de recompense include de asemenea:
  • Campania Twitter - redistribuiri (360 000 EON);
  • Campania Facebook - distribuire postari (360 000 EON);
  • Campania de traduceri si moderare Bitcointalk (360 000 EON);
  • Campania de postari Blog, pentru utilizatori privati (240 000 EON);
  • Campania pentru jurnalisti, lideri de opinie si patroni media (360 000 EONs).

Pentru a participa la oricare din activitatile de mai suscreati un cont Exscudo si urmati aceste instructiuni simple.
Toate regulile Campaniei de recompense sunt explicate in pagina speciala a site-ului.

Anunt ICO EXSCUDO!

Buna tuturor! Suntem bucurosi sa va instiintam ca ICO-ul nostru este mai aproape ca niciodata, si va include atat campania de pre-vanzari cat si campania de recompense! Dar mai intai despre Campania ICO:
ICO-ul incepe de 25 Aprilie si tine pana in 31 Mai;
Vor fi doar 240 000 000 monede EON emise instant la lansarea sistemului;
150 720 000 EON vor fi disponibile pentru vanzarea ICO, putand fi cumparate cu BTC;
Pretul pentru 1 EON va fi de0.0002 BTC.

De ce trebuie sa participati la acest ICO?
  • Suma investita in ICO este egala cu suma pe care o puteti tranzactiona zilnic cu comision zero pe exchange-ul  Exscudo. Acest comision  la suma, este garantat pe viata pentru contul dvs.
  • In viitor EON va fi tranzactionat pe piata, si cine stie, poate este ultima sansa sa-l cumparati pentru  0.0002 BTC  Wink
  • Cine detine monede EON pot sa seteze pe blockchain-ul EON, noduri cu cantitatea de EON pe care o au, si sa primeasca castiguri pasive din confirmarea tranzactiilor,
  • Oferim bonificatii pentru primii investitori! Puteti sa primiti  pana la 10%mai multe monede decat cele pentru care ati platit.

Da , puteti pre-comanda o cantitate de EON inainte de ICO. Acestea vor fi rezervate in registrul nostru de comenzi, special pentru dvs! Daca cumparati suma rezervata, in primele 48 de ore ale ICO-ului, primiti un bonus de 10%!
Daca nu rezervati monedele, primiti un bonus de 5% in primele 10 zile  ale campaniei ICO si un bonus de 2,5% in urmatoarele 11-20 de zile ale campaniei.

Nu ratati stirile noastre si fiti pe faza!! Pagina noastra ICO

Misiune
Ne straduim sa cream o platforma care sa uneasca lumea traditionala a finantelor si piata criptomonedelor.Scopul nostru principal este de a crea un acces facil, rapid, legal si securizat  la piata criptomonedelor, pentru fiecare persoana cu acces la internet si la un card de credit.

Exscudo
Este un ecosistem financiar care consta in 6 produse care lucreaza impreuna. Fiecare dintre ele a fost dezvoltat pentru a aduce criptomoneda mai aproape de utilizatori, mineri, traderi si investitori. Este puternic, rapid si sigur.



1. Exchange. Piata financiara digitala pentru comercianti incepatori si profesionisti , institutii financiare si investitori. Sistemul de tranzactionare este mototul lichiditatii. Unul din avantajele sale este lista de tranzactii dintr-o singura lista de comenzi. O alta caracteristica puternica este optiunea tranzactionarii pe margini si shimburile simple. Arhitectura multi-strat, la fel ca exchange-urile traditionale pentru pietele  financiare si de capital, permite un nivel ridicat de securitate, flexibilitatea sistemelor, precum si oportunitati de scalare.



2. Graficele. Toate datele tranzactiilor de pe piata criptomonedelor,  se afla intr-un singur loc si se actualizeaza in timp real. Pentru o vizualizare a tuturor tranzactiilor, serverul nostru pentru registre, acumuleaza si furnizeaza datele de tranzactionare nu doar pentru exchange-ul Exscudo, ci furnizeaza  o lista si din alte cripto-exchange-uri.



3. Terminale de tranzactionare. Terminale de tranzactionare cu cu o gama larga de instrumente  pentru profesionisti care sunt proiectate ca sa fie usor de folosit la fel ca si pe exchange-urile traditionale. Terminalul de tranzactionare cross-platform suporta urmatoarele platforme:
  • Web
  • Mobile (iOS, Android)
  • Desktop (Linux, MacOS, Windows)
Terminalul este livrat cu suport complet al functiilor exchnahge-ului, cu o gama larga de posibilitati analitice, cu suport pentru diferite tiputi de comenzi, listari online, grafica interactiva si indicatori tehnici, semnale de tranzactionare si copii ale tranzactiilor. Puternicul sistem de tranzactionare, permite comerciantilor sa realizeze strategii complicate.



4. Portofel si mesagerie protejata. Aceasta este o singura aplicatie care uneste functiile unui portofel si ale unei mesagerii protejate. Aceasta permite accesul facil  la datele personale din sistem precum si la serviciile financiare Exscudo.



5. Carduri.Carduri de debit care sunt conectate la conturile utilizatorilor si au optiunea de schimb in timp real. Cardul este acceptat in intreaga lume  pentru achizitii online si in magazine cu comisioane  minime.



6. Comercianti. Aceasta este o solutie pentru entitati comerciale care sunt dispuse sa accepte criptomonedele: banii sunt convertiti instant si automat si permite companiei sa opereze legal. Cea mai rapida, cea mai sigura si mai putin costisitoare metoda de plata pentru clienti.



Alimentat de EON
Ecosistemul Exscudo este alimentat de moneda blockchain numita Eon. Eon este o moneda  DePOS , fiind atat moneda cat si combustibil  pentru toate tranzactiile Exscudo in acelasi timp.
Primul produs lansat este  Exscudo Channels — o aplicatie portofel-chat care combina  functionalitatea mesageriei protejate si portofelul multi-moneda.

ICO
Proiectul planifica un  ICO in primavara viitoare. Termenii si conditiile  vor fi publicate pe paginile oficiale Exscudo. Clientii care sunt potential interesati in investitii sunt invitati  sa se inregistreze  pe site-ul  Exscudo pentru a primi informatii viitoare prin e-mail.

De asemenea va fi o generoasa Campanie de Recompense, incluzand traduceri si semnaturi. Va rugam urmariti acest topic pentru informatii viitoare. Vor fi publicate in urmatoarele saptamani.

Documente
Mai multe despre proiect


OFERTA

Cautam un vorbitor  nativ de Chineza pentru  Community Leader.
Va rugam sa ne contactati imediat si sa ne spuneti ce masuri ati lua pentru a promova Exscudo in  cripto-comunitatea Chineza.

Cautam un vorbitor  nativ de Engleza si Hindusa pentru  Community Leader.
Va rugam sa ne contactati imediat si sa ne spuneti ce masuri ati lua pentru a promova Exscudo in  cripto-comunitatea Indiana.

Foaie de Parcurs
2014
  • Dezvoltarea platformei proprietare blockchain
  • Dezvoltarea pietei de baza
  • Dezvoltare servere registre si functiile de baza pentru platforma de tranzactionare
  • Dezvoltarea portofelului multi-moneda pe bazele platformei proprietare blockchain

2015
  • Baza reinnoita a exchange-ului, functii extinse
  • Completarea dezvoltarii platformei blockchain cu suport pentru grupuri de utilizatori si  abonamente multiple
  • Dezvoltarea messenger-ului descentralizat securizat
  • Extinderea functiilor exchange-ului  si dezvoltarea serverelor de registre

2016
  • Extinderea functiilor exchange-ului
  • Extinderea functiilor de registre ale exchange-ului
  • Extinderea functiilor de tranzactionare ale exchange-ului
  • Reproiectarea arhitecturii tehnologiei  EON , extinderea functiilor blockchain

2017
  • Lansarea aplicatiei chat-portofel (messenger securizat descentralizat si portofel multi-moneda) (T2 2017)
  • Deschidere testare beta pentru exchange (T2 2017)
  • Lansarea serviciilor exchange-ului (server de registre, servicii-web pentru portofelul multi-moneda) (T2/T3 2017)
  • Deschiderea tranzactionarii pe exchange (T2/T3 2017)
  • Lansarea terminalului de tranzactionare mobila pentru Android (T2/T3 2017)
  • Lansarea terminalului de tranzactionare mobila pentru  iOS (T2/T3 2017)
  • Lansarea conturilor cu integrarea monezilor fiat si lansarea cardurilor "branduite" (T2 2017)

2018
  • Lansarea terminalului de tranzactionare competa cu functii extinse (Android, iOS, Desktop) (T1/T2 2018)
  • Lansarea platformei pentru comercianti  (T1/T2 2018)


Echipa si Consilieri
Andrew Zimine. CEO, Fondator
Alex Sitnikov. CTO, Fondator
Alex Rebyakov. Lider Dezvoltator
Julian Kossinov, M.Sc.  Consilier pentru piata Europeana si  America de Nord
Christian Kossinov, M.Sc. Consilier strategii financiare, Consilier piete Europa si Asia

Puteti sa faceti cunostina cu alti membri ai echipei  si sa cititi mai multe detalii pe site-ul nostru.

Media despre noi:
Cointelegraph. Exscudo - The Bridge Between Two Worlds.
NewsBTC. Exscudo - The Bridge Between Two Worlds.
Bitconnect. Exscudo - The Bridge Between Two Worlds.
CryptoCoinsNews. Exscudo - The Bridge Between Two Worlds.
Bitcoinist. Exscudo: The Next Gen Financial Ecosystem Is About To Launch
Cryptorials. Exscudo: The Architecture Of The New Financial Ecosystem
The-Blockchain. Russian Blockchain Startup Exscudo Aims to Bridge Traditional Finances And The Cryptocurrency Market
Bitcoinist.com. EXSCUDO CEO: CRYPTOCURRENCY EXCHANGE MARKET ‘ALREADY TOO BIG’
BTC123. 俄罗斯区块链初创公司Exscudo旨在将传统金融和加密货币市场连接起来
ChainB. 俄罗斯区块链初创公司Exscudo旨在将传统金融和加密货币市场连接起来
Cryptobunch. [EON] EXSCUDO — Nextgen Financial Ecosystem
NewsBTC. The Exscudo Channels App Is A New Mobile Wallet And Secure Messenger
Do you really control your money?]


Postari Blog:
Welcome to Exscudo
Why 'Exscudo'?
Exscudo - the bridge between two worlds
Centralized and decentralized exchanges
Why is blockchain tech so secure?
Simplified guide to cryptocurrencies
How merchants can save money if they accept cryptocurrencies
Frequently Asked Questions
Ian DeMartino: It is important to emphasize that you can still be early-adopters
How cryptocurrencies help the unbanked
How Cryptocurrencies are helping Venezuelans get basic goods and supplies
The Exscudo Channels App Is A New Mobile Wallet And Secure Messenger
How Exscudo Helps Miners
Pages:
Jump to: