Pages:
Author

Topic: [ANN] [ICO] Eventum - primul protocol pentru API-uri descentralizate - page 2. (Read 283 times)

copper member
Activity: 28
Merit: 0
Săptămâna trecută am deschis noi locuri de muncă; Suntem angajați dezvoltatori, ingineri de învățare în mașină și alții care doresc să transforme lumea în fluxul de date. De asemenea, am desfășurat două evenimente de succes Alpha: moderarea conținutului și analiza video în timp real. Mai mult, am apărut în diferite mass-media, cum ar fi Entrepreneur, Newbium și Total Slovenia News, pe care le puteți citi mai mult în postarea pe blog. Desigur, nu am putut trece o săptămână fără evenimente și de aceea am adăugat alte trei evenimente pe Alpha Eventum:

Recunoașterea vorbelor: Îmbunătățiți algoritmul de recunoaștere vocală oferindu-i feedback despre înregistrările audio recunoscute ale limbii vorbite
Ora: joi (31 mai la ora 19:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/601
Recompensa: 170.000 EVT + 5 ETH

Detectarea produselor contrafăcute: detectați contrafacerile pentru un agregator de înregistrări de produse premium înainte de a fi afișate
Ora: luni (4 iunie la ora 13:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/701
Recompensa: 170.000 EVT + 5 ETH

Afișarea fluxului live al camerei: Recunoașteți obiectele, proprietățile și evenimentele într-un feed live al camerei
Ora: miercuri (6 iunie la ora 13:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/702
Recompensa: 170.000 EVT + 5 ETH
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Rezultatele finale ale evenimentului de categorizare AI din 17 mai au fost atinse în 6m40s, unde 84% dintre participanți au convenit asupra categoriilor de obiecte dintr-o imagine. Toți participanții la consens au primit 170.000 EVT și 5 ETH din piscină.


Evenimentul care a avut loc câteva zile mai târziu, Filtrarea conținutului necorespunzător a fost, de asemenea, destul de reușită, fiind obținut un consens în doar 2m8s, 60% dintre participanți fiind de acord cu un conținut inadecvat într-o serie de tweet-uri!


Felicitări tuturor participanților implicați! De asemenea, am deschis un nou eveniment Alpha Demo, care va avea loc mai târziu astăzi:
Detectarea accidentelor auto: Raportați când se produce un accident de mașină și aflați ce conducător auto este în greșeală
Ora: joi (24 mai la ora 19:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/501
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Evenimentul de demo al evenimentului de ieri ("Procesarea limbajului natural") a avut succes! Consensul a fost atins în doar 1m46, unde 61% dintre participanți au convenit asupra tuturor intențiilor și entităților. Felicitări tuturor celor implicați!

În cazul în care ați pierdut cele două evenimente anterioare, puteți participa acum la următoarele două noi evenimente demo Alpha:
Feedback AI - Categorizare: Recunoașteți obiectele dintr-o imagine și clasificați-le în consecință.
Ora: joi (17 mai la ora 19:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/401

Filtrarea conținutului necorespunzător: Detectați conținut necorespunzător dintr-o serie de tweet-uri.
Ora: luni (21 mai la ora 13:00 CEST)
Alăturați-vă aici: https://alpha.eventum.network/events/402
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Eventum Alpha demo de vineri ("Detectarea de știri false") a avut succes! Consensul a fost atins de 132 de participanți în doar 2m29, 80% dintre participanți fiind de acord că "Trumpul câștigă premiul Nobel pentru pace" este fals. Majoritatea a convenit, de asemenea, asupra summitului coreean și că știrile despre arestarea comandanților IS sunt adevărate. Felicitări tuturor!




În cazul în care ați pierdut evenimentul "Detectarea știrilor false" vineri, acum puteți să participați la evenimentul demo "Natural Processing Language" - unde veți ajuta AI să înțeleagă limbajul natural prin detectarea entităților și intențiilor propoziției. Un alt caz de utilizare Eventum, care va începe mâine, în data de 15 mai, la ora 19:00 CEST.

Puteți participa la eveniment pe linkul de mai jos:
https://alpha.eventum.network/events/302
Despre eveniment: ajuta AI să înțeleagă limbajul natural prin detectarea entităților și intențiilor propoziției.
Numărul maxim de participanți: 300
Recompensa: 150.000 EVT & 5 ETH

De asemenea, am publicat actualizarea săptămânală pe blogul nostru, cu o recapitulare rapidă a evenimentelor de săptămâna trecută:
Eventul public jurnal de vânzare (ICO) anulate
Structura tokenului revizuită și capacul nou (mai multe evenimente demo)
Sam Baldwin, fostul manager de creștere la Skyscanner, sa alăturat recent echipei Eventum
Evenimentul Alpha demo de succes: detectarea falsă a știrilor

USA Roadshow (mai multe știri planificate!)
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Platforma noastră va fi utilizată pentru a crea o economie de piață liberă, cu taxe și marje zero la nivelul datelor. În acest fel, Eventum nu va obține taxe ascunse sau alte profituri din schimbul de date între furnizorii de date și dezvoltatori, deoarece credem într-un ecosistem liber și transparent, pe care partenerii noștri vor putea să-și construiască propriile piețe. De aceea avem o cesiune pe termen lung (3 ani) pentru cota noastră de jetoane, deoarece avem o viziune pe termen lung pentru acest proiect.

Pentru a reitera, solicităm ca participanții să fie listați pe listă și să prezinte formularele KYC pentru ambele etape ale investiției în vânzarea simbolică, pentru a respecta toate cerințele legislative și de reglementare. Am participat la conferințe majore, sesiuni media și alte întâlniri la ruta noastră din Asia, unde am primit sprijin copleșitor de la partenerii noștri, investitorii instituționali și alți susținători, cu care am depășit de mai multe ori pragul nostru de softcap. Suntem uimiți de contribuțiile făcute chiar înainte de vânzarea simbolică.

Pentru a răspunde la o întrebare referitoare la distribuția de jetoane și la capacul total, am lansat aceste detalii și alte cerințe în Lumina noastră și pe postarea de pe blog.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Saptamana trecuta am avut o prezentare la Ethereum Meetup, am vorbit cu William Entriken, creatorul standardului ERC 721 token. De asemenea, am deschis cel de-al cincilea lot KYC pentru peste zece mii de membri, contractul de audit inteligent, am pregătit baza pentru evenimente viitoare și am modernizat sistemul!

Citiți actualizarea săptămânală pe Medium:
https://medium.com/@EventumNetwork/eventum-weekly-update-april-23rd-29th-af6e7645cd73
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Există peste 100.000 de membri Eventum Alpha care au solicitat completarea formularului nostru KYC! Primul nostru lot KYC, deschis pe 17 aprilie, a fost extins pentru încă 24 de ore pentru a ajuta primul lot de utilizatori să-și completeze cu succes forma. Am deschis cel de-al doilea lot KYC astăzi, pe 20 aprilie. Toți membrii din runda a doua au primit un e-mail și vor avea 48 de ore să-și trimită formularul KYC și, la fel ca înainte, li se oferă o opțiune de a invita pe unul dintre prietenii lor să sări peste linie și să se alăture spotului lor KYC.

Pentru a aplica pentru KYC, vizitați Tabloul de bord KYC pe site-ul nostru și asigurați-vă că sunteți familiarizat cu instrucțiunile rezumate în articolul nostru de blog pentru o aplicație KYC de succes.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Pentru a ne pregăti în mod adecvat pentru vânzarea tokenică viitoare, am deschis un tablou de bord KYC pe site-ul nostru înainte de timp. KYC este necesar pentru vânzarea jetonului Eventum și din moment ce peste 90.000 de membri s-au înscris la Alpha Eventum, am decis că cel mai bun curs este înainte de a debloca observațiile KYC în loturi. Acest lucru va asigura verificarea calității mesajelor primite cu cele mai înalte standarde juridice și de siguranță. Primul lot KYC va începe astăzi, pe 17 aprilie, iar utilizatorii din fiecare lot vor avea 24 de ore să completeze și să trimită formularul KYC.

Know-your-client (KYC) formularul va necesita:

1) Informații personale
2) adresa ETH
3) scanarea unui pașaport național sau a unui document de identitate (ambele părți!)
4) Autocolant cu documentul de pașaport / de identitate
5) Dovada rezidenței


Utilizatorii pot, de asemenea, opta pentru a invita un prieten la poziția lor în coada de așteptare, mărind astfel timpul de depunere KYC. Am scris instrucțiuni detaliate pentru procedura noastră KYC în mesajul nostru de pe blog.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Suntem încântați să anunțăm data începerii vânzării jurnalului Eventum pe data de 15 mai. Aceasta va dura trei săptămâni și se va încheia pe 5 iunie sau când hardcap-ul va fi atins, așa că asigurați-vă că adăugați datele în calendar! Pentru a participa la vânzarea token, trebuie să:
1) Participați la Eventum Alpha,
2) Alăturați-vă grupului oficial de telegrame,
3) Completați formularul nostru KYC.

DESPRE EVENIMENT VANZARE TOKEN:

Oferta totală de token: 500.000.000 EVT
Target minim (capacul moale): 1.159 ETH
Tinta totală (capacul dur): 18.539 ETH
Prețul de preț: 1 EVT = 0.00007416 ETH
Desemnarea echipei: 3 ani

EVT-urile vândute în timpul aglomerării vor fi distribuite în 48 de ore după încheierea vânzării token. Am publicat o postare pe blog, subliniind evoluțiile înregistrate până acum și am prezentat cerințele pentru participarea la mulțime. De asemenea, am adăugat o pagină de vânzare pe care puteți găsi toate informațiile necesare într-un singur loc.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Vă mulțumim comunității de blocuri din Tokyo pentru un astfel de sprijin uimitor la Eventum de blocare de ieri (pre-Beyond Blocks). Esti tare!

Unul dintre participanții la eveniment a scris un articol interesant privind evenimentul de ieri, vă mulțumesc!

Dacă sunteți la Beyond Blocks veniți și spuneți-ne salut.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
90.000+ membri Eventum Alpha!

Suntem uimiți de numărul de persoane care se alătură comunității Eventum, MULTUMESC!

Data KYC a fost amânată pentru o săptămână, astfel încât să putem pregăti complet întregul sistem de depunere.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Un alt articol profund de către unul dintre membrii comunității noastre.

Eventum revoluționează eSporturile:

https://scooblr.com/how-eventums-blockchain-technology-can-revolutionize-esports/
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Datorită atacurilor recente DDoS, am eliminat ultimul eveniment pentru a oferi dezvoltatorilor noștri mai mult timp pentru a actualiza stratul central al rețelei Eventum. Cei care s-au alăturat deja vor fi adăugați automat la următorul eveniment. Apreciem răbdarea și sprijinul dvs., vă mulțumim!
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Grupul nostru de telegrame are deja peste 20.000 de membri!

Alăturați-vă: https://t.me/eventum_network
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Astăzi suntem la conferința Token2049 din Hong Kong! Dacă sunteți în jur, nu fi timid și spuneți hellol

Miercuri vom fi la ICOAFTERHOUR, joi la EuroBlockShow Hong Kong și sâmbătă la TokenNews.
copper member
Activity: 28
Merit: 0
Evenimentul de astăzi (detectarea falselor știri) a fost mutat vineri (23 martie 19:00 GMT + 1), astfel încât să putem pune la dispoziție protecția adecvată a atacurilor DDoS și să asigurăm că totul se desfășoară fără probleme.

Toți cei care s-au alăturat evenimentului de astăzi sunt deja alăturați evenimentului de vineri. Ne cerem scuze pentru inconveniente și vă mulțumim pentru răbdarea dvs.

Între timp, am fost sufocați de creșterea (60.000+ membri și numărare) și, cel mai important, de sprijinul și încrederea pe care ni le arătați și nu vă putem mulțumi suficient pentru asta - deci MULTUMESC!
copper member
Activity: 28
Merit: 0
⏰ Mai puțin de 2 ore rămase pentru a participa la evenimentul nostru de recunoaștere emoțională:
https://alpha.eventum.network/events/202

Piscină de recompensă: 120.000 EVT și 5 ETH 🎁
Evenimentul începe astăzi la ora 19:00 (GMT + 1)

❗️ Asigurați-vă că vă alăturați până la ora 18:50 pentru a participa și a câștiga recompensa!

Mult noroc tuturor participanților!
copper member
Activity: 28
Merit: 0
🚀🚀🚀 Mândrusă anunțe că astăzi, articolul care compară trei platforme mecanice descentralizate asemănătoare turcului (inclusiv Eventum) a fost prezentat în Hacker Noon: https://hackernoon.com/decentralized-mechanical-turks-a-deep-dive- in-3-viitoare-ICOS-60a89e91a424

copper member
Activity: 28
Merit: 0
⏰ Mai puțin de 24 de ore rămase pentru a participa la evenimentul nostru de recunoaștere emoțională, cu un fond de recompense de 120.000 EVT și 5 ETH.
Evenimentul începe mâine la ora 19:00 (GMT + 1).

https://alpha.eventum.network/events/202

❗️ Asigurați-vă că vă alăturați până la ora 18:50 pentru a participa și a câștiga recompensa!
copper member
Activity: 28
Merit: 0
⏰2,5 ore rămase până la evenimentul de astăzi - și va fi greu!

💪Acest eveniment nu va fi unul simplu, ceea ce înseamnă că trebuie să știți ce este Eventum și numai fanii adevărați vor ieși pe partea de sus. Vă puteți pregăti pentru aceasta, citiți LUCRAREA LUMINĂ și CARTEA ALBĂ și puteți lua niște recompense serioase!

Alăturați-vă evenimentului acum: Eventum's Whitepaper Fact Check
Puteți participa la eveniment până la ora 18:50 (GMT + 1) (cu 10 minute înainte de a începe)
 

Nu uitați să vă alăturați grupului nostru de telegrame pentru a obține ultimele știri: t.me/eventum_network
Pages:
Jump to: