Pages:
Author

Topic: [ANN] [ICO] TribeToken - Merkezsiz Hayır Platformu (FAIL PROJE) - page 2. (Read 2739 times)

sr. member
Activity: 336
Merit: 259
Ben sosyal medyasına girmiştim bounty yöneticisi mesaj atmış lütfen biraz reklam yapın diye.Bu iş tutmaz arkadaşlar ann konusunda 16 yaşındaki çocugu ekibe katarken ne düşünüyordunuz,birde developer olarak almışsınız falan diye baltalayıcı mesajlar vardı.Güzel bir fikir ama ekip dandik

Ben de sosyal medyasındayım hocam bunlar önce sosyal medya yönetmeyi öğrensinler sonra milletten yardım istesinler. 2-3 günde bir mesaj atıp onda da 16 yaşındaki çocuğu tanıtırsanız tutmaz tabi adam gibi projeyi açıklayan görseller hazırlayıp sosyal medyada yayın insanların ilgisini çeksin yatırım yapsınlar.
full member
Activity: 266
Merit: 242
Ben sosyal medyasına girmiştim bounty yöneticisi mesaj atmış lütfen biraz reklam yapın diye.Bu iş tutmaz arkadaşlar ann konusunda 16 yaşındaki çocugu ekibe katarken ne düşünüyordunuz,birde developer olarak almışsınız falan diye baltalayıcı mesajlar vardı.Güzel bir fikir ama ekip dandik
hero member
Activity: 807
Merit: 522
Şu ana kadar 4.65 eth toplayabilmişler şaka gibi valla muhtemelen geri dağıtırlar yatırımcılara bari çeviren arkadaşa bir şeyler verselerde emeklerinin karşılığını alsa.
Henüz daha 15 gün var. Ne olur belli olmaz ama, umarım  Undecided
sr. member
Activity: 336
Merit: 259
Şu ana kadar 4.65 eth toplayabilmişler şaka gibi valla muhtemelen geri dağıtırlar yatırımcılara bari çeviren arkadaşa bir şeyler verselerde emeklerinin karşılığını alsa.
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Hayır işi için daha önce bir ico düzenlenmemişti sanırım. Eskilerde bir Unicefcoin vardı. Kendilerine unicef'den destek aldıklarını felan söylüyorlardı. Onu getirdi aklıma şimdi. Hayır için iş yapılıyorsa o işte de pump / dump olur mu onu da deli gibi düşünüyorum şu vakitlerde.
hero member
ICO yalnızca https://tribetoken.org/ico/ adresinden yapılmaktadır.
hero member
Bu ICO ile en iyi dileklerimle.

Roy Brand
ICO başlamıştır. Hadi hayırlısı.
sr. member
Activity: 404
Merit: 252
Bu ICO ile en iyi dileklerimle.

Roy Brand
full member
Activity: 266
Merit: 242
Bu ekip is yaparmi yani ben anlamiyorum bir ico cikartacak olsam gider 16 yasinda cocuk almam ekibe.Hadi aldim diyelim onu ifsa etmem.Proje guzel dusunulmus hayir isi falan ama denizfenerinden sonra hayir islerine guvenmiyprum.gidip kendim bildigim yerlere kisilere hayir yapiyorum
ikm
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
Global forumda da çok ilgi görmemiş zaten çok ilgi görecek bir proje ve takım değiller. Bunlar kendi hayır platformlarını oluşturmak yerine hayır kurumlarına bağış için aracılık edecekler değil mi? Bu şekilde biraz daha uygulanabilirliği olur.
Kısmen. Şöyle, ortada hem TribeToken platformu var, onun altında kullanıcıların oluşturduğu kampanyalar/kurumlar ve bunların bağlanabileceği reel kurumlar var.

yani, bancor gibi bir sistem anladığım kadarıyle ama farkı ne sonuçta iyi yada kötü çok yüksek bir yatırım almış projeden daha iyi olmalı !
hero member
Global forumda da çok ilgi görmemiş zaten çok ilgi görecek bir proje ve takım değiller. Bunlar kendi hayır platformlarını oluşturmak yerine hayır kurumlarına bağış için aracılık edecekler değil mi? Bu şekilde biraz daha uygulanabilirliği olur.
Kısmen. Şöyle, ortada hem TribeToken platformu var, onun altında kullanıcıların oluşturduğu kampanyalar/kurumlar ve bunların bağlanabileceği reel kurumlar var.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
adamnlarını tedaviden önce sonra gibi duryor yaa Cheesy
böyle tiplerden başarılı proje  çıkıyor ama çok emin değilim  Grin
sr. member
Activity: 476
hero member
ICO'ya son 4 gün.
hero member
Kitle Fonu Belirlemeleri:

Toplam TribeToken Arzı: 200 000 000 TRIBE

15 000 000 - Takım

25 000 000 - Tribe Ekonomisi

10 000 000 - Ödüller ve ortaklıklar

150 000 000 - KF kalanı yok edilecek/yakılacak

Minimum hedef   2500 ETH

Maksimum hedef  50 000 ETH

Jeton borsa oranı: 3000 TRIBE = 1 ETH

Minimum işlem tutarı: 300 TRIBE = 0.1 ETH

Maksimum miktarda jeton satılmazsa, ekip, Tribe Ekonomisi, ödüller ve ortaklıklar, akıbetinde daha fazla jeton yok edilerek, satılan jetonların yüzdesi kadar azaltılacak.

Kitle Fonu Belirlemeleri:

Toplam TribeToken Arzı: 200 000 000 TRIBE

20 000 000 - Takım

10 000 000 - Tribe Ekonomisi

10 000 000 - Ödüller ve ortaklıklar

160 000 000 - KF kalanı yok edilecek/yakılacak

Minimum hedef   2500 ETH

Maksimum hedef  50 000 ETH

Jeton borsa oranı: 3000 TRIBE = 1 ETH

Minimum işlem tutarı: 300 TRIBE = 0.1 ETH

Maksimum miktarda jeton satılmazsa, ekip, Tribe Ekonomisi, ödüller ve ortaklıklar, akıbetinde daha fazla jeton yok edilerek, satılan jetonların yüzdesi kadar azaltılacak.

Minimum hedef kaldırıldı. Belirlemeler, geribildirimle değiştirildi. Ayrıca, beyaz kağıt güncellendi. Buradan görüntüleyebilirsiniz: https://tribetoken.org/upl/WP_eng.pdf 
sr. member
Activity: 355
blockchaintr.net
Herşeyin dolarla ölçüldüğü bi ekonomiye böyle bir proje gerekiyordu. Umarım faydalı olur.
hero member
Siz whitepaper çevirisini almadınız galiba. Yani bunu reel olarak nasıl kuracakları önemli. Hangi ülkelerde başlayacaklar, gerekli organizasyonu nasıl sağlayacaklar vs. Daha bir çok detay var misal yardım işlerinde şeffafiyetlik önemli ilk aklıma gelen bunlar. Bu ekip bunu çok başarabilecek bir ekibe benzemiyor ciddi bir özveri isteyen bir iş.
Aynen, uğraşmak istemedim. Zaten bunlardan gelecek bountylerden bir umudum yok. Referans çalışması olsun diye. Her neyse. Size whitepaper içinde sorularınıza uygun cevapları vereyim:

Reelde nasıl sağlayacakları ve şeffaflık konusu hakkında:

4. Hayırda bizim yardımımız

TribeToken'i yaratarak hayır projeleri için dünya genelindeki insanlardan bağışlarla zenginleştirilecek bir platform kurmak istiyoruz. Fonlar, bağışta bulunan kişiden yardım kuruluşuna jeton formunda neredeyse anında aktarılır.

Jetonların merkezsiz olması doğası gereği, dolayısıyla herkes tarafından gözlemlenebilmesi, bağış yapmak için daha geleneksel yollarla karşılaştırıldığında, gerçekte ne kadar fonun hayır kurumuna ulaştığına dair daha fazla şeffaflık sağlayacaktır.

Ayrıca bir geribildirim sistemine sahip olmasıyla hayır kuruluşu, alınan fonların nasıl kullanıldığını, ilerlemelerini ve olaylarını açıklayan bir dizi medya yayınıyla birlikte gösterebilir; bağışçılar, yardım projesi tarafından tam olarak neyin elde edildiğini görebileceklerdir.

Yol Haritasındaki Tribe Üç'te ise:

... Ekibimiz, Tribe jetonları kullanarak yerel bir ekonomi oluşturmak için gelişmemiş ülkelere yönelecek ve platformu yeni özellikler ile güncel tutmaya devam edecek.
hero member
Activity: 602
Merit: 500
Eyvallah iyi guzel his,merkezsiz bir hayir platformu.Cok ac insan var ozellikle afrikada.Her yil binlerce cocuk acliktan öluyor biliyoruz keske yardim babinda birseyler yapilsa da 16 yasinda cocugun bilgi birikimi nedir ki blockchain uzerinde platform olusturacak.Islerini biraz ciddiye almalari lazim
Diğer iki kişiyi de görmezden gelmemek lazım. Bakalım proje nasıl gelişecek.

Merkezsiz global bir bağış platformu gelecekte yapmak istediğim bir şeydi, arkadaşlar yapmış. Whitepaperi falan incelemek lazım detaylar önemli projenin havada kalmaması için, takipteyiz bakalım.
Hocam açıkçası whitepaper da gereksiz detay var bana göre. Siz bana neleri merak ettiğinizi sorun whitepaper içinde bulunuyorsa alıntılar olarak cevaplarım.

Siz whitepaper çevirisini almadınız galiba. Yani bunu reel olarak nasıl kuracakları önemli. Hangi ülkelerde başlayacaklar, gerekli organizasyonu nasıl sağlayacaklar vs. Daha bir çok detay var misal yardım işlerinde şeffafiyetlik önemli ilk aklıma gelen bunlar. Bu ekip bunu çok başarabilecek bir ekibe benzemiyor ciddi bir özveri isteyen bir iş.
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Bounty kampanyasına da baktım şimdi. En az 5 cümle falan istiyorlar. Bounty kampanyası falan da zor ben anlamadım bu nasıl bir scam çalışması  Grin
hero member
Eyvallah iyi guzel his,merkezsiz bir hayir platformu.Cok ac insan var ozellikle afrikada.Her yil binlerce cocuk acliktan öluyor biliyoruz keske yardim babinda birseyler yapilsa da 16 yasinda cocugun bilgi birikimi nedir ki blockchain uzerinde platform olusturacak.Islerini biraz ciddiye almalari lazim
Diğer iki kişiyi de görmezden gelmemek lazım. Bakalım proje nasıl gelişecek.

Merkezsiz global bir bağış platformu gelecekte yapmak istediğim bir şeydi, arkadaşlar yapmış. Whitepaperi falan incelemek lazım detaylar önemli projenin havada kalmaması için, takipteyiz bakalım.
Hocam açıkçası whitepaper da gereksiz detay var bana göre. Siz bana neleri merak ettiğinizi sorun whitepaper içinde bulunuyorsa alıntılar olarak cevaplarım.
Pages:
Jump to: