Pages:
Author

Topic: [ANN] 🌐 Spheris: Merkezi Olmayan Uygulama (App) Pazar Alanı - page 2. (Read 2752 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
imza kampanyasına katıldım ama şimdi baktım spreadsheet kabul edilmiş ama stake sayısı yazılmamış. acaba 17 ağustostaki stake sayımı yapılmadı mı?
birde bu imza kuralları değişecekti sanırım bununla ilgili bir açıklama yapıldı mı? (local forumdaki mesajlar sayılmayacak gibi bir şey söyleniyordu.)
sr. member
Activity: 644
Merit: 271

St. Petersburg'da Hypethon'da 4. sırayı almış Spheris.

Okumak için linkler aşağıda.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.21023390

https://targead.com/good-hypethon-isnt-it/

token sayısının fazlalığından ziyade imza kampanyası için ayrılan dilim oldukça iyi %65 gibi bir payı daha önce hiç bir kampanyada görmemiştim imzası boşta olanlar için iyi bir fıtsat.

Bu arada %65 yanlış anlaşılmasın tabi yani, bounty payı olmadığı belli de yine de yazayım.  Smiley

Yukardaki arkadaşın verdiği bounty dağılım tablosu doğrudur.
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
Daha önce bountye katılmadım, biraz da teknoloji ve english özürlüyüm.  Huh Rica etsem basit ve sıralı bir biçimde bu konuda bana yardımcı olur musunuz? teşekkürler Bir de türkçe başlığa mı yazacağız ingilizceye yazcaksak hiç uğraşmayalım Cheesy

İngilizce yazman gerekiyor yoksa Sylon'un kampanyasında bu kadar az kişi olmazdı, farklı kampanyalara bakın. İlk soruna gelince verdikleri imza kodunu profiline yapıştırıyorsun, katılım formunu dolduruyorsun mesajları atıyorsun hepsi bu.

Teşekkürler şöyle bir baktım da millet slack diyor telegram diyor dev falan filan ıvır zıvır. en iyisi oturiym oturduğum yerde, bu teknolojik çağda hayatta kaldığıma şükretsem yeridir. Cheesy Halbukisi rengini de beğenmiştim mor mor  Grin
hero member
Activity: 602
Merit: 500
Daha önce bountye katılmadım, biraz da teknoloji ve english özürlüyüm.  Huh Rica etsem basit ve sıralı bir biçimde bu konuda bana yardımcı olur musunuz? teşekkürler Bir de türkçe başlığa mı yazacağız ingilizceye yazcaksak hiç uğraşmayalım Cheesy

İngilizce yazman gerekiyor yoksa Sylon'un kampanyasında bu kadar az kişi olmazdı, farklı kampanyalara bakın. İlk soruna gelince verdikleri imza kodunu profiline yapıştırıyorsun, katılım formunu dolduruyorsun mesajları atıyorsun hepsi bu.
legendary
sr. member
Activity: 588
Merit: 253
token sayısının fazlalığından ziyade imza kampanyası için ayrılan dilim oldukça iyi %65 gibi bir payı daha önce hiç bir kampanyada görmemiştim imzası boşta olanlar için iyi bir fıtsat.

İmza için ayrılan oran iyi ama toplanan yatırıma göre yüzdelik verseler daha iyi olurmuş.

720k to 1m: $50,000
1m to 2m: $100,000
+2m: $150,000

Bizler 2 milyon doların geçmesini beklememiz yetecek. Çok ilginç  .
hero member
Activity: 698
Merit: 506
sr. member
Arkadaşlar, bu token sayısı fazlalığı ve market cap ile ilgili sorular geliyordu. Ekibe sorduğumu söylemiştim. Aynen şöyle bir cevap aldım. Aşağıda paylaşıyorum.

"At the time of writing, we set the base rate as 1 ETH = 227,000 SPRS (which will change very close to the start of crowdsale). Now, this rate is not fixed but dynamic, meaning that the actual final rate for 1 ETH in SPRS or vice versa will be set only at the close of the crowdsale. This is because we do not burn any SPRS tokens, but instead proportionally allocate them to all token holders.

What will happen, is that you may have contributed 1 ETH in value, but in the end of crowdsale you will possess more than 227,000 SPRS, which in total will be worth 1 ETH. So the value of what you possess doesn't change, but the number of tokens will most probably change."

Yani 1 ETH = 227,000 SPRS oranını crowd sale yaklaştığı zaman önemli biçimde değiştirebilirler. Değiştirmeliler de zaten görünüşe göre. Gelişmeleri paylaşacağız.
sr. member
Öncelikle çeviri için teşekkürler. Proje güzel ama bountysi bize ne kazandırır acaba. Uğraştıgımıza değer mi ?

Rica ederim de neye uğraşıyorsunuz ki onu anlayamadım bounty için. Zaten foruma attığınız post'lar sayılıyor.  Smiley

1 ETH = 227,000 SPRS (değişebilir denmiş) şu anki fiyattan 30 satoshi üzeri>>>2-3 milyar dolar piyasa değeri

Bunu bizzat sordum, cevap gelince yazacağım. Bence 1 ETH karşılığı SPRS miktarını yükseltecekler ya da farklı bir senaryo olacak. Dediğinz hesapla olması mümkün değil çünkü, haklısınız.

legendary
 1 ETH = 227,000 SPRS (değişebilir denmiş) şu anki fiyattan 30 satoshi üzeri>>>2-3 milyar dolar piyasa değeri
full member
Activity: 457
Merit: 101
Öncelikle çeviri için teşekkürler. Proje güzel ama bountysi bize ne kazandırır acaba. Uğraştıgımıza değer mi ?
full member
Activity: 756
Merit: 104
Tamamen piyango gibi gözüküyor tam guvenemedim
sr. member
imzasına katıldım ve gerçekten token sayısı çok fazla. ama bence buna benzer projeler için token sayısının fazla olması biraz avantaj sağlayabilir. sanırım satılacak olan uygulamaların fiyatları da öyle çok yüksek olmayacağı için düşünülmüş böyle bir şey.

Evet token sayısı aşırı fazla. Milyarlık mertebede arzlar görüyorduk ama bu sefer trilyon mertebesinde bir arz enteresan olacak. Zaten bu yüzden de fiyat 1 satoshi'ye ulaşınca trade başlayabilecek. Onun öncesinde trade'i de mümkün görünmüyor sanırım. White paper'a göre bu da 50.7 milyon $'a tekabül ediyormuş market cap anlamında.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
imzasına katıldım ve gerçekten token sayısı çok fazla. ama bence buna benzer projeler için token sayısının fazla olması biraz avantaj sağlayabilir. sanırım satılacak olan uygulamaların fiyatları da öyle çok yüksek olmayacağı için düşünülmüş böyle bir şey.
sr. member
@Kubra Dam Whitepaper çevirisini yapmayı düşünmüyorsan ben alabilirim. Başvuru yaptım, eğer ilgileniyorsan başvurumu geri çekeyim Smiley

Bunu bence PM atarak sorsanız daha mantıklı olurdu, geneli ilgilendiren bir durum değil çünkü. Konuyla da alakası yok.  Smiley

Ben bütün projelerde white paper da çeviriyorum, bunun üzerinde de hazırda çalışıyorum zaten. Kısa bir süre sonra sunarım diye düşünüyorum. O yüzden maalesef.

Sylon faktörü ve yine kampanya listesini doldurmuslar... ne oluyor allah askina bu adamlar projeyi hic mi incelemeden daliyorlar sylon un yonettigi kampanyalara...
Ceviri icin tesekkurler kubra... spheris i daha yakindan inceleyecegim... ilk gozume carpan hedefledikleri tutarin dusuk bir miktar olmasi. Kendilerine pek inanmiyorlar sanki ama belli olmaz bu isler.

Rica ederim, ben genel olarak size katılmakla birlikte birçok projenin aslında hedeflediği tutarların çok daha azını toplayarak aynı şekilde bir yol haritasıyla gidebileceklerini düşünenlerdenim.

google play gibi bir uygulama mı olacakmış bu? yani merkezsiz çalışan uygulamaların googleplay inimi yapmaya çalışıyorlar?

Merkezi olmayan bir uygulama marketi, ama ödeme işlemcisini çok ön plana çıkartıyorlar, ödeme rahatlığı ve esneklik olacak, üçüncü partiler ortadan tamamen kalkacak diye. Yasal durumlarda da kolaylık sağlayacağını söylüyor geliştiriciler için.

Benim anlamadığım şu 2 trilyon coin demek, 1 satoshi fiyatla 20 bin btc demek ki o da 80 milyon dolar eder. Ben mi yanlış hesaplıyorum? Kaçtan alıp satacak ki bunlar 10 satoshi olsa piyasa değeri 800 milyon dolar eder!!!

Bunun için white paper'daki şu kısımlara dikkat etmek lazım:

-Total amount of SPRS tokens to be offered in crowdsale: 1,240,000,000,000 SPRS.

-Base rate: 1 ETH = 227,000 SPRS. This may change due to Ethereum’s price fluctuation. Final rate will determined at the start of the crowdsale.

-Taking into account technical limitations, SPRS will start trading for BTC once 1 SPRS value reaches a minimum price of 1 Satoshi (0.00000001 BTC). This will happen when Spheris market cap reaches $50.7M.

Kaynak: https://spheris.io/spheris_whitepaper.pdf

sr. member
Activity: 448
Merit: 250
google play gibi bir uygulama mı olacakmış bu? yani merkezsiz çalışan uygulamaların googleplay inimi yapmaya çalışıyorlar?
sr. member
Activity: 532
İş yapar ama en az 4 5 yıl sonra daha henüz emekliyoruz bunlar için çok yol var..
sr. member
Activity: 476
@Kubra Dam Whitepaper çevirisini yapmayı düşünmüyorsan ben alabilirim. Başvuru yaptım, eğer ilgileniyorsan başvurumu geri çekeyim Smiley
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
İmzasına girenlerin buraya yazmasına gerek yok çünkü local hiçbir altcoin forumunu kabul etmediğini söyledi. Gidin başka yerlerde yazın. Grin
sr. member
🤖UBEX.COM 🤖
Kampanya yöneticisi sylon imzasına giren cok olacaktır. Ama adamın hakkını vermek hem hızlı hemde bountyleri hızlı yatıyor.
Pages:
Jump to: