Pages:
Author

Topic: Antminer S9 Alacağım fakat Bitmain Türkiye ye satış yapmıyor! - page 2. (Read 7044 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 250
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
Benzer durumla karşılaştım. Gümrük mevzuatına işim gereği çok yatkınım, Bitmain aslında Türkiye'ye kolaylıkla gönderir ve büyük ihtimal geçmişte göndermiştir. Sorun şurada çıkıyor, bu tür ürünlerin gümrüğe takılma ihtimali çok fazla, normaldir takılır zaten fakat sonrasında evrak ibrazında problem çıkmakta. Ne yazık ki bizim gümrüklerimizde hala ıslak imza kaşeli fatura görmek istiyor.  Özellikle Çin'de hard-copy kaşe-imzalı invoice u alamıyorsun. Bu gibi basit bir durumdan dolayı gümrükte takılıyor hatta beklediği gün boyunca da ardiye ödüyorsun. Diğer bir olasılık GTİP'i anti-dampinge takılıyor olabilir. Bu durumda da gümrük işi ağırdan alabiliyor. Sana nacizhane tavsiyem ürünü ABD'ye shopbyamex, amerika'dan getir gibi sitelere ürünü yönlendirip, Türkiye'ye kapına kadar teslim ettirebilirsin. Biraz dolambaçlı ve zaman alıcı bir yöntem ama direk Çin'den gelen ürünün gümrükte çıkardığı sorunu daha hafif atlatırsın. Ürünün değerinden dolayı gümrük müşaviri firmalara 50-100tl danışmanlık alman gerekecektir.

Peki hocam bu siteler getirirken gümrüğe takılmıyor mu ?
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Antminer s9 ürününü amerikapostam adlı bir site üzerinden satın almaya çalışacağım ancak bu şekilde ülkeye girebilir ama gümrükte takılma ihtimali için net bir yanıt bekliyorum siteden.
full member
Activity: 210
Merit: 100
Web Developer
Bende mail atmıştım. Trye şuan gönderemiyoruz fakat sitenin china versiyonuna girip alim yapmayi deneyin demişlerdi.
Çin versiyonuna nerden ulaşabilirim?
newbie
Activity: 62
Bende mail atmıştım. Trye şuan gönderemiyoruz fakat sitenin china versiyonuna girip alim yapmayi deneyin demişlerdi.
Çin versiyonuna nerden ulaşabilirim?
full member
Activity: 210
Merit: 100
Web Developer
newbie
Benzer durumla karşılaştım. Gümrük mevzuatına işim gereği çok yatkınım, Bitmain aslında Türkiye'ye kolaylıkla gönderir ve büyük ihtimal geçmişte göndermiştir. Sorun şurada çıkıyor, bu tür ürünlerin gümrüğe takılma ihtimali çok fazla, normaldir takılır zaten fakat sonrasında evrak ibrazında problem çıkmakta. Ne yazık ki bizim gümrüklerimizde hala ıslak imza kaşeli fatura görmek istiyor.  Özellikle Çin'de hard-copy kaşe-imzalı invoice u alamıyorsun. Bu gibi basit bir durumdan dolayı gümrükte takılıyor hatta beklediği gün boyunca da ardiye ödüyorsun. Diğer bir olasılık GTİP'i anti-dampinge takılıyor olabilir. Bu durumda da gümrük işi ağırdan alabiliyor. Sana nacizhane tavsiyem ürünü ABD'ye shopbyamex, amerika'dan getir gibi sitelere ürünü yönlendirip, Türkiye'ye kapına kadar teslim ettirebilirsin. Biraz dolambaçlı ve zaman alıcı bir yöntem ama direk Çin'den gelen ürünün gümrükte çıkardığı sorunu daha hafif atlatırsın. Ürünün değerinden dolayı gümrük müşaviri firmalara 50-100tl danışmanlık alman gerekecektir.

Yanıtın için teşekkürler. Siteye bakacağım fakat şu an aklımı kurcalayan 2 yöntem var. Tiptrans diye bir şirket var ve bu şirket de aynı şeyi yapıyor ve senin verdiğin sitede öyle.Benim sorum hangisini seçmeliyim olacak? Tiptrans mı yoksa sizin verdiğiniz mi daha deneyimli?
member
Activity: 70
Merit: 10
newbie
İnternette gördüğüm bazı videolarda 2 tane makine ile 4 ayda ortalama 2.6 bitcoin çıkıyordu. Bunu doğru oran olarak kabul edersek (hatta bu sayıya 2.5 diyelim) şu anki bitcoin kuru ile  (1 btc şuan 8225 tl) yaklaşık 20k para ediyor. Ama asıl sorun bence makinenin ülkeye girmesi

Senin dediğin kanal Murat ÖZ demi. Bende biliyorum onu. Bütün videolarını izledim.
newbie
Bitmaine bir mesaj attım ülke seçin yerinden neden türkiye bulunmuyor diye sordum şu şekilde bir cevap verdiler:
Due to persistent issues with delivery, we are unable to ship to Turkey at this time. We are working on a solution and hope to be able to resume service in the future. In the meantime, if you have a contact in another country who can take delivery and forward your order, we can ship to that contact.

Regards,
Bella
Bitmain

Teslimatla ilgili kalıcı sorunlardan dolayı, şu anda Türkiye'ye gönderemiyoruz. Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve gelecekte hizmete devam etmeyi umuyoruz. Bu arada, başka bir ülkede siparişinizi teslim alıp verebilen bir kişi varsa, o kişiye gidebiliriz.
newbie
İnternette gördüğüm bazı videolarda 2 tane makine ile 4 ayda ortalama 2.6 bitcoin çıkıyordu. Bunu doğru oran olarak kabul edersek (hatta bu sayıya 2.5 diyelim) şu anki bitcoin kuru ile  (1 btc şuan 8225 tl) yaklaşık 20k para ediyor. Ama asıl sorun bence makinenin ülkeye girmesi
full member
Activity: 260
Merit: 102
Öncelikle yanıtın için teşekkürler, verdiğin siteyi deneyeceğim. Ve ben alırım fakat kenarda tutarım diyorsan yanlış yaparsın Smiley Çünkü ileride değerlenebilir. Bugün 1 BTC yaklaşık 8000 TL ediyorken yarın belki 15000 gibi edebilir.

Mesajlarda sorduğuna ek olarak araştıracağın konu: mining difficulty ve roi

Bugün $1500 civarı karşılığı getirteceğin bitcoini harcayınca bu aletle şu anda kazmaya başlasan kaç ayda parasını çıkarıyor? Peki zorluk ne kadar yükselmiş? Önümüzdeki süreçte ne olabilir tahmini? O zaman kaç ayda paranı çıkartırsın? Bu durumda btc'nin kendisini şimdiden almaya başlamak ve fiyatı 8'den 15'e çıkar diye beklemek mi daha mantıklı yoksa aleti alıp önce parasını çıkarıp sonra üç beş kuruşluk btc kazabilmek mi?
Bana 8'den 15'e çıkarsa diyorsun da şu yukardaki konuları bir düşünmen lazım önce. Yoksa 15e değil 100 bine de çıkacak er geç bana kalırsa.
newbie
makineyi türkiye sınırına yakın bir ülkeye kargolatıp deneyimli bir kargo şirketi ile ülkeye getiremez miyiz acaba  ?
newbie
Öncelikle yanıtın için teşekkürler, verdiğin siteyi deneyeceğim. Ve ben alırım fakat kenarda tutarım diyorsan yanlış yaparsın Smiley Çünkü ileride değerlenebilir. Bugün 1 BTC yaklaşık 8000 TL ediyorken yarın belki 15000 gibi edebilir.
full member
Activity: 260
Merit: 102
S9'a o paralaerı vermek akıllıca değil.. aylık getirisini düşününce ancak "ilerde bitcoin çok değerlenirse" diye bir mantığı olabilir. Ama o da mantıklı değil zira o parayla bitcoin kazmak yerine kendisini alır kenarda tutarım Cheesy

Ama esas soruya gelecek olursak; tiptrans.com gibi çin'den paket transferi yapan yerler var. gümrük işine bir yardımı dokunmaz ama bitmain gibi direkt türkiye'ye gönderim yapmayan firmaların paketlerini sizin için teslim alıp istediğiniz kargolama şekliyle gönderebilirler.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
Amazon, eBay ve AliExpress te bütün AntMiner S9 lar en az 11 bin TL den başlıyor.

iyi denk gelmişsin sen Cheesy US $10,498.95 / piece

newbie
Amazon, eBay ve AliExpress te bütün AntMiner S9 lar en az 11 bin TL den başlıyor.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
Merhaba arkadaşlar. Ben Bitmain.com den AntMiner S9 alacağım fakat ülkemize satış yapmıyorlar. Bazı kişiler bana ithalat belgesi ile yapabilirsin, şirket kurarak yaparsın vb. diye mesajlar atıyor fakat şirket kurmak zor iş olduğu ve Bitmain de 4000 + gümrük = 5000 civarı bir para olduğu için buradan almak istiyorum. Diğer sitelerde yaklaşık 13 bin tl ye satıyorlar. Benim sormak istediğim soru ise şu: Bir arkadaşım türkiyeye satış olmamasına rağmen almayı başarmış ve şu an 4 ten fazla miner i var bildiğim kadarıyla. Türkiyeye satış yok ise bu arkadaşım nasıl almış olabilir?
Sizce nasıl ve nereden almam gerekiyor?

Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Hangi sitelerde 13 bin tl satılıyor rica etsem söylermisiniz ?
newbie
Merhaba arkadaşlar. Ben Bitmain.com den AntMiner S9 alacağım fakat ülkemize satış yapmıyorlar. Bazı kişiler bana ithalat belgesi ile yapabilirsin, şirket kurarak yaparsın vb. diye mesajlar atıyor fakat şirket kurmak zor iş olduğu ve Bitmain de 4000 + gümrük = 5000 civarı bir para olduğu için buradan almak istiyorum. Diğer sitelerde yaklaşık 13 bin tl ye satıyorlar. Benim sormak istediğim soru ise şu: Bir arkadaşım türkiyeye satış olmamasına rağmen almayı başarmış ve şu an 4 ten fazla miner i var bildiğim kadarıyla. Türkiyeye satış yok ise bu arkadaşım nasıl almış olabilir?
Sizce nasıl ve nereden almam gerekiyor?

Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.
Cevaplarınızı bekliyorum.
Pages:
Jump to: