Pages:
Author

Topic: Araç kullanırken çay içmek - page 2. (Read 265 times)

copper member
Activity: 644
Merit: 269
July 13, 2022, 08:26:31 AM
Fahri müfettiişler var bu çakallar kafalarına göre olayı tam olarak görmeselerde ceza yazabiliyorlar neyse siz yinede direksiyon başında herhangi bir şey içmeyin sonuçta hepsi dikkat dağıtıyor. Birde devlete para lazım ceza yazarlar bol bol derdim ama artık bunu denemeye gerek yok nasıl olsa keyfi para basıyorlar.

Aynen devlete para lazım olsa artık sistemi daha kolay. Para basarlar, basıyorlarda. Olayın tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum da içecek içmek araç başındayken dikkat dağılmasına sebep olabilir. Bunun cezasının olup olmadığını da bilmiyorum. İnşallah yoktur yoksa baya ceza yiyebiliriz bundan sonra.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 13, 2022, 08:02:42 AM
Fahri müfettiişler var bu çakallar kafalarına göre olayı tam olarak görmeselerde ceza yazabiliyorlar neyse siz yinede direksiyon başında herhangi bir şey içmeyin sonuçta hepsi dikkat dağıtıyor. Birde devlete para lazım ceza yazarlar bol bol derdim ama artık bunu denemeye gerek yok nasıl olsa keyfi para basıyorlar.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 13, 2022, 07:07:29 AM
dün benim de başıma geldi. hız limitinin kaç olduğunu bilmiyordum ama 77-80 arası gidiyordum. birden şak şuk deli gibi flaşlar patladı. aha dedim sıçtık ceza girdi götümüze. hızdan dolayı selfie çekmiş olabilirsin hocam:) ceza hemen e-devlet'e düşüyor yazılmış ama ben de şu anlık bir olay yok. bence o kadar hızlı olmaz devletimiz. para alma konusunda her ne kadar hızlı olsa da cezaların geç gelmesi ile ilgili bolca şikayet duyuyorum çevremden. lan belki çay yerine alkol içtiğini mi düşündüler:))
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
July 13, 2022, 06:35:01 AM
Ceza yazıldıysa birkaç saat içerisinde e-devlet üstünden görünür, sonraki güne bile kalmaz normal şartlarda. Flaşlı çekim yapan kamera sistemi eskiden arkadan çekim yapardı ve anlık radar olarak geçerdi, şimdi sistem değişti mi bilmiyorum ama hızınız yüksek olduğu zamanlarda karşınıza çıkması lazım.
Çay içmenin yasak olacağı bir durum yok, şişe ile su içmekten farklı değil. Bir dönem araç içerisinde içilen sigaralara ceza yazılıyordu ama onu da bıraktılar sanırım, içiyorsanız ondan da olabilir
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
July 13, 2022, 05:56:59 AM
Bende ilk defa duyuyorum, uzun yollara giderim her seferinde çay, kahve, kutu içecek içerim şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmamıştım, e-devlet üzerinden kontrol edilebiliyor alınan cezalar herhalde, bir girip bakın isterseniz belki ceza aldıysanız oraya düşmüştür, değilse başka bir şeyden kaynaklanan anlık bir hata olabilir,
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 13, 2022, 05:17:34 AM
Belki yanınızdan geçen başka bir araç içinde patlamış olabilir umarım haftalar sonra bir ceza tebligatı almazsınız. Emniyetiniz açısından sürüş esnasında bu ve benzer davranışlardan kaçınmalıyız trafik kazaları genelde bir anlık olabiliyor her daim dikkati yola vermek çok önemli.

Osmancık şehir içinde şipşak kameralar var şehir içi olduğu için sanırım hız limiti 70 diye biliyorum ve şehrin girişinden çıkışına kadar 4-5 tane kamera bulunuyor 2 yıl önce buradan geçerken yeşilden sarıya döndü orta kavşakta durdum bu esnada önümdede bir araç vardı ve flaş patladı ama herhangi bir ceza gelmedi belki öndeki araca gelmiştir ben orta kavşakta kırmızda durdum.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
July 13, 2022, 03:51:13 AM
Araç kullanırken çay içmek çok sorun değil, en fazla biraz üstünüze dökülür ben daha büyük bir sorundan bahsedeyim. Bu çok düşünülmese de, kutu kola gibi içecekler eğer elinizden bir sarsıntıda düşerse yere ve aracın fren takımına veya gaz takımına doğru ilerler ve oraya sıkışırsa büyük sorunlara sebep olabilir, dikkatli olmanızda fayda var. Size de geçmiş olsun hocam umarım ceza almazsınız.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
July 13, 2022, 03:24:13 AM
Emniyet kemeri takmış mıydınız takmadıysanız çay yerine bundan şüphelenmeniz daha akılcı olur hocam flash konusuna gelirse sizin geldiğiniz hız ile fotoğrafınızı çekmek hiç kolay değil bunun için özel donanımlar olan foto kapan cihazlar kullanılıyor işin teorik kısmına hakim değilim ama böyle olmak zorunda olduğu için flash çakmak zorunda olmuş size fotoğraf gelirse durumunuzu belirtir bir dilekçeyi emniyete götürüp itiraz edebilirsiniz çay tutmak ceza sebebi değil bildiğim kadarıyla

Hocam emniyet kemeri bağlı idi. Bozüyük te Bursa Bilecek yoluna gireceğim yerde oldu. Zaten viraj olacak diye hızım da 80 felandı ( o civarlarda)
Emniyet kemerini araca biner binmez bağlıyorum. Teşekkür ederim hocam.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
July 13, 2022, 01:17:09 AM
Emniyet kemeri takmış mıydınız takmadıysanız çay yerine bundan şüphelenmeniz daha akılcı olur hocam flash konusuna gelirse sizin geldiğiniz hız ile fotoğrafınızı çekmek hiç kolay değil bunun için özel donanımlar olan foto kapan cihazlar kullanılıyor işin teorik kısmına hakim değilim ama böyle olmak zorunda olduğu için flash çakmak zorunda olmuş size fotoğraf gelirse durumunuzu belirtir bir dilekçeyi emniyete götürüp itiraz edebilirsiniz çay tutmak ceza sebebi değil bildiğim kadarıyla
sr. member
July 12, 2022, 07:01:05 PM
İsterse yazar ama buna da ceza olmasın ya eğer trafiği riske atmıyorsa. Uzun yolda özellikle araçta illa ki içecek oluyor kaç sefer de geçtim bir ceza gelmedi şükür ama genelde çevirme noktalarında dikkat ederim. Flaş patlaması o kadar belirgin olarak fark edilir mi bilmiyorum inşallah göz yanılmasıdır. İşin aslı memur arkadaşın insafına kalıyor genelde böyle şeyler.

Afiyet olsun yarasın çay iyidir.

Hocam yaradı yaramasına. Bardağı ilk Afyon'da almıştım. Sonra Kemal kükrer tesislerinde baktım küçük bardak var. Gittim arabadan kullandığım bardağı aldım ve o bardağa doldurttum. Şansıma çay yeni demliymiş. Bir de ceza gelmez ise tadı damağımızda kalır. Nasip kısmet artık.
Bu arada trafiği tehlikeye atacak bir durum yoktu. Yok boştu. 
Bakalım artık nasip kısmet.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
July 12, 2022, 05:45:37 PM
İsterse yazar ama buna da ceza olmasın ya eğer trafiği riske atmıyorsa. Uzun yolda özellikle araçta illa ki içecek oluyor kaç sefer de geçtim bir ceza gelmedi şükür ama genelde çevirme noktalarında dikkat ederim. Flaş patlaması o kadar belirgin olarak fark edilir mi bilmiyorum inşallah göz yanılmasıdır. İşin aslı memur arkadaşın insafına kalıyor genelde böyle şeyler.

Afiyet olsun yarasın çay iyidir.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
July 12, 2022, 05:38:59 PM
Aklıma şu video geldi hocam Cheesy https://www.dailymotion.com/video/x7lsrmn . Eğer cezalık bir durumsa bu memurun insiyatifine bakar hangi cezanın geleceğine ancak büyük ihtimalle trafiği riske atma cezası gelir gelirse. Yeter ki yazmak istesinler bir bahane bulunur hocam ki hökümeete para lazım paaraaa...

Temel, trafik polisi olarak, bir kasabaya atanmış. Kasabada her gün, gelene geçene sürekli ceza yazıyormuş. Sonunda kasaba halkının canına tak etmiş ve Temel'i şikayet etmişler.  Şikayet üzerine Temel, ıssız bir köy yolunda görevlendirilmiş. Fakat bu ıssız yolda ne gelen varmış ne de giden. Temel sıkıntıdan akşamı zor etmiş. Tam görev yerini terk edecekken, bisikleti ile gelmekte olan bir papaz görmüş. Hemen papazı durdurup yanına yaklaşmış ve sormuş:
- "Papaz efendi, bu ıssız yolda tek başınıza gitmekten korkmuyor musunuz?"
Papaz kendinden emin, Temel'e cevap vermiş:
- "Niye korkayım ki memur bey, ben yalnız değilim ki. Sağımda İsa, solumda Meryem Ana var."
Bunun üzerine Temel, hemen ceza makbuzunu çıkarmış ve papaza demiş:
- "Papaz efendi, size üç kişi ile bisiklete binmekten ceza yazıyorum."

Kaynak:https://www.komiklerburada.com/2012/03/trafik-cezasi.html

sr. member
July 12, 2022, 05:27:38 PM
Memleketten dönerken sağ elimde karton bardakta çay vardı ve yol kenarındaki bir yerden flaş patladı gibi oldu.
Galiba benim fotoğrafım çekildi.
Bir iki arkadaşa sordum fotoğrafın çekilmiş dedi. Araç kullanırken telefona ceza duydum ama çay içene duymadım. Daha önce başına gelen oldu mu?

Eğer arkamdan ceza gelirse burada paylaşım yapacağım. ( Umarım paylaşmak zorunda kalmam.)

Eğer fotoğrafım gelirse hatıra olarak saklayacağım hatta çerçeveleyip duvara asmayı bile düşünüyorum 😂😂

Şu da aklıma geldi. O flaş patlaması göz alması yapabilir. Aslında flaş patlamadan fotoğraf çekseler güzel olurdu. İleride bu durum belki Allah korusun kazalara sebep olursa haber bile olabilir.

Edit: 427 TL ceza geldi. Sebebi ise hızlı gitmek. O yolda hız 50 olmalıymış. Ben 80 km ile gidiyordum. Yol ayrımına gelince nasıl 50 km lik hıza inliyor anlamadım. Yaklaşık 5 yıldır çok yol gittim ama son 2 ayda 2 kere ceza yedim ve yine son 2 ayda 2 kere polis cevirmesine denk geldim 2 kere de alkolmetreye üfledim.
Pages:
Jump to: