Pages:
Author

Topic: Araçta modifiye - page 2. (Read 246 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 01, 2021, 02:26:04 AM
Burada yoktur tahminim ama ne olursa olsun şu kuş sürülerine modifiye yapmayın.
Araba zaten teneke yere iyice iniyor sağı solu bir de makyajlı. Bir de giderken sallanıyor.
Hondaya modifiyenin çok yakıştığını söyleyebilirim.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
September 01, 2021, 12:44:24 AM
Sadece cezayla kurtarmıyorsun hocam sisteme işliyorlar ve sen her trafik uygulamasında eğer bu yaptığın ekstra modifiyeleri çıkartmazsan sürekli ceza yiyorsun yani tabi sen bilirsin ama düzenli olarak ceza yenebilecek bir durumun olmaması lazım  Grin
full member
Activity: 546
Merit: 154
August 31, 2021, 10:54:57 PM
Yeni donem satilan araçlar makyajli adi altinda birnevi modifiyeli satiliyor diye biliyorum hatta bunu yaptirmadan satmiyor kimi bayiiler bu hizmet karsiligi da ekstra icret talep ediyorlar tabiki. Cam filmi yeni donem araclarinin cogunda var satin alirken böyle satiyorlar ama.bence ön yan camlardaki film cidden tehlikeli aynalardaki görüşü çok kisitliyor . Birde o aşiri parlak farlarin gercekten yasak olmasi kesinlikle şart zaten karşidan gelen sürücüyü kör ediyor resmen .Kimi modifiyeler iyi hoş ama kimi cidden yasak olmali yasaklilara abarti egzoz da dahil . İnsanin kulaklari kaniyor resmen o gürültüden .
full member
Activity: 182
Merit: 140
August 31, 2021, 08:23:45 PM
Birileri hava atacak diye egzos modifiyesine karşıyım. Gençler caddede arabaları çok gürültülü bir şekilde çalıştırıyor. Ayrıca bangır bangır müzik dinleyerek kırmızı ışıkta son ses müzik açanlara, ailece gittiğimiz piknikte i, sessiz sedasız kafa dinlemek için piknik yapalım diye gittiğimiz mesire alanında arabanın arkasını açıp yine bangır bangır müzik dinlenmesine de karşıyım. Bunun için yasak olmalı. Şekil olarak modifiye olabilir ancak ben gereksiz buluyorum
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
August 31, 2021, 07:13:05 PM
Serbest olmalı abi ne bu yasak üstüne yasak. Tamam etrafa zarar rahatsızlık verdiğinde yapıştır cezayı ancak sanat için sanat yapar gibi modifiye yapana da elleşme. Netflixte en bayıldığım şeylerden biriside şu araba ustaları serileri yani bizden niye öyle şeyler çıkmıyor üzülüyorum yani. Bizden çıksa çıksa 1 tl ile bilmem kaç yüz km giden araba, hem yüzüyor hem gidiyor, yerli ve milli vol 4-5 (gerçi togg ile bu muhabbet kapacak gibi ama bakalım bi pazara girsin önce) yok suyla çalışan falan filan.

Edit: Tofaş grubu araçlara kesinlikle bu yasak konulmalı abi o tofaşın şoför koltuğunun kafalık kısmında mikro iğneler bulunuyor ve bu iğneler vasıtasi ile şoförün beynine TofAŞK zehri enjekte ediliyor. Bu zehir ile şoför bilincini TofAŞK-19 virüsüne bırakıyor ve yolculuk esnasında egzos bağırtarak, drift yaparak ve son ses müzik açmak gibi eylemlerle hem çevreye rahatsızlık veriyor hemde çevresindekileri riske atıyor. Tofaş grubu dışına izin verilmeli Cheesy

İnsanlara ve çevreye zarar veren türde modifiyeler harici bence de serbest olmalı. Yurtdışından araba modifiyeleri ile ilgili videolara da denk geliyorum bazen de adamlar çatır çatır yapıyor valla.  Cheesy  Bu arada siz 1 TL ile giden araba diyince aklıma geçenki haber geldi, belki siz de onu kastettiniz. Lise öğrencileri 1 TL ile 100 km giden araç yapmışlar. İyi güzel de maket araçtan hallice bir duruşu var ve küçücük bir şeydi. Tabi tutup da otomobil fabrikaları gibi iş çıkarmalarını bekleyemem ama yani işte.  Grin
member
Activity: 454
Merit: 37
August 31, 2021, 06:22:32 PM
Modifiyeyi dövmeye benzetirim kimine yakışır kimi vücudunun amına koyar. Serbest bırak gitsin aracın yürüyenine etrafındaki dinleyene zararı yoksa isterse uçak motoru taksın sanane sana mı giriyor Cheesy
birde satışı serbest vergısını alıyor .o malzemeyı araca takacaz kendımıze degıl sonucta dımı. abes kacıyor  Grin
jr. member
Activity: 31
Merit: 1
August 31, 2021, 06:19:59 PM
Modifiyeyi dövmeye benzetirim kimine yakışır kimi vücudunun amına koyar. Serbest bırak gitsin aracın yürüyenine etrafındaki dinleyene zararı yoksa isterse uçak motoru taksın sanane sana mı giriyor Cheesy
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
August 31, 2021, 06:00:09 PM
Benim aracım var ama gerek duymuyorum, sevmiyorum arabayla çok oynamayı. Modiye olabilecek araba var olmayacak araba var, çoğu kişi salak saçma araba modellerine modifiye yapıyor ve görüntü kirliliğinden başka bir şeye yaramıyor, hakkıyla yapılan arabalarada çok güzel yakışıyor abartılmadığı sürece.
member
August 31, 2021, 05:50:59 PM
egzoz 200 tl mı egzos a 1002 tl artı trafıkten men verıyorlar.muayene olup tekrar alıyorsun sonra arabayı.
tofasım vardı bu cezayı yedık .nerde egzoza 200 tl ceza saön camda flim varsa onda da men edıyorlar

hocam valla ben haberin yalancısıyım fiyatlarla alakalı hiç bir bilgim yok daha önce ne modifiye yaptım ne de modifiyeden ceza yedim açıkcası Cheesy

ama haberdeki gibiyse bu fiyatlar bence çok düşük ozaman niye yasak var diye sorar insan kendi kendine.Dediğiniz doğrudur abartı egzozun bu kadar düşük bir ceza olacağını tahmin etmiyorum zaten de.
keske 200 tl olsa idi zaten senede 2 kere yakalıyorlardı ama trafıkten men muayene cok ugraqstırıcı bır suru malzeme sökmek gerekıyordu en son aşığı olsamda tofaş kullanmıyorum malasef .araba kadar ceza ödedık 2 senede :d  ne bmw ne mercedes tofas zevkı vermıyor adama .d
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
August 31, 2021, 05:41:50 PM
egzoz 200 tl mı egzos a 1002 tl artı trafıkten men verıyorlar.muayene olup tekrar alıyorsun sonra arabayı.
tofasım vardı bu cezayı yedık .nerde egzoza 200 tl ceza saön camda flim varsa onda da men edıyorlar

hocam valla ben haberin yalancısıyım fiyatlarla alakalı hiç bir bilgim yok daha önce ne modifiye yaptım ne de modifiyeden ceza yedim açıkcası Cheesy

ama haberdeki gibiyse bu fiyatlar bence çok düşük ozaman niye yasak var diye sorar insan kendi kendine.Dediğiniz doğrudur abartı egzozun bu kadar düşük bir ceza olacağını tahmin etmiyorum zaten de.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 31, 2021, 05:41:04 PM
Bildiğim Kadarıyla aracın orijinali dışında yapılan herhangi bir aksesuardan dolayı trafik polisleri ceza yazabiliyor tamamen trafik polisinin insiyatifine kalmış bir durum inatlaşırsanız hem ceza yersiniz hem de aracınız trafikten men edilebilir dolayısıyla ekstra çekici ücretide ödemek durumunda kalırsınız. Ayrıca aracı tekrar eski haline getirip kontrol için muayene onayı alınması gerekiyor diye biliyorum. Ses çıkarmasa bile eksozu değiştirseniz bile ceza yazılmasına sebep olabilir. Ben orijinal seviyorum ufak tefek değişiklikler olabilir ama kaplama yapmak isterdim.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
August 31, 2021, 05:36:23 PM
Serbest olmalı abi ne bu yasak üstüne yasak. Tamam etrafa zarar rahatsızlık verdiğinde yapıştır cezayı ancak sanat için sanat yapar gibi modifiye yapana da elleşme. Netflixte en bayıldığım şeylerden biriside şu araba ustaları serileri yani bizden niye öyle şeyler çıkmıyor üzülüyorum yani. Bizden çıksa çıksa 1 tl ile bilmem kaç yüz km giden araba, hem yüzüyor hem gidiyor, yerli ve milli vol 4-5 (gerçi togg ile bu muhabbet kapacak gibi ama bakalım bi pazara girsin önce) yok suyla çalışan falan filan.

Edit: Tofaş grubu araçlara kesinlikle bu yasak konulmalı abi o tofaşın şoför koltuğunun kafalık kısmında mikro iğneler bulunuyor ve bu iğneler vasıtasi ile şoförün beynine TofAŞK zehri enjekte ediliyor. Bu zehir ile şoför bilincini TofAŞK-19 virüsüne bırakıyor ve yolculuk esnasında egzos bağırtarak, drift yaparak ve son ses müzik açmak gibi eylemlerle hem çevreye rahatsızlık veriyor hemde çevresindekileri riske atıyor. Tofaş grubu dışına izin verilmeli Cheesy
member
August 31, 2021, 05:18:56 PM
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
August 31, 2021, 04:38:46 PM
Benim bildiğim kadarıyla araçlara yapılan bazı modifiyelerin çevreye gürültü veya başka bir yolla zararlı olması durumunda çok fazla bir meblağ olmasa bile ceza kesiyorlar. Özellikle abartılı egzoz yaptıranlar çok ceza yiyorlar. Bazı arabaların stok halinde modifiye yaptırmışçasına egzozlar oluyor ve onlardan bile emin olamayıp çevirebiliyorlar. Cam filmleri belli bir derecenin üstündeyse yani özellikle şoför tarafı gözükmeyecek derecedeyse ceza kesiliyor. Hem ön cam hem yan camlar için geçerli. Bunlar dışında da diğer sürücülerin gözünü alan garip garip farları modifiye olarak yapan oluyor. Onlar da rahatsızlık verdiği için ceza kapsamına alınabiliyor.

Fakat tabi ki kesilen cezaların hiçbir caydırıcılığı yok. Biraz yüksek olsa kimse o gibi işlere kalkışmaz bence.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
August 31, 2021, 04:29:06 PM
Modifiye seven var mı yok mu bilmiyorum ama geçen de aklıma takıldı.

Modifiye bana kalırsa abartılmadığı sürece yapılabilir ve ceza yazılmaması gerekiyor olması lazım.İnternette araştırayım dediğimde ise bazı modifiye yasakları karşıma çıkıyor.İşte cam filmi olsun led xenon farlar olsun ses sistemi olsun vsvs.

Verilen cezalar çok yüksek meblağlar olmasa da neden var?

Örneğin chip tuning yani motorun değerinden fazla güçlü olmasının cezası 700 türk lirası

Alta ışıklandırma yapmak 100 türk lirası

Ses sistemi,Abartı egzoz,Cam filmleri 200 türk lirası.

Yani olmasa da olur gibi koyulmuş ücretleri sanki yoksa bana mı öyle geldi?

Ben şahsen aracıma modifiye yapmak isterim sonuçta ben bu arabayla bir ömür geçireceğim desem yeridir.Polisler bazen ceza yazıyor bazen gözardı ediyor diyorlar.

https://www.arabam.com/blog/genel/turkiyede-modifiye-yasaklari-nedir-2021/

Pages:
Jump to: