Pages:
Author

Topic: Arkadaşlar lütfen herkes yazdığı şeylere dikkat etsin - page 2. (Read 640 times)

member
Activity: 154
Merit: 10
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
artık olay mizah sayfalarının bitcoinli mizah yapmasına kadar gitti bence de vergi kapıda bugün de bir habere denk geldim twitter da bir haber kanalının
kırımlı bir çiftin bebeklerine bitcoin ismini verdiği yazıyordu
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
Sadece bizim ülke ile alakası yok olayın her ülkede öylede böylede çaktırmadan takip ediyor.Geçen haber vardı orda amerikan vergi idaresi(IRS)

IRS, Coinbase borsasında 20 bin dolar ve üzeri işlem yapan 14 bin kullanıcının kişisel bilgisine resmen ulaşma hakkı elde etti. Cry Shocked

Şimdi görünürde tanımıyorlar bitcoin sanal parayı ama işte iş para dönüyormu dönüyor hemen mahkeme kararı çıkarıp işte 20.000-USD üstü işlem yapanları öpecekler gerçi aynı olay bizim burada anca türk borsasına kaydodulup zaten tc kimlik veriyorsun parayı burada işlem görürsen bir şekilde ilerde çıkma ihtimali var.hemen şimdi olmasada işte bayağı para çevirenin kapısı ilerde çalınır.

Şahsen benim derdim o olsa keşke götürsek 5-10 milyon USD parayıda kapıya dayansınlar ne olacak yani.Canımızı almayacaklar öde kurtul derler öder kurtulur işimize gücümüze bakarız vesselam….  Grin

http://fintechtime.com/tr/2017/12/irs-mahkeme-karariyla-coinbase-kullanicilarinin-bilgilerini-talep-etti/

Not: Görünen şu devletler tabii takibe alacak eşek yükü ile değer kazanınca başta btc ve diğerleri tüm ülke yönetim ne oluyor dediler işte ondan takip var.Birde maşallah bir btc 20.000-usd dayanınca yani zaten otomatik vergi mükellefisin türkiyedede böyle amerikadada böyle hatta avrupadada çok ülkede dolaylı vergiye sokarlar işi ilerde bence…. Roll Eyes
full member
Activity: 392
Merit: 100
Tabi ki sagda solda cigirtkanlik yapmamak lazim orasi cok dogru fakat devletin bu isi vergi altina almaya kalkmasi insanlarin sagda solda ne kadar kazandigini soylemesi ile olacak is degil bence. Elbet birgun goz onune gelecek ve vergilendirilecekti.
member
Activity: 680
vergi olacaksa karşı değilim ama makul sınırlarda olması gerekir vergimizi verelim ki herşey kurallara uygun olsun. burda yazanlar fikir vermesi için yorum yapmalılar ama çoğu ben aldım herkes de bunu alsın şeklinde
member
Activity: 406
Yavaş yavaş herkes payeer card benzeri kartlar çıkarmaya başlasın, çok gündemde olduğu için paramıza ortak olmak isteyenler çıkacaktır.
newbie
Activity: 280
Merit: 0
     Ana merkeze bağlı olmayan sanal paraya vergilendirme getiremezler ancak bankada kripto parayı tl euro dolar a çevirmeye kalktığınızda tabi bu meblağalar büyük olursa o zaman takip edilip vergilendirme getirebilirler o yüzden düşük meblağalar ile işlem yapılmakta fayda var
sr. member
Activity: 548
Merit: 251
Burada kim ne kadar kazandım diyorsa çeyreğini söylüyor zaten kimse tam olarak ne kadar para kazandığını yazmaz, yazmak istemez. Hem can hemde mal güvenliği için yazılmaması gerekir.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Her yerde kazandığınız paraları söylemek can güvenliğiniz için ciddi anlamda sakıncalı . Ayrıca kripto paraların bu kadar gündem olması bize zarar verecek çünkü devlet büyüklerimiz kripto paralardan nasıl vergi alınacağı konusunda çalışmalara başladılar bile.
member
Activity: 252
sürekli orttamlarda böyle para kazanıyorum sunu yapoıyordum gibi konusmalar olursa basınıza gelmeyecek kötülük kalmaz . devlete gelince devler zaten bu işin üstünde nerden kac kurus vergı alırım onun hesabını yapmaya coktan başladı bile
member
Activity: 250
Merit: 13
Dextrust.org #Defi
Forumda ki meblağların devletin çok umurunda olduğunu düşünmüyorum çünkü ben bile buraya işte 250 bin dolar kar ettim yazabilirim ama bu işin gerçek olup olmadığını bilemeyiz ha o konuyu da okudum o arkadaş kazanmıştır belkide helal olsun ancak devletin bu işin peşinde olduğu da bir gerçek onların da gündeminde ama ne olacak zaman gösterir
member
Activity: 448
Merit: 12
Aslında böyle çığırtkanlık yaparak en başta kendimize zarar veriyoruz. Siz gidip de sağda solda kripto paralarla ilgili konuşursanız bir yakanızdan düşmezler iki giderler bir yerlere şikayet ederler.
member
Activity: 1256
Merit: 43
Korkulan son gerçekleşmez umarım çünkü kontrol edilemeyeceğini anladıkları zaman "yasak" uygulayabilirler. Anlayamadığın bir şeyi kontrol edemeyeceğine göre hayırlısı diyelim..!
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
Yazılan çizilen devletin gözünde pekte önemli değil. Burda arkadaş milyonla.r kazandım diye yazsa dahi bunlar dikkate alınmaz grafikler zaten ortada.
member
Activity: 295
Bence ancak Türkiye'deki borsalardan yapılan alımlarda belli bir vergi koyabilirler. Yurt dışından parayı ülkeye getirmenin birçok yolu olduğu muhakkak. Endişelenmeye gerek olmadığını düşünüyorum Smiley
newbie
Activity: 22
Merit: 0
Aynen öyle kimsenin kazanılanda vs.gözü yok ancak devlet yavaş yavaş uyanmaya başladı.Pusuda bekliyorlar biraz daha populer olmaya başladı mı zaten eli cebinde bir an önce vergilendirmeye hazır şekilde gözlem içindeler.Geçenlerde bi tane mhp milletvekili hatta açıklama yaptı btc ye vergi gelmeli vs. diye.Ne kadar çok reklamı yapılırsa devlet mekanizması o kadar kontrol altına almaya çalışacaktır.Tabi bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır çünkü blockchain kontrol altına alınabilmesi çok zor bir sistem,kendi içinde özgür ve bağımsız digital bir yapısı var.Ancak bu devletten de herşey beklenir.Yarın öbür gün ah vah etmeyelim herhangi bir kısıtlama geldiğinde..
member
Activity: 150
Merit: 11
The Great Trader
Valla içimden geçen herşeyi söylemişsin kardeşim. Kazanılanı reklam yapmaya gerek yok ,rahat olsun 10 katını kazanan var. Böyle şeyler aşırı dikkat çeker , çoğu bölümlerde görüyorum . Tabiki kazanalım ,Kurt Puslu havayı sever.
jr. member
Activity: 30
Merit: 3
Arkadaşlar merhaba,

Benim dikkat çekmek istediğim konu şu. Bazı arkadaşlar diğer sitelerde bas bas bağırdılar bitcoin bitcoin diye. Şimdi burada arkadaş başlık açmış 130 bin kar ettim diye. Hayırlı olsun kimsenin parasında gözümüz yok ancak böyle başlık açarsanız devlette derki vay be iyi para götürüyolar soyayım şunları. Soruyorum size bu forumdaki insanlar bitcoine girdim zarardayım yazsa kimse internette sağa sola çığırtkanlık yapmasa bugün %50 vergi mevzusu açılırmıydı.

Devleti yönetenlerin gazete yazarlarının çoğu cahil btc nedir blockchain nedir hiç bir fikirleri yok. Yazdığımız şeylere dikkat edelim. Gerçi bu saatten sonra belkide ok yaydan çıktı geç bir uyarı belkide bu...
Pages:
Jump to: