Pages:
Author

Topic: Asic cihazlar hakkında - page 2. (Read 2709 times)

newbie
Activity: 37
Merit: 0
January 18, 2014, 10:08:01 AM
Asic cihazın donanım kısmını yapmakdan ziyade zor olan kısım yazılımı bu tasarım için özelleştirebilmekte.
ASIC: Application Specific Integrated Circuit Uygulamaya Özel Bütünleşik Devre demek.Bunları programlama bilgisine sahip olan ekip olmadan tasarlamak zor yoksa piyasada envai çeşit çip var mesele programlayabilmek.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
January 18, 2014, 08:37:30 AM
Btc de olan olay bence ltc de olmayacak.5 mh asic cihaz yaklaşık 5000 tl fiyata geliyor.Onunda  ne zaman teslim edileceği belli değil.Pc tabanlı 5000 tl lik sistem hemen hemen 4mh hızında kazıyor.Btc asiclerdeki gibi uçurum söz konusu olmayacak bence.

o kurulan sistemin ayda 800 lira yaklaşık elektrik sarfiyatı olur belki 1000
bu ise 100 wattan az
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
January 18, 2014, 08:04:36 AM
adamlar pre-order alıp kartları üretiyor. kendileri kaynağını sömürüp 6-12 ay sonra ilk siparişleri gönderiyorlar işte daha ne olsun. Kusura bakmayın ama insanlar aç gözlü olduğunda bu tür şeyler alıyorlar. En fazla kazanayım diye yoksa gpularla mining yapılabiliyordu BTC.Şikette böyle insanların aç gözlülüğünden faydalanıyor.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
January 18, 2014, 07:52:01 AM
Btc de olan olay bence ltc de olmayacak.5 mh asic cihaz yaklaşık 5000 tl fiyata geliyor.Onunda  ne zaman teslim edileceği belli değil.Pc tabanlı 5000 tl lik sistem hemen hemen 4mh hızında kazıyor.Btc asiclerdeki gibi uçurum söz konusu olmayacak bence.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
January 18, 2014, 07:35:46 AM
butterfly labsın 5 10 gh lik cihazlarından sonra şimdilerde 3 th lık cihazlar üretiliyor,
ancak şuna eminim ki kendileri üretiyorlar kaymağını yiyip, zorluk derecesi arttığında gönderime başlıyorlar.
üretilen bir cihazı 6 ay 1 yıl sonraya gün verip göndermek insanları aptal yerine koymak bence,
tutturmuşlar bir pre-order türküsü valla sinirim bozuluyor,
hele 600 gh lık 1 th lık cihazlara bakın zar zor kar ediyorlar,
şimdi de litecoin için asic çıkıyor 25 mh lık
bugün piyasaya sunsalar, 2 ayda kendini amorti edecek ama adamlar da aptal değil hani,
kim elindeki darphaneyi kapatır da cihazları bir kaç bin dolara gönderir,
eminim aramızda teknik olarak bu işe çok hakim insanlar vardır,
milyon dolarlık üretim yapan btf labsın üretim hattına bakın,

sanki ikitelli sanayide torna tezgahı
ben para ayırmaya çalışıyorum bu 5 mh lık scrypt asic için,
ama böyle aptal yerine konmak gerçekten rahatsızlık verici
bir postta demişti forumdan biri
afedersiniz kıçı kırık firmalar üretebiliyor da biz niye üretemiyoruz diye?
sonuçta ekran kartlarımız bu iş için dizayn edilmedi,
ve ekran kartı üreticileri de mining için ekran kartı kesinlikle üretmeyeceklerini belirttiler.
bilen arkadaşlar, dostlar,
şu işi teknik olarak yapmamız imkansız mı,
değilse herhangi bir asic cihazını klonlayabilir miyiz?

teşekkürler zaman ayırdığınız için

Pages:
Jump to: