Pages:
Author

Topic: Asus H370 Mining Master Hayırlı olsun (20 GPU Tek anakart) - page 2. (Read 368 times)

member
Activity: 602
Merit: 32
Nvidia kartların hepsi (20 tane diyelim), direk çalışacak mı acaba? Windows mu kısıtlıyordu yoksa anakart mı kısıtlıyordu? Bence işin içerisinde ASUS olduğundan güzel bir gelişme, fakat bize gelene kadar fiyatı 1300-1400'den aşağı olmayacak diye düşünüyorum.

Win kısıtlaması kalktı hocam o 8 kart sınırı eskidendi. Şimdi anakartlardanda bi kısıtlama yok gerçi. En fazla soketi 4tanedir o kısıttır o da aşılır.
sr. member
Activity: 449
Merit: 250
Nvidia kartların hepsi (20 tane diyelim), direk çalışacak mı acaba? Windows mu kısıtlıyordu yoksa anakart mı kısıtlıyordu? Bence işin içerisinde ASUS olduğundan güzel bir gelişme, fakat bize gelene kadar fiyatı 1300-1400'den aşağı olmayacak diye düşünüyorum.
member
20 tane gpu nun yan yana olacağı bir rig kasasında kullanılacak reizer kablolarının daha uzun olması gerekir.
her gpu arasına 6cm mesafe bırakılsa.  her bir gpu 3cm desek kasanın uzunluğu yaklaşık 175 cm olacak.
baya uzun kablolar gerekir bunun için

O en basiti hocam. Ben her rigimi 2 katlı yapıyorum Smiley
O 175cm bi hayli kısa oluyor. Artık yeni planlamarımda direkt 2kat 8li. Eskileride ufak ufak ayırıp çeviriyorum.
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
Yukarda arkadaşlar belirtmiş zaten bu tip anakartlar bu işi endüstriyel düzeyde kullanan sabah aksam rig basında duran adamların yapacagı iş. Ben hem madencilik hemde günlük hayatta başka işler yapıyorum mesela ve evle riglerimin bulundugu depo arasındada mesafe var.  Bu nedenle 6x dan fazla ekran kartı olan rigler benim işime gelmiyor malesef.
sr. member
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
bana göre en ideali 8li rig şuan bile çorba gibi benim sistem açıkçası her taraf kablo çöplüğü gibi illa ufak tefek sıkıntılar yaşanır diye düşünüyorum
full member
Activity: 616
Merit: 118
almayı isterdim ek cpu ve ram masrafından kurtulurduk.
member
Activity: 274
Merit: 88
20 tane gpu nun yan yana olacağı bir rig kasasında kullanılacak reizer kablolarının daha uzun olması gerekir.
her gpu arasına 6cm mesafe bırakılsa.  her bir gpu 3cm desek kasanın uzunluğu yaklaşık 175 cm olacak.
baya uzun kablolar gerekir bunun için

sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Hey Maşşallah anakarta bak be 20 tane ekran kartı takılabiliyor. 170 Dolar gibi de bir fiyata sahip. Eğer ülkemizde satışa sunulsaydı bu anakart 900 ila 1000 TL arasında bir fiyata sahip olurdu. Keşke benim olsa 😂
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
stabil çalışmasa üretim neden yapsınlar yavaşlık ram ve diskten kaynaklanıyor genelde lakin bunu kullanacaklar elinin altında bir tane yedek tutsunlar arıza durumunda kartlar boşa yatmasın
legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
İşini bilen, bu işi endüstriyel olarak yapabilen usta madenciler için kesinlikle kullanışlı ve konsolidasyon açısından güzel bir ürün.
yukarıdaki postlarda bahsedilen yavaşlık ram in az olması ve windows kullanılmasından kaynaklı sıkıntılar.
kurtardığınız 2 ana kart, 2 işlemci bütçesi ile düzgün kablolama yapıp 20 gpu yu çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum.

sr. member
Activity: 616
Merit: 259
Kullanışsız bir ürün bence. Üç psu ile anakartı besleyeceğiz. Üç psunun kabloları 20 karta nasıl yeticek acaba? Gözümde canlandırınca imkansız gibi geliyor. Onu geçtim 20 kart çalıştıracak sistemler AMD için çok performanssız sistemler. NVIDIA tarafı için bir nebze kullanılabilir ama ben AMD için almazdım.
member
Hocam 12gpu yu bile tek kartta çalıştırdığınızda sorun çıkmasada pc deki o yavaşlama illallah ettiriyor. O yüzden her açıdan 8li. Ben küçültüyorum artık 8 li hale getiriyorum. Stabilitesi bi yana tıkladığımda bileye 30dk bekletmiyor Smiley önüne geçmek için iyi bir cpu ve enaz 8gb ram olması lazımli zaten başlı başına bir kart parası oluyor ve mantığı ortadan kalkıyor.
jr. member
Activity: 154
Merit: 1
Patır kütür benzer kartlar gelmeye başlar artık
ama nedense bu kadar GPU destekleyen bir anakart bana hiç mantıklı gelmiyor
GPU lardan birisinde sorun olsa geri kalan 19 kart sorun çözülene kadar yatacak Smiley
bu da o kadar adetli GPU da azımsanmayacak bir para kaybı demek bence
sr. member
Activity: 434
Merit: 278

https://www.tomshardware.com/news/asus-h370-mining-master-motherboard,37143.html

Daha önce söylentisi vardı şimdi kart iyice gün yüzüne cıkmıs vaziyette İşlemci intel 1151 olacakmış resimlere ve videolara baktıgımızda anakart üzerinde kendiliğinden gelen Start ON/OFF buton ve Reset switch leri görüyoruz. En can alıcı noktası bu kartta PCI express yuvası sadece 1 adet verilmiş diğer slotların hepsi USB 3.0 ve yani direk riserden kabloyla bağlantı kurcakmşısız. O kücük kartlardan kurtulmuşuz artık.

Boyut: ATX, 12 inç x 9.1 inç

Soket: LGA 1151 (Intel 8. nesil Core/Pentium/Celeron işlemciler)

Bellek: 2 x DIMM (maksimum 32 GB) DDR4 266/2400/2133 Mhz Non-ECC

PCIe: 1 x PCIe x16 slotu

Depolama: 2 x Serial ATA 6.0 gb/s bağlantısı

Ağ: 1 x Intel Gigabit LAN

USB GPU Yükseltici Portları: 20 x PCIe üzerinden dikey USB portları

USB Portları: 6 x USB 3.1 Gen 1, 4 x USB 2.0/1.1 portu

Diğer portlar: 1 x COM

Tahmini çıkış fiyatı 170$ yazılmış.

@erkange isimli kullanıcı tarafından paylasıldı :
Computex de çalışan videosu ;

https://www.youtube.com/watch?v=6ubi-2wf-xE

12 Radeon RX 470 ve 8 NVIDIA P104