Pages:
Author

Topic: Avustralya’da meteoroloji çalışanlarına Bitcoin gözaltısı! - page 2. (Read 218 times)

sr. member
Activity: 546
Merit: 252
Elektrik tüketimi artacağından mutlaka anlaşılacak bir durum için Avustralya gibi bir ülkede bunu yapmaya cesaret etmelerine şaşırdım doğrusu. Vasıfsız bir elemanı süper bilgisayarın yanına bile yaklaştırmazlar. Dolayısıyla bu riske girenler cahil değiller fskat cahil cesareti göstermişler. Hem işten tazminatsız atılıp hem de hapse girecekler muhtemelen.
full member
Activity: 742
Merit: 140
Kaç hashrate aldılar acaba çok merak ettim  Cheesy

Hesaplamışlardır muhtemelen çok fazla vermese kalkışacaklarını sanmıyorum böyle bir işe.

Pirince giderken elde ki bulgurdan olmuşlar...

İşten kovulup haklarında dava açılır muhtemlen.
Sanirim bilimsel hesaplamalar icin tasarlanmis gpulardan kullaniyorlardir cunku isin icinde grafik var. Bitcoin degilde ethereum felan kazmislardir. Elektrik tuketiminden dolayi yakalandiklarini dusunuyorum  Smiley

Muhtemelen Smiley

Aslında aşırı riskli yani bu kartlar yansa diyelim ki alternatifi yok adamlar hava tahmini yapamaz.

Avustralya da hava tahminleri çok önemli diye biliyorum surf yapanlar için yani çok tehlikeli olabilirdi.
member
Activity: 336
Merit: 11
Eminim ki turkiyede de oyle bilgisayarlar olsa bu riske girecek bir suru insan var. Ama tabiki oldukca tehlikeli bence. Ben sahsen boyle bir riske girmezdim.
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
Dünyanın her yerinde cin fikirli insanlar var ve kriptoya katkıda bulunmak için  ellerinden geleni yapıyorlar sanırım  Grin Elimizin altında Avustralya meteorolojisindeki süper bilgisayarlardan olsa bizim kurumlarda olacakları düşünemiyorum şu an.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Abi Avustralya'da yaşıyorsun, devlet dairesinde çalışıyorsun ve daha fazla kazanmak için böyle bir yola başvuruyorsun. Adama sormazlar mı kardeşim neyin eksikti diye? Şimdi bu yaptığın her şeyi kaybetmeyi riske atmana değdi mi diye.
Ulan demek ki bu herifler bizim ülkede olsa, şu yaşam şartlarında devletin her kuruşunu hortumlarlar.
İnsanoğlu aç gözlü işte..

Bir yerde okudum rakamlar tamamen sallama

İnsanlara sormuşlar insanların mesleğine göre 3000-5000-7000 lira mı kazanmasını istersiniz yoksa herkesin 2500 lira kazanmasını mı? diye
Herkes 2500 lira kazanmayı tercih etmiş yani insan sosyal bir varlık ve herkesin eşit şartlarda yaşamasını istiyor. Eğer sistem (kapitalizm) insanları eşit şartlarda yaşamanın dışına itiyorsa insanlar doğal olarak zincirin en tepesine çıkmak için çabalıyor aynı sınav sisteminde olduğu gibi insanlar hayatını bir yarış atı olarak yaşıyor.. Kısacası bu aç gözlülüğün nedeni insanlar değil, paranın bile hayatta kalmadan tut, cinsel seçilime kadar en büyük rolu oynadığı bu dünyada insanların para kazanmak için farklı yollar denemesi çok doğal.
full member
Activity: 196
Merit: 102
“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”
Abi Avustralya'da yaşıyorsun, devlet dairesinde çalışıyorsun ve daha fazla kazanmak için böyle bir yola başvuruyorsun. Adama sormazlar mı kardeşim neyin eksikti diye? Şimdi bu yaptığın her şeyi kaybetmeyi riske atmana değdi mi diye.
Ulan demek ki bu herifler bizim ülkede olsa, şu yaşam şartlarında devletin her kuruşunu hortumlarlar.
İnsanoğlu aç gözlü işte..
full member
Activity: 840
Merit: 103

Hesaplamışlardır muhtemelen çok fazla vermese kalkışacaklarını sanmıyorum böyle bir işe.

Sanirim bilimsel hesaplamalar icin tasarlanmis gpulardan kullaniyorlardir cunku isin icinde grafik var. Bitcoin degilde ethereum felan kazmislardir. Elektrik tuketiminden dolayi yakalandiklarini dusunuyorum  Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Son zamanlarda bu tarz olaylar çok fazla yaşanmaya başlandı, burada bile iş yerindeki elektrikle madencilik yapacağını soyleyen bir üye vardı.
full member
Merit: 140

member
Activity: 462
Merit: 10
Göz göre göre nasıl böyle bir risk alıyorlar ben de bunu anlamıyorum. Bu illaki kayıtlarda göze çarpar ve kolluk kuvvetleri de nedir ne değildir anlamak isterler  Undecided
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
burada resmen devlet malına zarar var, o yüzden bu şekilde müdehaleyi doğru karşılıyorum, bence mantıklı olmuş,
jr. member
Merit: 5
Resmen yurek yemisler. Kamu maliyla yapilacak bir is mi bu. Zengin olma hayali kurarken hic hesaba katmadiklari bir yere gidecekler. Isleri zor.
jr. member
Merit: 3
Buyuk risk almis bence. Kamu malini sahsi isleri icin kullanmaktan oldukca buyuk bir ceza alacaktir.
full member
Merit: 112
pc boşta duruyor neden bitcoin kazmayalım diye düşünmüşler. yalnız onları da kontrol edenlerin ve bir gün yakayı ele vereceklerini de hesap etmelilerdi. işlerinden olmaları normal de hapis cezası bile alabilirler. paranı biriktir mining cihazı al ofis tut, uygun yer ayarla kendin kaz.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
bu tür saçma haberler çok çıkmaya başladı.görende süper bilgisayarın olduğu işletmeyi bilgisayar servisi sanacak.
süper bilgisayar teslim edilen adamların btc mininge ihityacı olacak kadar az paralarla çalıştığınımı düşünüyoruz acaba.
şöyle diyeyim türkiyede 1 (bir adet) süper bilgisayar var.

member
Activity: 182
Merit: 11
Kamu malına zarar verme hem de devlet memuru sıfatıyla yargılanacak ... Bunları kestiremeyip nasıl böyle riskler alıyorlar aklım almıyor ya
hero member
Activity: 864
Merit: 1002
Over 1,300 games in store for you!
Avustralya Meteoroloji Bürosu çalışanları, iş yerindeki süper bilgisayarları kullanarak Bitcoin madenciliği yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

28 Şubat’ta yapılan arama, Avustralya Meteoroloji Bürosu çalışanlarının iş yerindeki bilgisayarları kullanarak Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para madenciliği yapmış olabileceğini ortaya çıkardı. Durum, federal polisin, büronun Melbourne’deki genel merkezini basmasıyla fark edildi.

ABC News’te yer alan habere göre, Avusturya Meteoroloji Bürosu’nda çalışan iki kişi, iş yerindeki bilgisayarları kullanarak kripto para madenciliği yaptığı iddiasıyla Avustralya Federal Polisi tarafından gözaltına alınarak sorgulandı. Polis olayla ilgili iki olasılık üzerinde duruyor. İlk olasılık, büroya ait bilgi işlem gücü çok yüksek olan bilgisayarların madencilik için kullanıldığı, ikinci olasılık ise yalnızca büronun elektrik gücünden yararlanıldığı.

Bilgisayarların madencilik amacıyla kullanılamayacağını belirten hiçbir yasal hüküm olmamasına karşın hükümet kaynaklarını yasa dışı olarak kullanma niyeti failleri sıkıntıya sokmak için yeterli olabilir. Sonuçta madencilik nedeniyle tüketilen elektrik vergi mükellefleri tarafından karşılanacak.

Öte yandan geçtiğimiz ay Rusya’da da buna benzer bir durum yaşanmıştı. Ülkenin gizli nükleer merkezinde çalışan iki bilim adamının merkezdeki süper bilgisayarları Bitcoin madenciliği yapmak için kullandığı belirlenmişti.
Pages:
Jump to: