Pages:
Author

Topic: Ayı Sezonuna Hoş Geldiniz - page 2. (Read 431 times)

member
Activity: 755
Merit: 39
May 12, 2022, 01:07:22 PM
Ayı değil arkadaşlar mega boğa silkelemesi.  Cheesy O kadar fazla zarar ettim ki bir yerden sona neşe geldi nedensizce şuan mega boğanın geldiğine ikna olmuş buldum kendimi.

Luna ile küçük yatırımcı ürktü ve zaten tüm coinlerde satış geldi. BTC desen öyle bir yere gitti ki şuan elinde btc tutan trader kalmadı. Buradan sert bir dönüş bekliyorum.

bak bu da mantıklı .4-5 ay önce herkes gazlanıyordu 100 bin 200 binler havada uçuyordu.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
May 12, 2022, 11:45:10 AM
Ayı boğadan ziyade trende ayak uydurabilseydik belki bu düşüşe yakalanmazdık. Gerçi ben alacağımı aldım bu piaysadan ama yinede içeride kaldığım miktar var. Düşüş döneminde sat , yükseliş döneminde al. Çok basit aslında ama uygulayamıyoruz.Biraz yüksekten alsan ne olur  yükseliş döneminde ?

Düşüşde gidip 37K dan bitcoin alıp göz göre göre 30K'ya düşmesini beklemek yapılan hatalardan biri.(Benim içinde bu böyle)
Önümzde FED var. Parasal olarak sıkılaşma olacağı belli.
Masada 0.75 Faiz var.
Ust olayı ile sarsılan bir sektör var.
Var oğlu var..

Zorlu bir süreç olacaktır.

Maalesef hocam psikoloji kontrolü çok önemli. Düşüş sırasında sürekli alım yapmak için tetikleniyorum. Aldıkça cehennemin dibine kadar yol alıyorsun. Yükseliş dönemlerinde ise daha fazla yükseleceğine olan inanç olmuyor.

Terra olayı piyasayı rezil etti.. Umarım domino etkisi daha fazla büyümez ve bir şekilde fiyatlar tekrar yataya bağlar.
member
Activity: 854
Merit: 50
May 12, 2022, 08:32:33 AM
Ayı boğadan ziyade trende ayak uydurabilseydik belki bu düşüşe yakalanmazdık. Gerçi ben alacağımı aldım bu piaysadan ama yinede içeride kaldığım miktar var. Düşüş döneminde sat , yükseliş döneminde al. Çok basit aslında ama uygulayamıyoruz.Biraz yüksekten alsan ne olur  yükseliş döneminde ?

Düşüşde gidip 37K dan bitcoin alıp göz göre göre 30K'ya düşmesini beklemek yapılan hatalardan biri.(Benim içinde bu böyle)
Önümzde FED var. Parasal olarak sıkılaşma olacağı belli.
Masada 0.75 Faiz var.
Ust olayı ile sarsılan bir sektör var.
Var oğlu var..

Zorlu bir süreç olacaktır.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
May 12, 2022, 02:05:10 AM
Düşüşler gram umurumda değil, lan btc de 3k dolarları gördüm ben 1k dolara kadar yolu var umurumda olmaz öyle de böyle de çıkacaklar tekrar geri, he her türlü zarar yazacak ama olsun.

Her düşüşte ayı geldi, çıkıştı boğa geldi, stabil olduğunda ayı-boğa kafa kafaya hep aynı başlıklar.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
May 12, 2022, 12:47:48 AM
İlk defa karşılaşanlar için tam bir felaket. Yağmurlu havada şemsiyesiz yakalanmaya benziyor. Düzelmesi ne kadar sürer belli değil çünkü tek sorun Luna fonları değil. Fed'in para politikaları da marketi geriyor.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
May 11, 2022, 05:47:02 PM
Ayı değil arkadaşlar mega boğa silkelemesi.  Cheesy O kadar fazla zarar ettim ki bir yerden sona neşe geldi nedensizce şuan mega boğanın geldiğine ikna olmuş buldum kendimi.

Luna ile küçük yatırımcı ürktü ve zaten tüm coinlerde satış geldi. BTC desen öyle bir yere gitti ki şuan elinde btc tutan trader kalmadı. Buradan sert bir dönüş bekliyorum.
sr. member
Activity: 1090
Merit: 261
May 11, 2022, 04:51:18 PM
Piyasaya yeni girmiş hayatında ayı nedir bilmeyen insanların son iki senedir  çizgi çekerek şov yaptığı dönemin sonuna geldik.
Eniştesine dayısına amcasına abisine tarla araba sattırıp kredi çektirip piyasaya sokan ileri zekalı arkadaşların aile içi ve çevresinde sıkıntılı günler yaşadığı döneme girdik.
Bu nedir aq Ayı mıdır boğa mıdır diye kararsız kaldığımız dönemin sonuna geldik ve ayıya girdik.
Ne pok yiyeceğimizi bilmediğimiz şu dönemde kenara çekilip kafa dinleme vakti gelmiştir.
Benim düşüncelerim böyledir.
Tozu dumana kattıkları şu dönemde piyasanın durulmasını bekleyip mantıklı kararlar almak için beklemeye geçmemiz gerekmektedir.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
May 11, 2022, 04:22:10 PM
Ayı sezonuna bodoslama daldık arkadaşlar. Coinmarketcap sitesini veya coingeckoyu açın hepsi kıpkırmızı olmuş durumda. Bu durumu fırsata çevirmekte gerekiyor aslında. Kenarda bir miktar yatırımınız varsa sepetinizin ortalamasını düşürmek için önümüzdeki günlerde tarihi fırsatlar oluşabilir bence ytd.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
May 11, 2022, 03:41:39 PM
Belki kendini toparlayabilir piyasa hemen ayı sezonu demek için erken olabilir ayı sezonunda bildiğin gibi 1 sene yatay veya düşey yada düşey eğilimde fiyatlar değişiyordu eğer ayı sezonuna girdiğimize kanaat getirirsem bu sefer belirli tokenlere veya coinlere hedeflediğim fiyat üzerinden alış yapıp boğa sezonunu sabrımı aldırarak bekleyeceğim  Grin

ilk 15. içinde olan token -%99.98 oldu milyar $lık cap olan tokenler -%40-50 leri gördü. Bu ayı değilse ne tavuk mu.

Luna UST olayı başka bir başlıkta tartışılıyor hocam isterseniz orada nedenleriyle görebilirsiniz piyasayı sürükledikleri bir gerçek ancak tam boğa sezonundan çıktığımızı düşünürken ayı sezonuna giriş yapmış olabiliriz evet ama piyasa belki kendini toparlayabilir diyordum
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
May 11, 2022, 02:32:21 PM
Eğer bu içinde bulunduğumuz ayı sezonu başlangıcı durumu ise en az boğa sezonunun 2 katı sürecektir. Herkesi canından bezdirmeden normale dönmez.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
May 11, 2022, 01:45:07 PM
Ayı piyasasına çoktan girdik girmesine de. Derinliği ve uzunluğu ne kadar sürecek onu izleyip göreceğiz.
jr. member
Activity: 149
Merit: 6
AMERİKA
May 11, 2022, 01:12:51 PM
Belki kendini toparlayabilir piyasa hemen ayı sezonu demek için erken olabilir ayı sezonunda bildiğin gibi 1 sene yatay veya düşey yada düşey eğilimde fiyatlar değişiyordu eğer ayı sezonuna girdiğimize kanaat getirirsem bu sefer belirli tokenlere veya coinlere hedeflediğim fiyat üzerinden alış yapıp boğa sezonunu sabrımı aldırarak bekleyeceğim  Grin

ilk 15. içinde olan token -%99.98 oldu milyar $lık cap olan tokenler -%40-50 leri gördü. Bu ayı değilse ne tavuk mu.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
May 11, 2022, 12:57:13 PM
sr. member
Activity: 1090
Merit: 261
May 11, 2022, 10:21:48 AM
Evet arkadaşlar malum olaylardan sonra LUNA-UST piyasayı zorla ayı sezonuna itti diyebiliriz.
Arkasından Celsius patlak verdi.
Tron da sinyal vermeye başladı.

Kripto da patlak veren krizler.
Enflasyon savaşı durmuyor.
Gıda krizi yaklaşıyor derken Bitcoin de 20 bin altını gördük.
Bu sene böyle gider sanırım önümüzdeki sene de gıda krizi ile uğraşırız.
Pages:
Jump to: