Pages:
Author

Topic: Bağış yapılacak güvenilir yerler - page 2. (Read 282 times)

hero member
Activity: 1316
Merit: 966
April 29, 2022, 04:02:16 PM
Gitcoin üzerinden ekosisteme yaptığınız bağış bile bunlardan daha iyidir.
sr. member
Activity: 971
Merit: 292
April 29, 2022, 03:07:30 PM
Tabi ki, kendi çevremde ihtiyacı olan insanlara yardım yapmak, en güvenilir yöntem.
member
Activity: 160
Merit: 10
April 29, 2022, 02:15:40 PM
Mansur Yavaş'ın Ankara Belediyesi tabi ki.
sr. member
Activity: 1652
Merit: 304
kycfree
April 29, 2022, 12:47:38 PM
Bu kurumların bile güvenilir olduğundan şüphe eder olmaya başladım artık malesef. Eskiden böyle kurumlar birileri tarafından adeta "para söğüşlemek" için kullanılmıyorlardı ve insanlar gönül rahatlığıyla yardımlarını yapabiliyordu. Ama bir noktadan sonra işler ilginç bir noktaya doğru yol aldı. Buna benzer bazı kurumların aslında arkada neler neler döndürdüğünü ortaya çıkaran haberler gördükten sonra artık ister istemez güvenimizi yitirmeye başladık. Mesela Kızılay'ın bu kurumlardan birisi olduğunu düşünüyorum.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
April 29, 2022, 12:34:24 PM
mehmetçik vakfı hariç hiç birine kuruş veresim yok maalesef.
sızılmamış, ele geçirilmemiş stk kalmadı neredeyse.

Buna Mehmetçik vakfı da dahil olabilir mi?Aslında benim de düşüncemde Mehmetçik vakfı ve Kızılay var ancak Kızılay konusunda çok şüpheli durumlar duyduğum için sadece Mehmetçik vakfına yöneliyorum.Bu kurban bayramında nasip olursa bağışlamayı düşünüyorum.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
April 29, 2022, 12:02:43 PM
Bu devirde hiçbir yere güvenle bağış yapılmaz en iyisi bireysel olarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapmak. Çoğu vakıfta paraların nasıl toplandığı, nereye harcandığı şeffaf şekilde belli değil. Büyük değişim gerçekleşse bile pislikleri temizlemek çok uzun sürecek o yüzden belli bir zamana kadar vakıflara yardımı aklımdan bile geçirmiyorum.
legendary
Activity: 3164
Merit: 1517
April 29, 2022, 11:59:36 AM
mehmetçik vakfı hariç hiç birine kuruş veresim yok maalesef.
sızılmamış, ele geçirilmemiş stk kalmadı neredeyse.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 29, 2022, 11:56:52 AM
ben de daha önce sivil toplum kuruluşları adı altında bir başlık oluşturmuştum: https://bitcointalksearch.org/topic/sivil-toplum-kurulular-5194394

o başlıkta sıraladığım stk'lar bunlardı. ülkede o kadar güvensizlik hakim ki kim iyi kim kötü kimse bilemiyor.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
April 29, 2022, 11:37:31 AM
Bahsettiğiniz kurumlar ne kadar güvenilir olsa da tam bir şeffaflık sağlamıyor gibi geliyor bana. O yüzden bağış yapacağım zaman kendi çevremdeki ihtiyaçı olan insanları belirleyip onlara yardım ettiğim zaman içim daha rahat oluyor. Şu zamana kadar hiç bir kurumada bağışta bulunmadım ama etrafımda ihtiyacı olan insanlara yardım etmektende hiç bir zaman çekinmedim. Öğrencilere burs sağlamak en iyisi oluyor aslında ülkemiz kalkınacaksa bu gençler sayesinde kalkınacak onlara destek olalım..
full member
Activity: 545
Merit: 124
April 28, 2022, 08:30:38 PM
En güzeli çevrende akraba es dost varsa onlar olabilir..onun dışında ben hiçbir kurum ya da kuruluşa bağış yapmam. Zaten yardımın amacı önce kendi çevrene olmalı.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
April 28, 2022, 08:14:27 PM
Her gün sms atarak para isteyen kurumları birbirinden ayırmak gerek. En önemlisi de bu bağışların denetlenebilirliği. O kadar güvenilmez hal aldı ki bu bağışların nereye gittiği konusu, insanlar bir sanatçının yapmış olduğu destek hareketini daha çok destekliyor haklı olarak.

Yardım ediyoruz niyetimiz iyi paranın nereye gittiği önemli değil demek büyük yanlış. Sorgulamadığın iyilik sonuca ulaşmaz her zaman. Takip etmek gerek.

Genelde üniversitede zor durumda olan arkadaşlara yemek bursu gibi şeylerde fayda sağlıyoruz o yüzden bir kurum adı veremeyeceğim. Gördüğün bildiğin ya da yakınının bildiği kişilere yardım etmek daha güzel gibi.

Ramazan ayının sonlarına yaklaşmışken de verilen fitre zekatlar yerlerine ulaşır ibadetimiz kabul olur umarım.
hero member
Activity: 1386
Merit: 663
April 28, 2022, 07:18:08 PM
Dostlar, burada gerçekten güvenilir olan, gönül rahatlığıyla bağış yapabileceğimiz yerleri birbirimizle paylaşacağımız bir alan olmasını istedim. Çorbada az, çok bizim de tuzumuz olsun. Yapılan bağışların akıbetini son zamanlarda çok fazla sorgular olduk. Karşımıza sürekli kötü örnekler çıkıyor. Denetlenebilirliğinin şeffaf ve yüksek olduğunu bildiğimiz, bağış sonrası iletişimde kalan yerleri paylaşırsak faydalı olabileceğini düşündüm. Aklıma gelen yerleri ekliyorum.

https://www.mehmetcik.org.tr
https://www.darussafaka.org
https://tegv.org
Pages:
Jump to: