Pages:
Author

Topic: Bakan Şimşek : WB ile 895 milyon Euro’luk kredi anlaşması yaptık. - page 2. (Read 210 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Bakan Şimşek toplamda 895.7 milyon Euro’luk kredi anlaşması yapıldığını duyurdu. Dünya bankası ile yaptığı bu anlaşmanın detayları ise şöyle :

Tahsisli kredi : 570.75 milyon Euro,
Hazine garantili kredi : 325 milyon Euro.

Hadi bakalım atayizler bunu da açıklasanıza? Elhamdulillah IMF’ye olan borcu kapattık, daha da borç almayacağız diye bir şeyler duyuyorduk hükümet savunan kişilerden? Doğru IMF’den almadık ama diye savunmalara kendimizi hazırlayalım.

Borç almak kötü bir şey değil. Ülke geleceği için gerekiyorsa alınsın elbette ancak tükürdüğünü yalayacaksan tükürmeyeceksin !

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonomi/dunya-bankasindan-8957-milyon-euroluk-kredi-7809517/amp/

Yahu biz yakın geçmişe kadar IMF ye tüm borcu ödemiş, hatta onlara para verebilecek konuma gelmemişmiydik, ben mi yanlış hatırlıyorum acaba. Evet pandemi geçirdik tüm dünya ile beraber, sonrasında deprem felaketi yaşadık ona da kabul ama, borç verebilecek durumda olan bir ekonominin en kara günler için mutlaka yeterli bakiyesi olması gerekir diye biliyorum ben. Bizim de vardı ise çok çok ekstra ne oldu da deftere yazdırır duruma geldik.
Doğru IMF'e borç verecek uçan bir ekonomimiz vardı ne çabuk unuttuk. Borcumuz yoktu, her ülkeye yardımlar ediliyordu. Ülke ekonomisi o kadar peynir ipliğine mi bağlıydı. Pandemiden sonra her şey nasıl tersine dönebiliyor. Ülke hazinesini Pandemi ve Depremi kaldıramadı mı bu kötü günler için para ayrılmadı mı hiç kenara. Bu borçların devamının geleceğini varsıyorum daha da batmaya devam ülkece sonra kaç nesil borçlu kalacak.

Hocam bence pandemi öncesi bitik durumdaydı ekonomi, damat mevzusu hepimizin malumu, 128 milyar dolar gibi bizim için büyük bir meblağın nerede olduğunu kimse aciklayamadi hatırlarsanız. O  dönemde Kara gün akçesi olarak hazinede en zor günler için ayrılmış para da kullandı diye biliyorum hatta.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bakan Şimşek toplamda 895.7 milyon Euro’luk kredi anlaşması yapıldığını duyurdu. Dünya bankası ile yaptığı bu anlaşmanın detayları ise şöyle :

Hadi bakalım atayizler bunu da açıklasanıza? Elhamdulillah IMF’ye olan borcu kapattık, daha da borç almayacağız diye bir şeyler duyuyorduk hükümet savunan kişilerden? Doğru IMF’den almadık ama diye savunmalara kendimizi hazırlayalım.

Borç almak kötü bir şey değil. Ülke geleceği için gerekiyorsa alınsın elbette ancak tükürdüğünü yalayacaksan tükürmeyeceksin !

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonomi/dunya-bankasindan-8957-milyon-euroluk-kredi-7809517/amp/

Yahu biz yakın geçmişe kadar IMF ye tüm borcu ödemiş, hatta onlara para verebilecek konuma gelmemişmiydik, ben mi yanlış hatırlıyorum acaba. Evet pandemi geçirdik tüm dünya ile beraber, sonrasında deprem felaketi yaşadık ona da kabul ama, borç verebilecek durumda olan bir ekonominin en kara günler için mutlaka yeterli bakiyesi olması gerekir diye biliyorum ben. Bizim de vardı ise çok çok ekstra ne oldu da deftere yazdırır duruma geldik.
Doğru IMF'e borç verecek uçan bir ekonomimiz vardı ne çabuk unuttuk. Borcumuz yoktu, her ülkeye yardımlar ediliyordu. Ülke ekonomisi o kadar peynir ipliğine mi bağlıydı. Pandemiden sonra her şey nasıl tersine dönebiliyor. Ülke hazinesini Pandemi ve Depremi kaldıramadı mı bu kötü günler için para ayrılmadı mı hiç kenara. Bu borçların devamının geleceğini varsıyorum daha da batmaya devam ülkece sonra kaç nesil borçlu kalacak.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
AK trollerin kafası tamamen gitmiş durumda borç aldığımızı hiçbir akpartili trole inandıramazsın adamın önüne koy gördüğünden yine inanmaz o derecede biat eden garip bir güruh.

İşin kötüsü ne biliyormusunu 2012 yılında ülke en refah dönemini yaşıyordu biraz teknolojik projelere yatırım ve eldeki fabrikaları satmasak şuan bambaşka şeyler konuşuyorduk hatırlarmısınız bilmem almanya pandemide ellerindeki parayı nereye harcayacaklarını düşünüyordu bizde faiz arttırırken hala para basmaya devam ediyoruz.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Anlaşmaların hızla artacağını düşünen bir ben miyim acaba? Bugün dünya bankası olur, yarın uluslararası para fonu olur. Bir sürü firma ile anlaşma yapacaklar mecburen. Dolara müdahale etmeden piyasanın oturmasını bekliyorlar. Önceden piyasa oturmadığı için sürekli bir satış baskısıyla doları bir seviyede tutmayı başarmışlardı. Şu anda da durum buna benzer ancak artık ellememe yanlısılar bakalım dolar ne yapacak.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042

Artık bakan en azından dürüstçe çıkıp bir şeyler söylüyor tedbirlerini hiç sağlıklı bulmasam da sert tedbirler alınması gerekiyor ve alınacak ama ülke ekonomisinin bu duruma gelmesine sebepler kimler acaba imfye son borç ödenirken düğme başına pozlar veriliyordu borçlar alınınca bakan söylemese ruhumuz duymayacak
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!

hero member
Activity: 882
Merit: 879

Pages:
Jump to: