Pages:
Author

Topic: Bedava elektrik üreten motorlar - page 2. (Read 3448 times)

legendary
Activity: 980
Merit: 1011
March 11, 2016, 10:51:30 AM
Enerji korunumu evet ama daha bilmediğim binbir çeşit enerji kaynağı var. Uzayda boşlukda asılı olmadığımızı uzaydaki maddeleri öğrenirsrk anlıcaz. Enerji korunumu sadece dünyada geçerli değil evrende geçerli. Bu evren illaki bi3 şekilde birbirine bağlı. Daha çözükmemiş çok fazla ŞEY var. Belkide neredeyse bedava olabilecek bir enerji kaynağı bulunur.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
March 10, 2016, 03:19:10 PM
Dünya dönüyor sen ne dersen de Yillar geçiyor fark etmesen de
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
March 10, 2016, 03:17:17 PM
Dünya dönüyor, peki bu dönüş boşa mı gidecek? Dünyanın dönüşünden elektrik elde etmeliyiz Smiley

Bedava elektrik üreten motor diye bir şey yoktur. Olsaydı elektriğe para ödemiyor olurduk.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
March 10, 2016, 03:00:45 PM
Dünya zaten devasa bir mıknatıs. Dünyayın manyetik alanını kullanıp enerji üretin madem mıknatıslardan enerji üretilebiliyor Roll Eyes

O da umarım olur Smiley Fakat dünyanın manyetik gücü ancak bir pusula iğnesini hareket ettirebilecek güçte. NEODYUM mıknatısların gücünü biraz araştırırsanız ve enerjinin korunumu kadar enerjinin dönüşebilir olduğunu anlarsanız bu presiple çalısacak araba ucak gemi jenaratör uzay mekiği vb... yapılabileceğini anlarsınız.
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
March 10, 2016, 02:52:46 PM
Dünya zaten devasa bir mıknatıs. Dünyayın manyetik alanını kullanıp enerji üretin madem mıknatıslardan enerji üretilebiliyor Roll Eyes
copper member
March 10, 2016, 02:41:13 PM
enerji korunumu teori değil kanun, bilime aykırı bi şeyler var yani

enerji yine korunuyor ?? Mıknatısları araştır. Gerçekten çok güçlü mıknatıslar var http://www.istanbulmiknatis.com/ . Burda enerji dönüşüyor yoktan varolmuyor.
legendary
March 10, 2016, 02:30:18 PM
enerji korunumu teori değil kanun, bilime aykırı bi şeyler var yani
copper member
March 10, 2016, 02:23:31 PM
arkadaşlar enerjinin korunumuna falan karşı değil bu olay. Mıknatısta depolanan potansiyel enerjiyi knetik enerjiye onuda alternatör ile elektirik enerjisine dönüştürüyor. Bilime aykırı bir durum yok. Araştırırsanız çok güçlü mıknatısların oldugunu görürsünüz. yani öyle yük binmesiyle falan durması gibi şeylerde aşılabilir. youtube ' a da bakarsanız mıknatıs ile sürekli hareket sağlayan sistemlerin oldunu görürsününüz.

şimdi bu sistemin zayıf noktasına gelelim. bu sistemdeki tek zayıf nokta mıknatısların belirli bir ömrü olması ve yüke bindiklerinde mıknatıslık özelliğini kısa sürede kaybetmesi. Fakat muammer amcam diyorki bu sistem ile ( sallıyorum oranları ) üretilen enerjinin %25i geri mıknatısları besliyor geri kalan %75 enerji dışarıya veriliyor.

Umarım gerçektir  Smiley

bilime aykırı bişi yok diyon, umarım gerçektir diyon Cheesy biliyo musun inanıyo musun ikisi çok farklı şeyler

zamanda ileriye doğru yolculuk etmekte teorik olarak mümkün. Hatta daha bi kaç gün önce Einstein 'in uzay-zaman bükülmesi ispatlandı. Ama Zaman yolculuğu yapan yok daha. Umarım olur Smiley

Al sana aynı umarımdan bir tane daha
hero member
Activity: 896
Merit: 519
March 10, 2016, 02:20:17 PM
Arkadaşlar yazıp çiziyorsunuz ama araştırdınız mı hiç, bende elektrik bölümünden mezunuyum bu konulara çok sıcak bakmam ancak bu motorun araştırmaları Almanya'da yapıldı incelendi, fuarlarda sergilendi çalışan prototipleri. Devlette bu işe el atacak gibi görünüyor emin değilim. Kaç senedir prototipleri çalışmaları konuşuluyor bir kişi bile çıkıp bu adamın aleyhinde sözler söylemedi. Çalışma ömürleri falan belirtilmiş, verimli olur mu yükte nasıldır bilemem ama boşta gayet iyi çalıştığı ortada bunun bile olanaksız olduğu bize hep söylenmiştir. Enerji korunum yasası ise şöyle izah edeyim fizikte kesinlik diye bir şey yoktur sadece bizim o zamanda o şartlar altında elde edindiğimiz en doğru diye adlandırdığımız tespitler vardır, bunlar günümüz fizik kitaplarında yazıyor. O olmaz bu olmaz diye diye zaten hiç gelişemiyoruz bir bakıma.    
legendary
March 10, 2016, 02:17:35 PM
arkadaşlar enerjinin korunumuna falan karşı değil bu olay. Mıknatısta depolanan potansiyel enerjiyi knetik enerjiye onuda alternatör ile elektirik enerjisine dönüştürüyor. Bilime aykırı bir durum yok. Araştırırsanız çok güçlü mıknatısların oldugunu görürsünüz. yani öyle yük binmesiyle falan durması gibi şeylerde aşılabilir. youtube ' a da bakarsanız mıknatıs ile sürekli hareket sağlayan sistemlerin oldunu görürsününüz.

şimdi bu sistemin zayıf noktasına gelelim. bu sistemdeki tek zayıf nokta mıknatısların belirli bir ömrü olması ve yüke bindiklerinde mıknatıslık özelliğini kısa sürede kaybetmesi. Fakat muammer amcam diyorki bu sistem ile ( sallıyorum oranları ) üretilen enerjinin %25i geri mıknatısları besliyor geri kalan %75 enerji dışarıya veriliyor.

Umarım gerçektir  Smiley

bilime aykırı bişi yok diyon, umarım gerçektir diyon Cheesy biliyo musun inanıyo musun ikisi çok farklı şeyler
full member
Activity: 210
Merit: 100
March 10, 2016, 01:35:59 PM

Umarım gerçektir  Smiley

Eğer muammer amcanın dediği doğruysa bu olay yüzde 75 kar bırakıyor ve yüzde 25 maliyeti var bu veriler doğruysa çok karlı bir iş
copper member
March 10, 2016, 01:20:23 PM

Umarım gerçektir  Smiley
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
March 10, 2016, 12:54:10 PM
Erke dönergecini anımsattı bu başlık bana.
Bedava enerji diye bir şey yoktur arkadaşlar. Yapmayın etmeyin.
legendary
March 10, 2016, 12:38:09 PM
Dış mihraklar, batı,  almanya, israil bu buluşu çalıştırmamızı istemiyor.  Dünyanın en büyük doğal mıknatıs yatakları ülkemizde ve lozana göre 2023e kadar çıkartmamız yasaklı.  Uzun adam 2023te bu yasağın bitiminde ülkemizi ameikadan öteye taşıyacak.  Dış mihrakların oyununa gelme Türkiye. Beraber yürüdük biz bu yollarda!  Seninleyiz uzun adam.

Bu arada Türkiyede ciddi manada doğal mıknatıs vardır.  Hatta bir ilimizin ismi mıknatıs ve manyetizma sözleri ile aynı kökenden (yanılmıyorsam latince)  gelmektedir.  Manisa.
legendary
Activity: 1036
March 10, 2016, 12:29:49 PM
Bu manyetik alanla çalışan motorlar yüksüz yani boşta çalışıyorlar buna bir dinamo vs gibi bişey bağlandığında dinamonun torkunu yenecek bir tork oluşturamaz termodinamiğin birinci yasası enerji yoktan var vardan yok edilemez sadece form değiştirir. 2-3 mıknatısı birbirine yaklaştırıp jeneratör yapması bu kadar kolay olsaydı tesla bunu tuvaletteyken tasarlar bulurdu Cheesy
legendary
March 10, 2016, 08:52:29 AM
Yıllar önce bir erke dönergeci vardı noldu ona?
Sorusunun cevabını araştırın, bunun gibi "uyduruk" şeylerin neden imkansız olduğunu anlarsınız Smiley
Bir iki tane evrensel kanun vereyim kısa yoldan bakın: "Enerjinin korunumu kanunu", (momentumun korunumunu da araştırın), Sürtünme kuvvetini de unutmayın Smiley

Bu arada sitedeki ürün fotoğraflarının alayı fotoşop Grin
3300KW dediği şu mavi olanı aslında Singfo marka dizel jeneratör: http://www.singfo.com/product/showproduct.php?lang=en&id=41 (diğerlerine bakmadım bile Grin )
full member
Activity: 201
Merit: 100
March 10, 2016, 08:39:31 AM
Bundan 3 veya 4 yıl önce arkadaşımla tartışmaya girmiştim bu konu da. O almanlardan görmüş bu manyetik alanı kullanarak dönen motoru. Bana göre enerjinin korunumu yasasına dayanarak hiç bir şey harcamadan enerji elde edilemez. Sadece var olan enerjinin türü değiştirilebilir. Bu işlem sırasında da kayıplar yaşanır. Mıknatısların çekim gücü herkesin dikkatini çok küçük yaştan beri çekiyor. Hatta çoğu kişi bunu kullanmak için teoriler üretiyor. (Ben de ilkokul yıllarımda teoriler üretmiştim mesela.) Ama bu kadar dikkat çeken bir şey şimdiye kadar günlük kullanıma inmemişse bu motorların çalışmasında pürüzler var demektir. Adam yapmış satıyorsa bir süre sonra geleceğin buluşu mu yoksa çöp mü olduğu belli olur. Bekleyip göreceğiz.
legendary
March 10, 2016, 08:20:48 AM
yaşadığımız evrende bazı temel kurallar, kanunlar var öncelikle bunlar öğrenilmeli yeğeniniz javayı yada php yi iyi biliyor olabilir ancak bir şeyler yaratmak farklı bir olay.
sistem mükemmel demiyorum, allahın yarattığı sistemde bile aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu gırla, ama mevcut şartlar bu, bu kadar oluyor yeğeniniz biraz da diğer dersleri anlamaya çalışsın ara versin biraz matrix olmasına gerek yok bence tadında bırakmalı.

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
March 10, 2016, 07:38:15 AM
boşuna mı para veriyoruz o zaman biz doğal gaza elektriğe böyle saçma saçma işlerle uğraşıyoruz yıl olmuş kaç
birde şu işi yapan bir kere de bi elektrik mühendisi falan olsa şaşacam yok emniyet amiriymiş, yok sıvacıymış.
Ülkemizde ne yazık ki şöyle bir sorun var. Kimse  hobisi, ilgi duyduğu, yetenekli olduğu alanda çalışma fırsatı bulamıyor yada yok denecek kadar az. Sınav sistemi vs.. sistem önünü tıkamış durumda. Ön yargılı olmamak gerekiyor bence. Bu emniyet amirinin bu işlere kafa yorduğu ve yeteneğinin olduğu aşikar. Eğer bu cihazı bir üniversitenin makina ve elektrik-elektronik mühendisliği hocalarının elinden çıkmayıp bu emniyet amirinden çıkması üniversite ve eğitim sistemimizin utanması gereken tarafı. Ben öyle üniversite mezunu makina mühendisi tanıyorum ki adam dişli çark modellemesi yapmış bilgisayarda ama canlı canlı işin içinde olmadan yoğurdun kaymağı gibi herşeyi yüzeysel yapmış. Uygulama- pratiklik desen yok. Demek istediğim bizim eğitim sistemimizde var büyük sıkıntı. Yeteneklerine göre üniversiteye kabul sistemini hayata geçirmek gerekiyor.
Mesela yeğenimden örnek vereyim. 16 yaşında c++ ve java nın dibine vurmuş Bana  MY-SQL dersleri veriyor düşün artık. Tek hayali var Bilgisayar mühendisi olmak ama ösym diyor ki ona alinin yaşı babasının bilmem kaçta biriyse alinin yaşı kaçtır vs... Yada  en nefret ettiği dersten Biyoloji den de soru yapmak zorunda.. Ama girmek istediği bilgisayar mühendisliği alanından ne hikmetse ne bir soru soruluyor nede adamı mülakata davet ediliyor. Türkiyenin sorunu işte tam olarak budur.
legendary
March 10, 2016, 06:03:02 AM
boşuna mı para veriyoruz o zaman biz doğal gaza elektriğe böyle saçma saçma işlerle uğraşıyoruz yıl olmuş kaç
birde şu işi yapan bir kere de bi elektrik mühendisi falan olsa şaşacam yok emniyet amiriymiş, yok sıvacıymış.
Pages:
Jump to: