Pages:
Author

Topic: Bill Gates Pasta’nın Yeni Ortaklarından Rahatsız ! - page 2. (Read 300 times)

full member
Activity: 1358
Merit: 193
böyle piyasanın haso p.. oğlanlarının oturup zaten kripto paralara destek vermesini beklemeyin. bunların önüne kağıt verilir ne yazıyorsa kağıtta onu öter.
ha ürüsün de ürüsün. haber değeri bile yok gözümde.
sr. member
Activity: 602
Merit: 277
Ortada rahatsızlık göremedim. Mevcut finansal sistemin getirdiği devlet otoritesini yıkan bir teknoloji var ortada. Çıktığı ilk günden beri bu kaygılar dile getiriliniyor zaten.
jr. member
Activity: 168
Merit: 2
Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus
Herkesin kendi düşüncesi saygı duymak lazım adama neden saldırıyorsunuz ki  Smiley Ayrıca dediği konu doğru bir konu ancak reel para da bu işler için kullanıldığında aaa para çok kötü demiyor diyip susabiliriz bence Smiley
jr. member
Activity: 210
Merit: 6
valla dam haklı.
koinler devletlerin para hareketlerini takip edememesini sağlıyor.
ama burda gözden kaçan detay şu.
en büyük terörist oluşumlar devletlerin kendisi zaten.
fransiz ihtilali gibi yeni bir yaklaşımlar mevcut devlet yapılarının yıkılması ve daha insan merkezli yapıların kurulması lazım.
devletlerden (yani terörist gruplardan) para, insan, bilgi ne kurtarırsak kardır.
devletlerin zayıflaması, insanları kontrol edememesi uzun vadede insanlığın hayrınadır.
full member
Activity: 238
Merit: 101
The Experience Layer of the Decentralized Internet
bill gatesten boyle bi aciklama beklemezdim. bildigim kadariyla bitcoine destek veriyorlardi. bitcoin ile odeme kabul ediyorlardi. bu aciklama sacma olmus biraz.
full member
Activity: 210
Merit: 100
niye bu kadar saçma konuşuyorsunuz. ben kendim gördüm ne yazdığını. adam anonim olmasından rahatsızlık duyuluyor demiş ve ülkeler, insanların anonim olmasını istemez bu yüzden devletlere ters düşüyor demiş. çok kötü vs. dememiş. devletlere ters düşüyor demiş. hep btc artacak diye bir şey yok. biraz bear bakın markete. günün 24 saati artacak şey değil bu.btc ve fiyatı bağımsızdır. maliyetinin altına bile düşebilir bu şey.
full member
Activity: 560
Merit: 113
Bill gates saçmalamış, benim buradan çıkardığım şey paranızı monero'ya vs basın çok daha değerlenecek demektir. Baskı artarsa bunlar çok daha güçlenecektir emin olun
member
Activity: 602
Merit: 32
Adam haklı ama arkadaşlar.
Evet kriptoparalar darkta kullanılıyor. Reel para ilede aynı işler yapılıyor bunada evet. Ama izi sürülebilir olmadığı sürece buna engel olmak yahut azaltmak imkansız.
Adam zaten bunu belirtmiş. Tamamen kötü demiyor. Riskelerinden bahsediyor.

Kimse kripto para olmasın demiyor. Yalnızca para aklamanın bu yöntemle daha rahat olduğu, daha rahat terör finanse edildiği.

Elbettki bunu bizler yapmıyoruz. Sözlerde yapanlar için doğal olarak.

Ancak bunlar bile bu gerçeği değiştiremiyor. Denetlenebilir olması demek paranın bir sabah kalktığında “hacklendik” denip üzerine yatılmasınıda kaldırıyor.

Evet yakında dijital paralar yükselecek, ancak bu kriptopara olmayacak. İzi sürülebilir, kontrol edilebilir mevcuttaki bankalar sistemi tarzı izlenebilir bir dijital para çağı olacak.

Merkezsiz borsa, para sözü demokrasiden sonra insanlara söylenmiş en büyük yalan olarak yerini alacak.

Sizde yönetseniz kontrol edilebilir, izi sürülebilir bir teknoloji isterdiniz.
Biz sadece payımıza düşeni alıp izleyelim.
Bu merkezsizlik ve gizlilikle bir gelecek zaten düşünülemez. En azından bir 100-200yıl daha düşünülemez.

Adam 2015 te ne demişse tersini söylememiş. Sadece bu sefer detaylandırmış. Birşeyi ne kadar detaylandırır, detaylı düşünürseniz o derece boku çıkar.
member
Activity: 143
Merit: 10
Enteresan konuya bizim pek bahsetmediğimiz yerlere deyinmiş, fakat normal para ile banka yolu ile neler oluyor, bence herhangi bir insanın yaptığı yorumu yapmış
member
Activity: 182
Merit: 10
Bill Gates'in işin bu kısmına bakması beni gerçekten üzdü, demekki herkesin devri geçiyormuş bu adamdan daha ileri görüşlü olmasını beklerdim.
Bu paralarla uyuşturucu alan adam yüzünden teknolojiyi kötülemek çok saçma
Bill Gates dediğin adam ve karısı küresel çetelere hizmet eden aşağılık insanlardır. Vakıflar üzerinden neler dönüyor neler...
Kendisinin arası ilaç sanayisi, insan kısırlaştırma ve tohumlar, organizmalar ile epey iyi olduğu için verdiği örnek direk ele veriyor...
Windows basit sıradan bir işletim sistemidir. Geçti artık onların çağı geçti... Artık linux, mac os kullanan windows'un suratına bile bakmıyor...
Apple ve Google, microsoft'u siliyorlar... nokia'yı sildikleri gibi..
full member
Activity: 546
Merit: 100
Bill Gates'in işin bu kısmına bakması beni gerçekten üzdü, demekki herkesin devri geçiyormuş bu adamdan daha ileri görüşlü olmasını beklerdim.
Bu paralarla uyuşturucu alan adam yüzünden teknolojiyi kötülemek çok saçma
hero member
Activity: 756
Merit: 500
rahatsiz oldugu nokta kripto para hacminin sadece yuzde 1lik kismi aslinda. cok buyuk bi teknolojide bu oran onemsenmez bence. dedigi seyler fiat parayla daha fazla oluyor. once onlari engellesinler.
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii

Microsoft şirketinin kurucusu olan Bill Gates, 27 Şubat’ta Reddit’in “Ask Me Anything” serisine katıldı ve kullanıcılardan gelen soruları yanıtladı. Bill Gates’e kripto paralar hakkında da sorular soruldu ve kripto paraların “insanların ölümüne doğrudan neden olmuş nadir bir teknoloji” olduklarını söyleyen Gates kullanıcılardan ciddi tepki çekti.

Gates’in yorumu şu şekilde:

“Kripto paraların ana özellikleri anonim olmaları. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hükûmeti aklanan paraları, kaçırılan vergileri ve teröristlere aktarılan paraları yakalayabiliyor olması iyi bir şey. Kripto paralar şu anda Fentanil ve diğer ilaçları satın almak için kullanılıyorlar dolayısıyla bunlar, insanların ölümüne doğrudan neden olmuş nadir bir teknoloji.”

İnternet aracılığıyla ilaç satın almak gittikçe yaygınlaşıyor olsa da yasa dışı ilaç satın alan pek çok kişi hala daha bu işlemi gerçekleştirmek için “geleneksel metotları” tercih ediyor. 2017’de yapılan bir Küresel İlaç Anketine göre ülke fark etmeksizin, ilaç kullanıcılarının yarısından biraz azı dark web’i kullanarak ilaç satın alıyor. Dark net’i kullanarak ilaç satın alan kullanıcıların küresel medyan oranı %10.1

Gates’in kripto paralara yönelik yaptığı bu yorum pek çok Reddit kullanıcısı tarafından kötü karşılandı. Bazı kullanıcılar Gates’i Bitcoin’in white paper’ını okumaya davet ederken bazıları Gates’in sosyal statüsünü kullanarak kripto para piyasalarını etkilemeye çalıştığı iddiasında bulundular. Kullanıcılardan biri şu şekilde yorum yaptı:

“Eğer Bill Gates para akışının çok belirsiz olması yüzünden kripto paraları sevmediğini söylüyorsa…pek çok kişi buna kulak asar.”

Kullanıcılardan biri itibari paraların da para aklama, vergi kaçırma, terörizm finansmanı ve yasa dışı ilaç satın alımı gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanılabileceklerini söyledi ve Gates, bu gibi işlemleri itibari para kullanarak yapmanın daha zor olduğunu söyledi:

“Evet – bu gibi şeyler için anonim şekilde nakit de kullanılabilir ancak aktarmayı gerçekleştirmek için fiziksel olarak orada bulunmak zorundasınız ki bu da insan kaçırma (gibi şeylerin) ödemelerini daha zor yapıyor.”

Microsoft kurucusu Gates’in 2015 yılında kripto paralara bakış açısı şimdikine kıyasla çok daha iyimserdi. Hatta Gates Bloomberg TV’den Erik Schatzker ile yaptığı bir röportajda “Bitcoin’in para biriminden daha fazlası olduğunu” söylemişti.

Daha da ötesi, Bill & Melinda Gates Vakfı doğrultusunda yürütülen “Fakirler için Mali Hizmetler” girişiminde, Kenya’daki tüccarların ödemelerde kripto paraları da kabul edebilmelerini sağlamak için Blockchain altyapısının gelişimine katkıda bulunuldu.

Gates’in kripto paralara bakış açısını şu an ‘şüpheci’ olarak açıklayabiliriz ancak kripto paraların altında yatan Blockchain teknolojisi Microsoft’un ilgisini açıkça çekiyor. Microsoft geçtiğimiz yıl boyunca Microsoft Azure veya Coco Framework gibi örnekler verebileceğimiz, Blockchain teknolojisiyle ilgili birkaç farklı girişimde yer aldı.

Şirket yakın zamanda Microsoft Authenticator uygulamasındaki kimliklerin merkezsiz hale getirilebilmeleri için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşündüğünü de açıklamıştı.Microsoft Blockchain teknolojisinin ve protokollerinin bu gibi bir amaç -güvenli ve merkezsiz bir dijital kimlik yaratmak- için gayet uygun olduklarını düşünüyor.

Yerel ve global kripto para haberleri için siz dostlarımı sayfama  beklerim.

https://www.facebook.com/coindunyasii
Pages:
Jump to: