Pages:
Author

Topic: BioNTech, 2021-2022 için aşı üretim kapasitesini artırıyor - page 2. (Read 172 times)

full member
Activity: 546
Merit: 154
Ne oluyorsa olsun aşı mi hapmi damlami neyse çözüm artık halledilsin şu nalet bıktık ya bıktık. Eve kitlen maske tak az düzeliyor gibi oluyoruz sonra başladığımızdan da kötü noktaya geliyoruz .İyice yiprandik maddi manevi küresel bir arınma biran önce yaşanır inşallah.
member
Activity: 994
Merit: 20
Pandemiden dünya çapında bir kurtuluş için ne gerekiyorsa yapılmalı kesinlikle. En geç önümüzdeki sene bu illetten temelli kurtulmamız lazım. Şimdiden normale dönmeye başlayan ülkelerin olduğunu da görmek umut verici.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Pandemi döneminin en karlısı aşı şirketleri oldu ancak elde edebilecekleri maksimum parayı aşı kapasiteleri yüzünden elde edemiyorlar.Umuyorum hem onlar hem de insanlık için ortak bir çıkış noktası bulunabilir.
member
Activity: 1022
Merit: 10
Bu çok sevindirici bir haber. Ne kadar fazla üretim o kadar çabuk bu virüsten kurtuluş demektir. Eğer bizim ülkemiz de aşı problemini çözebilirse aynı şekilde biz de dünya ile aynı zamanlarda bu virüsten kurtulabiliriz.
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
Diğer şirketler de üretim kapasitelerini artırırsa 2022'de bu virüsü rahatlıkla bitirebiliriz. 2021 sonuna kadar 5-6 tane daha aşı çıkar piyasaya. Tüm dünyaya yetecek kadar doz üretilir bence.
jr. member
Activity: 42
Merit: 32
BioNTech, 2021 ve 2022 aşı üretim kapasitesini yükselttiğini duyurdu

BioNTech, 2021 aşı üretim kapasitesini 3 milyar doza kadar yükselttiğini, 2022 kapasitesinin 3 milyar doz üzerinde gerçekleşmesini beklediklerini açıkladı.

BioNTech daha önce 2021 için 2,5 milyar doz ve 2022 için ise 3 mlyr doz kapasite rakamlarını öngörmüştü.

BioNTech, halihazırda üretim tesisi bulunan ülkelerden düşük gelirli ülkelere aşı tedarikinin desteklenmesi ve yeni sertifikalı üretim tesislerin belirlenmesi konusunda hükümetler, üreticiler, uluslararası ve ulusal örgütlerin ortak bir çalışmayla işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Kaynak: https://m.bloomberght.com/biontech-2021-2022-icin-asi-uretim-kapasitesini-artiriyor-2279930

Pages:
Jump to: