Pages:
Author

Topic: Bir Kripto Para Borsası Açma Serüveni - page 3. (Read 740 times)

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
February 06, 2019, 12:46:30 PM
Ne çok yazılımcı ile uğraşmışsınız. Zaten en büyük sorun kalifiyeli eleman bulmakta. Bunu da bu olayla çok güzel anlatmışsınız . Borsanız açılınca insanlara ilk olarak güven vermelisiniz gerisi önemli değil.

Keşke tek sorun yazılımcılar olsaydı. Hata yapmamak için bu konuda uzmanlığına ve yetkinliğine inanıp güvendiğimiz herkes ile temas kurmaya çalıştık. İktisatçı, Finansçı, Ekonomist, Hazineci ve Borsacılar.

Bunlardan size sadece bir örnek vereyim. Daha borsa konusu gündemimizde yokken tanıştığımız defalarca aynı sofrayı paylaştığımız bir arkadaşımızdan takıldığımız bir konuda destek talep ettik. Bize bu konunun danışmanlık kapsamına girdiğini ve ücreti almadan bu konuda destek vermeyeceğini söyledi. Kabul ettik. Kilometrelerce yol gittik. Buluştuk. Hoş sohbetten sonra konuya girdiğimizde 2 dk konuyu anlattı ve hemen peşinden aylık 2.000 USD ve %5 hisse karşılığında üstelik hiç ofise gelmeden dışarıdan bize destek verebileceğini belirtti. Bizde sadece danışmanlık hakkı olan parayı verdik ve temasımızı kestik. Buda size yukarı anlatmadığımız bazı küçük olaylardan birisi.

Üstad kusura bakma ama nerde şerefsiz var seni bulmuş insanlar parayı görünce ne kadar karaktersiz oluyorlar anlamak mümkün değil,  bu kadar fırsatçı başka bir millet var midir bilmiyorum,  parayı görünce akrabalık arkadaşlık insanlık haysiyet  vs herşey bir tarafa atılıyor,  insanı iş yapmaktan caydırı bu adamlar  Allah kolaylık versin ne deyim
newbie
Activity: 20
Merit: 1
February 06, 2019, 12:35:59 PM
Paylaşımımıza yorum yapan başarı ve iyi dileklerini sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
newbie
February 06, 2019, 12:19:37 PM
Ne çok yazılımcı ile uğraşmışsınız. Zaten en büyük sorun kalifiyeli eleman bulmakta. Bunu da bu olayla çok güzel anlatmışsınız . Borsanız açılınca insanlara ilk olarak güven vermelisiniz gerisi önemli değil.

Keşke tek sorun yazılımcılar olsaydı. Hata yapmamak için bu konuda uzmanlığına ve yetkinliğine inanıp güvendiğimiz herkes ile temas kurmaya çalıştık. İktisatçı, Finansçı, Ekonomist, Hazineci ve Borsacılar.

Bunlardan size sadece bir örnek vereyim. Daha borsa konusu gündemimizde yokken tanıştığımız defalarca aynı sofrayı paylaştığımız bir arkadaşımızdan takıldığımız bir konuda destek talep ettik. Bize bu konunun danışmanlık kapsamına girdiğini ve ücreti almadan bu konuda destek vermeyeceğini söyledi. Kabul ettik. Kilometrelerce yol gittik. Buluştuk. Hoş sohbetten sonra konuya girdiğimizde 2 dk konuyu anlattı ve hemen peşinden aylık 2.000 USD ve %5 hisse karşılığında üstelik hiç ofise gelmeden dışarıdan bize destek verebileceğini belirtti. Bizde sadece danışmanlık hakkı olan parayı verdik ve temasımızı kestik. Buda size yukarı anlatmadığımız bazı küçük olaylardan birisi.
newbie
February 06, 2019, 12:08:48 PM
Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

Daha masraflar bitmedi. Airdrop veya bounty bekliyoruz Smiley

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Airdrop ve bounty için forum üzerinden bir arkadaşımız ile tanışıp görüştük. Kendisine bu işi verdik. Borsamız faaliyete geçtiğinde imza kampanyası dahil olmak üzere çeşitli girişimlerde bulunacağız.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
February 06, 2019, 12:03:20 PM
Öncelikle tebrik ederim inşallah başarılı olursunuz, yeni üyelik çanak vs o kadar önemli değil bence,  ben bu tarz şeylere takmıyorum,  yeni hesap açmak gereksiz görülmüş olabilir,  türkiye'de bu tarz işlerde fırsatçı. Çoktur hiç görmediği paraları istemiş adamlar utanmadan.... 
Hikaye kısmında ise bütün olanları anlatmak çok uzun olur şimdilik bu kadar yeter sonra hikayenin tamamen öğrenırız
member
Activity: 532
Merit: 29
February 06, 2019, 11:57:42 AM
Bu kadar maceradan sonra mutlu sona ulaşılıp borsanın hayata geçecek olması sevindirici olmuş. Şahsen yazının sonunda "açmıyorum borsa falan, lanet olsun" temalı bir cümle beklerken, borsanın açılacağını duymak şaşırttı.

Ayrıca borsanın içinden gelip bu konularda tecrübe sahibi olan birinin bu piyasaya girmesi de güzel. En azından geliştirilebilirlik konusunda iletişim sıkıntısı çekilmeyeceğini düşünüyorum. Umarım hacmi bol, ömrü uzun bir borsa olur.
newbie
February 06, 2019, 11:40:37 AM
        Acikcasi yazinin %80 inda sorunlardan bahsedip son anda damdan dusercesine "suan projemiz bitti" yazinca bi anda sasirdim. Hikayenin girisi var, gelisemeden sonuca ulasmis Cheesy arada ne oldu muallak. Yani hani o anadoludaki 3000 usd yolladiginiz cocuk tek basina bitirdiyse projeyi biraz urkmedim degil Cheesy Tek kisiye guvenip borsa acilmaz, yarin o cocuga birsey olsa yada isi biraksa ne yapacaksiniz.... Neyse bunlara mutlaka bir cozum dusunmussunuzdur. Ben sadece hikayede bir kopukluk hissettim onu sormak istedim.

Az önce bahsettiğim gibi hikayemizin 10/1 den belki daha azını bahsettik. Çok fazla detaya girmemeye özen gösterdik ki kişisel güvenliğimizi riske atmayalım. Sistem açıldıktan sonra yaşadıklarımızı sizlerle ayrıntılı şekilde paylaşmaya devam edeceğim. Tek kişi ye güvenip borsa açma konusuna gelincede yazılım ve güvenlik konusunda kurumsal danışmanlık hizmeti alıyoruz. Buna ilaveten de ölüm ve ayrılık gibi durumlarda çok alternatifli planlarımız hazır.

Orderbook'lar konusunda içiniz rahat olabilir. Onaylar her coin için güvenliğimizi riske atmayacak minumun onay sayısından yapılacaktır. Aynı zamanda arbitraj konusu açılmışken belirtmek isterim ki fee ücreti seçimlerinizi sistem tarafından atanan değerler ile seçim yaparak gönderim esnasında kişisel olarak belirleyebilirsiniz.
member
Activity: 448
Merit: 15
February 06, 2019, 11:33:09 AM
2017 yılında döndürdüğünüz meblağı görünce dudağım uçukladı.

Hizmete başladığınızda sitenizi incelemek isterim. Muhtemelen başlık açarsınız, orada sorularımızı sorarız.

Geçmiş olsun, hayırlı uğurlu olsun.
newbie
February 06, 2019, 11:22:27 AM
güzel ve sürükleyici bir yazı olmuş şayet yazdığınız her şey doğru ise açacağınız borsadan beklentim kalite açısından çok yüksek

Sizler ile paylaştıklarım yaşadıklarımın 10/1 i bile değil. Fırsat buldukça diğer yaşadığım olaylardan parça, parça sizlere aktaracağım. Borsamızın kalitesi konusunda da hiç kuşkunuz olmasın.
full member
Activity: 910
Merit: 105
February 06, 2019, 11:12:19 AM
Sonuna kadar okudum tam umutsuzluk var olmayacak derken bitirmişsiniz tebrikler. Yazılımcıların hepsini aynı kategoriye koymayalım ama R10'da bir iş yaptırana kadar birçoğunun sülalesi ölüyordu. Anam öldü, babam öldü, nenem öldü, dedem öldü her güne bir bahaneleri vardı. 3 güne söz verip 1.5 ayda işi teslim edeni bile gördüm. Bir bot yazacak alt tarafı bir gecede bitirebilecek kapasitede adam ama üşene üşene iş yaptığından bitirmiyor.
Hayırlı olsun.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
February 06, 2019, 03:32:06 AM
Güzel deneyimler tecrübeler olmuş.
Bunca zorluktan sonra açılacak borsayı merak ediyorum doğrusu. Açıldıktan sonra da bu samimi tavrınızı devam ettirmenizi temenni ediyorum Smiley
Şimdiden başarılar.

Ekleme;
Son mesajlarınızdan birisini gördüm
https://bitcointalksearch.org/topic/m.46193036
Burada yazılımcı olduğunuzdan bahsetmişsiniz, fakat borsa konusunda "başladık yazılımcı aramaya" demişsiniz. Bu nasıl oluyor?

Düzeltme ve Bilgilendirme
Bu hesabı forum üzerindeki olaylardan haberdar olmam amaçlı yazılımcı arkadaşımdan aldım. Kendisinin daha önce açtığı konular ve yorumlar olabilir. İnşallah müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vererek tavrımızı ve duruşumuzu hiç bozmadan devam edeceğiz.
Keşke öyle yapmak yerine sıfırdan bi hesap açsaydınız. Böyle şüphelendirici bi hareket olmamış olurdu. Zaten bu hesap da newbie, rütbesi çok yükselmemiş.
Neyse sağlık olsun.
Benim yeni açılan bütün yerli borsalara olan bir tavsiyem var, size de yazayım.
Yabancı borsaların yaptığı gibi bu forum üzerinden bir bounty kampanyası düzenleyin. Şu an mesela Catex'inki devam ediyor ve epey popüler.
Bir miktar reklam bütçesi ayırıp burada Türk yatırımcılara ve kullanıcılara bir bounty düzenlemek, çeşitli yarışmalar yapmak hem borsanın tanınırlığına katkı sağlar, hem de ilk aşamada zor olan hacim oluşturmanıza katkısı olur.
Bounty manager'ınız olabilirim Smiley Forumda ilk hangi borsa yapacak bunu merakla bekliyorum Smiley
member
Activity: 560
Merit: 12
February 06, 2019, 02:38:44 AM
jr. member
Activity: 195
February 06, 2019, 01:41:16 AM
Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

Daha masraflar bitmedi. Airdrop veya bounty bekliyoruz Smiley
member
Activity: 360
Merit: 24
February 05, 2019, 08:23:01 PM
         Acikcasi yazinin %80 inda sorunlardan bahsedip son anda damdan dusercesine "suan projemiz bitti" yazinca bi anda sasirdim. Hikayenin girisi var, gelisemeden sonuca ulasmis Cheesy arada ne oldu muallak. Yani hani o anadoludaki 3000 usd yolladiginiz cocuk tek basina bitirdiyse projeyi biraz urkmedim degil Cheesy Tek kisiye guvenip borsa acilmaz, yarin o cocuga birsey olsa yada isi biraksa ne yapacaksiniz.... Neyse bunlara mutlaka bir cozum dusunmussunuzdur. Ben sadece hikayede bir kopukluk hissettim onu sormak istedim.

Sahsen ben Arbitrajla ugrastigim icin her yeni acilan borsa benim icin yeni bir Arbitraj firsatidir (Riskli olmakla beraber). Insallah guven veren ve ilk acilista SERMAYESINI orderbooklardan eksik etmeyen bir borsa olursunuzda millet bos orderbooklari gorup sizi ilk dunden sizin deyiminizle "fihristten silmezler". Cunku ilk gun bu tip seylerin karari verilir. Kullanici girer bakar , orderbooklar bossa yada baska sorunlar varsa cikar ve birdaha ya gelmez yada 1-2 defa daha ugrayip sonra temelli gider. Bunu onlemek icin SAGLAM giris yapmak cok onemlidir. Orderbooklar dolu dolu olmali, komisyonlar dusuk ve hatta 0 olmali ilk basta, kripto yatirma konfirmasyonlari minimumda olmali, atiyorum BTC 1 onay , ETH 10 onay, LTC 2 onay vs vs gibi. TL yatirma cekme 7/24 olmali, 7/24 Canli destek olmali, en az 2-3 Banka olursa terceh sebebi olunursunuz. Benim aklima gelenler simdilik bunlar ilk etapta. Haaa yok eger sizde her borsa gibi "Bizim orderbooklara mudahalemiz yoktur olmayacak" diyorsaniz ya yalan soyluyorsunuz derim yada acilmadan kapanacaginizi uzulerek simdiden belirtmek isterim Sad Yolunuz acik olsun, yazinizi bende cok samimi ve icten buldum, insallah bu sekilde devam edersiniz.

Firsat buldukca borsanizin ozelliklerini paylasirsaniz fikir alisverisi olur, burda belki isinize yarayan oneriler alirsiniz.
member
Activity: 630
Merit: 37
February 05, 2019, 07:25:48 PM
güzel ve sürükleyici bir yazı olmuş şayet yazdığınız her şey doğru ise açacağınız borsadan beklentim kalite açısından çok yüksek
member
Activity: 328
Merit: 11
February 05, 2019, 06:37:34 PM
güzel bir hikaye. Birçok yatırımcıya ilham olacak bir macera. Umarım eski zamanlarınıza geri döner ve yine şaşalı günlerinizi yaşayabilirsiniz. Bizim de aramızda balinaların olduğunu bilmek umut verici birşey.
jr. member
Activity: 280
February 05, 2019, 04:42:15 PM
Hiç pes etmemişsiniz.Umarım başarılı olursunuz.Gerçekten takdir edilecek bir azim göstermişsiniz.Borsa açıldığında başarılı olursunuzda emeklerinizin karşılığını alırsınız.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
February 05, 2019, 03:42:26 PM
Maceranız ilginç ve heyecanlıymış.Ama güzel sonuçlanmış umarım başarılı olursunuz.Kripto piyasasında Türklerde baya aktif hale geldiler.Borsa ile alakalı bir bounty yaparsanız reklam acısından faydalı olur kanaatindeyim.Borsaya alıştırmak açısından bence başarılı bir kampanya olur.Üye olma zorunluluğu getirip bounty yaparsanız hem kullanıcılar alışır hemde güzel bir reklam olur.Başarılar dilerim umarım muvaffak olursunuz.
member
Activity: 518
Merit: 10
February 05, 2019, 03:27:57 PM
Bizlerde kripto konusuna farklı bakılıyor bunun için baya uğraşmışsınız. Forumda aslında isim anketi yapılabilir bence. Ona uygun isim seçilebilir.
newbie
February 05, 2019, 03:17:22 PM
Keşke yazılım şirketlerine gidip kendiniz görüşseydiniz tanıdık vasıtası ile başkaları ile görüşeceğinize ama sonuçta projeyi bitirmişsiniz hayırlı uğurlu olsun

Yazılımcı şirketleri ile olan görüşmelerimiz ayrı bir hikaye ilerde onu da paylaşmayı düşünüyorum.
Pages:
Jump to: