Pages:
Author

Topic: Bir parti kurmak istiyorum: Blok Zinciri Partisi. - page 2. (Read 2065 times)

hero member
Activity: 661
Merit: 509
Oy kullanımını merkezsiz olarak düşünmemiştim aslında ama haklısınız.. belki bir beyin fırtınası olur diye ben de kuyuya bir taş attım ama pek ilgilenen olmadı sanırım Smiley
Lisk yapmıyor mu bu decentralized voting işini?
blockchain üzerinden parti kurmak biraz şey gibi. adaylar anonimliklerini bırakmak zorunda kalacaklar.
pubkey'ler açığa çıktığında (kişilerle ilişkilendirildiğinde) "gizli oy" olayı tamamen bitmiş olacak falan.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Oy kullanımını merkezsiz olarak düşünmemiştim aslında ama haklısınız.. belki bir beyin fırtınası olur diye ben de kuyuya bir taş attım ama pek ilgilenen olmadı sanırım Smiley
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
fikir baya mantıklı ve güzel ama malesef ülkemizde çok zor. merkezsiz oy kullanımı nerdeyse imkansız bi şey. bi söz var duymuşsunuzdur. oy vermek bi şeyleri değiştirseydi yasaklarnırdı. bilmem anlatabildim mi
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Siyasete bulaşmanın en azından bu ülkede bu piyasa için olumlu sonuçları olacağını ben de hiç sanmıyorum fakat fikir aslında güzel ve geliştirmeye açık. Seçmenleri oy vermeye teşvik etmek için atıyorum Vote diye bir coin yaratılıp iki seçim arasında kazanılan işlem karının sistem gideri dışında kalan %80-90 kısmı oy kullanıldıktan sonra bir app üzerinden onaylanıp kullanıcılara dağıtılabilir gibi.. Bounty'lerden bile kimi zaman 1-2 btc kazananları duyuyoruz neden olmasın.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Fikir on numara  Grin  Bir zamanlarda korsan partisi kurulmustu bir iskandinav ulkesinde.
Bir de yesil parti var , o da bence hic azimsanmayacak basarilar elde etti bir cok bati avrupa ulkesinde.
Yanliz bu turkiyeye gelince tutmaz kardesim , o kadar demokrasi bize cok. Simdi sen isvicrede norvecte olsan gelecegin olur alir yurursun. Bende partiye seve seve katirlirim amma ne olur anlatayim :

1-Bizi terorist ilan ederler,
2- ulkeye hain saldiri planlari simdede blockchain ile yapilmaya baslandi diye gazete haberleri
3-televizyonlarda "akillara durgunluk veren hain orgut"
4-en az 6-12 ay cezaevinde ,  savcinin iddaname hazirlamasi  Huh
5-bitcointalk.com un turkiyede yasaklanmasi ,hatta isin ucunun nereye gittigini bulmak icin turkiye kayitli tum kullanicilarin adminlerden istenmesi
6- bunun dunya gundemine dusup , bitcoin piyasinin yeni rekorlar kirmasi vs... ozetleyebilirim.  Grin

sr. member
Activity: 340
Merit: 278
Bir parti kurmak istiyorum: Blok Zinciri Partisi.

Üyelerin kendilerine ait anahtarları olsun, bu anahtarlarla oy vererek her şeyi oy çokluğuyla yapsınlar. Parti başkanı, MV adayları... her şey, her karar blok zinciri üzerinde yapılacak demokratik bir oylama ile sonuca bağlansın.

Parti kurmak için nüfus cüzdanı sureti... başka ne istiyorlar?
Pages:
Jump to: