Pages:
Author

Topic: Bit2Me in Romania - curand... - page 2. (Read 13965 times)

full member
Activity: 227
Merit: 100
April 01, 2015, 01:41:39 PM
#9
Nu,nu este singurul.
Ti am enumerat alte sisteme care sunt la fel!!!instantmoney face acelasi lucru,pagoamigo la fel!
Am semnat un nda si nu pot sa zic exact ce si cum o sa facem!
Promit ca o sa divulg toate informatile necesare pe bitcointalk Romania inainte de lansare!!

Bine astept sa vedem cum poti sa scoti bani din Romania sa trimiti BTC.
member
Activity: 84
Merit: 10
bitphone
April 01, 2015, 10:06:20 AM
#8
Nu,nu este singurul.
Ti am enumerat alte sisteme care sunt la fel!!!instantmoney face acelasi lucru,pagoamigo la fel!
Am semnat un nda si nu pot sa zic exact ce si cum o sa facem!
Promit ca o sa divulg toate informatile necesare pe bitcointalk Romania inainte de lansare!!
full member
Activity: 227
Merit: 100
April 01, 2015, 06:59:22 AM
#7
Intro forma asemanatoare numai ca nu o sa se numeasca hal-cash:)
Doar  nu crezi ca doar hal-cash este singurul sistem din lume care ofera asta?
Instantmoney,pagoamigo,bbvawalet etc etc,sunt o gramada de sisteme asemanatoare!
Idea noastra este sa evitam cumpararea de asa zisele atm bitcoin,care sunt scumpe si de multe ori funcitoneaza ff prost!
Inainte cu o saptamana de lansare am sa dau toate detaliile necesare aicia pe forum!
Va salut


Cred ca e singurul de aceasta forma. Alte wallets normal ca sunt . Ideea era cum faci tu sa apara GEN : "Halcash" la noi la ATM cand nu exista.
member
Activity: 84
Merit: 10
bitphone
April 01, 2015, 06:41:16 AM
#6
Intro forma asemanatoare numai ca nu o sa se numeasca hal-cash:)
Doar  nu crezi ca doar hal-cash este singurul sistem din lume care ofera asta?
Instantmoney,pagoamigo,bbvawalet etc etc,sunt o gramada de sisteme asemanatoare!
Idea noastra este sa evitam cumpararea de asa zisele atm bitcoin,care sunt scumpe si de multe ori funcitoneaza ff prost!
Inainte cu o saptamana de lansare am sa dau toate detaliile necesare aicia pe forum!
Va salut
full member
Activity: 227
Merit: 100
March 31, 2015, 10:56:54 AM
#5
salut,
Nu,nu este detinut de mine in totalitate,sunt singurul Roman din echipa!
Sunt co-partener la bit2me!!!
Stiu ca in Romania este nevoie de un astfel de serviciu si sunt sigur ca o sa va placa!!!!
O sa incerc sa va tin la curent cu orice noutate!


Serviciul o sa fie extraordinar dar cum il aplici tu pe ATM la noi ca acolo.
member
Activity: 84
Merit: 10
bitphone
March 30, 2015, 03:00:16 PM
#4
salut,
Nu,nu este detinut de mine in totalitate,sunt singurul Roman din echipa!
Sunt co-partener la bit2me!!!
Stiu ca in Romania este nevoie de un astfel de serviciu si sunt sigur ca o sa va placa!!!!
O sa incerc sa va tin la curent cu orice noutate!
sr. member
Activity: 363
Merit: 250
BTC will change the world
March 30, 2015, 02:15:30 PM
#3
Le-am trimis astazi un e-mail (in engleza) si mare mi-a fost mirarea cand am primit raspuns in romana Smiley) .Nu stiu daca bit2me este detinut in totalite de roman(i), insa ma bucur ca mai sunt oameni 'de pe la noi' implicati in BTC.

Am primit urmatorul raspuns:
Quote
Salut,
Presupun ca esti Roman!
SI eu sunt Roman dar locuiesc de foarte mult timp in strainatate!
Da bit2me o sa apara in Romania si in Polonia,
Am ales Romania pt simplul fapt ca sunt Roman si stiu necesitatea Romanilor din Spania de a trimite bani acasa!
Despre serviciul ales o sa organizam un eveniment si o sa dam mai multe detali!
Te salut!
[...]
Cred ca la sf lunii o sa apara prima versiune pt romania!

Asadar, avem confirmarea ca proiectul se va derula si la noi in tara.
full member
Activity: 227
Merit: 100
March 29, 2015, 02:19:50 PM
#2
Nu o sa vina prea curand . Ei in spania au un serviciu care se numeste HalCash ce poti retrage de la atm numerar doar cu numarul de telefon.
Ei au facut acest lucru posibil folosind sistemul deja existent HalCash care permite virarea de bani catre un telefon mobil direct din Internet Banking, asa ca noi nu dispunem de nici un serviciu de acest gen la atm la noi.
sr. member
Activity: 363
Merit: 250
BTC will change the world
March 28, 2015, 11:46:31 AM
#1
Am dat astazi peste un articol interesant si de aceea am decis sa il pun si aici pentru ca sigur este de interes pentru utilizatorii BTC din Romania.
Link-ul articolului integral: http://www.coindesk.com/bitcoin-bit2me-enables-immediate-cash-withdrawals-across-its-atm-network/ .

Parti esentiale si introducere:

Bit2Me este un serviciu de tip "exchange" intre BTC si fiat, disponibil (momentan) doar in Spania. Mai exact utilizatorul plateste cu BTC printr-o aplicatie mobila sau printr-o extensie chrome, primeste un cod prin SMS si cu acel cod poate retrage banii de la peste 10,000 de bancomate din toata tara.
Din articolul de mai sus reiese faptul ca cei de la Bit2Me au in plan extinderea acestui serviciu atat in Polonia cat si pe teritoriul tarii noastre (totul in mai putin de o luna, spun ei) Smiley .

Ce inseamna asta? Inseamna ca am putea schimba BTC in Lei (sau Euro?) la orice ora, fara a detine cont la vreo banca, fara sa avem nevoie de un card. Mai mult de atat, serviciul este momentan GRATUIT si va ramane asa un timp pana strang destui clienti, probabil.

In fine, eu sunt foarte nerabdator sa vad acest serviciu disponibil si aici si abia astept sa il folosesc pt nevoile personale. Voi ce parere aveti? Ati folosi un astfel de serviciu pe viitor?


Toate cele bune.
Pages:
Jump to: