Pages:
Author

Topic: Bitcoin 9 bin doların altına düştü! - page 2. (Read 478 times)

sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 02, 2018, 05:50:04 AM
Açıkçası ben ertelenmiş bir düşüş olarak görüyorum. en geç ocak ortalarında düşer diyordum 15,000 USD iken.
Millet de 20k - 30k 50k diye uçuyordu.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.25904815

bilinçsiz girişler bunu getirdi.
bak mesala foruma da abanma yüzünden merit sistemi geldi Smiley şu şubatta bir geçsede bi rahatlasak artık. önümüzü görsek.
member
Activity: 168
Merit: 24
February 02, 2018, 05:40:15 AM
Açıkçası ben ertelenmiş bir düşüş olarak görüyorum. en geç ocak ortalarında düşer diyordum 15,000 USD iken.
Millet de 20k - 30k 50k diye uçuyordu.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.25904815

sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 02, 2018, 05:38:28 AM
iniş tamamen serbest düşüş. ne destek var ne güçlü bir alım. küçük yatırımcı kaçışırken büyük yatırımcı daha alım evresine girmedi. 7500 'e gerileyince işler ozaman tamamen karışacak gibi.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
February 02, 2018, 05:33:08 AM
Bitcoin   $138.673.359.143   $8.234,54   $10.712.600.000   16.840.450 BTC   -16,32%

https://coinmarketcap.com/

yılbaşı civarı 18-19-20 bin usd den giripte dahada çıkacak beklentisinde olanlar için tam bir çöküm oldu bu fiyatlar.dahada inermi inecek gibi.
büyük oyun var .
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
February 02, 2018, 05:20:39 AM
%10luk bir hızla 8300 değerlerine geldi ve bunun daha ne kadar devam edeceğini kestiremiyorum. Riskli para ile bu işe girenler için üzücü bir durum ama benim düşüncem yaz olmadan bir ay önceki değerlerine yeniden geleceğidir
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
February 02, 2018, 03:43:01 AM
Bu düşüş eski düşüşler gibi değil. Eskiden 1000 dolar, 2000 dolar düşerdi paniğe kapılırdık Smiley Ama bugün 10000 dolar düştü, insanlarda bir rahatlık var. Bitcoin insanlardaki bu rahatlığı kısa sürede bozacaktır. Ne zaman "bu daha yükselmez battı balık yan gidiyor" derseniz, o zaman size elinizdekileri sattırır ve yükselir. Ne zaman "bu daha düşmez evi arsayı satıp yatırayım" derseniz siz yatırınca düşer. Pekii.. "bu böyle kalmaz, Bitcoin ya bu gene yükselir hem de daha felaket yükselir" dediğiniz zamanı ise şimdi göreceğiz, muhtemelen (bence) işte o zaman ise insanlar çıkmayacağına ikna olana kadar düşecektir ya da yükselmeyecektir.

Bu gerek altcoinlerde gerekse Bitcoinde böyle işlemiştir. Zaten muhtemelen insanlık bu mevzuyuda çözünce, taktik değiştireceklerdir bizi zarar ettirmek için. Biz zarar etmezsek onlar kar edemezler unutmayın..
member
Activity: 252
Merit: 10
February 02, 2018, 03:19:55 AM
Düşüş yapacağını düşünmüştüm ama bu kadar olacağını sanmıyordum . Şu anda değer 8700 civarı ve son 4 günde %25lik bir düşüş gerçekleşti.

Riskli bir miktar para ile girenlerin şu anda çok fazla korku yaşadığını fark ediyoruz elbette ama ben buraya ilk geldigimde kendime kural olarak şunu fark ettim riskli para ile bu işe girersem daha çok kaybederim diye .
Bu düşüşte çok fazla zarar ettik ama benimde temennim buradan büyük bir çıkış yapmasını beklemek .
member
Activity: 96
February 02, 2018, 02:13:50 AM
hayatımda hiç bu kadar rahat olmamıştım. ne kadar çok düşerse şu an o kadar iyi hatta çok daha kuvvetli geri döner.
goldman sachs vb şirketlerin açıklamaları zaten niyetin ne olduğunu belli ediyor.
ancak hiç bir şekilde bitcoinin önüne geçemeyeceklerini düşünüyorum. arkasında halk oldukça.
newbie
Activity: 153
Merit: 0
February 02, 2018, 01:11:16 AM
8750 direnç noktası oluşturdu kendine 24 saatlik dilimde.
sadece ön görüm TL olarak 25000 seviyelerini görüp sıçramaların 2-3 kademede 60000 seviyelerine çıkacağı.
(27.000 TL 'den girip 79500 TL'den çıkan biri olarak karnımı kaşıya kaşıya düşmesini bekliyorum)YTD.

Panik satışı yapan insanların bir çoğu son parasıyla bu alım satım işine giren insanlar olarak düşünüyorum. Aklı başında bir birey yatırımının değeri 0(sıfır)'a düşse bile üzülmeyeceği bir meblağ ile girer bu işlere.

Gel gör ülkemizdeki insanlar ; arkadaş çevresi,eş,dost akraba vs. gibi yerlerden duyarak ulan bizde alalım 300 500 kar etsek yeridir diye düşünen insanlar.

Şimdi diyebilirsiniz her önüne gelen yorum yapıyor falan diye. (Kendimi analizci olarak görmüyorum onu belirteyim) ama her zaman bir başkasının yorumları üzerine ne yatırım yaptım nede yapararım.
Benden sadece size tek bir tavsiye olabilir hedefleriniz olsun.
Örneğin ;
BTC 3TL olunca şu kadarlık alıcam -> 3.5TL'ye yükselirse şu kadarını bozarım(veya hepsini) gerisini elimde tutarım gb.

Selam ve dua ile HAYIRLI CUMALAR.
member
February 01, 2018, 08:12:46 PM
Geçmiş yıllar da aynı sancıları çekmiş ve sonrasında hep tepeye ulaşmıştır. Bu senaryo son kez tekrarlanacak sonrasında ise bunu böyle devam etmeyeceğini düşünüyrum. Btc nin yerine geçebilecek en güçlü aday etheryum asıl ilginin bunda olması gerekir.
member
Activity: 88
Merit: 12
February 01, 2018, 07:47:55 PM
kısacası çark değişimi var şu an, bu yüzden elinde btc olanlar, sell emrini minimum 30 bin dolardan verse şu an borsalara, btc iki güne 35 bin dolar olur dimi ?? kimse sana bunu yapma demiyor ama sistem seni aksi hareket yönünde zorluyor. tamamı ile psikolojik bir olay ve az supply miningi olan coinlerin hepsinin kaderini tüketici belirleyecek. özellikle de miningini % 50 den sonra tamamlamış coinlerde.

yukarıda ki kısmı sevdiysen, devamını oku Smiley

kafa karışıklığına hiç gerek yok, arzın talebi hikayesi, yaşanan. ve şu an dengeleniyor, piyasaya artı girecek her insan bu döngüyü, biz içeridekiler için pozitife çevirecek ama tabi zamanla.

düşünki BTC bir saat markası ve İLK ÜRETİM modeli 2009 yılı, ayrıcı sınırlı stok 21 milyon adet üretilecek aynı modelden YANİ tüm dünyada ki adet bu, üreticileri ise farklı farklı ülke ve insanlar, bundan öncesine kadar diyorlardı ki üreticiler,; bana bu fiyatı baz biçemezsin,  üretimi durdururum ve fiyatım kıymetlenir. kısacası fiyatı, üretenler ve elinde tutanlar belirliyordu, çünkü azdı ürün ve zaman döngüsüne mecburdu algoritması gereği.

ama artık öyle değil milyonlarca insan bu ürünü almış  ve piyasa yönlendirmesiyle elindeki ürüne fiyat baz biçiyor. yani arza sunacak insan fiyat belirliyorken geçmiş yıllarda,  şimdi talep edecek insana göre psikolojik fiyat sunumu yaratılıyor. diyor ki talep edenler, 8 bin dolar misal, yani bu fiyatı bekleyen bir alıcı kitle oluşturuyor sistem. sen makinayı kapattım, ben üretmiyorum yada satmıyorum desen bile manasız, çünkü elinde bu üründen fazlaca olan bir kitle var ve o psikolojik fiyata göre hareket etmeye başlıyor. yani ikinci el piyasasını belirliyor.

dolayısıyla 8 bin dolarlık btc ni 30 bin dolara satamıyorsun.!

kime neye göre 30 bin dolar? yada 100 bin dolar ? bu sorunun cevabı binlerce insana göreyse; evet muhtemel ama desteklerini sunmak isteyecekler, nasıl sunacaklar bu fiyata yön verecek olanlar; bu saatten sonra ezebersel finans hareketleri izleyecekler ve özellikle btc paritesinde, grafik izlenimleri, wall street ve başka yavşak balinalar için temel giriş çıkış noktaları oluşturacak.

kısacası çark değişimi var şu an, bu yüzden elinde btc olanlar, sell emrini minimum 30 bin dolardan verse şu an borsalara, btc iki güne 35 bin dolar olur dimi ?? kimse sana bunu yapma demiyor ama sistem seni aksi hareket yönünde zorluyor. tamamı ile psikolojik bir olay ve az supply miningi olan coinlerin hepsinin kaderini tüketici belirleyecek. özellikle miningini % 50 den sonra tamamlamış coinlerde.

yani tüketici yada yatırımcı diyelim, üretici gibi stok tutar konuma geldiğinde ve arz için kuvvet oluşturduğunda, inanılmaz bir psikolojik savaş verilecek. arzın talebi yönetmesi fiyata her zaman olumlu yansır ama talep arzı üretime veya satmaya zorlarsa, burada arzı elinde tutanların ne kadar akıllı oldukları önemlidir şu gün bunu yaşıyoruz.

yada en basitinden çin gibi çakmasını üretirsiniz, forklar durursunuz arkadaşlar Smiley

BURADAN SONRASI ŞAHSİ FİKRİM VE KOMPLO TEORİM Smiley

ayrıca bu sistem bence çökecek Smiley 2020 den sonra asla bu piyasa içinde reel para tutmanızı tavsiye etmiyorum . şahsi görüşüm, şu an test aşamasının son demlerini yaşıyoruz ve hayatımıza gerçekten etki edeceği ve yansıyacağı dönemin başlarındayız.

blockchain sistemi çökecek ve tekrar yeni sistem kurulacak olabilir. o zamana kadar en güvenilir size çarpı 10 x ve fazlasını sunacak coinler ise yine madenciliği olan coinler olacak. geri kalan tüm piyasa çöp kısacası . içlerinden başarılı şirketler çıkar, ona bişey diyemem ama daha kat edeceği çok yolu var sistemin ve biz ilk on yılındayız.

artık manipülasyona açık bir halde çünkü en güçlü parite ele geçirilmiş durumda, bu açık ve net okunuyor. ve ülkeler soğuk savaş veriyor şu an kripto para piyasasında, galibi ve kazananı olmayacak bu savaşın. kaybedeni ise milyonlarca insanın reel parası. dolayısıyla bu 2 yıl yapabildiğiniz vurgunu yapın, sonra kaybolun piyasadan bir süre . .tekrar bu sistemi hayatınızda gördüğünüzde zaten size reel etkisini hissedeceksiniz.

o zaman geldiğinde, bu sistem içine eskiden bulaşmış insanlar kötülüyor olacak düzeni, işte o an size alım için en harika fırsat çıkacak. ama ne zaman dersek, bence 2-3 yılı var en az sistemin çökmesinin ve sonrasında artı 2-3 yıl daha ekleyin yükseliş trendiniz için. bana kalırsa en aklı başında coinler, 2021 ve 2025 arasında özellikle reel şirket ve devletlerin kriptolaştığı dönem ortaya çıkacak.   

biz o dönemde ülkecek nasıl bir tavırda oluruz oda ayrı muamma ama bir şekilde yatırım yapmamız gerek. şu an endişe etmeyin bu yaşananlar cidden anlamsız ve milyarlarca insanında umurunda değil . ama bir gün olabilmesi için, milyarlarca insanı haberlerin başına kitleyebilmesi için, bu süreçler mecbur yaşanması gerek. çoğunuzda batacaksınız kardeşlerim Smiley bunu bilerek yol alın ve işin eğlencesine takılın, eğlencesini aşacak sermaye ile içerideyseniz, bu sizin risk ve hayat anlayışınız ile alakalı, kimseyi de sonra suçlamayın.

bu komple, 30-40 yıllık bir bakış açısıyla değerlendirme, yoksa yakın vadede özellikle bu yıl btc yi 30 bin doların üzerinde göreceğimizi ve etc 4 bin dolar üzerinde göreceğimizi düşünüyorum.onsan kısa vadeciler sabırlı olsunlar ama uzun vade planlarda yapsınlar Smiley size member çıraktan tavsiye olsun,  bu aralar pek ülkenin ustalık dönemleri tat vermiyor çünkü : ))  .. ve btc 19 bin dolarken btc için en sağlıklı destek ve toparlanma noktası 3 bin dolar demiştim, o kadar çok ütopik ve saçmalıyorsun diyen çıkmıştı ki sesimi kestiler, 3 bin dolara düşüp tekrar çıkarsa gram şaşırmayacağım o yüzden, tek yapmaları gereken talep edenlerin eline 3 bin dolar pankartları tutuşturmaları Smiley umarım o fiyata da gelmez, market cup için oldukça olumsuz bir haber olur çünkü bu, btc bi anda 500 dolardı ardından 90 dolara düştü biz o günleri çok gördük hikayesine pek benzemez, yani böyle düşünenler total hacim konusunda yanıldıklarını görecekler, eğer böyle birşey olursa tabi biraz silkeleniriz.

özellikle elinde alt coin tutanlar için acıtan sonlu bu öngörüm.
full member
Activity: 448
Merit: 130
3D-Printing goes Blockchain!
February 01, 2018, 07:09:18 PM
Öyle böyle değil serbest düşüş misali hunharca düştü  Grin Artık sinirimden sırıtmaya başladım, bu gergin bekleyiş herkesi kasmaya başladı, sonumuz ne olacak merak içindeyim.
full member
Activity: 700
Merit: 134
February 01, 2018, 07:03:49 PM
9000 dolarlın altını bugün gördük bu durum eminim çoğumuzu korkuttu ama 9000 de direnç var umarım bu kırılmaz kırılırsa bir sonraki direnç 7500 7800 dolar umarım o seviyeleri görmeyiz.

Aynı şey 10 bin dolar için de söyleniyordu, şu an 8950 dolardayız (:
Bakalım ilerleyen günlerde neler göreceğiz. Henüz çoğu kişi nakite dönmediği için genel kanı ve istekler fiyatın daha fazla düşmemesi yönünde Cheesy
newbie
Activity: 13
Merit: 1
February 01, 2018, 06:47:13 PM
Kripto pazar hacmi 350 milyar dollara kadar düşebilir.Son dönemde bakkalı çakkalı telefoncuyu işin içine çekip tüm dünyada geçerli bu , piyasadan çekilip çok sağlam tokatladılar bu insanların paralarını. Bu kitlenin çoğu  zararına satışlar yaptı ve yapmaya devam edecek.Sonra sağlam bir yükseliş gelecek ve yeni insanlar paralarını yatıracak .
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
February 01, 2018, 06:34:41 PM
9000 dolarlın altını bugün gördük bu durum eminim çoğumuzu korkuttu ama 9000 de direnç var umarım bu kırılmaz kırılırsa bir sonraki direnç 7500 7800 dolar umarım o seviyeleri görmeyiz.
member
Merit: 12
February 01, 2018, 06:24:17 PM
2017 yılının son ayını düşünürsek ve o zamanda ciddi bir yatırım yaparak bitcoin alan kişiler için büyük bir hüsran olmuş olabilir umarım aceleyle elden çıkartmaya çalışmazlar ben tekrar toparlanacağını düşünüyorum
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
February 01, 2018, 06:19:03 PM
düşüyor ama merak ediyom nereye kadar gidecek amaç nedir bu düşüş şekli hiç mantıklı değil
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
February 01, 2018, 05:43:05 PM
Bundan 2-3 ay önce Bitcoin 20.000'lerde gezinirken -herkesin karnı tok sırtı pekken- 8.000'i hayatta görmez bir daha diyen yüzlerce kişi vardı. Demek ki neymiş: bu piyasada her an dengeler değişebilir ve "o kadar da düşmez" denen ne varsa "tam da o kadar" düşebilirmiş.
İşin ilginç yanı bu düşüşten çoğu altcoin nasibini alırken, Ethereum $1.000 seviyesini korumayı başarabilmiş. Takdir edilesi bir istikrar abidesi Cheesy Ne kadar uçuk tahmin varsa her şey + ya da - olarak mümkün olabilir.

Zaten bu piyasada uzun süre bulunan kişiler bu tablolar ile birçok kez karşılaştı.Dibin dibi vardır sözü benim en sevdiğim sözdür.Bitcoin 11.000 dolar olunca herkes dip diyordu bugün 8000 dolar seviyelerinden işlem gördü. Grin
full member
Activity: 210
Merit: 100
February 01, 2018, 05:21:29 PM
O kadar düşmez denen seviyelere düşebiliyorsa bu demektir ki o kadar çıkmaz denen tepe noktalara da çıkabilir cidden buralara kadar düşeceği bir çok kişi tarafından ihtimal verilmiyordu
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 01, 2018, 05:14:08 PM
Bundan 2-3 ay önce Bitcoin 20.000'lerde gezinirken -herkesin karnı tok sırtı pekken- 8.000'i hayatta görmez bir daha diyen yüzlerce kişi vardı. Demek ki neymiş: bu piyasada her an dengeler değişebilir ve "o kadar da düşmez" denen ne varsa "tam da o kadar" düşebilirmiş.
İşin ilginç yanı bu düşüşten çoğu altcoin nasibini alırken, Ethereum $1.000 seviyesini korumayı başarabilmiş. Takdir edilesi bir istikrar abidesi Cheesy Ne kadar uçuk tahmin varsa her şey + ya da - olarak mümkün olabilir.
Pages:
Jump to: