Pages:
Author

Topic: Bitcoin ATM haritası ( En yakın Crypto Atm'si nerede? - page 2. (Read 1237 times)

newbie
Activity: 101
Merit: 0
Böyle bişeye ihtiyacım vardı ve ne kadar şanslıymışım ki kendiliğinden bu başlık sayesinde ayağıma geldi. Forumun en güzel tarafı bu bence
member
Activity: 140
Merit: 18
https://coinatmradar.com/shop/buy-bitcoin-atm/

Atm alıp iş yerine koyasım geldi dışarı koysalar aynı gün cihazı alır kaçırırlar içini boşaltmaya çalışmazlar Yunanistan da bile var Türkiye'de hiç mi olmaz. Herkes para koysun ortaklaşa alıp koyalım bir tane sembolük dursun komisyondan kazandırıyormuş devlet izin verir mi orasını bilemem hırsızlar kaçırmazsa belediye gelir söker.

devletten insanları cesaretlendirmeye yönelik bir adım gelse belki bir şeyler olabilir ama, devletin bu konuda ki tutumu çok açık olmadığı için şu anda tahtakalede açılan kripto döviz bürosu ile idare ediyoruz.
Kripto döviz bürosunun mantığı ne?

Alım/satım mesela yurtdisinda yaşıyorsun türkiye'ye geldin ancak banka hesabın yok kripto paranı orda tl ye çevirebilirsin, veya borsalara güvenmiyorsun ama kripto para almak istiyorsun ordan alabilirsin.
member
Activity: 420
Merit: 11
DAO Maker

Atm alıp iş yerine koyasım geldi dışarı koysalar aynı gün cihazı alır kaçırırlar içini boşaltmaya çalışmazlar Yunanistan da bile var Türkiye'de hiç mi olmaz. Herkes para koysun ortaklaşa alıp koyalım bir tane sembolük dursun komisyondan kazandırıyormuş devlet izin verir mi orasını bilemem hırsızlar kaçırmazsa belediye gelir söker.

devletten insanları cesaretlendirmeye yönelik bir adım gelse belki bir şeyler olabilir ama, devletin bu konuda ki tutumu çok açık olmadığı için şu anda tahtakalede açılan kripto döviz bürosu ile idare ediyoruz.
Kripto döviz bürosunun mantığı ne?
member
Her şey blockchain üzerinden gidecekse atm'ye de gerek kalmaz  Smiley, kağıt paranın sonu gelmek üzere zaten kredi kartları vesilesiyle önemli olan nokta bu paranın tekel olan merkez bankalarının tahakkümün yıkılması olmalı.

Onun için çok fazla zaman gerekli hocam çok çok fazla, devlet buna müsade etmez diye tahmin ediyorum.
newbie
Activity: 118
Merit: 0
 Bu iş için Turkiyede yasal dayanak varmı acaba? Öncelikle bunu açıklığa kavuşturmak gerekir. Sonrasında zaten bu tür gelişmelerin yaşanmasını. Kripto paraların sadece al sat yapmak için değil gündelik hayatta da işlevsel hale gelmesini hepimiz merakla bekliyoruz
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
Her şey blockchain üzerinden gidecekse atm'ye de gerek kalmaz  Smiley, kağıt paranın sonu gelmek üzere zaten kredi kartları vesilesiyle önemli olan nokta bu paranın tekel olan merkez bankalarının tahakkümün yıkılması olmalı.
jr. member
Activity: 84
Oldukça güzel bir çalışma yapmışsınız hocam ellerinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim. Bu atmlerden biride türkiyede kurulmuştu yanılmıyorsam 2013 yılında havaalanındaydı Smiley
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
ukrayna'da 3 tane romanya'da 9 tane gürcistan'da 3 tane daha türkiye'de bir tane bile yok. Yakın zamanda da türkiye'de de bitcoin atm'si açılmasını umut ediyoruz.
jr. member
Activity: 236
Türkiyede mı var
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
eline sağlık hocam hayata tam anlamıyla böyle ATM'lerin yerleşmesi çok iyi olur fakat insanların güvenmesi şart
member
Türkiye de de olsa güzel olur ama ne kadar kullanım olacak?  Bu merak konusu
Hatta ATM ye gitsen ulan kumar mi oynuyorsun diyen tipler bile çıkabilir

Adamlara btc deyince kumar abi uzak diyor herkes o yüzden kimseye demiyorum artık

Dolandırılma olayları yüzünden insanların algısı değişti, araştırmadan öğrenmeden kulaktan duyma bilgilerle söylenilen sözler umarım öyle olmadığını kısa sürede anlarlar.
member
Türkiyede ne zaman göreceğiz bu atmleri kim bilir. İstanbulda var diye biliyordum ama kaldırdılar mı ki. Bitcoin atmleri işimizi kolaylaştırırdı ama yanı başımızda yok ne yazık.

Havalimanından başka bir yerde olduğunu duymadım inşallah kısa zamanda ülkemizde de görmeye başlarız BTM'leri, şuan tahtakalede kripto döviz bürosu var onun dışında bir girişim yok sanırım.
member

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Türkiye de de olsa güzel olur ama ne kadar kullanım olacak?  Bu merak konusu
Hatta ATM ye gitsen ulan kumar mi oynuyorsun diyen tipler bile çıkabilir

Adamlara btc deyince kumar abi uzak diyor herkes o yüzden kimseye demiyorum artık
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
Türkiyede ne zaman göreceğiz bu atmleri kim bilir. İstanbulda var diye biliyordum ama kaldırdılar mı ki. Bitcoin atmleri işimizi kolaylaştırırdı ama yanı başımızda yok ne yazık.
member
Activity: 87
Merit: 10
Ülkemizde bulunmasını isterdim ama şu aşamada biraz zor gibi.

İstanbulda havalimanında var diyorlardı ne oldu onu kaldırdılarmı acaba bilen varmı?
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Ülkemizde bulunmasını isterdim ama şu aşamada biraz zor gibi. Yukarıda sormuşlar, ben de sorayım. Daha önce kullanan varsa bunların günlük limitleri ne kadar bilen var mı?
jr. member
Activity: 94
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim. Şahsi fikrim yakın gelecekte bu tip Crypto ATM lerin sayısının artacağı. Kredi kartı yokken birine sorsanız , kartta para mı olur alışveriş mi yapılır diye şaşırırdı. Şimdi herkesin cebinde 2-3 er adet var . Crypto da hayatımıza bu şekilde girecek. Dijital para kaçınılmaz bir gerçek !
jr. member
Activity: 124
Merit: 2
Bizim ülkede biraz sakat bu işler. Ama genede dünyada daha inşallah coğalır. Yaşasın coin borsası!
hero member
Activity: 896
Merit: 519

Pages:
Jump to: