Pages:
Author

Topic: Bitcoin Balinaları Devrede: 6.000 Dolar Hala Güçlü Mü? - page 2. (Read 264 times)

hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Yabancı forumlar ve kripto uzmanlarının beklentisi yarından itibaren uzun soluklu bir toparlanma evresi. Ancak ne derece sağlam bilgi orasını bende bilmiyorum. Özellikle pazar günü piyasa yeşillenecek beklentisi var.
member
Activity: 560
Merit: 11
keriz silkeleme ve alttan toplama bu olur veya balinalar bitcoinleri cüzdandan çıkartıp satmak için son fırsatlarını kullanıyor. Bitcoin güçlü demek şu anda çok yersiz. ne olacağını kimse tahmin edemiyor.

Olasılıklardan bir tanesi.
26 ekime kadar 5000 dolara doğru düşmesini sağla. sec onayı gelir ve 5000'den başlar ralli.

Bunun gibi bir sürü olasılık var.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
Bitcoinde gene spekülatif hareketler başladı ,birileri ciddi  derecede hazırlık içerisinde ,bitcoin öncülüğünde piyasada ani bir büyük geri çekilme ve bitcoin rakamını
5 bin seviyelerine kadar çekebilirler.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
Her küçük yükselişte satış yapan büyük paralar bir servet kazandırıyor. Balinalar hep devrede. Benin az param var alsam satsam uğraşmaya değmez ancak büyük bir sermaye için öyle değil.
hero member
Activity: 1316
Merit: 503
Someone is sitting in the shade today...
Aynen katılıyorum keriz silkeleme ile panik satışları arasında gidip geliyor hem ben hem piyasa, 6kusd altı panik satışlarını başlatacaktır diye düşünürken, şuan geldiği yerler 6binlere çok yaklaştı.
jr. member
Activity: 266
Merit: 2
iyi niyetli düşünürsek 6000-7000 aralığından bitcoin toplayan diğer yatırımcıları silkeliyorlar gibi durum gözüküyor. (ralli için)  diğer olasılık 5000'e gidecek bitcoin için ne kadar bitcoin satarak tethere geçsem o kadar benim için kardır diyen balinalar var. (yemlemek) ne kadar 6000'e yaklaşıyorsa o kadar burayı aşağı kırma olasılığı da var. bazı icolar satışlarını erteliyor falan.  6000'den baya aşağısına inse örneğin 5500 dolar çok insan panikle satacak. 26 ekime kadar 6000'lerde bitcoini gezdirmesi sanki daha makul gibi. bakalım ne olacak.
member
Activity: 360
Merit: 18
Lider kripto para birimi Bitcoin dün gece saatlerinde hızlı bir şekilde yüzde 5 değer kaybederken pek çok alternatif kripto para da Bitcoin’le birlikte değer kaybı yaşadı.

30 Dakikada 13 Milyar Dolar Kayboldu

Coinmarketcap verileri BTC/USD takas çiftinde 30 dakika içerisinde 400 dolarlık bir değer kaybına işaret ederken, şu sıralar 6.275 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin’in toplamda ise 470 dolarlık değer kaybı sonrasında 6087 dolara kadar gerileme yaşadığı görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları ve analistler Bitcoin’de yaşanan fiyat kaybının nedenlerini araştırırken “Whale Alert” isimli Twitter kullanıcısı gelişmelerin 15.000 Bitcoin’lik transfer işlemi sonrasında yaşandığına işaret ederek manipülasyon şüphelerine dikkat çekti;

“1000 milyon dolar değerinde 15,220 Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana transfer edildi.”

Borsadaki Düşüş Etkiledi İddiası

Bitcoin’deki fiyat gerilemesine dair bir başka teori ise ABD ve Japonya borsalarda dün gece yaşanan gerileme sonrasında panik satışlarının Bitcoin ve kripto paralara sıçraması yönünde oldu;

“Çok ilginç ama akla yatkın. Seneler boyunca Bitcoin ile borsa hisselerinin değeri arasında güçlü bir korelasyon olduğunu söyledim. Bunlar ikisi de özel hisseler. Altın tutkunları sürekli borsanın çökmesini istese de hala altının 2008’de neden yüzde 33 değer kaybettiğini açıklayamıyorlar.

İnsanlar yemek almak için altınlarını sattılar!”

https://kriptokoin.com/bitcoin-balinalari-devrede-6-000-dolar-hala-guclu-mu/

Pages:
Jump to: